homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Licenta 2008????????


#1 2008-06-15 21:48:33

Kitty_Cry
New member
Inregistrat: 2006-09-29
Mesaje: 73

licenta 2008????????

Buna fetelor!Eu sunt stresata rau de tot din cauza licentei...unei profe tampite i s-a pus pata pe mine si nu a vrut sa ma treaca la o materie..motiv pentru care nu pot intra in licenta.Nu voi intra f mult in detalii pt k nu are rost,dar tampita a facut niste faze care nu ar trebui sa existe la nivelul unei facultati!a avut grija sa pic de fiecare data,mi-a luat cursurile si pe motiv ca ea considera ca nu imi trebuie nu a vrut sa mi le dea inapoi.Am vb cu decanu el m-a plasat inapoi la profa ,iar ea mi-a dat exm din nou neanuntat in 30 min si a zis ca dak scriu de 5 bine dak nu sa-mi iau adio de la licenta ca nu imi va da voie sa intru.In fine...multe alte faze de genu.Acum k n-am rez nimk la nivelul facultatii ma tot bate gandul sa ma duc la rector sa cer supracomisie pt o noua reexaminare sa pot intra si eu in licenta k n-am piedut 3 ani degeaba in facultatea astea de kko...sa imi faca zile negre o profa(care ,apropo,acum cativa ani a fost data afara de la alta facult exact pt fazele care mi le face mie acum)care are p cineva in spate!Problema mare e ca ma preseaza timpul ca licenta incepe maine si nu stiu dak mai pot rezolva ceva...dar nu vreau sa las lucrurile asa..nu merita sa pierd un an din cauza unei tampite care nu vrea sa ma treaca "pt ca am sfidat-o si i-am facut pbl in invatamant...si orice ar fi nu ma trece ca nu merit"ce ziceti sa fac...sa ma duc la rector sa ii explic pbl?Nu vreau decat sa mi se respecte drepturile!credeti ca as mai avea vreo sansa?mi-e groaza cand ma gandesc cum vor reactiona ai mei cand vor afla ca dau licenta abia la anu in februarie....se duce de rapa totul...toate palnurile mele pt vara asta...banuiesc ca stiti ce-i in sufletul meu....Va rog da-ti=mi un raspuns...

Ultima oara a fost editat de Kitty_Cry (2008-06-15 21:50:15)


Invata sa poti sa rabzi cu adevarat,caci chiar esti puternic...si atunci chiar inseamna ca esti cineva!!!

Offline

 



#2 2008-06-15 21:51:07

miha_g
Banat
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 704

Re: licenta 2008????????

eu zic sa te duci la rector pt ca daca e sa pierzi un an tot aia e,macar stai linistita ca ai incercat si la el,iar refritor la profa e super aberant ceea ce face,mi-e greata de asa oameni,incearca si la rector si vezi parerea lui

Offline

 

#3 2008-06-15 21:54:56

Kitty_Cry
New member
Inregistrat: 2006-09-29
Mesaje: 73

Re: licenta 2008????????

voi ati auzit de cazuri similare?dak da..s-au rezolvat?


Invata sa poti sa rabzi cu adevarat,caci chiar esti puternic...si atunci chiar inseamna ca esti cineva!!!

Offline

 

#4 2008-06-15 21:58:36

miha_g
Banat
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 704

Re: licenta 2008????????

eu am la mine la facultate foarte multi care nu intra in licenta din cauza unui prof de civil ,au restanta din an 2 si el tot nu ii trece dar nu face faze nasoale ,nu ii trece pt ca e foarte exigent are obsesia sa ii stim doua carti a cate 800 de pagini fiecare,aaaa....mai stiu o profa care i-a picat pe toti la un examen ,absolut pe totiei au facut galagie si au dat din nou cu tot cu rectorul de fata si tot i-a picat...pe toti,si stiu ca nu mai e acolo profa aia dar nu stiu ce s-a intamplat,ca a plecat ea sau a fost data afara...oricum curaj si vb cu rectorul nu are ce sa se intample ...e vb de facultate ata si de licenta ta ,nu mai zic bani cheltuiti si altele

Offline

 

#5 2008-06-15 22:06:54

skumpi
Vizitator

Re: licenta 2008????????

mergi pana`n panzele albe pt dreptu tau neutral
ce femeie tampita si frustrata` hmm

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-06-15 23:15:23

c@t
Sr. member
De la: mine de acasa
Inregistrat: 2008-02-27
Mesaje: 1679

Re: licenta 2008????????

skumpi a scris:

mergi pana`n panzele albe pt dreptu tau neutral
ce femeie tampita si frustrata` hmm

subscriu
si eu patesc cam aceeasi chestie! Desi nu e nimic pe fatza, dar din anul I ma tot pica. Acum am ajuns in anul III, iar la inceputul lunii iulie am licenta. Mai dau examenul asta ultima data pe 23 acuma. Iar de invatat, cred ca stiu mai multa materia ca profu. lol

Offline

 

#7 2008-06-16 09:28:07

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: licenta 2008????????

pai daca licentza incepe azi ..azi ar trebui sa rezolvi ceva ..dar cred ca e deja tarziu ..trebuia sa te si inscrii la licentza ...nush ce sa zic..intr-adevar femeie frustrata...


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#8 2008-06-16 11:43:17

Kitty_Cry
New member
Inregistrat: 2006-09-29
Mesaje: 73

Re: licenta 2008????????

am vb la secretariat cu o tipa cu care ma inteleg bine,cunoaste sit fff bine si a zis sa nu ma las ca n u mai am ce pierde .nu puteam sa-mi bag dosaru la licenta pt ca nu am sit incheiata si nu se accepta asa ceva,dar tipa mi-a promis ca dak rezolv ceva la rectorat ma lasa sa depun dosaru si sapt asta(discutia asta avand loc acum cateva zile);m-am dus la facult sa vb din nou cu ea si mi-a zis ca nu mai poate baga dosaru,indiferent dak cer comisie pt k i s-a pus in vedere sa nu cumva sa apara dosaru meu la licenta din iunie!si nu are ce sa faca in sit asta!asa ca ...e totul pierdut...ramane s-o dau in febr...sad(acum hopu cel mare e sa le spun alor mei...tine-ti-mi pumnii va rog!


Invata sa poti sa rabzi cu adevarat,caci chiar esti puternic...si atunci chiar inseamna ca esti cineva!!!

Offline

 

#9 2008-06-16 12:05:42

skumpi
Vizitator

Re: licenta 2008????????

imi pare rau
sad
explica`le situatia alor tai...sunt sigura k o sa inteleaga si o s afdie langa tine
dak nu intrai in licenta din cauza ta era mai rau dar asa... wink

 

#10 2008-06-16 13:44:53

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: licenta 2008????????

skumpi a scris:

mergi pana`n panzele albe pt dreptu tau neutral
ce femeie tampita si frustrata` hmm

subscriu. e vorba de viitorul tau si trebuie sa faci tot ceea  ce poti

Offline

 

#11 2008-06-16 13:49:44

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: licenta 2008????????

i s-a pus in vedere sa nu cumva sa apara dosaru meu la licenta din iunie!

ce inseamna asta? k profa respectiva a anuntat si secretariatul sau ce? inseamna ca i s-a pus pata rau de tot pe tine...eu m-as razbuna crunt...si as merge pana-n panzele albe...dc nu te-ai dus la rector sa-i ceri reexaminare cu comisie speciala, fara rofa respectiva?

Offline

 

#12 2008-06-16 16:51:20

greeneyes
Full member
De la: mine de acasa
Inregistrat: 2008-05-24
Mesaje: 768

Re: licenta 2008????????

ce ma enerveaza babetele astea care se cred buricul pamantului...
eu azi am dat o restanta care o aveam de anul trecut si daca nu o iau nu intru in licenta. am mai dat si in toamna anul trecut si stiu ca am scris dar nu m-a trecut dobitoaca!! azi am scris si mai mult si daca nu ma trece ma duc si fac panarama, cu toate ca am auzit de o colega care era in aceeasi situatie anul trecut si s-a dus l-a secretariat sa faca cerere sa fie examinata de alta comisie, si cand au auzit alea ca are cu doamna X, i-au zis mai bine sa stea in banca ei daca vrea sa termine macar la anul facultatea.
eu totusi daca patesc la fel ma duc la decan, la rector, la cine-o fi!! nu pot sa las ambitiile unei isterice sa ma doboare, sa nu termin eu facultatea cand stiu ca am invatat de-am rupt!!

in plus ca azi am fost cu licenta la decan (chipurile e proful meu indrumator, dar nu m-a ajutat nici macar cu vreo parere!) si s-a uitat in viteza pe ea vreo 30 secunde apoi m-a intrebat ceva, si venind de la o restanta ffff naspa, eram bulversata, nu prea am stiut sa-i raspund si el mi-a zis: e o lucrare foarte buna, dar nu e facuta de tine...
imi venea sa-l omor, ca eu am stat zile si nopti intregi sa traduc din engleza in romana si am scris de-am inebunit...el imi zice ca nu e facuta de mine...si nici macar nu s-a uitat pe ea, sa-mi zica aici e bine, aici nu e bine....
de fiecare data cand il cautam sa-i arat cate un capitol imi zicea ca are treaba, ca e ocupat, ce era sa fac, sa ma opresc si sa nu mai fac nik pana nu imi zicea el ca e bine? creca acu tot la cap1 eram...
i-am lasat odata licenta sa se uite pe ea si cand m-am dus sa-mi zica parerile mi-a spus ca a pierdut-o, sa o mai aduc o data!!!

Ultima oara a fost editat de greeneyes (2008-06-16 16:51:57)


viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi
http://www.trilulilu.ro/Luminita2007/9f7a2b405416f6

Offline

 

#13 2008-06-16 17:38:30

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: licenta 2008????????

eu sincer nici nush de ce ne mai pune sa ne luam profesori indrumatori ca nici pe mine nu ma ajuta cu nimic...a mea si-a luat vacantza  si abea maine o mai gasesc ...iar eu speram ca sa termin cu licentza de sapt trecuta ..dar nu am cum ca tre sa se uite pe el ..plus ca nici nu sta de vb cu mine ...imi ia proiectu si imi spune sa ma duc peste cateva zile si atunci zice ca n-are timp imi da niste notite si tot asa ma plimba ...plus ca nici bibliografie sau cuprins n-am de la ea roll
dar la cate aud de la alti ..e bine totusi ca face si atat ..


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#14 2008-06-16 17:45:15

greeneyes
Full member
De la: mine de acasa
Inregistrat: 2008-05-24
Mesaje: 768

Re: licenta 2008????????

angelaflory a scris:

dar la cate aud de la alti ..e bine totusi ca face si atat ..

daaa, pe mine nu m-a ajutat cu nimic! cu nici un cuvant, nici bibligrafie, nici o parere, nik dumbom
si ma gandesc ca inainte aveam o parere asa de buna despre el...daca stiam imi alegeam la altcineva


viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi
http://www.trilulilu.ro/Luminita2007/9f7a2b405416f6

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.