homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data : esti pregatita?-20


#362 2011-07-07 10:13:33

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

Prezervative mai sigure ca astea nu sunt (din punctul meu de vedere). Am incercat si alte marci si am avut surprize neplacute forgetit

La fiecare persoana e altfel, nu iti poate zice nimeni cat o sa curga daca o sa curga. Pune un prosop mare sub voi, ala e mai usor de pus la spalat tongue


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#363 2011-07-07 10:32:56

alexandra_05
New member
Inregistrat: 2011-07-07
Mesaje: 15

Re: Prima data : esti pregatita?

ms mult yoyo ptr raspuns...deci nu ai avut probleme cu tipul asta de prez...uff sper sa fie bn:X

Offline

 

#364 2011-07-07 10:53:52

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

Niciodata smile nu s-a rupt, nu a picat, nu s-a intins. Sa nu te gandesti la durere si alte alea, lasa-te dusa de val tongue


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#365 2011-07-07 11:58:49

ingerul
Banat
De la: mine pentru voi
Inregistrat: 2011-04-18
Mesaje: 619

Re: Prima data : esti pregatita?

Bea  si  un  lichior  ,  ca sa uiti de  griji alexandra  smile

Offline

 

#366 2011-07-07 22:50:38

alexandra_05
New member
Inregistrat: 2011-07-07
Mesaje: 15

Re: Prima data : esti pregatita?

ingerul a scris:

Bea  si  un  lichior  ,  ca sa uiti de  griji alexandra  smile

buna asta rotfl

Offline

 

 Publicitate


loading...

#367 2011-07-07 23:00:29

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Prima data : esti pregatita?

ce probleme sa fie cu extra safe? pai daca si astea dau rateuri, ce naiba sa mai fie safe? lol daca e pus corect n-are cum sa dea rateuri, daca e pus prost...oricat de bun e el, apar riscuri.
stati linistiti, parerea mea e ca a lui inger, sa folositi lubrifiat ca sa va usureze treaba (eu si acum daca folosesc prezervativ pun si lubrifiant, altfel ma chinui sa intre lol )
vezi cat lichior bei lol daca e prea mult nu te mai lubrifiezi si nu mai simti nimic, amortesti tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#368 2011-07-18 22:35:26

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Prima data : esti pregatita?

Prima data...oare cum o fi:-<.
Eu am 16 jumate si sunt impreuna cu prietenul meu de un an si 3 luni si ne dorim asa de mult sa facem dragoste,dar am un tatic care m-a amenintat ca ma duce la doctor si sa fiu cuminte ca este timp de toate,ca o sa-mi spuna el cand am voie sa o fac:|.
Simt ca sunt pregatita,simt asta,stiu toate metodele de contraceptie,mai ales ca am intrat pe site-ul ala http://cerculfetelordestepte.ro si am aflat o groaza,plus de pe internet,plus ca sunt pe profil de stiinte ale naturii si fac biologie la greu inclusiv anatomie:|,dar nu am voie si simt nevoia:-<.dar astept inca un an si jumate:-<

Offline

 

#369 2011-07-18 22:37:05

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Prima data : esti pregatita?

3m0nik a scris:

Prima data...oare cum o fi:-<.
Eu am 16 jumate si sunt impreuna cu prietenul meu de un an si 3 luni si ne dorim asa de mult sa facem dragoste,dar am un tatic care m-a amenintat ca ma duce la doctor si sa fiu cuminte ca este timp de toate,ca o sa-mi spuna el cand am voie sa o fac:|.
Simt ca sunt pregatita,simt asta,stiu toate metodele de contraceptie,mai ales ca am intrat pe site-ul ala (reclama) si am aflat o groaza,plus de pe internet,plus ca sunt pe profil de stiinte ale naturii si fac biologie la greu inclusiv anatomie:|,dar nu am voie si simt nevoia:-<.dar astept inca un an si jumate:-<

incearca si vei vedea.


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#370 2011-07-18 22:40:49

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Prima data : esti pregatita?

Random a scris:

3m0nik a scris:

Prima data...oare cum o fi:-<.
Eu am 16 jumate si sunt impreuna cu prietenul meu de un an si 3 luni si ne dorim asa de mult sa facem dragoste,dar am un tatic care m-a amenintat ca ma duce la doctor si sa fiu cuminte ca este timp de toate,ca o sa-mi spuna el cand am voie sa o fac:|.
Simt ca sunt pregatita,simt asta,stiu toate metodele de contraceptie,mai ales ca am intrat pe site-ul ala (reclama) si am aflat o groaza,plus de pe internet,plus ca sunt pe profil de stiinte ale naturii si fac biologie la greu inclusiv anatomie:|,dar nu am voie si simt nevoia:-<.dar astept inca un an si jumate:-<

incearca si vei vedea.

neah,mie frica sa incerc ca ma dezmosneste tata  rotfl ,adica nu il cred chiar in stare sa ma duca la doctor insa,pentru orice eventualitate,nu ma risc,desi...imi doresc chiar daca am 16 jumate,prietenul meu are 18 si ne iubim di un an zi zaliiii hjarta  hjarta  hjarta

Offline

 

#371 2011-07-18 23:41:02

V.
Banat
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 176

Re: Prima data : esti pregatita?

o sa regreti toata viata ca ti-ai inceput viata sexuala cand a vrut taica-tu

eu nu zic sa o faci acum sau peste 2 ani sau 10, dar ... in timp o sa te framante ideea ca ti-ai inceput viata sexuala nu cand ai fost pregatita ci cand au fost altii pregatiti pentru tine.


oricum, oricand o sa o faci fa-o cu mult cap, adica protejeaza-te si nu te dai oricui , oricand.

Offline

 

#372 2011-07-18 23:47:09

ingerul
Banat
De la: mine pentru voi
Inregistrat: 2011-04-18
Mesaje: 619

Re: Prima data : esti pregatita?

N-are  ce sa-ti faca  tatal tau daca afla ca nu mai esti fecioara... In plus de-asta  poti vorbi cu doctorul, sa-i spuna tatalui  tau ce si-ar  dori sa auda, nu care este adevarul .

Offline

 

#373 2011-07-19 00:16:12

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Prima data : esti pregatita?

stiu,deja ma framanta si stiu ca nu ma dau oricui  sad am un an si 3 luni impreuna cu iubitul meu,ne cunoastem foarte bine si am incredere in el,am facut si dus impreuna,DOAR dus, ne iubim si facem multe lucruri impreuna,mereu a fost alaturi de mine,cand eram trista sau cand plangeam de fericire  smile ,parintii lui ma iubesc,am fost cu ei la Munte o zi,bunica lui la fel,ma adora,simt ca langa el o sa am o viata linistita si vom trai mereu impreuna si imi doresc sa ma "daruiesc" lui dar ma impiedica frica de tata sad

referitor la protectie,suntem constienti ca odata cu sexul apar si responsabilitati enorme,momentan daca e sa o facem,vom folosi prezervativul,mai incolo ma voi prezenta la un cabinet de planning pentru a fi totul ok:)

dar...asta este...mai astept sad


Si nu stiu cum a venit odata vorba de asta cu mama si ea a spus ca pe la 19 ani incolo,cand termin liceul:|.ce parinti am,gizaz sad

Ultima oara a fost editat de 3m0nik (2011-07-19 00:35:05)

Offline

 

#374 2011-07-26 20:43:40

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Prima data : esti pregatita?

as vrea foarte mult sa te ajut cu un sfat pentru ca e vad foarte confuza. Totusi nu am dreptul moral sa iti zic sa mergi contra parintilor tai. De asta iti voi zice cum as proceda eu in situatia ta.  O data ce l-as iubi si as sti ca ma iubeste si as simtia acel sentiment incomparabil de stabilitate - As face-o ! ... asta va apropie foarte mult, iar tatal tau ... nu te poate pune cu forta sa desfaci picioarele la medic. Deci - Curaj ! ))))


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#375 2011-09-17 22:58:28

siminica
Full member
Inregistrat: 2009-08-09
Mesaje: 152

Re: Prima data : esti pregatita?

3m0nik , fa ce te indeamna inima, nu ratiunea. dar, tine minte, safe!

Offline

 

#376 2011-10-24 23:34:03

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Prima data : esti pregatita?

3monik, mi se pare destul de ciudat sa-ti spuna tatal tau cand ai voie sa o faci. Nu prea cred ca te-ar dezmosteni, probabil a zis-o doar ca sa te sperie.
Parerea mea este ca esti destul de micuta si totusi daca este vorba de o relatie intr-adevar serioasa si esti sigura ca ecesta este omul caruia vrei sa te deruiesti si ca este momentul potrivit, o poti face. Ai grija insa la contraceptie, s-ar putea ca tatalui tau sa ii fie frica anume de faptul ca ai putea ramane gravida si nu ca ti-ai incepe viata sexuala.
Succes !


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#377 2011-11-06 19:20:38

clala81
New member
Inregistrat: 2011-10-06
Mesaje: 61

Re: Prima data : esti pregatita?

scuze ca sunt asa directa, dar despre ce mostenire e vorba? de ordinul miliardelor?????
dupa o vreme ii trece
si a zis ca te duce la doctor, cum, cand, de ce??????
de unde sa stie el ca tu ai facut-o?
e parinte, esti fata, e normal sa fie ingrijorat, dar atat de radical nu cred ca va fi
dar mare grija, protejati-va, oricat de mult v-ati iubi, nu se stie niciodata
ca dupa aia te va ierta mai greu
orice am spune noi decizia iti apartine
multa bafta!

Offline

 

#378 2011-11-15 17:08:19

linaa11
New member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 9

Re: Prima data : esti pregatita?

bai ce nasol de tine .. cum sa-ti impuna tatal tau asa ceva ..neutral doamne nici nu pot sa accept .. cu mn a vb tata de la 14 ani .. eu am 19 acum .. si dea be aacum 4 zile mi-am inceput viata sexuala cu toate ca stiu ca si tine o groaza de chestii legate de sex a fost oribil si m-am simtit ca naiba a fost dureros rau si ma rog asta e alta discutie.. dar ai incercat sa vb cu tatal tau ? consider ca ,comunicare e totul intre tata fiica...poate rezolvi ceva.puss

Offline

 

#379 2011-11-25 16:53:04

GuessWho
New member
Inregistrat: 2011-11-23
Mesaje: 59

Re: Prima data : esti pregatita?

Dar pe aici este dec?t topic dacă esti pregătită? Dacă baiatul este pregătit nu interesează pe nimeni? tongue

Ultima oara a fost editat de GuessWho (2011-11-25 16:54:24)

Offline

 

#380 2011-11-25 16:58:42

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Prima data : esti pregatita?

Aparent nu. Se spune ca noi suntem vesnic pregatiti si asta n-ar conta. hmm


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.