homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasmul-26


#476 2010-01-26 21:30:58

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: orgasmul

Eu nu ma pot concentra,punct. Eu nu-l pot calari si sa ma frec in acelasi timp si sa ma si concentrez asupra ajungerii la orgasm. Pur si simplu nu pot. Si decat sa am orgasm vaginal care sa fie dezamagitor (cum ziceam,la mine placerea orgasmului vaginal e mult mai mica decat placerea actului sexual in sine),mai bine deloc. smile

Offline

 

#477 2010-01-26 21:38:01

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: orgasmul

Eu totusi tind sa cred ca ceea ce ai avut tu nu a fost orgasm vaginal, pt ca daca ai fi avut chiar nu cred ca ar fi fost dezamagitor hmm nu am auzit persoana care sa afirme asta in urma unui orgasm d-asta, care e absolut minunat, e atat de minunat incat nu se poate descrie..

Offline

 

#478 2010-01-26 22:06:34

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: orgasmul

piie a scris:

Eu totusi tind sa cred ca ceea ce ai avut tu nu a fost orgasm vaginal, pt ca daca ai fi avut chiar nu cred ca ar fi fost dezamagitor hmm nu am auzit persoana care sa afirme asta in urma unui orgasm d-asta, care e absolut minunat, e atat de minunat incat nu se poate descrie..

La mine e. Si stiu ca e orgasm,ca sunt toate "simtomele"... plus ca stiu sa denumesc o finalizare cand o simt. Am asa-numitele contractii vaginale ca dupa orice orgasm,aceeasi bataie accelerata a inimii,aceeasi senzatie de finalizare. Pur si simplu in cazul meu sexul in sine e muuuuult mai placut decat finalizarea. Iar in cazul meu,orgasmul clitoridian e ala wonderful si aproape de nesuportat. smile

Offline

 

#479 2010-01-26 23:25:39

Dreamgirl
Full member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 209

Re: orgasmul

am si eu o problema.ca nu reusesc sa ajung la orgasm vaginal,asta e veche tongue.dar acu nu mai am nici clitoridian.si prietenul meu face tot ce trebuie,ca sa zic asha.imi place,dar nu mai ajung la orgasm.si culmea,el este suparat din cauza asta desi i-am explicat ca nu e vina lui.el zice ca nu e indeajuns de bun si de asta o da in bara.eu nu stiu ce sa zic..sa fie oare si din cauza stresului?si mai am o problema nu foarte de mult timp.am chef nebun sa fac dragoste cu prietenul,il doresc,ma infierbant foarte tare,dar cand incepe actul in sine,mi se taie tot.nu inteleg de ce sad..o parere ceva?poate oi fi eu mai zuzu:P


Sunt femeia visurilor tale.Sa nu cumva sa uiti acest lucru daca nu vrei sa devin femeia cosmarurilor tale.

Offline

 

#480 2010-01-27 11:35:07

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: orgasmul

te relaxezi complet? sau te gandesti: "oare nici de data asta n-o sa am?". totul tine de psihicul tau. daca te streseaza ceva sau te-au marcat niste pb de natura ginecologica, atunci e posibil ca asta sa fie cauza. incercati o locatie in care te simti complet relaxata si concentreaza-te 100% asupra actului, nu te mai gandi la nimic alceva decat la partnereul tau si la ceea ce simti in momentul respectiv.

shine, ai incercat orgasmul vaginal in timpul actului sau cu stimulare manuala? e posibil sa fie tot din cauza lipsei de concentrare. si eu am experimentat orgasme vaginale mai putin intense si altele ft intense. diferenta au facut-o relaxarea si concentrarea strict pe senzatiile din acel moment.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2010-01-27 12:10:34

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: orgasmul

M-am concentrat every time. Am avut numai in timpul actului. La stimulare manuala nu am reusit.

Offline

 

#482 2010-01-27 14:44:19

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: orgasmul

si eu tot numai in timpul actului am
dreamgirl mai pateam si eu sa mi se taie pofta de-odata,numai k la mine stiu sigur ca era din cauza stresului


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#483 2010-02-01 23:30:39

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: orgasmul

Am observat la ultimele contacte ca, cu cat sunt mai excitata, cu atat nu am orgasm.

Adica daca sunt extrem de excitata din prima si il vreau pe el foarte mult, s-a dus naibii orgasmul meu, ca nu stiu pe care partev a corpului sa ma mai focusez sad

Offline

 

#484 2010-04-07 00:58:16

dr_love
Membru
Inregistrat: 2010-04-07
Mesaje: 3

Re: orgasmul

buna, am citit si eu cateva pagini aleatorii ale acestui topic .
Parerea mea este ca va chinuiti prea tare sa aveti un orgasm, va ganditi numai la orgasm in timpul actului sexual; aveti mintea incarcata doar cu acest gand. Nu sunteti destul de umede? nu apelati la trucuri ieftine ca de exemplu lubrifiantul; 5 min in plus la preludiu va poate aduce mai aproape de 1,2,3,4,5 orgasme intr-o partida de sex . Cand o faceti incercati sa uitati toate complexele, aruncati toate gandurile deoparte nu va ganditi la nimic, actionati doar din impuls,faceti ceea ce simteti nu ceea ce ganditi.
Nu va mai focusati la anumite puncte de pe corp, priviti partenera/partenerul in ochi tot timpul aratati ca va face placere ceea ce faceti; gemetele false nu isi au rostul, arata ca va multumiti cu putin; nu transformati o parida de sex intrun maraton al pozitiilor, puteti sa va limitati la 2-4 pozitii. nu intrebati in ce pozitii faceti[vrei sa o facem asa? sau in pozitia x?; luati atitudine] (faceti ceea ce simteti nu spuneti ceea ce ganditi), daca va incita spuneti lucruri indecente in timpul actului sexual .
sper ca am fost de ajutor si astept pareri,opinii, intrebari si critici. big_smile

Ultima oara a fost editat de dr_love (2010-04-07 00:59:01)

Offline

 

#485 2010-05-19 20:51:25

Karren
Full member
Inregistrat: 2010-01-13
Mesaje: 321

Re: orgasmul

Buna fetelor! wave
In legatura cu asta asi avea si eu niste intrebari.Nu tocmai intrebari dar asi vrea niste explicatii.
Faptul ca nu pot avea orgasm vaginal e veche.Dar nu ma grabesc deloc,nu e problema,am rabdare si nnici nu'mi fac griji in acest aspect.Totusi de cate ori imi este stimulat punctul G am o supradoza de placere care imi pare un pic ciudata dar parca e prea greu de controlat si da,am starea aia de 'vreeau pipi' dar parca i can't let it go,intelegeti?  lol  In timpul actului e ox ca se freaca acolo si e variat si o pot controla dar manual parca e...mult prea mult.Si plus ca dupa aia mi se mai taie din excitare decat la stimularea de la suprafata cand ma face sa'mi doresc.Parca dupa ce imi stimuleaza punctul G,imi reduce pofta de parca ar fi o metoda sa scap de pofte.

Voi ce credeti?  hmm


Our love
Vreau varaaaa hjarta

Offline

 

#486 2010-05-20 15:20:05

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: orgasmul

Karren a scris:

Voi ce credeti?  hmm

e normal, puncutul G trebuie stimulat doar cand esti ff aproape sa ai orgasm...
ca sa "prinzi" tot...si orgasm si punct G si nebuneala...tot ce poti:)
pe urma intri in perioada "refractara" nu poti fi atinsa cateva minutzele....
dupa aia te recuperezi si o iei de la capat:)
hm...chestie de cunostinte si tehnica bine aplicata
voila!


fucking perfect...

Offline

 

#487 2010-05-20 20:24:53

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: orgasmul

luisjota a scris:

Karren a scris:

Voi ce credeti?  hmm

e normal, puncutul G trebuie stimulat doar cand esti ff aproape sa ai orgasm...
ca sa "prinzi" tot...si orgasm si punct G si nebuneala...tot ce poti:)

Si ia explica-mi mie cum stimulezi punctul G doar inainte de orgasm, in cazul unei partide normale? Ca la hj+fingering inteleg...dar asa?


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#488 2010-05-20 20:37:53

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: orgasmul

rotfl2  rotfl2  rotfl2

Offline

 

#489 2010-05-20 20:44:21

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: orgasmul

yoyolina a scris:

Si ia explica-mi mie cum stimulezi punctul G doar inainte de orgasm, in cazul unei partide normale? Ca la hj+fingering inteleg...dar asa?

hehehe....moi iti explica:

fii atenta,
in conditii normale, cel mai usor este in pozitia "misionar" adica iubi al tau deasupra.
Si iti spun ca sa-ti imaginezi, eu cand o simt pe iubi in culmea extazului, adica da ochii peste cap drool  si ma strange de poponetz si-mi spune "f*uck me* ca nu mai pot...si o simt uda-uda rau, ma-ntelegi, exact atunci cand nu mai stie de ea....eu ii ridic picioarele, genunchii in sus, frumushel si imi retrag frumusetze de "instrument" din ea, pana aproape de intrare, o stimulez scurt, gingas si repede inauntru in "pasa" wink) chiar imediat dupa intrare undeva sus unde se simte o regiune mai "rugoasa" ....si o trag de par, ii strang sanii, o sarut sau o ating pe clit...depinde ce pofta am, de obicei toate una dupa alta.....wink)))))
pfuayyy, explodeaza....s-o vezi cum urla saracutaaaaa rotfl

sper sa fi fost destul de explicit...daca nu, private me:)
kkissss puss


fucking perfect...

Offline

 

#490 2010-05-20 20:46:46

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: orgasmul

yoyolina a scris:

luisjota a scris:

Karren a scris:

Voi ce credeti?  hmm

e normal, puncutul G trebuie stimulat doar cand esti ff aproape sa ai orgasm...
ca sa "prinzi" tot...si orgasm si punct G si nebuneala...tot ce poti:)

Si ia explica-mi mie cum stimulezi punctul G DOAR inainte de orgasm, in cazul unei partide normale? Ca la hj+fingering inteleg...dar asa?

Mai citeste odata cu atentie ce a scris yoyolina

Offline

 

#491 2010-05-20 20:52:48

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: orgasmul

purpleRain a scris:

ai dreptate cu pozitiile ca nu e bine sa te gandesti dinainte "hai sa stam asa sau nush cum" , am avut parte de partide plictisitoare tocmai pt ca totul era atat de previzibil chicot in schimb cand te ia valul si faci ce simti pe moment...asa mai merge

ehh...cateodata mai e frumos si cate un scenariu asa....
e fff excitant...


fucking perfect...

Offline

 

#492 2010-05-20 21:16:27

Karren
Full member
Inregistrat: 2010-01-13
Mesaje: 321

Re: orgasmul

Da bine dar nu e asa simplu lol
Daca tu crezi ca numai asa pot rezolva...nu chiar  rotfl
Hj nu merge pentru ca ma consuma foarte mult deodata si nu pot sa'l ating si nu stiu dece.Vroiam o parere.
Intr'o partida,da,de curand am avut o experienta supert dar si la aia trebuia mult mai multe eforturi pentru orgasm cred:))
Cream o parere: De ce ma consuma asa mlt o stimulare cu degetele la punctul G? Si fara sa pot ajunge la orgasm?
Exercitii singura specific ca nu pot deloc.Nu ajung cu degetul pana acolo lol


Our love
Vreau varaaaa hjarta

Offline

 

#493 2010-05-20 21:17:38

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: orgasmul

eu din cate stiam, din misionar ajungi mai greu la punctul G.. nustiu


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#494 2010-05-21 00:07:12

Karren
Full member
Inregistrat: 2010-01-13
Mesaje: 321

Re: orgasmul

so,alte pareri? hmm


Our love
Vreau varaaaa hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.