homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Fumatul...-9


#153 2012-07-10 12:22:30

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: fumatul...

eu am o vecina care si-a ingropat copilul de 2 ani acum 2 saptamani, de la 6 luni a stat cu el intr-un spital in italia dupa ce a dezvoltat o forma rara de cancer. ea a fumat toata sarcina sad
nu stiu daca e un rau mai mic sa fumezi in sarcina.
clar nu pot afirma eu ca din cauza fumatului ei a patit copilul ce-a patit, dar nici bine nu i-a facut cu factorul teratogen sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#154 2012-07-10 12:26:01

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: fumatul...

Deno, saracul copil!!!!!!Doamne fereste!


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#155 2012-07-10 12:35:41

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: fumatul...

Buck, da. acum soacra-sa vrea s-o alunge de-acasa ca normal toti dau vina pe ea. nu se gandesc ca e distrusa si ea sad Doamne fereste de asa ceva, mai bine sa evitam cum putem.
eu de cand am ramas nici oja pe unghii nu-mi pun, sunt cu capul lol sambata am nunta si trebuie sa-mi dau macar putin rimel pe gene si ma simt vinovata de pe-acum lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#156 2012-07-10 12:37:31

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: fumatul...

deno supa ce trist......


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#157 2012-07-10 12:41:14

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: fumatul...

Deno, nu cred totusi ca oja sau rimelul, folosite o singura data pot face rau..Have fun la nunta!


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2012-07-10 12:58:30

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: fumatul...

deno distractie placuta la nunta
sa nu radeti de mine rodnar , eu stiam ca vopsea de par nu ai voie sa folosesti in sarcina. si evitam eu de capul meu cremele, indeosebi pe cele parfumate ca nu le suport mirosul ( folosesc decat deodorant antiperspirant, nici macar parfum - tot din cauza mirosului ) dar nu stiam de oja si de cosmetice. de machiat nu m-am machiat ca nu prea m-a lasat caldura si greata - imi dadeam cu apa pe fata si evitam sa apar manjita. dar am oja la unghiile de la picioare. deci ar fi mai bine evitat?


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#159 2012-07-10 13:15:58

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: fumatul...

nu are nimic oja doar ca unele nu suporta mirosul , e drept ca vopsitul parului nu este indicat din cauza amoniacului  dar oja si fardurile sunt ok atata  timp cat nu  contin parabeni  si in plus  oja nu intra in contact cu pielea decat cu  unghiile care si asa sunt tesuturi moarte


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#160 2012-07-10 13:29:51

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: fumatul...

si oja si tot ce punem pe suprafata corporala indiferent ca este par sau unghii sau piele, chiar daca sunt tesuturi cheratinizate sau nu intra in circulatia sistemica deci implicit si a bebelui. eu le evit 9 luni ca nu mi-e greu.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#161 2012-07-10 17:37:54

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: fumatul...

offtopic rozi,te-ai amuzat ca imi faceam sange rau?ce tare esti!tu,inofensiva wink eu,aia de jigneste.cand te-am jignit eu?sau tu cand ti-ai luat catrafusele si ai plecat ,ai aruncat niste vorbe nu tocmai frumoase?eu nu-mi amintesc sa iti fi spus tie ceva ce suna macar a jignire.aseara nici nu am scris la acest topic,unde ai vazut tu ca imi faceam sange rau?iar dincolo,m-am distrat.oricum n-aveam cui sa explic sau cu cine sa port o conversatie wink

aaa,si eu nu uit si nu iert wink


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#162 2012-07-10 18:08:40

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: fumatul...

sonia, eu zic ca nu merita smile si indiferenta doare cel mai tare. din pacate prea multi oameni nu stiu ce inseamna respectul. eu de exemplu ma simt aiurea, doar pt ca ma adresez la pers II sg, pt ca nu am nici pe departe anii tai, experienta ta, durerea ta si se cuvine sa acord respect si prin faptul ca nu vorbesc cu "dvs" ca cred c-ai arunca cu ceva dupa mine lol
dar daca ar fi dupa educatia mea, asa ar trebui sa vorbesc.

scuzati de offtopic, dar nu-mi plac nici mie jignirile gratuite.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#163 2012-07-10 18:10:30

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: fumatul...

deno,ce-ai mamica?tu cati ani ai?aoleu,ce batrana sunt! lol stai linistia ca nu imi trebuie mie dvs.io-s handi grupului,ce-ai? lol


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#164 2012-07-10 18:14:46

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: fumatul...

am 23 lol nu mai am 18 ani, da-s "tanara" la cap, in experiente, etc, sunt necoapta sa zic asa. si tocmai ca stiu ca nu-ti trebuie, de-aia nu folosesc sa nu ma aleg cu vreo replica stresata.

hai ca prea am fost rea! lol

sa nu mai fie jigniri de-astea, ca ma ia capul cand vad cat e lumea de rea.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#165 2012-07-10 18:18:45

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: fumatul...

sonia , mi-am asumat si recunoscut greseala , ti-am spus is repet nu mai vreau sa ma cert cu nimeni
vorbele au fost aruncate,  hai sa le uitam si gata , nu mai are rost sa ne certam , cum tu te-ai  amuzat dincolo , asa m-am amuzat si eu cand o certai pe matreoska "ca de ce nu le aranjeaza dumnezeu pe toate
le va aranja draga mea,le va aranja
ti-am raspuns ca sa nu spui ca sunt lasa , din politete si ti-am spus ca nu vreau sa ma mai cert
nu-ti mai face sange rece din toate tampeniile , nu te mai stresa pe nimicuri, se intampla atatea pe lumea asta incat daca am tine cont de toate am  ajunge la casa de nebuni
nu am vrut sa lovesc pe nimeni pe la spate , in niciun caz, am incercat sa linistesc un om care la 10 noaptea a fost haituit pe un topic in care se discuta fix problema fumatului in sarcina si nu probleme de moralitate.Era intrebarea ei, voi nu erati obligate  sa intrati si sa o balicariti , noaptea, sa-i dati o stare de agitatie.
In fine ....nu o mai lungesc ca nu are sens offtopic


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#166 2012-07-10 18:28:48

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: fumatul...

deno,da,mamica,esti tanara lol fff tanara!

rozi,eu mereu ma voi intreba de ce Dumnezeu,viata sau cine-o fi da copii cui nu merita si cine isi doreste cu adevarat si poate educa si creste copilul ala cum trebuie nu are.asta ramane intrebarea vietii mele.poate mi se va raspunde intr-o zi,poate nu.e treaba ta ca tu nu te intrebi.bravo!ti-e mai usor.acum cu haituita in noapte,te rog sa ma lasi!si te gasisi tu s-o linistesti...

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-07-10 18:29:14)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#167 2012-07-10 18:29:20

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: fumatul...

Nu ai vrut , nu ai vrut... dar cum faci ca tot arati ca vrei.
De acord cu tine, nu o mai lungi ca nu are rost... mai ales ca suntem niste stresate care la orice scanteie ne putem aprinde si mai bine ne eviti, stai acolo in umbra, cum iti place.... ca de fiecare data o dai in bara cand vrei sa "ajuti" pe cineva.
Tot timpul zici ca nu vrei sa se ajunga la cearta dar esti cea care "inteapa" si cauta asa ceva.
offtopic


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#168 2012-07-10 18:34:10

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: fumatul...

sonia ,  te-as lasa dar 1 nu sunt barbat, nici sotul tau ..ca sincer as face asta chicot
hai soniuca sa nu ne mai certam vrei?gata.suntem doua femei mature
sa stii ca ma bucur ca am vorbit cu tine , sincer.
o seara placuta ...ai vazut ca poti fi si mai maleabila si poti sa vorbesti mai frumos?
poate voi invata si eu vreodata.
cristina discutia asta nu ti se adreseaza ,la momentul trimiterii mailului  meu tu nu intrasesi in peisaj.era vorba de sonia.daca te uiti mai atent, ai sa vezi


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#169 2012-07-10 18:40:06

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: fumatul...

rozi,nu inteleg ce legatura are "ma lasi?"al meu cu ce zici tu.in fine,mergem pe drumuri separate.chiar nu suntem compatibile wink eu sunt maleabila cu cine si cand trebuie.si chiar nu-mi pasa cum sunt perceputa.cine ma cunoaste ma cunoaste.

aa,zici ca ar trebui sa ma lase sotul meu,adica sa plece de langa mine.din nefericire pt tine,nu pleaca,stie el de ce wink

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-07-10 18:42:07)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#170 2012-07-10 18:49:28

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: fumatul...

ma bag ca musca in lapte dar sonia, cred ca-ti spune ca te-ar lasa insarcinata dar nu poate ca nu e barbat
asta offtopic


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#171 2012-07-10 19:31:31

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: fumatul...

offtopic

"nu te lua dupa stresatele astea , eu nu mai intru dar imi face placere sa le vad cum se agita"

Si numai in acel maill ai vorbit despre aceste femei, noi, care isi doresc un copil, unde tu nu mai intri.
Ti-am readus acele cuvinte, poate iti reamintesti ceea ce ai spus,ceea ce ,ca de obicei regreti dupa....
M-am uitat destul de "atent", am citit.
Iar Sonia dupa parerea mea de la prima discutie pe care ati avut-o,a raspuns in masura acuzatiilor tale...iar acum tu esti cea care o acuza.Nu cred nici eu ca Sonia e certareata.. sau mai stiu eu cum crezi/spui ca e ... daca ar fi asa m-as/ne-am lua de par cu ea in fiecare zi ... dar eu am par.. ea la fel .. si celelalte cu siguranta.


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.