homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoare mamici :P-124


#2338 2008-10-09 14:31:23

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

am putine emotii recunosc, doar ca sa fie dusa la termen sarcina atat. mie de la 22 de s tot mi-a zis ca e colul scurtat, dar azi hopa cica nici nu mai e ca a inceput sa se deschida. eu am sentimentul ca mai sta cel putin o saptamana. autosugestie, poate, nu stiu. multumesc pentru incurajari!


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 



#2339 2008-10-09 14:51:22

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

samy nu te nelinistii. cu cat lucrurile incep mai repede cu atat avanseaza mai rapid si o sa nasti mai usor ... Eu am avut impresia ca mi s-a rupt apa de pe la 14 saptamani m-am tot stresat ca nasc .. si cand a venit ziua sa nasc baiatelul nici nu s-a gandit sa iasa ... cu tot cu dureri, colul deschis, apa rupta .. dilatata putin si totusi nu am nascut asa cum am vrut, normal.. Pe la 36 de saptamani .. eu ..din contra ma simteam din ce in ce mai bine din ce in ce mai usoara rotfl2

Offline

 

#2340 2008-10-09 14:57:21

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

fetele, mie mi s-au dezumflat sanii aproape de tot, adica sunt cam cum erau inainte sa raman gravi. E normal? la voi cum e? Pe mine ma bucura faptul acesta, dar mi-e cam frica sa nu fie vre-o problema... sad
bebe e bine voios big_smile deja avem program fix big_smile cand facem nani, cand sughitam lol si cand dam din picioare ca un fotbalist big_smile
p.s. am 12kg in plus, eu ma autosugestionez ca sunt in grafic sa nu ma apuce depresiile lol

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-10-09 14:58:08)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#2341 2008-10-09 15:05:56

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

rh a scris:

ttenzika, iar te stresezi din nimic? eu niciodata nu mi-am pus intrebari de genu: oare alti fetzi ce greutate au acum? daca dr zice ca-i perfect ok, de ce? denota ca nu ai aproape deloc incredere in dr tau. bucura-te ca totul e normal, nu toti fetzii de aceeasi virsta au aceeasi greutate, cum nici bebelashii de aceeasi virsta nu cintaresc la fel.  smile ce-ar fi daca toti care avem aveeasi virsta am avea si aceeasi greutate?  big_smile toti am fi egali, la greutate big_smile asta-i comunism dom'le big_smile big_smile

gasesti pe site-urile de 40 de saptamani, da search pe net 40 de saptamani si intra pe fiecare si la nr de sapt in care esti vezi cam cat trebuie sa aiba bebe
alexa, in cate sapt esti? eu am fost la dr care s-a suparat ca am luat pana acum 16 kg.........degeaba ii spuneam ca eu de pofte am luat in lunile 2 si 3 11 kg si ca in trim II nu am luat decat 5 kg, adica ca in grafic, o tinea una si buna, ce sa fac acum? sa slabesc???????? ca sa nu iau mai mult de 4 pana nasc, pai abia am inceput trimIII, numai copilul mai ia vreo 2.5 kg cel putin, plus placenta si uterul, plus sangele, cum doamne iarta-ma..........
nu inteleg faza cu sanii dezumflati, sincer...., la mine s-au marit, dupa ce ca erau mari.....

in alta ordine de idei cica nu trebuie sa ne radem jos ca ne putem infecta cu stafilococ, sa ne tundem.......   dumbom
de vopsit am intrebat, nu era contra, a zis ca daca aplic vopseaua inainte cu 2 luni de sarcina sa fie ultima si apoi dupa ce nasc
epilarea la salon e ok, nu inghinal, daca suport durerea
diazepamul e permis in sarcina, sa poate lua insa si nospa seara inainte de culcare ca e linistitor si la bazdacuri sau intepaturi la inima aspacardin sau magna b6
sare cel mult 15% din ce puneam pana acum, nu muraturi  box  , nu conserve, daca se poate sa nu mananc paine aproape deloc......, ca greutatea apasa pe vertrebe
sa stau cel putin 1-2 ore pe zi intinsa in mijlocul zilei.......

Ultima oara a fost editat de daliana (2008-10-09 15:16:04)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#2342 2008-10-09 16:32:13

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

am avut niste probleme personale care l-or si influentat cred pe bb, din pacate, cel putin azi-noapte cind o lovit cu o asa de mare putere cum n-am mai simtit pina acum. iar am vomat, mi-o fost si mi-e rau, am dormit doar vreo 3 ore jumate adunate azi-noapte si acuma la amiaza inca una, asa chinuita. orice maninc, cit de putin, imi vine inapoi de ma trezesc cu nevoia de a voma, parca as fi in primul trimestru si eu miine am 30 de saptamini. luni ma duc la dr, o sa vb cu el sa vedem daca nu ar fi mai potrivit sa ma interneze iar. simt ca nu mai rezist pur si simplu, imi este extrem de greu. deci, ttenzika, tu iti faci singura probleme si stres atunci cind de fapt nu sint deloc probleme.....fii multumita ca te simti bine, n-ai vrea sa fii in pielea mea.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2343 2008-10-09 18:54:18

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

Daliana cand vine vorba de mancat, eu ce simt ca vreau sa mananc aia mananc (poate d-aia si pulpanele mele au prins dimensiuni lol ). Daca simt nevoia de muraturi, de acru, pai ma duc si-mi cumpar un borcan big_smile
cum adica sa nu ne radem? big_smile ce stafilococ? mai ales daca folosesc aparat de unica folosinta? si cu ce sa ma tund? sau mai degraba cum?? ca eu abea mai reusesc sa ma rad lol
cu masina de tuns a prietenului? rotfl cu foarfeca? sau da! mergem la un frizer rotfl
@rh sad pupu sa treaca puss offf


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#2344 2008-10-09 18:54:23

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

fetelor ma doare parca buricul :(am senzatia ca parca in interior,adevarul e ca nu ma doare continuu,doar cateodata,voi ati patit asa ceva ?


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#2345 2008-10-09 19:01:50

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

in zona buricului eu n-am avut niciodata jene sau dureri...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#2346 2008-10-09 22:21:52

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

applause  Si`are mama o fetita smile  angel  dumbom   applause


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#2347 2008-10-09 22:56:31

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

ttenzika a scris:

fetelor ma doare parca buricul :(am senzatia ca parca in interior,adevarul e ca nu ma doare continuu,doar cateodata,voi ati patit asa ceva ?

da, si mie mi s-a intamplat si destul de des, probabil ca este normal deoarece la mine nu au fost probleme

Offline

 

#2348 2008-10-09 22:58:53

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

rh a scris:

am avut niste probleme personale care l-or si influentat cred pe bb, din pacate, cel putin azi-noapte cind o lovit cu o asa de mare putere cum n-am mai simtit pina acum. iar am vomat, mi-o fost si mi-e rau, am dormit doar vreo 3 ore jumate adunate azi-noapte si acuma la amiaza inca una, asa chinuita. orice maninc, cit de putin, imi vine inapoi de ma trezesc cu nevoia de a voma, parca as fi in primul trimestru si eu miine am 30 de saptamini. luni ma duc la dr, o sa vb cu el sa vedem daca nu ar fi mai potrivit sa ma interneze iar. simt ca nu mai rezist pur si simplu, imi este extrem de greu. deci, ttenzika, tu iti faci singura probleme si stres atunci cind de fapt nu sint deloc probleme.....fii multumita ca te simti bine, n-ai vrea sa fii in pielea mea.....

si eu zic ca este cazul sa mergi la dr, ai incercat medicamentul ala?

Offline

 

#2349 2008-10-09 23:14:21

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

anca-mihaela a scris:

applause  Si`are mama o fetita smile  angel  dumbom   applause

felicitariiiii hjarta hjarta hjarta
p.s. mai da numai fetite p-aici lol parca si tenzi zicea ca i s-a cam schimbat sexul lol s-acum are fetita, nu?


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#2350 2008-10-09 23:16:58

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

multumim alexa smile sper sa si ramana asa pana la final..sa nu ii creasca punguta cu doi bani smile caci e doar 90% printesika lol poop tie si la burtik  puss


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#2351 2008-10-10 08:28:50

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

felicitari pt fetite puss

corenlia ai warn. nu mai zic de ce tongue


mami de minuni hjarta

Offline

 

#2352 2008-10-10 09:21:44

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

_alexa_ a scris:

Daliana cand vine vorba de mancat, eu ce simt ca vreau sa mananc aia mananc (poate d-aia si pulpanele mele au prins dimensiuni lol ). Daca simt nevoia de muraturi, de acru, pai ma duc si-mi cumpar un borcan big_smile
cum adica sa nu ne radem? big_smile ce stafilococ? mai ales daca folosesc aparat de unica folosinta? si cu ce sa ma tund? sau mai degraba cum?? ca eu abea mai reusesc sa ma rad lol
cu masina de tuns a prietenului? rotfl cu foarfeca? sau da! mergem la un frizer rotfl
@rh sad pupu sa treaca puss offf

la frizer! rotfl
pai m-a intrigat si pe mine, nu mai spun ca din cauza burtii nu vad nimic, ma rad pe NV cat pot si cum pot, de tuns nici nu poate fi vorba, ce sa tund? ca nu am claie  rotfl , n-as avea de ce apuca!!!!!!!!!!
la stafilococ s-a referit in ideea ca dupa ras sunt deschisi porii unde pot intra microbi

Ultima oara a fost editat de daliana (2008-10-10 09:22:24)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#2353 2008-10-10 10:33:38

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

of, dupa cat am tras cu racela asta mi-a aparut un herpes la gura de ieri, ma ustura si ma enerveaza. cu ce sa-l tratez? grater


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#2354 2008-10-10 10:43:14

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

cu strugurelul de la forever cu aloe vera sau du-te la farmacie si trebuie sa iti dea ceva, parca faceau reclama la un plasture


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#2355 2008-10-10 10:50:20

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

plasturele ala il am se cheama compeed dar n-are prospect si nu stiu daca n-o fi contraindicat in sarcina.
cred ca o s trag o fuguta si la farmacie sa intreb.
am citit ca are 0.75 hidrocoloid. habar n-am ce e asta  :f?rv?nad:

Ultima oara a fost editat de samy (2008-10-10 11:00:36)


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#2356 2008-10-10 11:07:45

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: discutii de tot felul intre viitoare mamici :P

samy a scris:

plasturele ala il am se cheama compeed dar n-are prospect si nu stiu daca n-o fi contraindicat in sarcina.
cred ca o s trag o fuguta si la farmacie sa intreb.
am citit ca are 0.75 hidrocoloid. habar n-am ce e asta  :f?rv?nad:

eu ma dadeam cu zovirax. acuma nah, nu stiu daca e contraindicat in sarcina sau nu.
dar daca apuci sa iti dai cu el de la inceput, cand de-abia sesisezi ca a aparut, atunci trece f f f f repede.

:k?ra:  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.