homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Chirie bucuresti!-19


#343 2009-10-02 20:28:02

baby girl
New member
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 69

Re: chirie bucuresti!

buna fetelor, am citit postarile voastre si m am gandit sa intreb aici poate cine stie se gaseste cineva,,, eu m am mutat de curand cu iubitul dar inainte stateam cu o prietena intr o garsoniera in zona vitan chiar vis a vis de mall.. si acum prietena mea cauta o noua colega si cum i am cam stricat eu planurile mutandu ma asa pe nepusa masa m am gandit, vazand subiectul astta, sa dau o mana de ajutor poate poate gasesc chiar eu o solutie...dk e vre o una din voi va rog sa intrebati si alte detalii.. kisses

Offline

 



#344 2009-10-02 21:06:40

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: chirie bucuresti!

da un anunt pe cautcoleg


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#345 2009-10-06 14:43:55

princ3s
Full member
Inregistrat: 2009-03-10
Mesaje: 378

Re: chirie bucuresti!

cuplu tanar  cauta o garsoniera in BERCENI  mobilata cu frigider si aragaz la pretul de 150 E ,0740.415.437

Ultima oara a fost editat de princ3s (2009-10-06 14:44:31)


hjarta Eu m-am nascut sa te iubesc ! hjarta
gravida 14+

Offline

 

#346 2009-10-06 19:02:49

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: chirie bucuresti!

o sa am si eu din noiembrie un apartament cu 2 camere de inchiat, fix langa metrou. aer conditionat, 2 (!) locuri parcare platite, termpoane -acum le schimbam-, gresie faiana.. probabil 450- 500 E.
dar va zic atunci smile

Offline

 

#347 2009-10-06 19:25:59

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: chirie bucuresti!

NU i cam mult 500 euro?Nu stau in Buc,dar o sa ne mutam la anul si m am mai uitat asa pe chirii....sau e zona buna?Intreb si eu:D


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2009-10-06 21:10:54

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: chirie bucuresti!

avand in vedere conditiile... eu zic ca nu.
***

am sters toata descrierea pe care o facusem. nu are rost sa prezint de pe acum smile
la o familie serioasa se negociaza, normal.
o sa vezi si tu cand vii cat de greu se gaseste ceva decent..

Ultima oara a fost editat de cat_eyes (2009-10-06 21:14:52)

Offline

 

#349 2009-10-06 21:16:20

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: chirie bucuresti!

cat despre chirii, iti recomand forumul magazinuldecase .. asa, ca sa iti faci o idee despre zona si preturi.
marele avantaj: ai si fotografii.

Offline

 

#350 2009-10-06 22:05:51

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: chirie bucuresti!

cat_eyes a scris:

avand in vedere conditiile... eu zic ca nu.
***

am sters toata descrierea pe care o facusem. nu are rost sa prezint de pe acum smile
la o familie serioasa se negociaza, normal.
o sa vezi si tu cand vii cat de greu se gaseste ceva decent..

la 500 euro am eu de inchiriat cu 3 camere.. si nu e "ceva decent", e lux wink


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#351 2009-10-06 22:13:04

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: chirie bucuresti!

succes la inchiriat smile
fiecare isi stabileste pretul in functie de criterii personale! faptul ca inchiezi tu cu 500 3 camera nu ma face pe mine sa imi pun semne de intrebare. in plus, eu sunt dispusa sa negociez daca gasesc o familie serioasa (nu stundeti smile )
ps: depinde si ce intelegi prin lux wink, sunt sigura ca nu intelegem acelasi lucru!

Offline

 

#352 2009-10-06 22:31:35

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: chirie bucuresti!

cat de curiozitate..in ce zona e apart?


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#353 2009-10-06 23:07:32

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: chirie bucuresti!

cat_eyes a scris:

succes la inchiriat smile
fiecare isi stabileste pretul in functie de criterii personale! faptul ca inchiezi tu cu 500 3 camera nu ma face pe mine sa imi pun semne de intrebare. in plus, eu sunt dispusa sa negociez daca gasesc o familie serioasa (nu stundeti smile )
ps: depinde si ce intelegi prin lux wink, sunt sigura ca nu intelegem acelasi lucru!

lux inseamna complet mobilat de la ikea, complet utilat, G, F, P, T, UM, internet, cablu.. da` luxu` tau ce inseamna ca tare-s curioasa forgetit


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#354 2009-10-07 08:51:30

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: chirie bucuresti!

Asa e,o sa vad la fata locului...Eram  curioasa doar;)


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

#355 2009-10-07 18:03:36

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: chirie bucuresti!

blackberry a scris:

cat_eyes a scris:

succes la inchiriat smile
fiecare isi stabileste pretul in functie de criterii personale! faptul ca inchiezi tu cu 500 3 camera nu ma face pe mine sa imi pun semne de intrebare. in plus, eu sunt dispusa sa negociez daca gasesc o familie serioasa (nu stundeti smile )
ps: depinde si ce intelegi prin lux wink, sunt sigura ca nu intelegem acelasi lucru!

lux inseamna complet mobilat de la ikea, complet utilat, G, F, P, T, UM, internet, cablu.. da` luxu` tau ce inseamna ca tare-s curioasa forgetit

draga mea, eu nu am pretentie de lux pentru apartamentul  pe care urmeaza sa il inchiriez, pentur ca lux pentru mine se refera la un electrocasnic adevarat (nu ma lua cu indesit, bosch...), la o saltea de calitate (nu relaxa), la un geam pe care daca scoti nasul vezi un copac, la o zona mai linistita si civilizata.
poti sa ai tu mama ikeii (dar de cand mobila de la ikea e de LUX? intreb si eu.....) in casa daca fereastra (una sau toate) dau spre o mare intersectie si auzi orice salvare si motor.
asadar.. dupa cum spuneam, clar avem conceptii diferite despre "lux".

Offline

 

#356 2009-10-08 10:28:25

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: chirie bucuresti!

Apartament 3 camere, decomandat, toate imbunatatirile, 2 grupuri sanitare, et. 3/4, 350 euro, 13 septembrie, nemobilat; pt cine e interesat, 0769.610.639.


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#357 2009-10-08 14:54:57

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: chirie bucuresti!

mie fetelor, gresie, faianta, termopan nu mi se par lux neutral parerea mea ...

Offline

 

#358 2009-10-08 17:30:22

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: chirie bucuresti!

ma bag si eu in seama smile legat de lux... nu conteaza neaparat de unde anume e mobila.. ikea nu inseamna lux, dar cu mobila de la ikea poti crea un spatiu luxos. si inca ceva, lux nu inseamna sa stai in padure, cele mai "luxoase" constructii sunt in centru, unde este cel mai mult zgomot, asa e peste tot. deci mediul de afara nu reprezinta neaparat un criteriu. lux inseamna un grad mai ridicat de confort, nu inseamna obligatoriu mobila stil castelul bran si frigider de 50 de milioane.
ma rog.. eu sunt destul de furioasa legat de pretul chiriilor in bucuresti, deoarece cred ca suntem singura tara in care un om normal, cu un salariu normal nu isi poate permite nici macar o garsoniera fara sa isi lase 3 sferturi din salariu pe luna numai pe chirie.
in momentul de fata este un lux in primul rand sa stai cu chirie.
la salariile care se practica in romania, oricat de "luxos" ar fi un apartament, pretul chiriei este nejustificat. oricat de bine ar arata, 500 de euro inseamna totusi 21 de milioane, bani care pentru multi inseamna mai mult de 3 sferturi din salariu, ca sa nu mai vorbim de faptul ca cei care au nevoie de chirie sunt majoritar studenti. dar bineinteles, la noi este ceva absolut normal si firesc sa ne inghesuim 2-3-4 oameni intr`un apartament ca sa platim o suma rezonabila

in fine.. sper ca nu am plictisit/enervat pe nimeni. mi-am spus oful legat de chiria in bucuresti

Offline

 

#359 2009-10-08 17:43:11

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: chirie bucuresti!

Alex2 a scris:

ma bag si eu in seama smile legat de lux... nu conteaza neaparat de unde anume e mobila.. ikea nu inseamna lux, dar cu mobila de la ikea poti crea un spatiu luxos. si inca ceva, lux nu inseamna sa stai in padure, cele mai "luxoase" constructii sunt in centru, unde este cel mai mult zgomot, asa e peste tot.

wink

daca la tine lux inseamna sa stai in "natura", sa fii tu si inca 1 bloc, sa stai la margine de Buc sa faci 5 ore pana-n centru, it`s your problem, mate smile whatever, n-are rost sa ducem discutii in contradictoriu pt ca eu in niciun caz nu-l inchiriez pe forum si implicit nu urmaresc sa-mi fac reclama


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#360 2009-10-08 18:06:06

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: chirie bucuresti!

tocmai am spus ca lux NU inseamna sa stai in padure. cred ca ai inteles gresit ce am scris

Offline

 

#361 2009-10-08 20:09:07

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: chirie bucuresti!

Alex2 a scris:

ma bag si eu in seama smile legat de lux... nu conteaza neaparat de unde anume e mobila.. ikea nu inseamna lux, dar cu mobila de la ikea poti crea un spatiu luxos. si inca ceva, lux nu inseamna sa stai in padure, cele mai "luxoase" constructii sunt in centru, unde este cel mai mult zgomot, asa e peste tot. deci mediul de afara nu reprezinta neaparat un criteriu. lux inseamna un grad mai ridicat de confort, nu inseamna obligatoriu mobila stil castelul bran si frigider de 50 de milioane.
ma rog.. eu sunt destul de furioasa legat de pretul chiriilor in bucuresti, deoarece cred ca suntem singura tara in care un om normal, cu un salariu normal nu isi poate permite nici macar o garsoniera fara sa isi lase 3 sferturi din salariu pe luna numai pe chirie.
in momentul de fata este un lux in primul rand sa stai cu chirie.
la salariile care se practica in romania, oricat de "luxos" ar fi un apartament, pretul chiriei este nejustificat. oricat de bine ar arata, 500 de euro inseamna totusi 21 de milioane, bani care pentru multi inseamna mai mult de 3 sferturi din salariu, ca sa nu mai vorbim de faptul ca cei care au nevoie de chirie sunt majoritar studenti. dar bineinteles, la noi este ceva absolut normal si firesc sa ne inghesuim 2-3-4 oameni intr`un apartament ca sa platim o suma rezonabila

in fine.. sper ca nu am plictisit/enervat pe nimeni. mi-am spus oful legat de chiria in bucuresti

Alex, ai mare dreptate.. si noi cand am venit in Bucuresti am gasit cu 350E (ulterior a mai scazut), dar ne-am chinuit ceva.. studenti, ce vremuri indepartate smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.