homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce gandesti acum/ un topic offtopic 10-133


#2509 2008-05-12 23:50:18

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

spune-i sa faca un test. desi cu menstruatie intarziata si greturi dimineata nu-mi suna bine,cred k e gravidutza... nu e majora?k dak da poate sa faca fara acordul parintiilor. si nu e asa scump un avort.


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 



#2510 2008-05-12 23:56:47

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

Green, cu parere de rau iti spun ca traiesti o iluzie, o viata ideala care nu exista in realitate. Toti oamenii sunt egoisti, iubirea ESTE egoista! Nu ar trebui sa fie, dar este... Oamenii isi cauta o pereche buna pt ei, isi cauta pe cineva care sa-i faca fericiti si care sa raspunda nevoilor lor... de ce? Din egoism. 
Si mi se pare normal sa-i para rau ca te muti mai departe, si mi se pare normal sa-ti para si tie rau ca pleaca mereu si e departe de tine, dar asta nu inseamna ca in acelasi timp nu va si bucurati unul pt celalalt. Eu asa vad lucrurile...

Eu... intre timp am facut mancarea aia de mazare ... nu sunt foarte incantata de ce a iesit... cand am vazut ce cutii de mazare mi-a luat tata mi-a picat cerul in cap... era mazare cu morcovi.. o gramada de morcovi... si am pus cu totu... i-a cam dat alt gust, dar asta e... schimbarea e buna tongue

Offline

 

#2511 2008-05-13 00:05:47

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

alexia stiu,mi s-a mai zis ca as fi idealista...dak ar fi dupa mine... citeste postul meu de la "mi-as dori" aia da utopie... dar nu cred k dragostea pura e egoista!si nici nu are orgoliu! e cand tot ce ai imparti cu el/ea,cand te bucuri din tot sufletul pt ce se bucura el/ea si cand esti trist cand e si el/ea... dragostea nu e o nevoie,multi o confunda! eu inca cred in dragostea aia fara razbunari,orgoliu,egoism sau tradari sau etc. inca cred k dak iubesti nu inseli...si inca cred muuulte legate despre dragostea adevarata,cum ca depaseste orice si dureaza vesnic. desi dragostea asta e tot mai rar intalnita...

Ultima oara a fost editat de GreenBubbles (2008-05-13 00:13:06)


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#2512 2008-05-13 00:06:28

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

sunt hero member ...big_smile


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#2513 2008-05-13 00:08:03

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

ce faceti fetelor puss
eu sunt obosita...as vrea sa fac ordine in pc dar ma cam ia somnul. bine ca am reusit sa imi fac manichiura big_smile


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2514 2008-05-13 00:12:04

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

Green... ar fi ideal sa existe asa ceva... si daca tu inca mai crezi, nu e de ajuns. E nevoie ca si perechea ta sa aiba aceleasi convingeri.
Eu una nu cred ca exista ce zici tu... este doar o iluzie indusa de filmele americane...

Offline

 

#2515 2008-05-13 00:12:59

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

pup si eu fetele mele.... sunt foarte obosita ca am tot umblat azi pana pe la 22.... am picioarele varza lol
mi-e si cam somn.. mi-am luat un ceai pt somn linistit, o fi de la el? nustiu

in sf... am incercat sa fac ceva la engleza, dar nu ma ajuta ochii, asa ca ma duc sa ma demachiez, apoi nani smile


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#2516 2008-05-13 00:15:11

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

hai mai alexia...asta nush de unde ai scos-o!nu cred k are nici o legatura cu filmele,americane sau de orice fel. eu nu ma las influentata cand vine vb de asta. eu asta cred... de obicei cand cineva zice "te iubesc" vrea sa spuna "am nevoie de tine" si maj nu-si dau seama k dak vreau sa tina persoana aia numai pt ei,ala e egoism,nu iubire. ia dragostea de mama de exemplu...aia nu e niciodata egoista!niciodata,parerea mea.
senorita,e ff bun ceaiu ala.


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#2517 2008-05-13 00:15:38

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

skumpi a scris:

barbara_mori a scris:

fetelor sunt asa de suparata....o prietena de-a mea are o probl mare mare...crede ca este insarcinata pt ca are greturi de 2 saptamani si menstruatia a intarziat doar 2 zile,desi ei nu i-a intarziat niciodata,a zis ca venea ceas la 28 zile...si ca desi nu a avut contact sexual neprotejat ,a folosit coit intrerupt si crede ca a ramas!! off ce mila imi e de ea..daca ar fi sa ramana saraca dupa ce ca e minora,nici nu are bani de unde sa plateasca avortul si are si niste parintii,de nici nu poti sa ii numesti parinti cat de rai sunt cu ea...sper sa fie bine !

pai si rolul LUI unde e ? macar bani d avort...plm ce m,a enerveaza fazele astea` :f?rbannad:

are 17 ani el si 16 ani ea sad rolul lui a fost doar cand..... acum sunt desp de 2 saptamani..e distrusa,plange intruna si taicasu e un nenorocit ca o bate din orice nimic....e saraca rau de tot....eu am facut mereu ce ma putut pt ea...azi am stat cu ea 8 ore sa o linistesc,am obligat-o sa manance si i-am dat si un extraveral ca plangea intruna...ca eram la sc si a vomitat iar pai nu mai putea sa se ridice dupa banca...am adus-o cu masina unui coleg la mine acasa ca nu o puteam lasa sa se duca acasa in starea asta...offf nu mai stiu ce sa ma fac cu ea...mereu zice ca vrea sa se omoare si daca se intampla sa fie insarcinata chiar pune capac la tot ce i se intampla..e groznic...test nu poate sa faca ca a intarziat doar 2 zile...dar zice ca ii vine sa vomite si are ameteli de 2 saptamani...of nu stiu ce sa ii mai fac sa ii fie bine...sa nu mai fie asa sup din cauza prietenului,a parintilor si acum a ingrijorarii din cauza intarzierii...

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2008-05-13 00:16:56)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#2518 2008-05-13 00:17:27

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

Wow.. am citit acum postul tau, green, de la "mi-as dori". Eu as adauga la tot ce ai zis acolo... sa avem viata vesnica si sa fim monogami lol
Din pacate (sau nu) viata asta e incredibil de imprefecta si de nedreapta si de cruda... iar noi traim intr-o bula.... Poate nu degeaba te numesti bubbles tongue

LE: dragostea parintilor fatza de copii cred ca e singura dragoste adevarata....

Ai dreptate cand spui ca atunci cand spunem "te iubesc" spunem defapt "am nevoie de tine" . Ai mare dreptate... si e trist.. dar adevarat. Tu chiar il iubesti sincer pe iubitul tau? Adica... daca ar veni maine si ti-ar spune ca iubeste pe alta, ai da mana cu el si ai zambi si i-ai dori fericire eterna (sincer, nu doar de ochii lui)? :f?rv?nad:

Ultima oara a fost editat de alexia (2008-05-13 00:22:04)

Offline

 

#2519 2008-05-13 00:20:09

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

viata vesnica e plictisituare rau de tot...as muri pana la urma,d plictis lol
ma numesc bubbles de la power puff grls tongue
nedreapta si cruda,da..si atunci ma intreb dak exista un Dumnezeu la cate mizerii se intampla,si cum platesc cei nevinovati. in fine...eu tot cred in dragoste...poate pt k nu mi-a mai ramas nimic altceva in ce sa cred...si oamenii au nevoie sa creada in ceva


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#2520 2008-05-13 00:23:59

skumpi
Vizitator

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

popa

 

#2521 2008-05-13 00:24:08

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

cred k ma pun sa dorm...muzica asta deprimanta mi-a ajuns pana-n sange,is si mai fuc*ed up decat eram...
si am ore de la 8 cu un moshuletz simpatic...dar te adoarme la max cum vorbeste...
nb fetele puss


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#2522 2008-05-13 00:24:49

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

skumpi a scris:

popa

ce vrea sa fie asta? lol


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#2523 2008-05-13 00:26:44

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

green, am editat mai sus , ai citit?

Offline

 

#2524 2008-05-13 00:30:16

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

ma bag si eu la somn.. noapte buna!

Offline

 

#2525 2008-05-13 00:31:32

skumpi
Vizitator

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

GreenBubbles a scris:

skumpi a scris:

popa

ce vrea sa fie asta? lol

k vad k v`ati pus pe filozofat lol

 

#2526 2008-05-13 00:32:00

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

`neatza puss


hjarta

Offline

 

#2527 2008-05-13 00:32:16

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: ce gandesti acum/ un topic offtopic 10

alexia a scris:

LE: dragostea parintilor fatza de copii cred ca e singura dragoste adevarata....

ma bag si eu ca musca-n....
da, asa e alexia... dar nu adevarata e cuvantul, ci neconditionata... asa se spune... de asemenea si cea a animalelor fata de om...mai pe scurt: ofera dragoste din belsug fara sa ai pretentia sa primesti in schimb...
si dragostea dintre o ea si un el poate fi adevarata.... dar daca nu e impartasita sau sufera distorsiuni, poate disparea... si cea mai mare poveste de iubire poate muri neutral


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.