homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasmul-5


#77 2008-04-12 21:55:42

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: orgasmul

SonneAle a scris:

andru, pe bune, stai sus si drept
mie-mi iese lol  sau ar mai fi una, dar vorba lu' crys, pana ma pun eu s-o descriu lol
stai pe marginea patului si el jos si tu cu picioarele pe umeri... hmm got it? lol  are deadrose un mod fain de a numi pozitia asta, am uitat tongue lol

ah ah buna mai e pozitzia asta big_smile aici am a'vut si eu impresia ca o sa am vaginal dar nu mai rezistam.Imi palcea enorm de mult,nu ma puteam abtine sa nu tzip,dar din pakte mai erau si alte persoane pe dincolo grater big_smile dar "ador" pozitzia asta:D


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

#78 2008-04-13 01:27:22

rarom
New member
Inregistrat: 2008-03-25
Mesaje: 19

Re: orgasmul

Cik sexul e intai durere si apoi placere...la mine a durat mult pana am avut primul orgasm...era si chestie de psihic...mi-era teama de cum va fi si cum voi reactiona...Pozitia "ideala" pt mn nu exista...poate fi soooper in orice pozitie;)

Offline

 

#79 2008-04-13 10:59:01

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: orgasmul

la mine nu prea conteaza pozitia...vine orgasm dupa orgasm     patfierbinte

Offline

 

#80 2008-04-14 15:57:50

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: orgasmul

rarom a scris:

Cik sexul e intai durere si apoi placere...

asa o fi, mama mea mi-a povestit ca primul orgasm vaginal l-a avut undeva dupa 30 de ani neutral


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#81 2008-04-17 20:53:42

alex_22
New member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 11

Re: orgasmul

credeam ca sunt singura.....care nu a avut:(se pare ca nu:D...imi doresc mult dar nu reusim nu stiu de ce,el tot timpul se termina f repede desi incearca se straduieste sa mai incetineasca procesul:))dar nu reuseste si nu prea am timp sa ma excit eu f tare paote ca atunci as avea dar dupa 3 ani nu am reusit inca


it was love at first time...all the way:*

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2008-04-17 20:55:00

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: orgasmul

_alexa_ a scris:

rarom a scris:

Cik sexul e intai durere si apoi placere...

asa o fi, mama mea mi-a povestit ca primul orgasm vaginal l-a avut undeva dupa 30 de ani neutral

ioii yikes 30 de ani. m-as sinucide neutral


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#83 2008-04-17 22:33:09

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: orgasmul

stiu o pretena kre si-a inceput viata sexuala pe la 17 ani si primul orgasm l-a avut la 25 (acum are 28)
si culmea e ca ea mereu credea k a avut si cand a avut pe bune atunci si-a dat seama k in toti anii aia..
dar cum puii mei sa nu-ti dai seama cand ai sau nu?wtf??
nu inteleg cum pot zice unele femei "nush dak am avut"


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#84 2008-04-17 23:16:55

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: orgasmul

pai sunt momente in care simti ceva f puternic si daca nu stii cum este cand ai orgasm atunci te gandesti ca asta este.Eu mereu patesc asa,dar stiu ca nu este orgasm tongue.Si iuby meu crede de multe ori ca am orgasm,asa ma manifest lol dar il dezamagesc eu la sfarsit tongue


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#85 2008-04-18 00:35:41

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: orgasmul

nu cred k ai cum sa confunzi...adk e un mom de maxima placere si dupaia te simti...terminata lol


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#86 2008-04-21 12:14:08

europaspace
New member
Inregistrat: 2008-04-21
Mesaje: 7

Re: orgasmul

eu am avut doar clitoridian si am viata sexuala de 2 ani jumatate.vaginal nu am avut niciodata!si sunt excitata la maximum dar totusi...in plus cand stau eu deasupra am dureri mari si nu stiu daca e normal sa ma doara asa de tare si renuntam la pozitia asta.in rest e foarte bine.uneori ma mai mangai si eu k se excita si mai tare dar cu toate k eu nu sunt genul asta.dar nu-i nimic.imi face placere ce ii plac si lui.si e chiar e bine!!tongue

Offline

 

#87 2008-04-21 13:05:31

andrutza
Vizitator

Re: orgasmul

da-i sa citeasca niste carti de specialitate sau sa intre pe net, pe forum sa vada si el singur cum sta treaba ca sunt f multe care n-au vaginal si cele care au nu au de fiecare data, ajung mair rar la el, iar cele care au mereu sunt mai norocoase...sunt mai sensibile probabil se excita mai rpd cine stie

 

#88 2008-04-21 13:33:42

andrutza
Vizitator

Re: orgasmul

da imi aduc aminte...spune-i ca ai clitoridian si ca daca n-ar fi el bun n-ai avea de nici un fel, asa ca sa nu se mai simta asa complexat. sau incearca sa-l lauzi cand iti face ceva in pat si-ti place f mult, poate prinde incredere. spune-i ca-ti place cand iti face aia, ca simti asa de bine cand nu stiu ce poate merge. smile daca nu merge nici cu astea dupa ceva timp eu zic sa mergeti la un psiholog sau sa cauti u cu el pe net de orgasm vaginal si sa citeasca sub ochii tai poate ii vine mintea la cap smile

 

#89 2008-04-21 13:38:52

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: orgasmul

sunt femei care nu reusesc sa aibe nici clitoridian, asa ca nu cred ca are motive sa se simta atat de frustrat.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#90 2008-04-21 14:10:07

angelus
New member
De la: buk
Inregistrat: 2008-04-21
Mesaje: 50
Site

Re: orgasmul

fetelor,eu mi am inceput viata sexuala 2ani jumate in urma si pana acum nimik.am avut doi parteneri...primul a fost nasol...nu am simtit nimik niciodata in afara de durere disconfort pana am ajuns sa urasc actul in sine...dupa aproape doi ani ne am despartit urat.Acum sunt cu altcineva..tin foarte mult la el ,mai simt durere din cand in cand dar destul de rar...au aparut ceva schimbari...nu am avut orgasm nu am tremurat de placere dar parca exista ceva acolo ce mergea spre bine.Intr o seara am avut o experienta cam neplacuta,eram ambii foarte incinsi...si la un moment dat a nimerit in alta parte nu unde trebuia big_smile am zis ca mor de durere...m a apucat plansu si de atunci stau foarte incordata cu frica sa nu nimereasca iar in alta parte...si de la oral nu am nimik ...ceva placere uneori...dar foarte rar nustiu ..poate sunt nesimtita eu daca nu simt nimika...voi ce ziceti???

Offline

 

#91 2008-04-21 14:14:02

angelus
New member
De la: buk
Inregistrat: 2008-04-21
Mesaje: 50
Site

Re: orgasmul

el se traduie foarte mult si tine mult ...si este destul de des ..nu de cateva ori pe luna...cred ca o sa incerc si eu cu vin poate...cine stie
apropo a ejaculat cineva din voi ???  eu da ..si ma asteptam sa simt ceva super tare ..dar nu a fost mare kestie in afara de faptul ca m am speriat in mom in care am crezut ca fac pe mine...dar nu era pipi si venea din alta parte...big_smile

Offline

 

#92 2008-04-22 00:22:58

varkyrie
New member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 20

Re: orgasmul

angelus a scris:

el se traduie foarte mult si tine mult ...si este destul de des ..nu de cateva ori pe luna...cred ca o sa incerc si eu cu vin poate...cine stie
apropo a ejaculat cineva din voi ???  eu da ..si ma asteptam sa simt ceva super tare ..dar nu a fost mare kestie in afara de faptul ca m am speriat in mom in care am crezut ca fac pe mine...dar nu era pipi si venea din alta parte...big_smile

Si tu zici ca n-ai avut orgasm?! Eu stiam ca doar la orgasm se poate intampla si chestia cu ejacularea, daca stie cineva altfel sa ma lamureasca si pe mine, da eu asa am citit prin carti popa Deci esti sigura ca n-ai avut?, poate nu l-ai perceput bine si te asteptai la cine stie ce grozavie...am auzit ca s-a facut nush ce sondaj prin state la femeile care cica nu aveau orgasm si s-a constatat ca la o buna parte dintre ele de fapt era, dar nu-l percepeau ca fiind, adica isi imaginau  si se asteptau sa fie nush ce fenomen cosmic gen eruptie solara  diablo

Offline

 

#93 2008-04-22 09:56:51

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: orgasmul

asa zic si eu... daca ai ajuns la ejaculare, sigur a fost si orgasm...

plus ca si ideea asta a noastra, a occidentalilor, ca oragsmul e sinoonim cu descarcarea si cu "tremuratul"... e cam falsa... jmecherii din orient vin cu total alte tehnici, tao, tantra etc.... care se refera la un orgasm generalizat, in tot corpul si de lunga durata... ca un soi de exaltare, dar calma, fara explozie... in schimb de durata. e foarte fain... si, daca tii la omul de langa tine mult si el la fel si va deschideti, iar el are rabdare asa cum spui, e foarte posibil sa fi ajuns la asa ceva... ce crezi?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#94 2008-04-22 10:03:39

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: orgasmul

sunt de aceeasi parere ca si fetele, daca ai ejaculat, sigur ca ai avut si orgasm.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#95 2008-04-22 10:04:45

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: orgasmul

eu propun sa nu ne mai intrebam de care orgasm am avut si cate sa facem doar sex si gata big_smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.