homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Alchimie/Sex/Orgasme-2


#20 2008-06-10 21:11:28

sandokhan
New member
Inregistrat: 2008-05-29
Mesaje: 23

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Acupunctura reprezinta o ramura extrem de serioasa din med. chineza; nu poti practica asa ceva din cartile aparute la noi, recomand DOAR un medic chinez (la ei facultatea dureaza 8 ani, cea de acupunctura) care sa stie cand, ce ace, ce durata, ce efect, legatura cu dieta si multe alte aspecte; presopunctura este mult mai usor de aplicat, de exemplu reflexologia (talpa, mana, limba, organe sexuale), diverse pct. de acupunctura...

Eu recomand din med. chineza, Liu Zi Jue (sunetele vindecatoare, exceptionale din toate privintele), Tinerea Palmelor, si exercitiul pentru musculatura din formele practicate in templele shaolin...

A-region este regiunea pentru trezirea vulcanului, dar tre sa sti unde, si cum...Lin a inventat 3 point pentru a ii face pe barbati sa cumpere produsele sale, care ofera o erectie prelungita (contin yohimbina si altele), insa o femeie ajunge la orgasm greu asa, e nevoie de stimulare indelungata pentru a trezi receptorii orgasmici de acolo...

Te consideri multiorgasmica?

Offline

 

#21 2008-06-11 08:28:04

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Nu.
Dar sunt dispusa sa invat. smile

Offline

 

#22 2008-06-11 08:32:56

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Offline

 

#23 2008-06-11 08:39:51

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Cu ce sa incep ?

Offline

 

#24 2008-06-11 21:50:09

sandokhan
New member
Inregistrat: 2008-05-29
Mesaje: 23

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Ti-am scris pe adresa ta de email...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-06-12 20:27:03

angelus
New member
De la: buk
Inregistrat: 2008-04-21
Mesaje: 50
Site

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

vreau si eu sa am orgasm ,macar si mono pentru inceput big_smile ma puteti ajuta cu vreun sfat si pe mine??? ms anticipat.

Offline

 

#26 2008-06-12 23:19:12

andrutza
Vizitator

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Si pe mine va rog smile am orgasm clitoridian mereu, insa cand ma penetreaza nu reusesc sa am cu toate ca am senzatii f puternice..trebuie sa ma ating eu cu mana la clitoris in timpc e ma penetreza el ca sa pot avea orgasm, dar as vrea sa stiu daca se poate face si altceva in timpul actului sexual ca sa ajung la orgasm. Multumesc

 

#27 2008-06-12 23:56:58

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

sandokhan a scris:

Ms. Joplin, da, metodele manuale/orale sunt cele mai potrivite pentru a construi receptorii orgasmici; si atunci sexul devine cu totul altfel, orgasmul vaginal fiind accesibil la "comanda"...

Paradisul pe pamant ar fi daca s'ar putea asha....Mie imi trebuie o serie intreaga de premise indeplinite, ca sa pot avea...si numai unul hmm
Imi puteti explica mai pe larg? smile imi puteti scrie si pe mail big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#28 2008-06-13 20:57:37

angelus
New member
De la: buk
Inregistrat: 2008-04-21
Mesaje: 50
Site

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

eu nu am nici o senzatie nimik,doar asa din cand in cand ceva ferbinteli si parca sa simt ceva mai altfel decat de obicei,dar in rest ,o fac mai mult ca simte nevoia organismul iar dupa se linisteste smile imi puteti scrie si mie pe mail daca ma puteti ajuta cu vreun sfat ceva big_smile santem dispusi amndoi la orice numai sa iasa.big_smile

Offline

 

#29 2008-06-14 12:13:52

sandokhan
New member
Inregistrat: 2008-05-29
Mesaje: 23

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Prin cuvinte este f. greu de redat sau de transmis cum sa transformi aparatul genital feminin intr-un rezonator orgasmic. Trebuie mentionate masajul sanilor, stimularea la clitoris (marea majoritate a barbatilor nu stiu cum sa stimuleze aceasta zona erogena, nici cu mana si nici prin stimulare orala; dupa doar 1-2 minute tendonul sublingual oboseste si nu iese mare lucru; e nevoie de un antrenament special al muschilor limbii pentru a oferi stimulare, fara efort, 25-30 de minute), si masajul vaginului pentru a cobori bariera orgasmica la doar 1 minut (stimulare manuala) sau 3-5 minute (stimulare prin act sexual); ar trebui sa arat in mod demonstrativ cum se aplica toate astea...mai ales stimularea pentru ca o femeie sa ajunga la ejaculare (am aratat aceasta tehnica chiar unei membre Misa, studenta de 14 ani, care a vazut ca acolo urinarea dupa consumarea unor felii de pepene este luata drept ejaculare), deci nu stiu cum ar putea fi transmise aceste lucruri, poate doar printr-o caseta video/dvd demonstrativa...

Offline

 

#30 2008-06-23 07:48:51

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

sandhokan, ce parere ai despre acest film:
http://planetsuzy.org/archive/index.php?t-30019.html
dar despre seria "White Tiger Tantra" a lui Steve Piccus ?

Offline

 

#31 2008-06-24 21:26:35

sandokhan
New member
Inregistrat: 2008-05-29
Mesaje: 23

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Tipul de pe link si-a invatat toata tehnica de la S. Piccus, si nu o preda cum trebuie; e bine sa faci o femeie sa ejaculeze mai rar (o data la cateva luni), deoarece isi poate pierde din energia ei specific feminina cu acel lichid; daca nu exista tehnici care sa readuca energia (chi) pierduta prin ejaculare, se poate ajunge la probleme. Sunt multi (SUA + Europa) care au incercat tehnicile lui Piccus si care nu au avut rezultate pe masura, si iarasi, multe persoane care au avut succes, deci tehnica sa este incompleta.

Offline

 

#32 2008-06-25 11:44:26

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Dar se apropie de cea pe care o stii (Trezirea Vulcanului), sau este diferita ?

Offline

 

#33 2008-06-25 20:07:02

sandokhan
New member
Inregistrat: 2008-05-29
Mesaje: 23

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Detectez in mesajul tau niscaiva trasaturi masculine...de ce era pe planul unu la tantrici ejacularea feminina? Pentru ca foloseau o metoda numita vajroli mudra (suctiunea vezicii urinare) prin care yoghinul reabsorbea atat lichidul seminal ejaculat (Yang; special doar pentru aceasta ocazie) cat si ejacularea partenerei (Yin), astfel incercand sa ajunga la conditia de androgin, prin absorbtia ambelor lichide inapoi in corpul sau...

Offline

 

#34 2008-06-26 08:00:26

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Dupa cum bine stii fiecare dintre noi are si trasaturi feminine si masculine.
Probabil ca radarul tau a detectat punctul Yang din semicercul Yin.
Mario Brothers era un film care-mi placea cand am creat contul pe Yahoo.
Nu inteleg cum a deviat discutia spre yoga, dar din cultura mea generala stiu ca exista asa numitele posturi oli mudras (amaroli (a nu se confunda cu urinoterapia), sahajoli, vajroli), bazate pe blocari cele mai utilizate fiind mula bandha, uddiyana bandha si jhalandara bandha.
(blocari la nivelul sfincterului, abdomenului si gatului), care se executa din
diverse posturi corporale.
Probabil ca prin practica indelungata se poate realizeaza o depresurizare care permite suctiunea pe care ai descris-o, insa realizata in timpul actului seamana a
vampirism energetic.
Daca in vezica urinara masculina ajung lichide straine (de ex. lichid vaginal)
nu  apar infectii ?
Oricum yoga nu ma prea intereseaza, cel putin partea legata de meditatie mi se
pare o prostie.
Probabil ca asanele ca orice exercitiu fizic ajuta la sanatate, dar
partea referitoare la respiratie o consider periculoasa.
Totusi ma indoiesc ca la tantrici este pe planul unu ejacularea feminina,
insusi cuvantul tantrici are un sens destul de vag...
Nu ma intereseaza ejacularea feminina, insa nu sunt lamurita
ce este cu metoda numita "Trezirea Vulcanului".

Ultima oara a fost editat de mazza_ro (2008-06-27 11:43:16)

Offline

 

#35 2008-06-27 11:30:51

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Maestre sandhokan, am o intrebare pentru tine care nu are legatura
cu topicul. (imi cer scuze dar am piedut email-ul tau).
Sora mea are un sugar de 6 luni diagnosticat cu astm bronsic
precedat de o bronsiolita pe care a avut-o cand avea 3 luni.
Cunosti vreo terapie naturista pt. astm bronsic, eventual carti ?
(Imi cer scuze administratorilor forumului pt. ca am postat intrebarea
acolo unde nu-si avea locul)

Ultima oara a fost editat de mazza_ro (2008-06-27 11:31:10)

Offline

 

#36 2008-06-27 16:30:44

sandokhan
New member
Inregistrat: 2008-05-29
Mesaje: 23

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Atunci cineva trebuie sa-i descarce energia stagnanta de la plamani asa cum este descris in cartea Medicina Traditionala Chineza si Qigong-ul Terapeutic, www.qigong.ro:

-TRATAMENTUL AFECŢIUNILOR DIN ZONA
PLĂM?NILOR .............................................................. 327


43) Traheit?, astm ........................................................... 328
44) Tuberculoza .............................................................. 328
45) "Focul" pl?m?nilor este prea mare ............................ 329
46) "Tusea celor 100 de zile" - tusea convulsiv? ............. 329

De asemenea comprese cu argila, vezi Terapia cu Argila de Gerard Coutaret pentru descrierea corecta.

Vezi si cartea http://www.librarie.net/carte.php?nia=376&id=46241

Pentru tratament naturist vezi site-ul exceptional: http://www.terapii-naturiste.com/remedi … ronsic.htm

Vezi si: http://farmaciaverde.wordpress.com/2008 … i-bronsic/

Si de la varsta de 2-3 ani, sa inceapa cu sunetele vindecatoare din med. chineza, in special cel al plamanilor.

Mai ajuta f. mult si masajul reflexologic, nu este nevoie de salon de masaj; parintele il poate face singur, urmarind o harta reflexologica: sa inceapa cu rinichi, uretere, vezica urinara (pregatirea elim. toxinelor), plamani (fara sa apese), zona limfelor, 2-3 minute fiecare zona, incepand cu piciorul stang.

Offline

 

#37 2008-06-30 07:24:17

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Multumes frumos pt. informatiile oferite.
Cezar Culda mi-a scris caci carte nu mai este in stoc,
dar urmeaza o reeditare.
Toate cele bune.

Offline

 

#38 2008-07-10 07:44:03

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Re: Alchimie/Sex/Orgasme

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.