homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Hemoroizi-3


#39 2009-04-27 17:10:45

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: hemoroizi

deci...de vreo sapt ma deranjeaza si pe mine ceva...
dupa ce merg la baie si ma sterg...ma pisca acolo undeva la fund....iar daca fac dus...ma pisca cand ating cu mana...
nu am sangerari deloc...si nu am fost constipata...
in rest nu ma doare sau nu am usturimi ...doar dupa ce ma sterg cu hartie sau fac dus..
ce o fi oare?


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 



#40 2009-04-27 17:34:21

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: hemoroizi

imi poate explica cineva va rog cum se simte un om cand are hemoroizi? care sunt simptomele si semnele mai exact? dar nu medical cu termeni magnifici, ma intereseaza una din voi sa imi explice ce simte.

Offline

 

#41 2009-05-01 14:21:31

persifona
Vizitator

Re: hemoroizi

Pai apar dureri in timpul scaunelor, uneori sangerari.. cam astea in mare

 

#42 2009-05-02 09:01:46

scritube
Membru
Inregistrat: 2009-04-30
Mesaje: 4

Re: hemoroizi

in nici un caz de la antibebe.
in principal de la o alimentatie necorespunzatoare.

Cu o alimentatie bogata in fibre poti scapa de constipatie si probl cu hemoroizii s e vor ameliora.

PE net cateva articole - cauta si tu in google dupa hemoroizi:

1. Hemoroizii se trateaza cu decoct de sunatoare
http://www.medicultau.com/plante-medici … atoare.php

2. Tratament cu plante medicinale
http://www.medicultau.com/boli-si-trata … oroizi.php

3. Hemoroizi retete naturale de tratament si regimuri
http://www.boli-medicina.com/medicina-n … BM-COM.php

Cred ca gasesti si multe altele pe net

Sper sa fie de folos

Offline

 

#43 2009-05-04 12:00:53

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: hemoroizi

Scritube lasa te rog articolele de pe net de-o parte. Multe din ele contin informatii eronate. Cel mai bine ar fi ca toata lumea sa ceara sfatul medicului.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-05-28 21:39:52

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: hemoroizi

elena26 a scris:

De mica am probleme cu hemoroizii...la mine sunt vizibili sunt iesiti in afara...de cand iau antibebe ,astea e a 3a luna parca am mai mari pb cu ei...ma constip,sangerez...au fost si inainte perioade cand mai pateam asa,da acum parca nu-mi mai revin...o fi de la antibebe??

ce faza, pai o faza accentuata am patit si eu de cand am luat ac si am citit in prospect ca daca ai tromboflebita nu e ok, accentueaza......., deci am renuntat......, sa va spun ce am patit:

simt ca eu nu o sa scap de probleme niciodata!!!!! mamicile care ati nascut si v-ati confruntat cu hemoroizi, ati avut probleme cu zona din jurul anusului? mancarimi? parca sunt iritata, am simtit prima data dupa primul ciclu cand am folosit tampoane mari, ca ma mananca zona, am presupus ca m-am iritat de la tampon fiind prea lung si coincidenta a facut sa iau si anticonceptionale yasmin, motiv pt care am renuntat pt ca am zis ca poate fi o reactie, simteam ca ma mananca pielea si pe corp de la ele si aveam si o stare de oboseala profunda, avand criza de tromboflebita din cauza unui nenorocit de hemoroid de care nu am scapat si am nascut de 5 luni aproape! ma ucide mancarimea si senzatia de arsura si de la el, dar macar stiam de la ce e, dar ma sperie cercul care inconjoara zona anala, pielea, de la ce sunt iritata???????
Citesc mai sus fetele care au luat yasmin au avut probleme, e pacatos asta, am citit pe net ca e proces, ca e periculos, eu am luat doar 10 zile, nu mai pun ac in gura in viata mea, de-ar fi sa mai nasc de 10 ori!!!!!! disperat

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-05-28 21:51:22)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#45 2009-05-28 22:24:31

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: hemoroizi

ai hemoroizi in afara anusului?? si stai asa cu ei? pana cand? ai planuri sa te mariti cu ei?

Offline

 

#46 2009-05-28 22:34:31

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: hemoroizi

daliana a scris:

am citit pe net ca e proces, ca e periculos,

mad Unde ai citit? Daca ne poti da un link ar fi ok. Stiu ca si Doctoressa ti-a spus sa le opresti imediat din cauza mancarimilor. Eu iau de 2 ani si de cateva luni am prurit pe gambe si coapse, nu stiu daca sa le asociez cu ac.

LE:  Am uitat sa mentionez ca de cateva zile cand ies afara imi apar niste bubite pe antebrat, iarasi nu stiu daca au legatura.

Ultima oara a fost editat de ET (2009-05-28 22:39:30)

Offline

 

#47 2009-05-28 22:35:40

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: hemoroizi

complez,nu inteleg de ce trb sa fi asa violenta in raspunsuri...suntem un forum de presupuse prietene,nu cred ca ai raspunde rautacios prietenei tale,nu?

Offline

 

#48 2009-05-29 09:29:26

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: hemoroizi

daliana a scris:

complez a scris:

ai hemoroizi in afara anusului?? si stai asa cu ei? pana cand? ai planuri sa te mariti cu ei?

chiar ca esti violenta.........
eu am spus foarte clar ce e, dar se pare ca nu citesti cum trebuie
hemoroid e unul singur din anus pt care am fost la medicul proctolog la 6 sapt de la nastere, mi-a dat creme si a zis ca daca nu se retrage in cateva luni sa revin, ceea ce si voi face din moment ce sunt programata sapt viitoare
eu vorbeam de o IRITATIE, care nu e nici rosie, ca un fel de dermatita pe pielea din jurul anusului, la o distanta de 2 cm, provocata de tampon probabil, coincidenta cu yasmine sau nu, dar s-a amplificat criza hemoroidala
normal ca merg la medic, aici cerem sfaturi pana ajungem la ei, ne confruntam cu o problema, ne facem o programare si cum nu apuci o programare decat la cateva zile de cand ti-o faci, mai intrebam si noi persoane ce poate s-au confruntat cu problema respectiva
pe mine personal m-au ajutat sfaturile primite aici si eu am ajutat la randul meu
dar tonul tau e execrabil, daca nu ai nimic de spus s-a inventat tacerea, sa stii! lasand la o parte ca esti pe dinafara, nici nu exista hemoroizi in afara anusului, te-ai bagat in seama degeaba!
daca nu ai ce face gaseste-ti alta ocupatie decat invective pe acest site
ET, vezi ca pe prospect scrie ca pot aparea mancarimi, sau prurit, asa imi amintesc, mai citeste prospectul ca te ia groaza
cat despre procese gasiti pe aici http://www.adrugrecall.com/yaz-birth-co … suits.html
http://www.wiselawgroup.com/legalblog/d … ey-lawsuit
si pe altele, eu dupa ce am citit pe forumuri din afara am renuntat la ele

pana una alta am dormit cu comprese cu bitter suedez si e mai bine si am luat hemorzon

am citit undeva:
poate te ajuta cu ceva, recomandarile din cartea "Tratamente naturiste" de Maria Varlan:

- "hemoroizii dispar cu totul daca se spala permanent anusul cu urina calda proprie, dimineata si seara. aceasta procedura se face 2-3 saptamani si e foarte eficienta.
- pentru tratarea hemoroizilor e buna si sfecla. 3 sfecle rosii se fierb o jum. de ora intr-un vas inchis ermetic. se raceste vasul cu apa rece. se scoate sfecla, se curata, se taie cubulete mici. se mananca o bucatica de sfecla de 3 ori pe zi, pana dispar hemoroizii de tot. (1 sapt-2)"

prima metoda i-a fost recomandata de catre medic, unui prieten care fusese operat si recidivase. acum se simte bine.

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-06-02 09:51:04)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#49 2010-07-11 23:40:04

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: hemoroizi

eu nu inteleg ce sunt mai exact hemoroizii hmm eu am o problema, cateodata mi se inflameaza putin zona perianala. are vreo legatura cu hemoroizii? mentionez ca nu-mi curge sange, nu am dureri.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#50 2010-07-12 18:14:07

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: hemoroizi

ok, ms.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#51 2015-05-28 21:36:57

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: hemoroizi

hello...saptamana trecuta am fost cam constipata..si colac peste pupaza, atunci cand vroiam sa merg la baie..eram pe drumuri, nu aveam cum sa merg..deci m-am abtinut. cand in sfarsit am reusit (dupa cateva zile..) m-am fortat ca simteam ca explodez. ce mai la deal la vale, cred ca m-am trezit cu un hemoroid iesit (ieri dim)..nu ma mananca, nu sangereaza..doar e un disconfort tampit. deocamdata pun supozitoare Carpicon. exista ceva ceaiuri ce as putea sa beau pentru a grabi vindecarea? doar sa nu afecteze protectia anticonceptionalelor...

Si stupid question..chiar exista sanse sa intre inapoi sau ajung la interventie chirurgicala?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.