homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Par gras-9


#153 2010-10-03 15:03:36

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Par gras

pai mereu ai avut problema asta cu parul gras ? poate asa e metabolismul tau. plus ca daca iti treci mana sau te piepteni f des, tot sebumul de la radacina il intinzi pe par si asa se ingrasa si mai repede parul.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 



#154 2010-10-03 15:19:06

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Par gras

orangina123 a scris:

Daaa...seboreea e o problema pe care o am de ani de zile. hmm Oricum, iti dai seama ca e necesar sa il pieptan macar dimineatza. Dar el se incurca asa ca disperatu' va

dap.... nici eu nu pot sta fara sa il pieptan si de multe ori imi trec mana prin el prea des... asta e... o sa trebuiasca sa ne obisnuim cu situatia pana nu apare vreun sampon sau balsam minune.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#155 2010-10-03 16:19:13

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Par gras

vreun balsam care sa nu ingrase prea rau parul nu stie nimeni? rodnar

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-06-04 17:25:40)

Offline

 

#156 2010-10-03 16:40:32

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Par gras

de la nivea gama pentru volum ai incercat-o? big_smile anul trecut in vara se dadeau la mostre in toate revistele si am incercat la greu, chiar nu se ingrasa parul, dupa 3 zile, hai 4 in conditii de vara calduroasa si muncit in praf si avea volum (am fir subtiiiire si moaale ca imediat se tufleste in mod normal)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#157 2010-10-03 16:47:22

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: Par gras

eu am de la herbal essences,cel portocaliu si mi se pare ca nu e asa gras ca celelalte big_smile


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2010-10-03 20:26:31

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Par gras

_Summer_ a scris:

ioana_4 a scris:

carmen, la mine a fost evidenta schimbarea.. dupa ce am renuntat la ac mi se ingrasa parul intr-o zi, doua..inainte doua zile era ok, abia a treia se ingrasa
iar de ten nu mai zic, a reaparut acnnea..deci o legatura exista

Great! Cu asta ma confrunt si eu acum...parul meu pe care-l spalam o data la 5-6 zile acu trebuie sa-l spal la maxim 3 ca daca nu arata groaznic  roll
Solutii ? lol

sum tu stii cel mai bine ce ten aveam eu si cum il am acum roll
asa ca daca ai problema doar cu parul, fii fericita lol
eu il spal o seara da, una nu, pt ca altfel e groaznic de gras, zici ca mi-am turnat ulei in cap  acklad

Offline

 

#159 2010-10-03 20:51:43

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Par gras

In seara asta am renuntat la balsam si l-am clatit cu apa cu otet. Sa vedem daca rezista macar 4 zile ca e un chin pentru mine sa-mi spal paru sad

Offline

 

#160 2010-10-03 21:10:36

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Par gras

deja ma sperii cand citesc cesafac mi-e frica sa renunt la ac acum, nu ca as fi planuit, dar daca asta ma asteapta atunci cand maa voi decide.. vai de mama mea cesafac
orangina, dar poate nu ai gasit ac potrivite daca iti taie dispozitia. eu 5 ani am luat un tip de ac care ma adusese la -10, acum de 1 an le-am schimbat si nu mai am probleme nici cu parul gras, nici cu libidoul.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#161 2010-10-03 21:12:32

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Par gras

coraline a scris:

acum de 1 an le-am schimbat si nu mai am probleme nici cu parul gras, nici cu libidoul.

Thanks for sharing that buga

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-06-04 17:25:58)

Offline

 

#162 2010-10-04 10:40:07

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Par gras

Vizavi de parul gras, dermatoloaga mea mi-a spus ca nu il tratez cu produse pentru par gras, ci cu produse pt par normal. De curand mi-a recomandat sa folosesc sampon pt bebelusi


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#163 2010-10-08 19:44:02

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Par gras

niciun beneficiu nu ii aduce.
decat daca te faci cu henna si nici la aia nu sunt convinsa 100%


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#164 2010-10-08 19:56:45

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Par gras

orangina123 a scris:

Fetelor, pentru un par gras la radacina si sec la varfuri, il ajuta cu ceva daca il vopsesc? se mai usuca un pic? cesafac A fost vopsit un saten-roscat un pic mai deschis decat nuanta mea naturala si acum m-as vopsi inapoi castaniu (-culoarea mea naturala), evident luand decizia solemna sa nu il mai vopsesc niciodata de acum incolo lol ii aduce vreun beneficiu vopsirea, adica macar o perioada sa nu se mai ingrase chiar asa de rau la radacina? hmm

exista sampoane speciale pentru problema asta, bivalente sau ceva de genul asta, dar stiam numai de cele de la kerastase care sunt foarte scumpe, dar si foarte bune. intereseaza-te poate exista si variante mai ieftine


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#165 2010-10-08 19:59:44

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Par gras

si pe langa ce zice coraline, poti sa-ti iei o masca reparatoare pe care sa o aplici pe varfuri

Offline

 

#166 2010-10-10 16:07:07

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: Par gras

a incercat careva vreun  sampon pentru par gras sau pt matreata grasa de la DM? parul meu e nebun, zau de nu, se ingrasa intr-o zi, si se face asa urat nu gluma...am luat acum Clear pt par gras si mai rau imi face, si mai multa matreata, si grasa si uscata, de toate neamurile si imi ingrasa parul super repede...ce sa ma mai fac ???  grater  grater

Ultima oara a fost editat de Joy'n'Happiness (2010-10-10 16:07:39)


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#167 2010-10-10 16:19:18

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Par gras

pentru matreata de ce nu folosesti Nizoral sampon? eu am dermatita seboreica si matreata de mic copil, cand imi apare din cand in cand folosesc samponul acesta si dispare dupa cateva utilizari si apoi revin la samponul normal.
sau poti lua pastile de nizoral sa le dizolvi in apa si se le amesteci in samponul pe care il folosesti in mod curent, are cam acelasi efect.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#168 2010-10-10 21:17:49

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Par gras

Eu nu stiu sa existe vreun balsam pentru par gras dar stiu ca balsamul NU se aplica pe pielea capului, la radacina, ci doar pe lungime. De aici incolo, dupa mine cam toate fac acelasi lucru,mai mult sau mai putin bine: descalcesc, il fac mai fin, mai neted, etc. Daca il aplici la radacina, normal ca se ingrasa parul si mai si.
Ca si masti, cea mai buna pe care am folosit-o pana acum a fost de la L'Oreal Professionnel, Abssolut Repair. Imi lasa parul mult mai moale decat cele din supermarket. O foloseam apox 1 data la 2 saptamani sa ma tina mai mult ca a fost cam scumpa (70 de lei acum vrea 2 ani).
A, si o tehnica pe care am descoperit-o ca sa nu se mai incalceasca parul asa tare, cand il clatesc de balsam il piaptan sub jet de apa cu un piaptan cu dintii f rari si apoi in acceasi pozitie (cu capul in jos) il infasor in prosop.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#169 2010-10-11 10:05:08

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Par gras

Joy'n'Happiness a scris:

a incercat careva vreun  sampon pentru par gras sau pt matreata grasa de la DM? parul meu e nebun, zau de nu, se ingrasa intr-o zi, si se face asa urat nu gluma...am luat acum Clear pt par gras si mai rau imi face, si mai multa matreata, si grasa si uscata, de toate neamurile si imi ingrasa parul super repede...ce sa ma mai fac ???  grater  grater

Ducray Selegel e foarte bun pentru matreata (uscata), exista si o varianta pentru matreata grasa
daca intr-adevar ai o problema serioasa evita sa folosesti sampoane de supermarket, n-or sa te ajute

Offline

 

#170 2010-10-11 12:48:27

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Par gras

offtopic  orangina, stii ca sansele ca acelasi anticonceptional sa aiba aceleasi efecte asupra a doua persoane diferite sunt de 1 la un milion, asa ? smile din pacate tot prin incercare si eroare o sa gasesti pastilele potrivite

Offline

 

#171 2010-10-11 13:10:10

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Par gras

grater of, speram si eu. deci o sa trec iar prin calvar cateva luni sad sau pana mi-oi gasi anticonceptionalele potrivite.
si, tin sa adaug: singura urgentza e parul gras (mda, si cosuletele). daca seara l-am spalat (cu Nivea pt volum), a doua zi arata de parca l-am dat cu untura. grater it's getting worse cesafac ; inainte ma tinea sa il spal o data la doua zile cu sampon pentru volum, acuma nu mai tine faza. nu stiu c se petrece in mine din punct de vedere hormonal in ultima vreme. nustiu

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-06-04 17:27:06)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.