homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Secretie maronie care nu e spotting !


#1 2008-04-25 18:17:51

Dyana_Dya
New member
Inregistrat: 2008-04-25
Mesaje: 5

secretie maronie care nu e spotting !

buna fetelor!se pare ca am si eu o problema:(
Am o scurgere maronie de 3 zile si nu stiu din ce cauza .Am 19 ani,mi-am inceput viata sexuala dar prietenul meu este plecat si de 4 luni nu am mai avut nici un contact sexual.Precizez ca nu iau anticonceptionale si nici alte medicamente nu am luat - zic eu ca in situatia data nu are cum sa fie spotting..nu?.Am talasemie minora si din cauza asta am si dereglari de ciclu(se intampla sa treaca si 3-4 luni de la o menstra la alta),am vorbit cu un medic si mi-a spus ca asta se intampla destul de des celor cu talasemie minora si sa ma obijnuiesc.Am o teama inexplicabila de ginecolog:D ,poate si pt ca sunt destul de pudica.Acestea fiind spuse ,rog pe doctoressa sau pe oricine care este in masura sa-mi explice care ar putea fii motivul secretiei mele maronii,care nu este urat mirositoare si nu este insotita de nici un alt gen de aimptom.Va rog mult,nu ocoliti problema mea .Multumesc anticipat  si astept cu nerabdare raspunsl vostru.

Ultima oara a fost editat de Dyana_Dya (2008-04-25 18:18:57)

Offline

 



#2 2008-04-25 18:19:05

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: secretie maronie care nu e spotting !

eu ma genadeam la ovulatie dar 3 zile e cam mult ...


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2008-04-25 21:19:32

Dyana_Dya
New member
Inregistrat: 2008-04-25
Mesaje: 5

Re: secretie maronie care nu e spotting !

sincera sa fiu nu cred ca este vorba de ovulatie...nu am mai avut ciclu de 3 luni....si nu este nici sarcina ,asta e sigur .sad alte posibile cauze ?

Offline

 

#4 2008-04-25 21:38:42

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: secretie maronie care nu e spotting !

asteapta sa vezi ce zice si ana cand intra! dar cred ca nu strica sa vb.cu medicul tau o vizita la ginecolog nu strica.chiar daca iti e frica ti-a inceput viata sexuala trebuie sa mergi si la ginecolog!


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#5 2008-04-25 22:08:35

Dyana_Dya
New member
Inregistrat: 2008-04-25
Mesaje: 5

Re: secretie maronie care nu e spotting !

nu stiu de ce ,dar chiar am o oroare pt medicii ginecologi:Dpot spune ca am o teama exagerata de a nu face vreo infectie genitala ,,,,deabea astept o solutie care sa nu implice consult ginecologic:D

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-04-26 00:00:10

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: secretie maronie care nu e spotting !

totusi sper sa nu dai in alte probleme mai mari in timp ce astepti acea solutie...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#7 2008-04-29 21:51:47

Gily
Full member
Inregistrat: 2007-10-20
Mesaje: 114

Re: secretie maronie care nu e spotting !

poate e vb de ovare polichistice..am avut si eu simptomele astea

Offline

 

#8 2008-04-30 12:59:57

Dyana_Dya
New member
Inregistrat: 2008-04-25
Mesaje: 5

Re: secretie maronie care nu e spotting !

ovare polichistice ...hmmm!vreau sa va spun ca de 4 zile nu am mai avut acea scurgere maronie....incepusem sa cred ca a trecut.culoare ei devenise normala...albicioasa .in timpul asta am evitat sa mai folosesc servetele intime si nici sapun lichid.am folosit in schimb un fel de ulei pt zone intime...numai ca am vrut sa fac iar o incercare cu sapul lichid si iar am acea scurgere  sad . credeti ca e vorba de o alerge cumva?

Offline

 

#9 2008-04-30 13:12:30

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: secretie maronie care nu e spotting !

alergia nu ti provoaca sangerari...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#10 2008-05-02 11:31:14

miorita
New member
Inregistrat: 2008-03-12
Mesaje: 11

Re: secretie maronie care nu e spotting !

Dyana_Dya si eu am aceasta scurgere maronie.o am de mai bine de juma de an,am facut si papa a iesit negativ,nu iau ac,si totusi nu stiu care e cauza.ma gandesc la ce e mai rau.le aveam cu 3-4 zile inainte de ciclu si acum le am dupaciclu la 3 -4-5 zile dupa ce se termina.acum repet iar testu papa.sa fie oare din cauza uterului fibromatos(am uter fibromatos)

Offline

 

#11 2008-05-02 14:24:26

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: secretie maronie care nu e spotting !

miorita nu te-a lamurit nici un dr de la ce e? nu e o dereglare hormonala?

Offline

 

#12 2008-05-03 23:25:31

giulia_26
New member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 23

Re: secretie maronie care nu e spotting !

Dyana_Dya, cu siguranta ai ceva dereglari hormonale. si eu am exact aceeasi problema, la mine apare scurgerea la mijolcul ciclului -ziua 15, si tine vreo 7 zile. te poti duce si la un endocrinolog, dar e indicat sa mergi la un dr ginecolog bun. si eu am avut oroare de ginecolog, insa acum de o vreme merg si de 2 ori pe luna, poate nu crezi dar te obisnuiesti. eu incerc de cateva luni sa fac tratament si sa stii ca e tare greu sa scapi de chestia asta. insa fiecare organism reactioneaza altfel la tratament. eu deja sunt disperata, cu atat mai mult cu cat imi doresc bebe. luna aceasta astept menstra ca sa pot incepe o a doua luna de stimulare ovariana. m-am documentat f mult despre acesta problema si sa stii ca progesteronul e cauza scurgerilor maronii. exista doar putine cazuri care sa aiba simptomele acestea si sa nu aiba dereglari hormonale, si pentru acestea doctorii nu au insa o explicatie.

Offline

 

#13 2008-05-04 12:35:33

Dyana_Dya
New member
Inregistrat: 2008-04-25
Mesaje: 5

Re: secretie maronie care nu e spotting !

Cred ca ai dreptate Giulia cand spui ca am dereglari hormonale neutral . Saptamana asta o sa ma duc la medicul de familie sa-i cer o trimitere la endocrinologie.Daca nu se rezolva nimic la endocrinolog..sad o sa merg si la un ginecolog....ufff sunt atat de pudica incat ma topesc toata de rusine cand vine vorba sa ma dezbrac....pusspusspuss mercic frumos fetelor....puss O sa va anunt cand apar schimbari.
Daca mai aveti sfaturi ...indrumari ....orice ...astept sa-mi scrieti smile

Offline

 

#14 2008-05-05 20:17:25

mad_deea
New member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 6

Re: secretie maronie care nu e spotting !

Buna fetelor,

am o nelamurire. De 3 ani ma tot chinui sa fac bebic ...insa nu iese. Am facut dozarile hormonale - medicul imi spune k au iesit ok. De luna trecuta mi-a dat sa iau Ova-mit 2/zi (din ziua 5 pana in ziua 9) si din ziua 20  (5 zile) Utrogestan. In luna aprilie mi-a venit cm pe 2, luna asta (mai) tot pe 2 - dar foarte ciudat adik maro si doar atunci knd mergeam la toaleta, pe tampon zilnic - nimic, nici un strop. A doua zi (3 mai) mi-am pus ob - am fost la piscina - knd am vrut sa-l schimb am am vazut ceva tot maro dar destul de putin...in rest nimic altceva.
De regula cm imi vine la 28-29 zile si tine 3 zile. Am fost la medic astazi, mi-a facut eco transvaginala - sper sa fi spus corect - tongue si mi-a spus k nu vede sarcina - uffffff si ce mai speram rotfl si sa astept ink 2 saptamani sa-mi vina. Mi-am facut mai devreme test barza si a iesit negativ. Nu stiu ce sa fac...imi doresc enorm sa fie sarcina...desi imi este teama din nou sa nu-mi fac sperante desarte.
Intrebarea mea este ce poate sa fie chestia maronie....??? Oarea kuza poate fi si de la ova mit sau utrogestan???
P.S. am uitat sa spun k iau si acid folic pe aprox. 3 sapt.
Pupici

Offline

 

#15 2008-05-05 20:34:39

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: secretie maronie care nu e spotting !

acidul folic nu are nici o treaba cu aceasta sangerare...posibil sa fie din cauza tratamentului....


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#16 2008-05-05 20:47:03

mad_deea
New member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 6

Re: secretie maronie care nu e spotting !

Mulrumesc pentru rapuns ane_mona .... dar tot nu stiu ce sa cred :f?rv?nad:

Offline

 

#17 2008-05-05 20:49:01

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: secretie maronie care nu e spotting !

cu placere...cauze ar putea sa fie multe dar eu ma gandesc ca asta este cea mai plauzibila.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#18 2008-05-05 20:54:25

mad_deea
New member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 6

Re: secretie maronie care nu e spotting !

ok ... ink o data mercic mult....nu-mi ramane dekt sa astept 2 saptamani...dak nu vine - Doamne ajuta sa fie bebe - ma duc la medic ...

Offline

 

#19 2008-05-05 21:02:29

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: secretie maronie care nu e spotting !

sper sa fie ce iti doresti tu smile


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.