homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-62


#1160 2009-06-04 14:58:32

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Mersic de lamuriri...

Offline

 



#1161 2009-06-04 15:05:53

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

legat de iris......

Am citit ce ati spus....ca la DIVERSE nu se aplica......Am intrat sa vad ce subiecte sunt acolo.....si sunt chiar diverse. sa ne gandim putin, moderatori, inainte de a scrie....
Adica la subiecte gen : epilat, ce ati mancat azi, celulita...etc nu se aplica regulamentul, dar unui om care are probleme adevarate, chiar fatale in unele cazuri, care nu stie daca maine mai traieste......ii spui asa de brutal ca are warn????(atentionare, pt cine nu stie engleza....ca de, suntem poporul lui caragiale).
Credeti ca atunci cand vine avalansa de ganduri , de sentimente in astfel de situatii
se mai gandeste acel om la un regulament care de fapt are si exceptii???
Viata a dat acelui om un mare WARN, cum ii spuneti voi.......de fapt singura atentionare adevarata. Restul....poate o sa imi spuneti ca si restul sunt probleme! habar nu aveti voi, mai toti....ce inseamna probleme. Din fericire! Dar fiecare va intelege la momentul lui, pentru ca nimeni nu scapa de astfel de probleme, si abia atunci o sa intelegeti ce stupid este sa dai un asa mesaj unui om disperat!!!! Sa tineti minte ce va spun!
Cine i-a spus asa lui iris ii datoreaza scuze........

Cand am inceput sa scriu aici am facut-o pt ca aveam nevoie (si am in continuare) de sprijin (si din fericire l-am primit fabulos) , pt ca simteam nevoia sa ramana scris prin ce trec, in caz ca dispar.....dar si pentru altii, care vor avea probleme la fel(pt ca din nefericire sunt si vor mai fi tot timpul)....Vor stii nu numai trairile interioare ale mele, dar si partea concreta, de tratament....pt a putea compara sau a stii ce trebuie facut (daca ati stii cata nevoie as fi avut de cineva care sa fii scris inainte cum s-a tratat in tipul de boala ca al meu......)
Asa ca un pic de decenta pt moderatoare......sunt cazuri in care regulile se incalca si sunt acceptate cu buna stiinta....
Si legat de motivul acestei reguli.....sa fim seriosi, asta nu e un topic in care lumea are ce sa spuna tot timpul...cu atat mai mult nu e cazul sa se aglomereze raspunsurile.

sa ne intelegem: sunt convins ca nu a fost vorba de rautate...doar ca un pic de delicatete nu strica.
Ganditi-va ca poate, peste un timp acest post va fi fara actori........cine stie?

Offline

 

#1162 2009-06-04 15:20:46

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: Din nou...CANCER!

Intelegem prin ce trec oamenii care au probleme, poate nu intelegem in totalitate pentru ca unii din noi nu au trecut prin asa ceva. si au fost oameni care v-au sprijinit si va sprijina in continuare.
Dar, acest topic nu trebuie sa aiba statut special din cauza gravitatii problemelor abordate. Iar moderatorul este obligat sa isi faca datoria de a anunta cand cineva primeste warn, fara a se simti obligat sa adauge si 2-3 cuvinte de suflet in postul lui. Nu cred ca a avut cineva intentia de a se purta "brutal" cum ai spus tu..

Offline

 

#1163 2009-06-04 16:16:17

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

legat de iris......

Am citit ce ati spus....ca la DIVERSE nu se aplica......Am intrat sa vad ce subiecte sunt acolo.....si sunt chiar diverse. sa ne gandim putin, moderatori, inainte de a scrie....
Adica la subiecte gen : epilat, ce ati mancat azi, celulita...etc nu se aplica regulamentul, dar unui om care are probleme adevarate, chiar fatale in unele cazuri, care nu stie daca maine mai traieste......ii spui asa de brutal ca are warn????(atentionare, pt cine nu stie engleza....ca de, suntem poporul lui caragiale).
Credeti ca atunci cand vine avalansa de ganduri , de sentimente in astfel de situatii
se mai gandeste acel om la un regulament care de fapt are si exceptii???
Viata a dat acelui om un mare WARN, cum ii spuneti voi.......de fapt singura atentionare adevarata. Restul....poate o sa imi spuneti ca si restul sunt probleme! habar nu aveti voi, mai toti....ce inseamna probleme. Din fericire! Dar fiecare va intelege la momentul lui, pentru ca nimeni nu scapa de astfel de probleme, si abia atunci o sa intelegeti ce stupid este sa dai un asa mesaj unui om disperat!!!! Sa tineti minte ce va spun!
Cine i-a spus asa lui iris ii datoreaza scuze........

Cand am inceput sa scriu aici am facut-o pt ca aveam nevoie (si am in continuare) de sprijin (si din fericire l-am primit fabulos) , pt ca simteam nevoia sa ramana scris prin ce trec, in caz ca dispar.....dar si pentru altii, care vor avea probleme la fel(pt ca din nefericire sunt si vor mai fi tot timpul)....Vor stii nu numai trairile interioare ale mele, dar si partea concreta, de tratament....pt a putea compara sau a stii ce trebuie facut (daca ati stii cata nevoie as fi avut de cineva care sa fii scris inainte cum s-a tratat in tipul de boala ca al meu......)
Asa ca un pic de decenta pt moderatoare......sunt cazuri in care regulile se incalca si sunt acceptate cu buna stiinta....
Si legat de motivul acestei reguli.....sa fim seriosi, asta nu e un topic in care lumea are ce sa spuna tot timpul...cu atat mai mult nu e cazul sa se aglomereze raspunsurile.

sa ne intelegem: sunt convins ca nu a fost vorba de rautate...doar ca un pic de delicatete nu strica.
Ganditi-va ca poate, peste un timp acest post va fi fara actori........cine stie?

Armand in primul rand vreau sa stii ca ma bucur enorm de mult pentru tine, ca ai terminat tratamentul. Iti doresc din tot sufletul sa te faci bine sa te poti bucura de fetitele tale. Chiar daca nu am postat prea des la acest topic, sa stii ca l-am urmarit cu interes si ti-am citit si blogul.


In al doilea rand, iti inteleg punctul de vedere. Acum insa, te rog sa ne intelegi si pe noi. Acest forum are un regulament pe care il respecta toata lumea, indiferent de problema pe care o are. La iris s-a trecut vederea de cateva ori ca nu a editat mesajele, dar ea a continuat sa repete greseala. Trebuia averizata si ea, ca si ceilelti care gresesc, pentru a nu crea un precedent. Daca lui iris i s-ar fi trecut cu vederea in continuare exista posibilitatea ca si ceilalti membri sa ne sara in cap cand ii averitzam.

In plus, acest regulament il respectam si noi, moderatorii, si adminii acestui forum.
La discutii diverse nu se aplica regulamentul pentru ca acolo, cum ai spus si tu, se dicuta fel de fel de chestii. La celelalte sectiuni insa, se discuta probleme serioase si atunci am risca sa cream un haos in care sa nu mai putem raspunde tuturor membrilor. Te rog frumos sa iei in calcul ca suntem 4 moderatoare si doctoressa care dam sfaturi asa cum ne pricepem noi mai bine, iar acest forum are peste 15000 de utilizatori. Daca nu am obliga userii sa respecte regulamentul crede-ma ca nu am putea sa ne facem treaba deloc.

Nu are nimeni nimic cu iris si nici nu a spus cineva ca problema ei nu ar fi importanta. Insa, repet, ca orice alt user trebuie sa respecte regulamentul.

Sper ca m-am facut inteleasa.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#1164 2009-06-04 16:24:42

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Am inteles.....eu spuneam ca e nevoie doar de delicatete in unele cazuri. Eu sunt pentru a respecta regulile, in orice situatie. Dar uneori......situatiile sunt atat de delicate incat regulile nu ar trebui sa existe.

si inca o data, multumesc din suflet ca existati! aici ma simt ca acasa.....

Ultima oara a fost editat de armand (2009-06-04 16:34:57)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1165 2009-06-04 21:41:38

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Din nou...CANCER!

Iris, fara suparare, te-ar fi deranjat mai putin avertizsarea daca o primeai mai demult?
cu ce era diferit?
Imi pare rau ca trebuie sa o spun, stiu ca stati amindoi cu sabia lui Damocles deasura capului, insa , pentru D-zeu, si eu stau si nu cred ca vreunul dintre voi m-a auzit/vazut vaicarindu-ma si suparindu-ma din nimic....
Iarta-ma Iris, sincer iti spun imi esti tare draga si sincer cred ca tu ai fost cea care l-ai sustinut cel mai mult pe Armand in perioada asta...(si cine stie, poate si el pe tine)....insa cred ca ai luat prea in tragic avertismentul...si zau nu era cazul.....v-ati ajutat unul pe altul si sincer cred ca aceasta comunitate v-a ajutat si ea pe voi...cred ca merita recunoscut asta!
In concluzie...ai fi surprinsa sa aflii ca mai sunt oameni pe aici cu probleme serioase de sanatate... care, fara sa se bata cu pumnii in piept ca Tarzan cauta sa ii ajute pe ceilalti atit cit le sta in putere ....un lucru e sigur, trebuie sa respectam regulile de convietuire in societate, nu putem sa ne ascundem in spatele suferintei noastre ca sa nu o facem(lui Armand i-am mai zis odata asta...s-a suparat pe mine atunci...se poate supara si acum...eu am pus tot sufletul meu si o parte din viata si din sanatatea mea in comunitatea asta si tin musai sa fie respectata!


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#1166 2009-06-04 21:46:42

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

daria_25 a scris:

persifona a scris:

iris, ai warn pt posturi consecutive. Te rog respecta regulamentul forumului si daca ai ceva de adaugat la mai putin de 20 de minute de cel de dinainte care e tot al tau, apasa pe editeaza si continua acolo.

Fara suparare:
O fi asta regulamentul pentru toti ???

Citeste pe la 'discutii diverse'...ai sa vezi ca acolo nu se prea tine cont de asta, se posteaza si la mai putin de un minut...deh, fetele sunt 'vechi' pe forum....

In regulament scrie 15 min, nu 20...

Mea culpa ca am scris 15 in loc de 20, ideea e ca oricum intre mesajele ei sunt 8 minute diferenta.
Cauta tu un subiect de la diverse cu posturi consecutive si al caror autor a fost avertizat (exceptie fac posturile consecutive din motiv ca altcineva si-a sters postul dintre ele).
O sa modificam in regulament ca sa fie clar pt toata lumea.

 

#1167 2009-06-05 03:34:29

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

doctoressa...

Spui ca stai cu sabia deasupra capului...imi pare rau sincer, pt ca eu chiar stiu ce inseamna asta.....insa lucrurile nu sunt la fel......pt nimeni!
Firul sabiei mele a fost (sper) atat de fragil.....mai fragil ca orice fir de par! Acum nu stiu daca am scapat....dar daca nu.....am 2-3 luni de trait. Din pacate am avut una din cele mai agresive boli! totul se calculeaza in luni de trait, de cand se declanseaza pana la final, daca nu raspunde la tratament! Si daca ai uitat, am 35 de ani, doua fetite de 2 ani si 5 luni! Ar trebui sa nu fiu disperat?

Deci.....expresia ta ....nu cred ca vreunul dintre voi m-a auzit/vazut vaicarindu-ma....ma face sa cred ca toata durerea mea, zbaterea mea, groaza si neputinta evitarii unui sfarsit prematur si atat de rapid........e doar o vaicareala pt tine?????Tu te auzi ce spui? VAICAREALA????(sa nu spui ca nu am inteles bine....nu e cazul!)
Ma faci sa cred ca tot ce am scris aici e privit de tine...poate si de altii intr-un fel in care ma face sa ma gandesc daca am gresit ca am scris aici....Pai atunci nu trebuia sa scriu nimic aici....pt ca totul e o vaicareala, nu? (vaicareala inseamna si lamentare.....printre alte sensuri)

Spui ca m-am suparat si ca ma voi supara...Am stat sa ma gandesc daca sa iti raspund acum, dar ma deranjeaza putin ce spui..... Parca ai ceva cu mine! Nu vreau sa imi aduc aminte ce mi-ai mai scris pt ca e din perioada transplantului si mi-e groaza de tot ce inseamna perioada aia, dar si atunci mi-ai raspuns foarte acid. Nu inteleg.....raspunsul tau era pt Iris....de ce trebuia sa spui si de mine ceva acum?

Tu spui :

.....Trebuie sa respectam regulile de convietuire in societate, nu putem sa ne ascundem in spatele suferintei noastre ca sa nu o facem(lui Armand i-am mai zis odata asta......)......Sa traduc: deci eu nu respect regulile astea, si mai mult, am repetat asta! ( <i-am mai spus> deci imi spui acum din nou??) Cand a fost asta, ca sincer....gresesti rau!
Inca ceva : atunci cand cineva alege sa isi deschida sufletul asa cum am facut eu, aici.....o face sa primeasca vorbe de incurajare, sa nu se simta singur.....nici un caz sa ii spuna cineva ca se vaicareste!!!ironic.....

Tu spui :

....eu am pus tot sufletul meu si o parte din viata si din sanatatea mea in comunitatea asta si tin musai sa fie respectata!....

Ce sa spun...suna pompos, nu crezi? Pt mine este de mare ajutor ca te-ai gandit sa faci asa ceva, am mai spus-o.....dar nu uita ca fara cei care scriu aici....nu inseamna nimic acest site.  Suntem dependenti unii de altii...asa ca respect cer si eu, nu ton de profesoara care isi cearta elevii si ii ia peste picior uneori! site-ul tau a crescut si prin povestea mea....doar eu stiu cati cunoscuti mie au descoperit acest site, pt mine....
Si nu se bate nimeni cu pumnii in piept, pentru ca nu avem piept ca al lui Tarzan! Sau poate unii da, din ce observ......

In concluzie.....am ales sa continui aici sa scriu, desi am facut un blog , si sunt convins ca cei carora chiar le pasa de mine ar fi citit acolo si m-ar fi incurajat acolo....Am ramas fidel forumului, comunitatii de aici pe care o respect si de care sunt dependent.
O noapte buna sa aveti!

P.S. trebuie sa spun: tonul textului e calm, usor trist.......Nu am putere nici macar sa gandesc agresiv, atat sunt de obosit mental de ce se intampla cu mine....






Pentru cei ce nu stiu, sau au uitat :

Pentru a-i arata cat de nesigura si fragila este soarta celor puternici, regele sicilian Dionysios I a agatat, la un banchet, de un fir de par o sabie deasupra capului lui Damocles, de aici si expresia ?sabia lui Damocles?, care arata ca nimeni nu este de neinvins.

Offline

 

#1168 2009-06-05 10:37:37

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

armand, imi pare asa de bine ca ai finalizat tratamentul si totul este in regula ... va fi bine vei vedea.... o sa ai timp sa iti strangi printesele in brate mult timp de acum inainte ... smile
iris tinem pumnii .... ai incredere in D-zeu roaga-te , asa cum ai facut-o pana acum si vei vedea ca vei izbandi .. eu o problema de timp.. atata tot ....

felicitari amandurora , sunteti niste invingatori , niste oameni care nu se lasa doborati de nimic , si care lupta si cu ultimele forte ...

sincer ma inclin .... da intr-adevar suferintele nu se compara , fiecare e grea in felul ei ..

nu doresc nimanui sa treaca prin suferinta voastra , sunteti niste oameni puternici , ne-ti demonstrat ... .. bravo


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#1169 2009-06-05 12:23:02

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

eu o sa urmaresc in continuare topicul...am incercat doar sa explic acea avertizare...m-ai inteles gresit in totalitate iris

Ultima oara a fost editat de deliav (2009-06-05 15:56:22)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1170 2009-06-05 15:25:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Din nou...CANCER!

lucrurile nu sunt la fel......pt nimeni!....cum bine spui

Spui:"Acum nu stiu daca am scapat....dar daca nu.....am 2-3 luni de trait"....nu as fi asa de categorica....doar D-zeu stie cit mai avem de trait...in plus, am citit si eu niste medicina in viata mea, boala ta beneficiaza de tratament slava domnului si tu l-ai si primit asa cum trebuia. Ca esti speriat, te cred....ca nu intelegi de ce ti s-a intimplat tie, si asta cred....si ca ti-a fost greu cred...insa cum adica "neputinta evitarii" cind, asa cum ziceam exista tratament si pas cu pas ne-ai povestit ca ai beneficiat de el??????Fara suparare insa, da, suna a lamentare!
Sincer nu am nimic cu tine, te rog sa ma crezi

Char iti doresc din suflet sa fii invingator in lupta ta cu boala....acuma, cititnd si reactia ta si pe cea a lui Iris ma gindesc ca am gresit incercind sa va raspund la amindoi in acelasi timp(cu referire la faptul ca iris a primit warn si tu ai considerat ca poate nu ar fi fost cazul...de altfel la asta se referea si zicerea mea cu regulile)


Mai spui:"site-ul tau a crescut si prin povestea mea"..stii ce...se prea poate....insa nu mi-ai facut nici un serviciu, crede-ma!Indiferent cum suna, pompos sau nu, spusele mele exprima o realitate...si sunt sigura ca ai remarcat, eu nu intru aici ca sa imi povestesc suferinta, sau teama ca miine pot sa mor si fiica mea ar putea ramine fara mama(si-s cam de-o virsta cu tine) ci intru de fiecare data ca sa ajut, asa cum ma pricep si cum pot....ca poate si datorita tie suntem mai multi cei care facem asta...e ok, iti multumesc pentru asta, ar fi minunat sa fie asa.
Te cred cind spui ca respecti comunitatea de aici si ma bucur ca faci parte din ea





Iris...citesc siderata replica ta....imi fac datori sa iti explic ca tu esti cea care nu ai inteles....forumul asta dureaza si exista datorita intregii comunitati de aici si tu ai gasit locul in care sa iti descarci suferinta....din acest motiv am vrea sa respecti comunitatea si regulile ei, nu sa o tratezi ca pe un caiet vechi pe care scrii tu cind si cum vrei doar pentru uzul tau...e forum public, ca vrei tu sau nu, membrii comunitatii au reactii la posturile tale, raspund deci....si ti-au fost alaturi toti pina la unul!
O vorvba mai am sa iti spun: Ultimul tau post este cel al unei persoane rele si orgolioase...asa ca sa ma ierti insa esti ultima care ar putea sa isi permita sa vorbeasca despre delicatete, profesionalism  si mai stiu eu ce....Am sa te rog sa te abti pe viitor de a mai jigni membrii acestei comunitati, altminteri personal iti voi da ban


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#1171 2009-06-05 20:26:30

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Din nou...CANCER!

da Iris! spune-ne in continuare despre tine!! daca nu iti  scriem toti aici incurajari asta nu inseamna ca nu ne gandim la tine, ca nu te pomenim in rugaciunile noastre!sunt convinsa ca sunt foarte multi cei care au citit ce ai scris tu, poate au plans chiar! uneori par prea banale incurajarile noastre dar totusi suntem alaturi si de tine si de armand! e pacat sa iti consumi atata energie doar ptr ca ai fost avertizata!
hai te pupam si asteptam vesti de la tine!! sa fii tare!

Offline

 

#1172 2009-06-05 20:51:53

bosom_friend
New member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 5

Re: Din nou...CANCER!

am citit acest forum inca de la inceput si imi pare sincer rau ca subiectul s-a schimbat putin......ar fi bine sa fim mai iertatori si sa lasam unele lucruri deoparte ...mai ales pe cele care ne fac rau...cum ar fi aceasta discutie aprinsa care are o incarcatura psihologica foarte mare si pentru mine care nu fac parte din ea.

Armand...ma bucur ca ai reusit sa treci prin acest tratament draconic si iti doresc din tot sufletul sa fii sanatos de acum incolo si sa nu mai fi nevoit sa te mai duci la spital decat pt control.

Iris...ma bucur ca esti o femeie puternica si treci peste greutati cu fruntea sus. imi doresc din toata inima sa scapi de toate relele si sa te insanatosesti.

Ma inclin in fata voastra si va respect si imi dau seama ca puterea mea de a intelege prin ce treceti voi este aproape nula.

SANATATE MULTA! Va pup pe amandoi.

Offline

 

#1173 2009-06-06 09:27:23

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Din nou...CANCER!

armand asteptam cu sufletul la gura vesti despre tine si speram sa fie vesti bune! sa dea Domnul sa depasesti momentul!

Offline

 

#1174 2009-06-06 18:59:32

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Din nou...CANCER!

armand, sper sa intelegi exact ce voi spune: eu nu vreau sa te tratez altfel decat ca pe un om normal care temporar are o problema foarte delicata si grea dar peste care va trece. nu vreau sa fiu dura dar nu te-ar ajuta cu nimic daca ti-as spune " imi e mila de tine ca poti sa nu mai fii peste o lua" pentru ca nu cred asta si pentru ca nu ai nevoie de asta. ai nevoie de sa fii inteles, ai nevoie sa spui prin ce treci, ai nevoie sa stii ca cineva e langa tine dar nu ai nevoie ca ceilalti sa te trateze ca si cum urmeaza sa dispari.
de ce sa nu-ti faci planuri? stii cati oameni au planuri pentru urmatorii ani si mor a doua zi? oricui se poate intampla! oricine maine poate face un infarct sau sa aiba un accident si gata! ca nu sunt bolnavi si prin urmare nu stiu asta cu siguranta? nici tu, nici eu nu stim sigur ca maine nu vom mai fii sau peste o luna sau peste 10 ani! stim ca avem ziua de maine la fel de mult cum stim ca nu o vom mai avea asa ca planuri trebuie sa avem pentru ca ele sunt cele care ne duc mai departe...si nu doar dorinte! ci planuri!
spune-mi ca sunt nebuna dar nu stiu de ce - intr-un mod cumva absurd si fara vreo justificare - eu cred si simt nu doar ca vei fi vindecat, ci ca peste 5 ani vei fi declarat si sanatos.
si mi-ar place sa nu dispari de pe forum cand lupta ta va fi castigata....poti incepe un nou topic sa ne spui ce faci, cat de disperanta e viata de zi cu zi smile , ce-ti fac fetele si sotia si sa ne povestesti toate maruntisurile de zi cu zi.

si stai linistit pentru ziua de marti! cineva care a avut puterea sa treaca prin tot ce ai trecut tu - si e o minune ca ai rezistat atat psihic cat si fizic - nu are cum sa piarda lupta! in plus, gandeste-te ca ai beneficiat de cel mai bun tratament cu putinta, nu ai motive sa crezi ca nu va fi bine!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#1175 2009-06-06 21:20:46

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Multumesc mult Lucia.....imi doresc sa fie asa cum simti tu....smile

Offline

 

#1176 2009-06-07 15:40:35

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Din nou...CANCER!

topic inchis temporar pana va mai linistiti.
raluca, te rog nu porni iar scandaluri aici...

Offline

 

#1177 2009-06-07 16:20:30

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Din nou...CANCER!

armand, imi pare rau ca s-a ajuns aici cu topicul tau... sper sa se remedieze situatia curand iar topicul va fi redeschis.
multa multa sanatate si tie si lui iris

Offline

 

#1178 2009-06-08 17:13:30

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

De acum incolo va rugam sa postati strict legat de subiect. Orice alt post care nu are legatura va fi sters.

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.