homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Yasmin sau janine?


#1 2008-04-28 23:12:45

ellyse_tm
New member
Inregistrat: 2008-04-28
Mesaje: 16

yasmin sau janine?

in urma cu aprox 4 ani am fost la ginecolog sa-mi prescrie ceva pt chisturi ovariene.am fost apoi la planning si mi s-a spus k pot lua yasmin sau jannine.la inceput am luat jannine dar dupa 6 luni am intrerupt deoarece nu mai aveam dureri, imi venea mereu la timp.a fost ok jumatate d an dupa care au reaparut dureruie(ma doare atat d tare incat d cele mai multe ori lesin:cry:),imi intarzie mereu,se vad iar chisturi si as vrea sa folosesc din nou ac,mai ales k am un prieten stabil:patfierbinte:..insa as vrea sa iau yasmin d data aceasta,d la celelalte mancam destul d mult si ma cam ingrasasem.credeti k gresesc dak le schimb?a,sa nu uit, in timp c luam jannine nu am avut sangerari inexplicabile intre menstre,totul a fost ok.problema a fost k imi era foame mai tot timpul.voi c spuneti?rodnar

Offline

 



#2 2008-04-28 23:19:21

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: yasmin sau janine?

sfatul meu e sa mergi la planning...altul nu la cel care ti a dat "de ales"...si sa stabiliti impreuna...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2008-04-28 23:20:51

ellyse_tm
New member
Inregistrat: 2008-04-28
Mesaje: 16

Re: yasmin sau janine?

deci nu a facut bine k m-a lasat sa ale?hmm...

Offline

 

#4 2008-04-29 01:10:48

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: yasmin sau janine?

cel mai probabil chisturile au reaparut si daca nu ti doresti bebe eu zic ca mai bine ai fi continuat cu ele...acum moarte de om nu e dar va trebui sa le reincepi...dar nu cu jeanine daca ti dadeau pofta de mancare si nu te puteai abtine...de aceea sfatul meu a fost sa mergi la planning...oricum cel la care ai fost nu mi s a parut prea grozav din mom ce ti a dat "sa alegi" dintre 2 care nu sunt tocmai la fel...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.