homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data : esti pregatita?-21


#381 2011-11-25 17:04:58

GuessWho
New member
Inregistrat: 2011-11-23
Mesaje: 59

Re: Prima data : esti pregatita?

Random a scris:

Aparent nu. Se spune ca noi suntem vesnic pregatiti si asta n-ar conta. hmm

E tot at?t de adevărat pe c?t este că tate femeile ?s curve. Multe se spun. tongue

Offline

 

#382 2011-11-25 17:09:33

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

se presupune ca noi suntem alea fitoase, ca asteptam o revelatie divina care sa ne dea verde la sexinpat, iar in timp ce noi visam cai verzi pe pereti au timp si masculii sa se pregateasca lol

oricum, pana acum n-am auzit chestii de genul "prietena mea e calare pe mine toata ziua, si spune ca daca o iubesc cu adevarat trebuie sa ne-o tragem", in timp ce varianta inversa e destul de intalnita...

LE: si ca tot m-ati facut curioasa, l-am intrebat pe al meu lol

eu: ai fost pregatit psihic?
el: la ce sa fiu?
........................
el: da ma
el: de ce sa nu fiu?
el: eram pregatit de pe la 8 ani  lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#383 2011-11-25 17:20:06

GuessWho
New member
Inregistrat: 2011-11-23
Mesaje: 59

Re: Prima data : esti pregatita?

yoyolina a scris:

se presupune ca noi suntem alea fitoase, ca asteptam o revelatie divina care sa ne dea verde la sexinpat, iar in timp ce noi visam cai verzi pe pereti au timp si masculii sa se pregateasca lol

oricum, pana acum n-am auzit chestii de genul "prietena mea e calare pe mine toata ziua, si spune ca daca o iubesc cu adevarat trebuie sa ne-o tragem", in timp ce varianta inversa e destul de intalnita...

LE: si ca tot m-ati facut curioasa, l-am intrebat pe al meu lol

eu: ai fost pregatit psihic?
el: la ce sa fiu?
........................
el: da ma
el: de ce sa nu fiu?
el: eram pregatit de pe la 8 ani  lol

Wtf,ce vrei să recunoaștem că nu eram să ne facem de kko? Read between the lines! tongue

Offline

 

#384 2011-11-25 17:21:33

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

pai nu stiu voi, da' pe al meu il cred lol
cazuri si cazuri... tongue


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#385 2011-11-25 17:23:49

GuessWho
New member
Inregistrat: 2011-11-23
Mesaje: 59

Re: Prima data : esti pregatita?

yoyolina a scris:

pai nu stiu voi, da' pe al meu il cred lol
cazuri si cazuri... tongue

Noh bine acum. Și ia ?ntreabă-l dacă i-a fost sau nu frică să nu facă treaba? Dk nu ?i ieșea?big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#386 2011-11-25 17:25:09

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

clar ca i-a fost frica tongue cui nu ii e? si nu, nu i-a iesit din prima lol da' ne-am hlizit amandoi, i-am zis sa stea chill, si am reluat.
oricum, din punctul meu de vedere, "pregatirea" nu anuleaza frica, emotiile smile cel mult o diminueaza.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#387 2011-11-25 17:28:57

GuessWho
New member
Inregistrat: 2011-11-23
Mesaje: 59

Re: Prima data : esti pregatita?

yoyolina a scris:

clar ca i-a fost frica tongue cui nu ii e? si nu, nu i-a iesit din prima lol da' ne-am hlizit amandoi, i-am zis sa stea chill, si am reluat.
oricum, din punctul meu de vedere, "pregatirea" nu anuleaza frica, emotiile smile cel mult o diminueaza.

Asadar si noi avem nevoie tongue Suntem și noi oameni:D

Offline

 

#388 2011-11-25 17:34:11

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

pai am afirmat eu pe undeva ca n-aveti nevoie??
am zis "se presupune ca..." tongue exista conceptii si tipare pe care lumea le ia for granted lol

el s-a incadrat in tiparul "vrei? ca vreau si io", in schimb eu nu m-am incadrat in categoria tipelor care asteapta n luni si testeaza masculul din dotare, si isi idolatrizeaza himenul.

fiecare e unic, doar ca unii n-au tupeu sa recunoasca; a naibii societate cu vedere de cal.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#389 2011-11-25 18:23:20

GuessWho
New member
Inregistrat: 2011-11-23
Mesaje: 59

Re: Prima data : esti pregatita?

Ce vrei acum, suntem sclavii sociețății ?n care trăim și a mentalității de multe ori deviante. tongue

Offline

 

#390 2011-12-09 21:09:43

simplegirl
Membru
Inregistrat: 2011-12-09
Mesaje: 1

Re: Prima data : esti pregatita?

buna, fetelor!
am 20 de ani si jumatate, sunt cu prietenul meu de 1 an si 8 luni si inca nu mi-am inceput viata sexuala...am tot asteptat,mi-a fost frica,tot felul de motive...l-am cam tinut in asteptare,stiu ca isi doreste asta, simt ca si eu imi doresc,dar nu stiu,parca ma tine ceva...mi-e frica sa nu ne certam dupa ce o sa facem dragoste si sa regret ca am facut-o....
dati-mi un sfat,va rog...
si ce atmosfera ar trebui sa fie? eu mi-as dori cu lumanari si muzica,dar parca ma inhiba....
merci,pup:*

Offline

 

#391 2011-12-10 01:13:12

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Prima data : esti pregatita?

eu m-am condus dupa trei chestii care mi s-au parut deosebit de importante si anume - sa fim intr-un loc unde nu o sa ne deranjeze nimeni(la munte, la mare etc) si lengerie frumoasa si protectie... Daca sunteti de atita timp impreuna o sa fie cu mult mai usor sa treci peste inhibitii, lasa totul sa decurga de la sine si o sa fie frumossss ! PS : nu uitati de protectie:) Bafta !


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#392 2011-12-10 13:23:48

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Prima data : esti pregatita?

simplegirl a scris:

buna, fetelor!
am 20 de ani si jumatate, sunt cu prietenul meu de 1 an si 8 luni si inca nu mi-am inceput viata sexuala...am tot asteptat,mi-a fost frica,tot felul de motive...l-am cam tinut in asteptare,stiu ca isi doreste asta, simt ca si eu imi doresc,dar nu stiu,parca ma tine ceva...mi-e frica sa nu ne certam dupa ce o sa facem dragoste si sa regret ca am facut-o....
dati-mi un sfat,va rog...
si ce atmosfera ar trebui sa fie? eu mi-as dori cu lumanari si muzica,dar parca ma inhiba....
merci,pup:*

indiferentce se va intampla dupa, tu trebuie sa stii si sa fii convinsa ca ai facut-o pt tine, nu pt el. Daca o iei la modul "ce cadou ii fac eu lui cu virginitatea mea" si apoi va despartiti, intr-adevar s-ar putea sa regreti. De aceea zic eu sa o faci pentru tine.
ca o sa va despartiti sau nu, nu poate sti nimeni. nu scrie nicaieri ca primul trebuie sa fie si ultimul. daca se intampla, bine, daca nu, next.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#393 2011-12-19 12:16:46

maria12356
Full member
Inregistrat: 2011-11-26
Mesaje: 121

Re: Prima data : esti pregatita?

buna si eu mi-am inceput viata sexuala acum 2 luni am 19 ani si sunt cu prietenul meu de 9 luni.la inceput m-a durut dar nu mi-a curs nicio picatura de sange....

Offline

 

#394 2011-12-20 00:49:19

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Prima data : esti pregatita?

simplegirl a scris:

buna, fetelor!
am 20 de ani si jumatate, sunt cu prietenul meu de 1 an si 8 luni si inca nu mi-am inceput viata sexuala...am tot asteptat,mi-a fost frica,tot felul de motive...l-am cam tinut in asteptare,stiu ca isi doreste asta, simt ca si eu imi doresc,dar nu stiu,parca ma tine ceva...mi-e frica sa nu ne certam dupa ce o sa facem dragoste si sa regret ca am facut-o....
dati-mi un sfat,va rog...
si ce atmosfera ar trebui sa fie? eu mi-as dori cu lumanari si muzica,dar parca ma inhiba....
merci,pup:*

depinde ce vrei tu. cum te vezi, cum te cunosti. vrei ca primul sa fie viitorul sot si tatal copiilor tai? si nu poti concepe altceva? atunci asigura-te ca el este the one. concepi ca pentru a ajunge la a-ti intemeia o familie este posibil si chiar normal sa ai mai multe relatii, care sa includa si sexul? atunci, fa-o cu el sau altul, cand vei simti ca vrei asta 100% fara nici o presiune si indiferent de ce vrea el. e posibil sa va certati, certurile sunt normale intr-o relatie, daca te referi la despartire, se poate si asta, dar nu e capat de lume. pentru unele femei doare sa se desparta de primul, inclusiv pentru mine sad , depinde ce fel de relatie au avut, cat suflet au pus, ce voiau pe viitor cu el, ca conceptii au. daca tu vrei mai mult, casatorie si alte planuri de viitor, nu o face, daca nu te simti sigura. spun te simiti, pentru ca sigur nu ai cum sa stii niciodata smile ce te inhiba, nu am inteles? lumanarelele? pai tu ai spus ca asa ti-ar placea.

Offline

 

#395 2011-12-25 18:39:45

maria12356
Full member
Inregistrat: 2011-11-26
Mesaje: 121

Re: Prima data : esti pregatita?

i s-a mai intamplat cuiva la primul contact sexual sa nu ii curga deloc sange?

Offline

 

#396 2011-12-25 18:40:23

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Prima data : esti pregatita?

Da.


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#397 2011-12-25 23:40:49

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Prima data : esti pregatita?

random precizeaza si tu ca esti tip sau daca nu te refereai la tine personal ci la fetele cu care ai fost, sau la alte fete cu care nu ai fost, dar stii ca da, se poate. cred ca era necesar. da, maria, era un topic, nu stiu daca exact pe tema asta, dar oricum tot gaseai ideea asta, daca citesti in urma chiar si aici sunt convinsa ca vei gasi zeci de cazuri. e normal, ori a fost mai elastic himenul, ori ai fost bine pregatita si lubrifiata si relaxata, ori a fost el foarte atent, ori depinde de forma himenului tau, daca ai folosit tampoane interne in unele cazuri, ori combinatie de ce am scris plus altele care nu-mi vin acum. si in cazul meu, nici picatura de sange si fara pic de durere sau discomfort, doar ca prima parte tongue a intrat asa de greu ca aveam impresia ca nu o sa intre niciodata rotfl2 culmea, aceeasi senzatie am avut prima data cand am folosit un tampon intern, prima jumatate adica vreo un cm jumate sau doi tongue parca efectiv nu voia sa 'inainteze' tongue

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-12-25 23:42:29)

Offline

 

#398 2012-01-16 21:13:58

nic0
New member
Inregistrat: 2012-01-16
Mesaje: 7

Re: Prima data : esti pregatita?

buna..acum mi-am facut contul.am citit toate paginile si nu am gasit nimic care sa semene cu problema mea..am 19 ani j azi am vrut sa fac dragoste q prietenul meu,,,doar ca ma durea ffff rau..in mai mult de 3 secunde simteam k mor de durere..j am incercat de mai multe ori..dar la fel..problema este ca 30 min mai tarziu mam dus sa fac un dus j mi-au curs cateva picaturi de sange..mi-am pus un absorbant j cam intr-o ora absorbantul incepuse sa se umple..menstruatia trebuia sa imi vina peste cel putin 3 zile,..in fine..ideea e ca acum dupa 6-7 ore nu mai curge nimic j ma doare destul de rau ovarul stang..puteti sa ma ajuti cu cateva informatii?

Offline

 

#399 2012-01-16 22:13:28

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Prima data : esti pregatita?

poate sa fie menstruatie, ca 3 zile nu e mare diferenta, poate foaaarte bine sa vina cu 3 zile mai devreme. daca curge si maine insemana ca e menstruatie. care nu curge chiar asa continuu. sau poate sa fie de la ruperea himenului, partiala sau totala. vezi cum e maine, daca mai curge ceva sau nu, si cum e la urmatorul contact. daca excluzi alte cauze pentru durerea ta ca: lipsa lubrifierii sau lubrifiere insuficienta, infectii genitale gen candidoza sau vaginita, ca fiind virgina altceva nu puteai sa faci, care pot da dureri la contacte, sau lipsa lui de atentie sau eu stiu dimensiuni exagerate ale penisului, atunci mergi la medic, sa vezi care-i problema, poate efectiv himenul tau nu are de gand sa se rupa singur.

Ultima oara a fost editat de frankie (2012-01-16 22:13:48)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.