homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit-12


#210 2008-07-12 19:04:57

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

corneliabuc. a scris:

mami???????????
    rotfl  aoleo cum suna, chiar ma gandeam intr-o zi cum sa zic eu hai la mama, sau are mama o fetita....e tare ciudat sentimentul asta, nu stiu daca mi se intampla numai mie sau poate este numai ca nu am bebele in brate...eu-vreau la tine cum este? sau proaspetele mamici sau viitoarele, v-ati gandit la asta? probabil este o chestie de timp sau de persoana(mie si la soacra-mea mi-a trebuit mult timp pana sa o strig mama cu toate ca este o dulce...)

nici o grija burticute, o sa ne crestem bebeii impreuna puss

normal ca e ciudat sentimentul, sa stii ca pt cineva esti "mami" smile
dar cum a fost sentimentul cand ai aflat ca acolo la tine in burtica sunt 2 ochisori? da, chiar in burtica ta smile
eu abia astept sa fac un bebe, si cand ma gandesc mai profund, ma gandesc ce sentiment voi avea sa stiu ca am un bebe mic mic in burtica bebe

Offline

 



#211 2008-07-13 09:54:48

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

va trimit barza pe forum, numai sa aveti grija de ea ca peste un an o mai vreau si eu o data
    big_smile ca tot avem acum experienta, daca la inceput ne doream unul acum il vrem si pe al doilea...

am intrebat la spital dupa cezariana la ce perioada se poate o alta sarcina fara probleme si mi-a zis ca 8-12 luni si este super sa fie diferenta cat mai mica intre ei...tummenupp

Offline

 

#212 2008-07-13 10:16:37

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

fournicutza a scris:

fetele, help again..am evadat din buv, la parinti la tg jiu, la casa, aer curat, racoare...bebelinul a miscta luni dupa care pauza.azi dim am mers repede la o eco, i-am spus ca nu l-am mai simtit.imediat a vrut sa ii vada bataile inimii, mi-a zis ca are extrasistole si sa ma internez in spital....bebele se misca intr-una, dadea din pcioare, vaea man sub barbita si isi misca si capul....dupa ce s-a mai uitat la el, a zis ca are picioarele lungi, ca e baiat, 404 grame.....a incercat din nou sa ii masoare bataile inimii si au iesit bcf prezente ritmice 146 batai pe minut, s-a mai uitat din nou la el si apoi again la inimioara si acum a zis ca sunt ritmice, dar sa merg la dr ginecolog.....
eu am facut eco in buc la 12 spat la dr pop dr de la cmu+eco la 18 sapt la dr pop.era oare prea mic pt a se observa atunci?nici nu stiu dc sa o cred pe dr de aii, tg jiu e un oras mic, dar ea cica e cea mai buna din oras.........
voi ce parere aveti?
va multumesc mult

crede in d-zeu dar fa si ce spune medicul...mergi la ginecolog. In sapt 21 se observa dereglarile inimii la morfo-fetala. Si ai grija si de tine. Mie cand mi-a scazut tensiunea nici bebe nu era f bine. Cand am revenit la normal era si el bine... ai grija la caldura, bea multe lichide etc.

Offline

 

#213 2008-07-13 18:44:12

fournicutza
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-12-28
Mesaje: 257

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

multumesc de raspuns.am programare pe 21 la cmu pt eco morfofetala de 22 sapt.m-am intristat si imi zboasra mereu gandul la extrasistole ..am o stare greu de descris si ca sa nu va intritez si pe voi ma opresc cu scrisul aici

Offline

 

#214 2008-07-13 18:59:14

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

ai trecut prin multe pana acum si prin toate cu bine, asa ca fruntea sus... o sa fie bine. Eu cu asta ma incurajez. Vorbeste cu un ginecolog sau cu un cardiolog  si nu uita ca stresul nu face bine, dormi destul si incearca "sa visezi frumos". puss
daca iti face bine scrie cat vrei darr daca te intristezi si mai mult opreste-te si urla sau canta sau fa ce-ti cade tie bine...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2008-07-13 18:59:34

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

eu nu stiu ce sa iti spun fournicutza...cum vrea Cel de Sus! kram

cornelia vine totul; atat de natural...din fractiunea de secunda in care iti vezi puiul vei fi "mami" atat de natural si forever smile noua ne-a zis sa nu raman insarcinata 2 ani


mami de minuni hjarta

Offline

 

#216 2008-07-13 19:06:01

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

eu_vreau a scris:

cornelia vine totul; atat de natural...din fractiunea de secunda in care iti vezi puiul vei fi "mami" atat de natural si forever smile noua ne-a zis sa nu raman insarcinata 2 ani

o lasam la jumate atunci, un an jumate rotfl

Offline

 

#217 2008-07-14 10:51:13

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

fetelor cred ca l-am simtit!! sau am gaze? nu stiu... nu-mi dau seama... n-a fost senzatia ai de fluture, a fost ca un fel de lovitura... cateva lovituri acolo unde e el.
am am 16 saptamani dl ultima menstra, si 17 saptamani conform doctorului si ecografului
vai tremur toata de emotie... iar incep si bazai lol
voi cand ati simtit prima oara bebele?


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#218 2008-07-14 10:54:07

bobita
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 2148

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

eu flutureli am simtit pe la 3 luni jumate ale lui,apoi un sut clar saptamana trecuta,exact la 4 luni


mandra si fericita posesoare a unei  burtici cu ochi bebe Doamne ajuta!

Offline

 

#219 2008-07-14 10:56:47

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

_alexa_, un soi de crampe am simtit si eu pe la 17 saptamani, dar nu eram sigura...dar era bebe mic, poate ca si la tine tot asa e...tongue


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#220 2008-07-14 10:58:23

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

eu la 16 saptamani fix am simtit-o


mami de minuni hjarta

Offline

 

#221 2008-07-14 11:18:06

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

deci am niste emotii de mor. Saptamana asta ma duc la eco big_smile la 3D, nu m-a trimis doctorul, ma duc eu de capu` meu big_smile. pot vedea ce este? daca e fata o s-o cheme Claudia Maria  hjarta
p.s. pentru constipatii ce pot lua?

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-07-14 11:19:56)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#222 2008-07-14 11:19:53

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

hjarta Claudia??? applauseapplauseapplause
si eu speram sa fie rafaela-rada ...pana la 28 de saptamani tot am sperat...si a iesit robert-claudiu ! dar...hjartahjartahjarta nu l-as da pt un milion de bebe

Offline

 

#223 2008-07-14 11:23:27

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

nush... am eu un feeling ca-i fetita big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#224 2008-07-14 11:28:44

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

_alexa_ a scris:

deci am niste emotii de mor. Saptamana asta ma duc la eco big_smile la 3D, nu m-a trimis doctorul, ma duc eu de capu` meu big_smile. pot vedea ce este? daca e fata o s-o cheme Claudia Maria  hjarta
p.s. pentru constipatii ce pot lua?

compot de prune big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#225 2008-07-14 11:33:11

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

sau milkshake --- lapte sau iaurt/sana/chefir amestecat in blender cu diverse fructe....super bun la gust si eficace impotriva constiparii. testat zilnic de mine tummenupptummenupp

Ultima oara a fost editat de rh (2008-07-14 11:33:30)

Offline

 

#226 2008-07-14 12:13:31

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

mersi big_smile am notat big_smile acum stau sa ma gandesc unde anume as putea eu gasi compot de prune rotfl ca sunt la munca big_smile sau un iaurt cu fructe....


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#227 2008-07-14 12:58:05

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

bobita a scris:

eu flutureli am simtit pe la 3 luni jumate ale lui,apoi un sut clar saptamana trecuta,exact la 4 luni

applause
pt costipatie 5 frcte de kiwi dimineata pe stomacul gol cu o jumate de ora inainte de masa, cam de 2 ori pe sapt dupa ce se regleaza tranzitul. La mine inca merge.

Offline

 

#228 2008-07-14 15:54:42

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

rh a scris:

sau milkshake --- lapte sau iaurt/sana/chefir amestecat in blender cu diverse fructe....super bun la gust si eficace impotriva constiparii. testat zilnic de mine tummenupptummenupp

puss multumesc pt sfat
aveam asa nevoie de ceva de genul

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.