homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-115


#2167 2012-10-16 22:25:51

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

"E noapte....imi e frica de intuneric.....fetitele dorm si mi-e dor de ele....Neputinta, deznadejdea au pus stapanire pe mine.
M-am rugat zi si noapte sa fiu sanatos, sa imi cresc fetitele ...si ce am primit? Durere, nedreptate, suferinta......si mie si celor dragi mie.
As vrea sa pot descrie in cuvinte ce suferinta simt..insa orice as scrie e o gluma....Am sufletul sfasiat, inima imi este zdrobita....nu pot sa fac nimic sa traiesc. O sa repet la nesfarsit...insa singurul tel al meu in viata este sa imi cresc fetitele, sa fiu langa ele , sa le protejez. Le las singure....sotia si fetele....minunile vietii mele....
In iad vreau sa ajung pt ca nu am fost in stare sa traiesc langa ele.....nimic nu ma va face sa sufar mai mullt decat sufar acum.
Simt(e ciudat....) cum se apropie sfarsitul. Cum as putea sa ma pregatesc pt asa ceva? Cum sa accept asa ceva?
Sotia mea este disperata, ma roaga sa nu renunt la viata pana spre final, in speranta aparitiei unui donator.....si atunci sunt condamnat sa imi duc iadul din suflet inca cateva luni.
As pleca acum fara frica din lumea asta ... viata si-a batut joc de mine rau de tot.
5 luni de trait in asa fel nu inseamna nimic in atatia ani pe care i-as fi avut de trait, daca eram sanatos.
Nu sunt las, pur si simplu acum stiu ca viata mea s-a terminat si acum sau peste 5 luni tot aia este.
Acum caut in SUA...am gasit si am si vorbit acolo, la o clinica mayo....au un medicament care stopeaza o perioada boala.....insa alt chin printre straini...o amanare inutila......sanatos nu voi mai fi...Doar un donator ma salveaza.....sansele sunt imense sa ma vindec...dar nu il am.
Speranta mea este sa gasesc in tara un donator.....ar fi minunea pt care ne rugam in fiecare clipa.
imi vine sa ies pe strada si sa imi urlu neputinta.....Oameni buni, voi muri si copiii mei vor fi orfani! Cum pot sa traiesc asemenea sentimente?
of doamne, cate pl;anuri, vise imi facusem .....voiam sa le citesc in fiecare seara povesti, sa le impartasesc experienta mea si sa le ajut sa isi gaseasca un drum in viata......
Nimic din toate astea nu voi putea sa fac....
un donator, doamne, un donator ma salveaza!!!!
dragii mei, nu aveti idee ca un simplu gest salveaza de la nenorocire o familie intreaga! fiti buni, umani.......Poate nu pe mine, insa sunt atatea suflete ca mine care spera in disperare......"(mesajul  1265/2009)
"Va multumesc ca existati, toti cei care va ganditi la mine si ma rog pt voi sa aveti o viata lunga si fericita! Si imi pare rau ca nu am timp sa va arat ce mult insemnati pt mine....." (mesajul 1282)

Offline

 



#2168 2012-10-17 08:05:25

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Ieri seara am stat si am citit din nou tot topicul. Asta fac in fiecare an pe 17 octombrie...
Si am plans....am plans de neputinta, de durere si tristete.

Astazi se implinesc trei ani de cand Armand ne-a parasit.
Si nu am putut sa nu imi aduc aminte din nou de el...

Vali...multa sanatate in continuare si multa putere ca tu si fetitele voastre sa mergeti mai departe.

Noi...noi nu l-am uitat.

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/15058_avatare-lumanari-romantice3.jpg


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#2169 2012-10-17 09:07:38

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

ma rog si eu pt armand,pt vali si cele 2 minuni ale lor!multa putere si liniste! rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2170 2012-10-17 20:45:51

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

"Armand credea ca pe vremea aceasta topicul va fie inchis, din LIPSA DE SUBIECT, el nu va mai avea o problema medicala, faptul ca nu este asa corecteaza putin logica lui DACA EL NU-SI MAI PLIMBA DEGETELE PE TASTATURA LAPTOPULUI, nu insemna ca nu-l simtitm dincolo de calculator... Pentru noi toti Armand exista...Armand a devenit pentru noi  mai mult decat un om, este UN GAND, O IDEE, O PARTE DIN SUFLETUL NOSTRU, din MINTEA NOASTRA..."
Un citat din ce scriai tu  vali cu mult timp in urma.......suntem inca aici, poate nu chiar toti dar suntem .......si sunt convinsa  ca vom ramane mereu asa uniti.
Nu stiu daca prin vorbele noastre te-am ajutat cu ceva, din pacate prea multe nu putem face si  regret ca nu am avut nici timp (nici nu ne-am gandit ca ne va parasi asa repede ) nici posibilitatea pentru foarte multi,  sa-i aratam cat de mult a insemnat pentru noi, dar de acolo de sus sunt convinsa ca  ne vede. A plecat, dar este aici si va ramane mereu in noi, ca o nepretuita comoara de intelepciune si iubire.
Nu .....noi nu te vom uita niciodata! Odihna vesnica si mii de crini albi pe mormantul tau ! rugaciune
Sunt cuvintele lui iris care din motive tehnice nu poate scrie aici, dar asta nu inseamna ca nu vorbeste mereu de tine.....
Drum drept si lumina, fie ca sanatatea, linistea, iubirea, credinta si speranta......sa fie-n viata voastra, vali!
Si aceste vesuri special pentru tine

In faţa mea, un firicel de apă, cuprins de dor,
Ţ?şneşte din ad?ncuri, spre-a deveni izvor
Victorios, pleacă la vale
Să ?nt?lnească alte ape-n cale
Abia acum, o lacrimă se naşte
?n al ochilor fundal
Prevăd ce-o să se-nt?mple-ntr-un final ?
Prea copleşit de-obstacole, dezamăgiri şi poluare,
C-un gest sinucigaş, o să se-arunce-n mare.

Doream ca să primesc o lecţie de supravieţuire
Nu bănuiam c?nd, nici de la cine
Mi-au dat-o florile crescute-n st?nci,
Să supravieţuiască....
Nu au nevoie de rădăcini ad?nci,
Nicio vicisitudine nu le ?mpiedică
Să ?nflorescă ;
Din frumuseţea existenţei lor
Şi altora ? să dăruiască.

Offline

 

#2171 2012-10-17 21:01:17

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Din nou...CANCER!

Acum am citit si eu ceea ce a povestit si chinurile prin care a trecut acest sarman barbat pe care Dumnezeu l-a pus la o asemenea incercare. Rugaciunile mele se indreapta catre el. Dumnezeu sa il odihneasca in pace, sa aiba grija de el, de sotia si ,,puii" lui. Doamne ajuta.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2172 2013-03-20 21:18:13

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

Ne dorim uneori in viata, ca cineva, sa ne intinda o mana si cu zambetul pe fata sa ne spuna : "Ia-ma de mana te rog si nu iti fie frica, te voi insoti cand vei avea probleme, voi plange cand tu plangi, voi fi fericita daca tu esti fericita; voi suferi daca vei suferi si sa stii ca intotdeauna, voi fi langa tine pe drumul vietii, sa te ajut, ca sa nu te ranesti"
Sunt persoane datorita carora zambim ?azi?pentru ca ?ieri? ne-au sters lacrimile ? sunt persoane de care ne va fi dor, pentru ca viata ii duce departe, sunt persoane care merita mai mult decat un multumesc, pentru ca se implica, sunt persoane care vor sa ne asculte, pentru ca le pasa cu adevarat.... sunt persoane a caror urma nu se va sterge din viata nostra, pentru ca ne-au schimbat existenta... sunt oamenii pe care ii iubim ....sunt prietenii adevarati......desi uneori sunt departe!!!
Prietenul nostru drag este in stele si ne vegheaza de acolo de sus.

Alin Armand, odihnește-te ?n pace! Noi nu te vom uita niciodata!

Doamne, fie ca trecerea timpului, cu tot ceea ce ne ?ncearcă ?n fiecare zi, să nu ne lase sufletul acrit, amăr?t, plictisit.
Invata-ne să gasim si sa simtim frumosul!
Deschideti fereastra sufletului vostru si lasati-va purtati de magia primaverii... E timpul sa infloriti si voi, sa va bucurati de caldura soarelui si de mirosul ghioceilor.....
Sanatate multa, drum drep si lumina!
rugaciune

Offline

 

#2173 2013-03-28 18:30:26

cichi
Banat
Inregistrat: 2013-03-05
Mesaje: 25

Re: Din nou...CANCER!

***reclama***

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2013-03-28 18:41:13)

Offline

 

#2174 2013-04-11 03:16:17

DobrinGeorge
Full member
Inregistrat: 2013-04-05
Mesaje: 103

Re: Din nou...CANCER!

Am citit si eu topicul.. Lacrimi ?n ochi, teamă de viață, mă gandesc la destinul ăsta sumbru, faptul că el era un tată care dorea să ?și vadă fetițele crescand și..
Nu pot să spun mai multe, Dumnezeu să te odihnească ?n pace Alin, ai fost o persoană speciala, Bunul Dumnezeu te-a vrut langa el, să regizați amandoi această lume..

Ai grijă de noi!

Offline

 

#2175 2013-05-05 19:13:05

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

Timpul trece nu sta pe loc si  totusi  in aceste momente de sarbatoare, ne dam intalnire cu prieteni si mai ales cu noi insine.
Dincolo de cuvinte nerostite sau gesturi incomplete, ne asezam fata in fata cu noi insine, spunandu-ne din nou povestea.
Si poate ca exista intamplari care cer sa fie rescrise, insa acea voce interioara ne transmite ca, inainte de toate, este nevoie de acceptarea lor.
Asa ca m-am invitat la un pahar de soare, dornica sa ma bronzez cu razele adevarului. Desigur, din entuziasm, uit adesea ca razele acestea pot sa arda atat de tare incat sa lase cicatrici, insa continuui.........si totusi fiind mereu in asteptarea unui moment salvator, purificator, eliberator, subestimam momentul de acum care ne poate oferi toate aceste stari atata timp cat ii permitem asta........dar cine stie ce ne mai rezerva viata.......
Sunt aici pentru ca nu am uitat nicio clipa de de tine si familia ta mai ales azi.......
rugaciune

Cineva imi dadea cateva sfaturi.......... e usor cand citesti.........
?Sa incerci sa-l cunosti pe Dumnezeu fara a fi asemenea lui Dumnezeu este ca si cum ai incerca sa inoti fara sa intri in apa.?
?Una din cheile bucuriei este sa fii usor de multumit.?
?Invat, mergand, unde trebuie sa merg?
?Atlas nu a fost fortat sa tina lumea pe umeri. A fost convins ca, daca nu ar face-o, lumea s-ar prabusi.?
?Daca pacea vine din privirea intregului, suferinta vine dintr-o pierdere de perspectiva.?
?Nu mai avem nimic de facut decat sa dansam in continuare.?
?Atat timp cat nu traiti pe deplin in trup, nu traiti pe deplin in Sine.?
?Pasarile invata sa zboare nestiind vreodata unde le va duce zborul.?
?Faptul ca avem inima zdrobita nu este un motiv sa vedem toate lucrurile frante.?
?Daca pastram gol centrul propriei fiinte, miracolul vietii poate patrunde si vindeca.?
?Toate raurile curg spre mare, fiindca este mai joasa decat ele. Smerenia ii da puterea.?

Odihna vesnica si mii de crini albi pe mormantul tau  rugaciune
Invierea Domnului sa va aduca incredere, lumina, iubire si speranta, sanatate multa tie si fetitelor !
Sanatate maxima tuturor!

Ultima oara a fost editat de taisia (2013-05-05 19:17:01)

Offline

 

#2176 2013-05-05 22:10:31

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

Hristos a inviat! rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2177 2013-07-27 15:23:46

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Cancerul o boala de care toata lumea a auzit...Din nou...CANCER!...un loc unde esti tentat sa cauti raspunsuri...gasesti o poveste...de viata... din care te alegi poate nu cu raspunsul pe care-l cauti dar cu multe alte raspunsuri si intrebari...
Cu mult timp in urma cand era doar tatal copilelor lui si nu-si dorea ca povestea lui sa fie doar o lectie de viata ci spera intr-un final fericit in care el si copii lui sa-si petreaca viata impreuna, nu ele aici si el acolo...a strans in jurul lui oameni de treaba care ascultandu-i povestea l-au incurajat si sprijinit si au ramas aici si atunci cand el nu a mai putut posta...
In fiecare zi asteptam un semn de la el...de aici sau de oriunde...
Insotiti de gandurile prietenilor, incarcati cu poverile si povetile vietii mergem mai departe si anii trec, an dupa an, viata merge inainte cu bune si cu rele iar voi cei care l-ati cunoscut sau care-l cunoasteti acum aveti grija mai departe de memoria lui, de sufletul lui.
Cautam in viata raspunsurile corecte,incercam sa facem cele mai bune alegeri...si alegem calea credintei...a invataturii...a muncii...a inavutirii...ne cautam perechea potrivita...si la un moment dat ne trezim tot nemultumiti...si oricat de intelepti sau harnici suntem parca avem un gol in suflet...
Poate ar trebui sa descoperim comoara din sufletul nostru:bunatatea,iubirea,prietenia,iertarea,intelegerea si sa facem alegeri cu sufletul...

Mereu cu tine in suflet!

Ultima oara a fost editat de armand (2013-07-27 21:35:19)

Offline

 

#2178 2013-07-29 22:26:14

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

"sunt drumuri ce ne cauta demult
si-ajung la noi cand noi suntem plecati
in cautarea lor pe alte drumuri."
   
                                  o.paler
rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2179 2013-08-15 18:23:27

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

Mai mult ca niciodata in zile de sarbatoare ma gandesc la tine si familia ta, dar suntem foarte departe............ doar aici pot sa scriu.
Ma tot intreb daca Dumnezeu si-ar mai trimite Fiul inca o data pe Pamant......... cum am reactiona noi toti.......

Cum i-ar privi pe falsii tamaduitori si cum i-ar incuraja pe cei care doresc sa-I urmeze calea? Cum ar opri haosul contradictiilor din fiecare dintre noi si cum ne-ar intoarce spre noi insine? Si mai ales, cum s-ar infatisa inaintea noastra?
Si din nou, ar avea atatea de vindecat?
Mana tamaduitoare ar putea sa ne mangaie din nou nerabdarea, furia, intristarea si ignoranta?iar reactiile noastre ar fi din nou de necuprins? ........
Oare ne-am deschide intr-atat incat sa ne permitem sa fim vindecati sau ne-am inchide din nou sufletele, avand ca fundal pierderea sperantei?
Sau daca deja este printre noi?
Daca trecem pe langa El in fiecare zi, dar din ignoranta noastra nu ne putem deschide catre mesajele Lui?
Daca, in infinita lui rabdare, ne opreste la colt de strada pentru a ne oferi un zamet firesc? Sau daca este batranul caruia ii licaresc ochii a impacare? Sau prietenul care ni se daruieste, dar pe care il criticam adesea? Sau daca s-a gandit ca de data asta sa apara sub cea mai nebanuita forma, sub cea mai intensa mangaiere a soarelui sau sub imbratisarea calda a unei ploi de vara? Oare vom sti vreodata?
Parca am devenit atat de ocupati si de incercanati incat i-am rata si de aceasta data venirea. Iar in momentul in care misterul ar fi fost dezvaluit, am spera ca, poate data viitoare, vom fi mai constienti?......

?Dragostea lui Dumnezeu faţă de cel mai mare păcătos este mai mare dec?t dragostea celui mai mare sf?nt faţă de Dumnezeu.? ? Pr. Arsenie Boca
Odihna vesnica si mii de crini albi pe mormantul tau! 
rugaciune

Va doresc o zile senine cu multa iubire si sa va bucurati de fiecare clipa traita, multa sanatate, drum drept si lumina!
kram

Offline

 

#2180 2013-08-18 14:39:05

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Toti avem momente de deriva, indoieli, neliniste, frica...
Cautam sensuri...drumul in viata...si de cele mai multe ori cautam la suprafata...ne oprim la nevoile imediate, la aspiratiile materiale...parca ne ferim sa intram in profunzime.
Timpul trece...anii se aduna...clipele zboara...fiecaruia ne vine randul...traim...nu mai suntem suparati...ce ne-a intristat a capatat sens... patrundem misterele vietii si incepem sa intelegem moartea...incepe sa se faca lumina ,liniste...si aceasta pace sufleteasca aduce cu ea raspunsurile asteptate...
Isus este in noi, este credinta noastra, este dincolo de frica noastra, dincolo de iluziile noastre, mai aproape de visele noastre, Il intalnim cand suntem pregatiti pentru asta, Il intalnim atunci cand ne dorim cu adevarat acest lucru, Il intalnim atunci cand ne descoperim pe noi insine...atunci cand am acceptat sacrificiul, suferinta, cand am exersat indelung rabdarea, cand am facut loc lucrurilor bune in sufletele noastre, cand ne-am umplut de iubire...
Rabdare. Credinta. Iubire

Ultima oara a fost editat de armand (2013-08-18 22:26:30)

Offline

 

#2181 2013-10-16 22:49:28

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

"Ma simt bine sa scriu aici..."
"Prietenii mei nevazuti..."
"Multumesc pentru incurajarile voastre..."
"Pentru ca nu ma simt singur..."
"Multumesc pentru tot..."
"Sunteti oameni buni si va doresc sa fiti fericiti toata viata voastra!!! ..."
"Sa fiti iubiti acolo unde sunteti  si sa aveti grija de voi!..."
"Oameni buni,nu va mai suparati pentru lucruri marunte...partea materiala conteaza asa putin..."
"Bucurati-va de tot ce va inconjoara, de familia voastra, de tot timpul pe care vi-l da Doamne, Doamne..."
"Credeti-ma este cel mai important!"
"Rugati-va pentru mine, luati-ma si pe mine in gandul vostru cand veti merge la biserica..."
Chiar daca a plecat si nu-si mai plimba degetele pe tastatura laptopului asta nu inseamna ca nu a mai ramas nimic...povestea a ramas aici... si cei dragi...
Multumim ca sunteti aici si ca va impartasiti gandurile, emotiile, sentimentele voastre... datorita voua Armand supravietuieste.
Fetele isi pun din ce in ce mai multe intrebari:
Alessia - De ce a plecat tati atat de repede? Nu putea sa mai stea cu noi?  Macar sa fi plecat la Doamne -Doamne odata cu bunica...

Cu dor si iubire imensa, cu incredere si speranta
Ne rugam pentru sufletul tau Armand
Dumnezeu sa te ierte si sa te odihneasca in pace

Ultima oara a fost editat de armand (2013-10-17 21:14:20)

Offline

 

#2182 2013-10-17 16:34:20

IRA_11
Membru
Inregistrat: 2013-10-17
Mesaje: 1

Re: Din nou...CANCER!

Odihneste-te in pace Armand!  sad

Saptamana trecuta, cautand niste informatii medicale, am descoperit topicul si m-a prins, l-am citit pe nerasuflate ... Nu am cuvinte ...

Am trait fiecare moment, fiecare postare, fiecare speranta, fiecare batalie, fiecare sfat, fiecare incurajare, fiecare deznadejde, fiecare temere....

M-am simtit slaba si mi-am dat seama ca trebuie sa fiu puternica, m-am simtit trista si mi-am dat seama ca tristetea e ok, atunci cand ai motive intemeiate sa o simti, dar ca nu trebuie sa o lasi sa te doboare, m-am simtit vinovata pentru ca pana la varsta asta n-am facut nimic cu viata mea, nimic pentru ca m-am ingropat in munca ... uitand, de fapt, sa traiesc.

Si poate nu e cel mai nimerit mesaj intr-o astfel de zi, dar ma bucur ca te-am "cunoscut" Armand si vreau sa-ti multumesc pentru ca ai existat si pentru ca existi in continuare prin intermediul prietenilor si sotiei tale.

Ma inclin in fata unui INGER si in fata unui OM care tine si locul INGERULUI in viata printeselor lor si chiar in viata noastra.

Dumnezeu sa te ierte Alin/Armand!

Offline

 

#2183 2013-10-17 19:21:34

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/23618_lumanare-13479692591.jpg

"Chiar daca a plecat si nu-si mai plimba degetele pe tastatura laptopului asta nu inseamna ca nu a mai ramas nimic...........povestea a ramas aici... ???si cei dragi..."

Nu este doar o poveste ???? este viata insasi, in miscarea lui timpul a tarat dupa el secundele??.minutele???anii???? si chiar daca nu vrem sa acceptam ................este un adevar trait si suportat destul de greu de multi, dar cel mai greu este durerea din suflet  ???care este o boala mult mai grava decat un picior rupt sau durerile de gat, leziunile sale sunt mult mai profunde si mai periculoase decat cele provocate de un glont??. si raman  rani care nu se vindeca, si aceste plagi pot incepe sa sangereze la fiecare durere .

Traim dupa moarte doar prin amintirile celorlalti despre noi????. trecem prin viata fara a lasa urma pasilor, dar urmele imprimate in inimile celorlalti nu le poate sterge nimeni.

Asa este si aici, amintirile lasate de Armand  ne duc cu gandul la un om plin de viata, intotdeauna cu atitudine de invingator si dornic de a impartasi  din experienta lui de a ne da sfaturi,   de a fi mereu cel mai bun.
Sa-ti fie bine, Armand, acolo unde te-ai dus, sa fii si acolo un invingator si sa veghezi mereu cu dragoste asupra celor dragi, asa cum ai facut mereu!

Mereu cu tine in gand, mereu cu tine in suflet , nu te-am uiat si nu te vom uita nici pe tine nici familia ta niciodata, venim aici sa ne intalnim cu tine si familia ta

Odihneste-te in pace!

Rabdare..... credinta....... iubire.....putere

PS- din partea lui iris-Odihna vesnica si mii de crini albi pe mormantul tau!

Offline

 

#2184 2013-10-18 09:39:39

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

rugaciune multa liniste si putere familiei,iar tu Armand,sa te odihnesti in pace!am inteles si eu dupa ani de zile ce e cel mai important in viata...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2185 2013-10-31 21:15:53

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Batranete...Accidente...Cutremure...Boala...Durere...Teama de suferinta...Frica de moarte...toti trecem prin asta ...si eu voi muri...si tu vei muri...si?...pana atunci?...
Mai cumplita decat ideea propriei morti este nepasarea in fata vietii,distrugerea vietii din jurul nostru, distrugerea vietii din noi.
Lumea nu se sfarseste odata cu stingerea constiintei noastre...lumea nu se opreste aici...lumea supravietuieste disparitiei noastre...viata merge mai departe...insa ce invatam din asta?...
Sa devenim constienti de importanta fiecarei clipe...de importanta fiecarui sentiment, fiecarui gand, fiecarui cuvant, fiecarui gest...
Frica de moarte te invata sa-ti traiesti clipa si sa-ti pretuiesti viata.
BUCURA-TE DE VIATA...TIMPUL NOASTRU PE PAMANT ESTE LIMITAT!
Cate minuni sunt in viata noastra si cat de bogati suntem atunci cand suntem sanatosi, cat de important este sa fim impreuna cu cei dragi (cat le ducem dorul cand sunt departe sau nu mai sunt cu noi).
Ce minune-i o gura de apa atunci cand mori de sete, o mangaiere a soarelui atunci cand tremuri de frig, o privire de recunostinta... sentimentul ca esti bun la ceva
Ceea ce simtim...ceea ce traim...ceea ce facem lasa ecou in urma noastra si va trai dupa noi
Poate ca ceea ce credem noi ca este bine acum inca mai poate fi  imbunatatit, mai poate fi schimbat...poate ca atunci cand noi credem ca totul se termina, de fapt suntem in pragul unui alt inceput... sa fim pregatiti pentru a incepe o viata noua aici sau acolo...
INTELEGERE-ACCEPTARE-IMPACARE-PACE-LUMINA
GASESTE-TI TIMP SA TRAIESTI!

Ultima oara a fost editat de armand (2013-11-01 09:23:24)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.