homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-32


#590 2009-01-08 13:47:30

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

.....dorm tot timpul.....asa de puternic e ce imi baga. acum...am cate doua perfuzii pe mana....am peste mine in pat numai tuburi! e prima oara cu atatea.
inca vad ca ma tin bine....nu mi-e rau, in afara de oboseala, ameteala.
mi se inchid ochii...au trecut doar 15 minute de  canhd m-am trezit
vorbim

Offline

 



#591 2009-01-08 14:22:16

codrutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-03
Mesaje: 191

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu fie alaturi tine!Sanatate !

Offline

 

#592 2009-01-08 14:38:58

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

dumnezeu sa te tina tare
e bine ca ai moralul bun , sa incerci sa ramai asa
hai ca mai ai putin si o sa fie bine ai sa vezi !

Offline

 

#593 2009-01-08 14:48:42

andreea-cristina
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 9

Re: Din nou...CANCER!

esti o persoana puternica si vei rezista la tot ,pentru ca o sa te vindeci,tu trebuie sa te gandesti doar ca mai ai putin si te vei vindeca,vei fi sanatosssssssssssssss.

Offline

 

#594 2009-01-08 15:46:13

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: Din nou...CANCER!

Curaj Armand,psihicul sus......ca de restul are Doamne-Doamne grija!Si Dumnezeu e mare! wink

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2009-01-08 18:04:00

maria 2020
New member
Inregistrat: 2008-11-21
Mesaje: 40

Re: Din nou...CANCER!

armand ma bucur k nu mai esti demoralizat, abia astept ziua cand ne vei scrie k gata cosmarul s-a terminat si k esti vindecat, multa sanatate si putere s lupti iti doresc in continuare


viata e frumoasa,  deci sa ne bucuram de ea :-*

Offline

 

#596 2009-01-08 18:29:17

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta, armand! Ma bucur mult ca esti mai bine si mai ales ca stai bine cu moralul, asta conteaza enorm. Fii tare, noi suntem alaturi de tine!

 

#597 2009-01-08 18:40:29

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

ma  bucur ca esti bine...e bine ca ai moralul ridicat, e foarte important....Cred ca esti totusi pe ultima suta de metrii...asa ca acum mai mult ca niciodata e important sa crezi, atat in medici cat si in Dumenzeu...TE VEI VINDECA...

Offline

 

#598 2009-01-08 20:58:36

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

www.test-de-la-muerte.com, aveti curaj? eu am incercat

Offline

 

#599 2009-01-08 21:05:17

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Din nou...CANCER!

Mie nu mi-a luat numarul de telefon smile
Cum te mai simti Armand? Iti doresc o recuperare totala si sa te pui pe picioare cat mai repede puss


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#600 2009-01-08 22:09:32

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

nici mie....as fi vrut sa ma distrez putin

Offline

 

#601 2009-01-09 16:45:47

kadome
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-07-24
Mesaje: 249

Re: Din nou...CANCER!

multa sanatate armand,si dumnezeu sa fie cu tine sa iti dea putere sa rezisti si sa fie bine,ai incredere


Einmal stirbst du, und dann ist alles Fragen zu Ende.
Und wenn du stirbst, wirst du entweder alles erfahren, oder du wirst nicht mehr die Möglichkeit haben, zu fragen.

Lev Tolstoi

Offline

 

#602 2009-01-09 23:06:14

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

cred ca e ultima seara....mi-au spus ca stau bine cu analizele...febra nu am facut, tensiunea nu a mai fost mica ca data trecuta. insa....un pic de depresie nm-a cuprins. am acum un at batran in salon....nu arata bine deloc. Nu intel si nu accept sub nici o forma ca am o asa boala!!!!!!!!!! Dac mergeti la plimbare prin parc..si va cade un avion in cap, sa stiti ca nu ati fi asa de uimiti de cum sunt eu fata de ce mi se intampla. Mai degraba ma gandeam ca ma intalnesc cu extraterestrii....decat asta!
ce caut eu aici?????
Cateodata ma ingenuncheaza situatia....picioarele imi tremura.....nu pot sa mai tin pe umerii povara asta suprema....
Sunt ametit...a ridic din jumate in jumate de ora la pipi....si atunci cand o fac imi trebuie resurse serioase.
M-am privit in oglinda acum o ora....Doamne ce aratare!!!! Eu sunt un tip brunet, aveam " cioc".....parul scurt....acum sunt o fantoma....o aratare galbena la fata, cu gauri in cap, in parul si asa cazut majoritate.......fara pic de par pe fata, ochii obositi, haituiti.....nu sunt eu. Nu pot fi eu!!!!
....si totusi....ce minune e viata!! cea mai de pret avere a unui om, neegalabila, nemasurabila. Abia de putin timp am aflat.....
Oare....ce va fi cu mine? banul va cadea cu cap sau pajura? si eu ce aleg?
Ma ingrozeste gandul ca sunt asa aproape de final.....oricare ar fi el. Al vietii sau al bolii....
Nu am excelat prin curaj in viata...desi faptele spun altceva. Am practicat judo de performanta....un timp serios as spune. Dar si atunci....cand luptam, de frica castigam....cand castigam, fireste. De  frica eram primul care facea primul pasa in lupta.....si functiona!!! apoi in viata, cand aveam o problema, ceva de infruntat...tot de frica alergam in intampinare, nu puteam sta fara sa nu imi rezolz cauzele angoaselor, chiar daca imiera frica. nu puteam bagacapul in pamant....nu puteam fugi. De frica....pt ca stiam ca orice as face...tot ma ajunge ce imicauzeaza frica.
Acum.....oho.....as vrea sa pot fugi....sa aman cu ceva ani o asa intalnire, lupta.
Eu vad ce urmeaza ca  o lupta, inegala.....cu un adversar ce in final va onvinge. Dar as vrea sa fiu mai puternic decat el vreo 30 de ani de acum incolo.....
Ce va fi la meciul meu de peste 10 zile? Am suporteri multi in sala, stiu ca vor urla din toti plamanii pt mine......nu trebuie sa ii dezamagesc! Si nu pot sa imi dezamagesc fetitele mele dragi.....
Of Doamne....daca lupta asta as transforma-o in orice altceva......daca nu ar avea miza asta...viata mea....as castiga cu siguranta! Acum insa....nimeni nu stie.
7 ani...7 veri am fost salvamar....perioada ce a cuprins liceu si facultate.....nu imi era frica sa risc in a salva vieti....desi riscul era enorm.....marea isi ia tributul in fiecare an, nu?
De fapt ce voiam sa spun e ca am avut o viata relativ.....activa, in sensul intalnirii sentimentului de frica, dar, nimic din toate nu se compara cu frica pe care o am in fiecare celula. Stupid !! daca unii sunt in viata pt ca eu am luptat pt viata lor, si nu exagerez absolut deloc cand spun asta, acum....eu nu pot lupta pt viata mea.....chiar deloc si depind si eu de alt salvamar, asa cum am fost eu pt altii. Salvamarul meu este Dumnezeu, prin mana lui  medicii, tratamentul.....
Pt unii am fost salvator, pt altii am ajuns prea tarziu. La mine cum va fi? Ma voi tine suficient la suprafata pana sa prind o mana intinsa de care sa ma apuc?????
va las....mai vorbim.....

Offline

 

#603 2009-01-09 23:09:32

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

kram
o sa fii salvat armand!
m a impresionat profund felul in care ai vorbit despre viata... si cand te gandesti ca ne plangem din atatea nimicuri, ca nu suntem multumiti de nimic, ca spunem adesea "vreau sa mor"....
sa'ti dea Dumnezeu numai sanatate si sa invingi boala

Ultima oara a fost editat de carmen_21 (2009-01-09 23:15:52)


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#604 2009-01-09 23:15:43

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Din nou...CANCER!

armand, nu te lasa iarasi!!!!! capul sus!!! iar te gandesti la boala? gandeste-te ce vei face de aici inainte in viata pentru ca o sa se termine boala si o sa fi prins nepregatit si fara planuri!!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#605 2009-01-09 23:32:00

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: Din nou...CANCER!

multa,multa sanatate armand!!!
ai incredere!vei fi salvat!


They can because they think they can.

Offline

 

#606 2009-01-10 09:48:19

monica01
New member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 41

Re: Din nou...CANCER!

1. Despre iluzie si realitate:

http://video.google.com/videoplay?docid … 4268439911



2. Un documentar interesant despre apa:

http://www.damaideparte.ro/index.php/do … r-apa/589/

Ultima oara a fost editat de monica01 (2009-01-10 09:55:47)

Offline

 

#607 2009-01-10 14:11:41

andreea-cristina
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 9

Re: Din nou...CANCER!

trebuie sa ai putere,sa gandesti doar pozitiv,sti bine ca pana la urma tu vei invinge, ai fost si esti un invingator,si Dumnezeu nu te va lasa .vorbim.pa,pa

Offline

 

#608 2009-01-10 20:01:08

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

acasa....a ajuns. Sunt ametit, am tot felul de intepaturi in spate....
am avut o noapte de groaza, cu colegul de camera care agemut toata noaptea, cu un aparat de respirat pe gura.....pe la 5 dimineata am adormit.
Sunt ametit, ma doare stomacul.....ma incearca o stare de voma.....in fine. Miercuri ma duc la analize, sa vedem cum stau cu sist imunitar. De acum astept sa vad cand pot intra in autotransplant,,,Sunt convins ca va fi infernal ....
Cand am ajuns acasa, am intrat direct la baie...fetitele nu s-au lasat pana nu le-am deschis......apoi au stat langa mine pana mi-au  aratat ele tot felul de jucarii....figuri....dragele de ele, sunt asa dulci.
Am o minivacanta....pana plec la batalia finala, as spune.
Va mai scriu....acum sunt tare ametit.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.