homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasmul-30


#552 2010-08-03 10:15:29

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: orgasmul

luisjota a scris:

retragem superficial ....desi am matizat "mai superficial" in comparatie cu "profundul" vaginal...

mie mi se par la fel nustiu. ba chiar cel clitoridian e mai tare ca poate aparea in mai multe "puncte" (orgasme multiple).

mi-a placut partea cu "alinierea astrala" lol

Offline

 

#553 2010-08-03 11:04:09

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: orgasmul

am o prietena care  zice ca nu simte nimic, decat fiorii inceputului de partida, apoi ori joaca sah ori face sex e tot una a incercat si cu schimbatul partenerului, tot aia e , nu imi pot imagina sexul fara orgasm .. ce rost ar mai avea ..


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#554 2010-08-03 11:13:27

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: orgasmul

suzanaj a scris:

ori joaca sah ori face sex e tot una

lol nu e de ras, dar mi-a placut exprimarea.

suzanaj a scris:

nu imi pot imagina sexul fara orgasm .. ce rost ar mai avea ..

rostul apropierii intre parteneri, a placerii din timpul actului.

Offline

 

#555 2010-08-03 11:29:32

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: orgasmul

suzanaj a scris:

am o prietena care  zice ca nu simte nimic, decat fiorii inceputului de partida, apoi ori joaca sah ori face sex e tot una a incercat si cu schimbatul partenerului, tot aia e , nu imi pot imagina sexul fara orgasm .. ce rost ar mai avea ..

Subscriu... Ori a dat de parteneri care sunt bata, ori are vreo problema...


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#556 2010-08-03 11:59:56

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: orgasmul

anca90 a scris:

suzanaj a scris:

ori joaca sah ori face sex e tot una

lol nu e de ras, dar mi-a placut exprimarea.

suzanaj a scris:

nu imi pot imagina sexul fara orgasm .. ce rost ar mai avea ..

rostul apropierii intre parteneri, a placerii din timpul actului.

si cu rostul apropierii .. te apropii 1 una 2  un an da te plictisesti si cred ca ajungi sa fie o povara , e si foarte pudica tipa si cred ca asta e broblema ca e inibata , oricum nu accepta sfaturi . era doar punctul meu de vedere .. ca asta e happy endul sexului , orgasmul tongue
hai noroc si sa traim cu el fericite , cine il are , cine nu sa il cauteee pana il gaseste  storstark


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#557 2010-08-03 12:08:45

deepsleep
Full member
Inregistrat: 2009-03-19
Mesaje: 178

Re: orgasmul

heimdall a scris:

Durerile alea sunt contractii ale uterului, dar in mod normal ele au loc cand ai orgasm... poate ai si nu stii smile

lol daca alea-s orgasme eu mai bine ma mut la manastire, ca nu-mi mai trebuie sex! Ghinionul meu e ca nici singurica nu ma descurc, macar asa as avea termen de comparatie...

Offline

 

#558 2010-08-03 12:19:30

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: orgasmul

deepsleep a scris:

heimdall a scris:

Durerile alea sunt contractii ale uterului, dar in mod normal ele au loc cand ai orgasm... poate ai si nu stii smile

lol daca alea-s orgasme eu mai bine ma mut la manastire, ca nu-mi mai trebuie sex! Ghinionul meu e ca nici singurica nu ma descurc, macar asa as avea termen de comparatie...

deep , nici singura ? mergi la baie si fa un dus .. daca intelegi ce vreau sa zic. insista , trebuie sa iti iasa


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#559 2010-08-03 12:49:41

deepsleep
Full member
Inregistrat: 2009-03-19
Mesaje: 178

Re: orgasmul

Hehe, mi s-a mai recomandat, am mai "incercat sa incerc"... da nu iese, nu ma "gadila" pe nicaieri, sa zic asa. Eu deja nu ma mai cramponez asa tare, mai trist e ca imi afecteaza relatiile. Ce sa fac, daca ii zic unui tip de la inceput ca la mine nu functioneaza, fuge mancand pamantul, daca nu ii zic... iar nu e ok, ca nici sa mimezi la nesfarsit nu poti. sad

Offline

 

#560 2010-08-03 13:03:05

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: orgasmul

pai daca nu simti nu stiu ce sa zic, poate nu poti avea orgasm clitoridian, dar chiar trebuie un mascul sa te exploreze sa ii zici tu ce simti ca iti place.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#561 2010-08-03 14:23:37

alexxxxaaaa
New member
Inregistrat: 2010-01-03
Mesaje: 77

Re: orgasmul

deepsleep a scris:

heimdall a scris:

Durerile alea sunt contractii ale uterului, dar in mod normal ele au loc cand ai orgasm... poate ai si nu stii smile

lol daca alea-s orgasme eu mai bine ma mut la manastire, ca nu-mi mai trebuie sex! Ghinionul meu e ca nici singurica nu ma descurc, macar asa as avea termen de comparatie...

si mie mi se intampla sa am dureri in zona ovarelor dupa sex....
heimdall... nu cred ca in timpul orgasmului contractiile uterului provoaca dureri...adik mie cel putin nu mi se intampla asta...cum am mai spus..dupa ma doare abdomenul dar  nu cred k are treaba orgasmul cu durerea ei:-??
a da deepsleep, si sa adaug ca durerea de abdomen nu apare doar atunci cand se intampla sa nu am orgasm....se intampla cam mereu big_smile

Ultima oara a fost editat de alexxxxaaaa (2010-08-03 14:28:27)


Nu suntem nimic decat polenul risipit al propriei iubiri!

Offline

 

#562 2010-08-03 18:46:42

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: orgasmul

ok, mamsella...wink)
am inteles ca faci sex....te straduiesti adica si de cele mai multe ori te chinui...
am mai inteles ca iti afecteaza relatiile....logic, ptr ca sexul e la baza tuturor relatiilor(imi imaginez ce o sa iasa de la afirmatia asta wink))
si inca ceva am inteles din ce spui tu, ca nu ai avut  (aproape) niciodata orgasm...
asa ca, va trebui sa incepi de la zero:
iei frumos manuta si incep sa "explorezi"....eventual daca nimic nu te provoaca, pune-ti un filmuletz "deocheat"...si lasa-te pe val...wink)
daca nu stii cum s-o faci, da un search pe "masturbare" si o sa gasesti instructiuni pretioase....tongue
dupa ce te lamuresti cum sta treaba...sau reusesti sa ai orgasm singurica....il iei pe domnisorul tau de manuta...si-l pui sa-ti faca oral, frumusel...si-l ghidezi ca pe un copil mic....(o sa-i placa, nu-ti face griji .....)
si dupa cateva sesiuni ....repetate si destul de dese, ca sa nu uiti ce ai invatat in ziua anterioara, o sa ai primul orgasm...si o sa vezi lumea cu alti ochi, iti jur!
:hugs:
P.D.
daca, prin absurd, nu functioneaza....sau ai incercat exact asa cum ti-am spus eu, da-mi un mesaj privat sau adauga-ma pe mess...si vb
big_smile


fucking perfect...

Offline

 

#563 2010-08-03 20:37:02

deepsleep
Full member
Inregistrat: 2009-03-19
Mesaje: 178

Re: orgasmul

Eh, bine ar fi sa fie asa usor, mi-au mai auzit urechiusele sfaturile astea de multe ori. Daca as fi fost mai incepatoare intr-ale amorului poate mai aveam o speranta, dar copiii care se nasteau pe vremea cand ma "initiam" eu merg deja de ceva vreme la scoala. Prin urmare am avut suficient timp sa ma lamuresc ca singura pot sa ma frec si in cot cu aceleasi sanse de reusita.
Referitor la "baza tuturor relatiilor", subscriu!

Offline

 

#564 2010-08-03 21:38:57

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: orgasmul

Deepsleep, nu alerga dupa orgasm... eu am avut parte de 4 luni de quality sex cu al meu, fara sa stiu ce e ala. Si chiar acum, dupa 1 an, am doar clitoridian. Dar sunt happy si satisfacuta si indragostita si toate cele.
Referitor la actiune de una singura, ia o chestie care vibreaza si plaseaz-o langa clitoris, nu pe el smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#565 2010-08-03 22:07:10

deepsleep
Full member
Inregistrat: 2009-03-19
Mesaje: 178

Re: orgasmul

Nu alerg dupa orgasm, sau nu mai alerg dupa el de mult timp oricum. Faptul ca nu-l am nu ma impiedica sa imi doresc sa fac sex si nici sa ma simt bine in timpul asta. Singura problema e ca imi cam toceste relatiile. Cum spuneam si mai sus, daca zic de la bun inceput ca eu nu stiu ce-i aia, orice mascul feroce (chiar daca initial pleaca cu atitudinea "las' ca vezi tu ca eu mut si muntii din loc") ajunge sa se simta lezat in amorul propriu. Daca tac si mimez (ceea ce am facut de altfel mult timp)... iar nu mi se pare ok. Plus ca ar fi dragut sa ajung sa aflu si eu ce-i aia tongue

Ultima oara a fost editat de deepsleep (2010-08-03 22:09:00)

Offline

 

#566 2010-08-04 01:10:19

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: orgasmul

dupa calculele mele mai mult sau mai putin "astrale" ai vreo 24-25 de ani..
wink)
e pacat sa nu fi experimentat niciun orgasm pana acum...
puss


fucking perfect...

Offline

 

#567 2010-08-04 10:27:18

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: orgasmul

se poate si mai rau de atat.

deepsleep, tu nu simti nici placere sau doar nu ajungi la orgasm?

Offline

 

#568 2010-08-04 12:22:19

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: orgasmul

se poate si mai rau decat atat ?
nu cred...
la ce te referi anca?
smile


fucking perfect...

Offline

 

#569 2010-08-04 12:26:27

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: orgasmul

eh, nu vreau sa intru in detalii...

cred insa ca sunt femei mult mai in varsta care au pb asta.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2010-08-04 12:26:46)

Offline

 

#570 2010-08-04 12:34:40

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: orgasmul

da, dar la femiele in varsta poti aduce un atenuant...faptul ca pana acum cativa ani, nu exista cultura sexuala in Ro...femeile erau f*tute de barbati si atat, habar n-aveau ca mai exista si altceva wink)
in schimb...acum, e de neiertat ca o mamsella draguta si inteligenta sa nu se poata bucura de placerile extaziante ale sexului
tongue


fucking perfect...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.