homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit-2


#20 2008-06-10 11:13:24

miha_g
Banat
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 704

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

rh a scris:

multumesc frumos, samy, la fel si tie pusspuss stiu ca va trece si va fi bine....iar daca Dumnezeu alege sa imi fie rau inca 6 luni de acum incolo, pina voi naste, asta e....suport eu cumva, azi calculam si am realizat ca aproape ca o trecut o treime din sarcina applause

foarte frumos cum gandesti,asa ar trebui sa fie mamicile optimiste si iubarete,pt simplul fapt ca ti-l doresti si ca ai grija de el Doamne Doamne o sa iti dea un beme frumos si sanatos,sarcina usoara

Offline

 



#21 2008-06-10 11:14:52

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

daliana a scris:

multumesc pt sfaturi rh si bobita, de solutii practice am nevoie..., nu e vorba ca nu vreau copilul, dar trebuie inteles ca exista femei care nu suporta o sarcina nici fiziologic si nici psihologic si nu e o crima sa nu ai sentimente materne, asta nu inseamna ca nu sunt o mama buna, ca nu tin la fi-mea ca la ochii din cap, numai ca imi pare rau ca nu vine barza, era mai simplu..., cand ma gandesc la toata perioada sarcinii si la nastere ma ia cu nebuneala, daca nu suport ceva, asta nu suport, asta nu inseamna ca nu vreau copii

cu multa placere. eu ti-am dat ceva sfaturi practice mai sus, atita cit am stiut si eu, lucruri care pe mine m-or ajutat....

later edit: o alta solutie super buna pt mine cel putin ii limonada facuta in casa cu lamiie stoarsa, apa, miere si gheata cool

miha_g a scris:

rh a scris:

multumesc frumos, samy, la fel si tie pusspuss stiu ca va trece si va fi bine....iar daca Dumnezeu alege sa imi fie rau inca 6 luni de acum incolo, pina voi naste, asta e....suport eu cumva, azi calculam si am realizat ca aproape ca o trecut o treime din sarcina applause

foarte frumos cum gandesti,asa ar trebui sa fie mamicile optimiste si iubarete,pt simplul fapt ca ti-l doresti si ca ai grija de el Doamne Doamne o sa iti dea un beme frumos si sanatos,sarcina usoara

multumesc frumos, miha, sper din inima ca asa va fi :k?ra:. am ajuns si eu sa gindesc asa, dupa o perioada in care eram tare pesimista din cauza raului fizic si psihic totodata, ca am avut o perioada mai grea si in casnicie, dar o trecut si am ajuns la concluzia ca pur si simplu nu am ce face, si tot raul asta ii spre binele bebelui, care n-are nici o treaba, creste ca un Fat Frumos hjartahjarta  el sau ea imi ia toata vlaga si toate puterile, dar asta e, cind pot sa ma ridic din pat o fac, cind nu, nu......

Ultima oara a fost editat de rh (2008-06-10 11:20:17)

Offline

 

#22 2008-06-10 11:20:02

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

rh tu esti insarcinata, pana la urma?


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#23 2008-06-10 11:21:09

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

ohoooo, da normal,de vreo 12 saptamini jumate. bebe

Offline

 

#24 2008-06-10 11:23:10

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

rh a scris:

ohoooo, da normal,de vreo 12 saptamini jumate. bebe

bravooo applause

stiam ca vrei sa ramai insarcinata, pe urma mi-ai zis la topicul cocoletei ca "mai avem de asteptat pana la craciun" si am crezut ca abia atunci o sa faci un bebe, dar de fapt el o sa se nasca big_smile

mai avem un bebe mic http://www.pic4ever.com/images/Just_Cuz_13.gif

sarcina usoara si sa ai grija de voi2 puss


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-06-10 11:24:00

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

tocmai am mancat niste fructe si ma simt ok, cred ca asta e solutia cu mancarea, cand mi-e foame sa bag fructe si tin si de sete
cat priveste bazdacul.... nu am gasit solutia inca


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#26 2008-06-10 11:24:16

miha_g
Banat
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 704

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

rh imi dau seama ca sunt momente cand nu mai poti dar toate trec cand aduci pe lume un ingeras

Offline

 

#27 2008-06-10 11:26:00

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

cu insomniile ce facem? eu ma trezesc cam de 3-5 ori pe noapte pt pipi si nu mai pot sa dorm, cand adorm ma trezesc iar la pipi


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#28 2008-06-10 11:26:04

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

multumesc mult, Choco :k?ra: am scris la mai multe topicuri ca sint insarcinata, inca de cind am aflat bebe da, inainte de Craciun ar trebui sa se nasca al meu bebe, care aproape asa de zgubilitic ii si in burtica, l-am vazut vineri la echo si se misca ca un cosmonaut kram hjarta

daliana a scris:

cu insomniile ce facem? eu ma trezesc cam de 3-5 ori pe noapte pt pipi si nu mai pot sa dorm, cand adorm ma trezesc iar la pipi

eu inca nu am gasit solutia la insomnii. de fapt de citeva ori am reusit sa le pacalesc cu lapte baut seara chiar inainte de nani sau cu ceai de tei, baut la fel, caldut inainte de somn. si eu ma trezesc in fiecare noapte, ca sa merg la baie, in principal, dar vad ca mai nou ma ia si foamea noaptea big_smile si uneori stau treaza si cite 2 ore jumate. imi deschid tv-ul intr-un final si asa reusesc sa adorm cumva smile

Ultima oara a fost editat de rh (2008-06-10 11:31:17)

Offline

 

#29 2008-06-10 11:30:03

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

ce bine era sa nasca barbatii...


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#30 2008-06-10 11:30:58

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

rh a scris:

multumesc mult, Choco :k?ra: am scris la mai multe topicuri ca sint insarcinata, inca de cind am aflat bebe da, inainte de Craciun ar trebui sa se nasca al meu bebe, care aproape asa de zgubilitic ii si in burtica, l-am vazut vineri la echo si se misca ca un cosmonaut kram

deja mi-e drag de bebele tau hjarta pt ca stiu cat de mult ti l-ai dorit bebe


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#31 2008-06-10 11:33:34

miha_g
Banat
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 704

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

daliana a scris:

ce bine era sa nasca barbatii...

ohooo asta e dorinta mea cea mai mare,si mai e una mica ...sa aiba si ei macar o data in viata lor menstra,legat de insomnii ...cand mergi la toaleta faci ceva sau mergi pt o lingurita?ca poate esti racita si daca faci un mic tratament poate se rezolva si cu somnicul

Offline

 

#32 2008-06-10 11:33:36

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

daliana a scris:

ce bine era sa nasca barbatii...

lol lol mi imi spui ca si eu tot asta gandesc

Offline

 

#33 2008-06-10 11:38:01

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

fac pipi zdravan, nu picatura, azi am dat urocultura sa vedem, in rest am facut analize pt listeria, brucella, toxo, toate negative, astept rez la herpex simplex, hemoleucograma si bhcg, ce ar mai trebui sa fac? dr. m-a programat peste o luna pt eco de 12 sapt, dar as vrea sa mai fac o eco intermediara, sa zicem peste 2 sapt, se poate face 3d? mi-e frica de malformatii, eu am avut acum  2 ani o sarcina oprita in evolutie, nu se stie de ce, 2 ani am incercat sa fac copii si nu am mai reusit, acuma mergeam la mare si am zis sa iau ac sa nu raman si am ramas...... mi-a stricat si concediul...., in fine...mi-e teama sa nu fie malformatii, ceva...

Ultima oara a fost editat de daliana (2008-06-10 11:39:04)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#34 2008-06-10 11:39:48

miha_g
Banat
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 704

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

aici la teste nu ma bag ca nu stiu asa bine ,nu are rost sa te informez gresit,mai asteapta si alte pareri cum ar fii doctroressa poate te ajuta ea cu ceva

Offline

 

#35 2008-06-10 11:42:12

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

Chocolate22 a scris:

rh a scris:

multumesc mult, Choco :k?ra: am scris la mai multe topicuri ca sint insarcinata, inca de cind am aflat bebe da, inainte de Craciun ar trebui sa se nasca al meu bebe, care aproape asa de zgubilitic ii si in burtica, l-am vazut vineri la echo si se misca ca un cosmonaut kram

deja mi-e drag de bebele tau hjarta pt ca stiu cat de mult ti l-ai dorit bebe

pusspuss


daliana a scris:

fac pipi zdravan, nu picatura, azi am dat urocultura sa vedem, in rest am facut analize pt listeria, brucella, toxo, toate negative, astept rez la herpex simplex, hemoleucograma si bhcg, ce ar mai trebui sa fac? dr. m-a programat peste o luna pt eco de 12 sapt, dar as vrea sa mai fac o eco intermediara, sa zicem peste 2 sapt, se poate face 3d? mi-e frica de malformatii, eu am avut acum  2 ani o sarcina oprita in evolutie, nu se stie de ce, 2 ani am incercat sa fac copii si nu am mai reusit, acuma mergeam la mare si am zis sa iau ac sa nu raman si am ramas...... mi-a stricat si concediul...., in fine...mi-e teama sa nu fie malformatii, ceva...

dr meu pina acum, mi-o facut numa ecografii 3D, deci se poate. mi-o facut inclusiv una 4D cind eram internata si m-am simtit ft ft rau, de am crezut ca-l pierd....testul de hepatita si pe cel de rubeola le-ai facut?

Ultima oara a fost editat de rh (2008-06-10 11:44:21)

Offline

 

#36 2008-06-10 11:46:46

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

am facut de hep b, negativ, testul de rubeola l-am facut si acum 2 ani, IGM negativ, IGG pozitiv ca am avut cand eram mica, asa ca nu l-am mai repetat acum, unde pot face un 3 D?


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#37 2008-06-10 11:49:30

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

nu stiu de unde esti, ca sa iti spun unde sa faci 3D big_smile pt orice intrebare, nelamurire, ar fi bine sa iti contactezi doctorul care te va urmari pe perioada sarcinii. al meu imi face 3D, ca 3D are si mi-o facut 4D ca asa era la spital.

Offline

 

#38 2008-06-10 11:58:44

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

bucuresti, vreau sa fac si alta in afara de ce imi face medicul meu
Cu calduri va ia, sau frisoane aveti?

Ultima oara a fost editat de daliana (2008-06-10 12:04:06)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.