homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dr ginecologi buni-20


#362 2007-09-28 09:16:47

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: dr ginecologi buni

De doctoritza nu stiu nimic, dar stiu ca de obicei e bine sa ceri si a 2a parere, mai ales cand e vorba de asa ceva...

Offline

 



#363 2007-09-28 10:47:17

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: dr ginecologi buni

anya 123 mai cere o parere eu ti-o recomand pe doamna doctor Silvia Niculescu lucreaza la Marie Stopes chiar isi da interesul.

offtopic:am si eu o curiozitate am in teles ca in anumite tari controlul ginecologic se poate face pe o masa simpla fara acele suporturi pt. picioare,este adevarat? sau am inteles eu gresit.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#364 2007-09-28 19:15:20

anya123
New member
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 9

Re: dr ginecologi buni

Multumesc mult

Offline

 

#365 2007-09-28 19:23:06

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: dr ginecologi buni

cu placere smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#366 2007-10-07 20:52:23

lulualexandra
Membru
Inregistrat: 2007-10-07
Mesaje: 2

Re: dr ginecologi buni

girly a scris:

fetele din iasi.... mi-ati putea spune cam care sunt preturile consultatiilor la doctorii la care ati fost voi ?big_smile

Dr Diana Popovici, clinica Salvabit Pacurari, 500 000 consultatia, in jur de 500 000 ecografia, 500 000 lama. E super ok, merita. Ea mi-a facut cezariana la Elena Doamna in iulie anul acesta si sunt f multumita.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#367 2007-10-07 20:55:05

lulualexandra
Membru
Inregistrat: 2007-10-07
Mesaje: 2

Re: dr ginecologi buni

Alina.L a scris:

Salut fetelor! As vrea tare mult sa stiu un doctor ginecolog bun in Iasi, indiferent de  tarifurile practicate de acesta! Va rog, daca stie cineva sa imi raspunda cat mai repede! Multumesc.

Dr Diana Popovici, de la Elena Doamna
detalii pe yahoo msg: pisic_scump

Offline

 

#368 2007-10-10 16:51:23

Gabriela7
New member
Inregistrat: 2007-10-07
Mesaje: 15

Re: dr ginecologi buni

Imi puteti spune va rog ce parere aveti despre doctorul Grigoras din Timisoara?

Offline

 

#369 2007-10-16 21:27:40

sereniti
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-05-02
Mesaje: 67

Re: dr ginecologi buni

buna, am si eu o nelamurire. vad ca toata lumea vorbeste despre tot felul de cabinete.. particulare. exista o posibilitate sa mergi la un medic de stat? daca da, tot cu trimitere de la medicul de familie trebuie mers? a fost cineva sau nici macar nu se poate?

Offline

 

#370 2007-10-16 21:29:09

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: dr ginecologi buni

sigur ca poti merge si la stat,cu trimitere de la medicul de familie


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#371 2007-10-16 21:30:13

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: dr ginecologi buni

In Timisoara eu am fost cu trimitere de la medicul de familie la o policlinica de stat. Consultatia si examenul de secretie au fost gratuite.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#372 2007-10-16 21:34:52

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: dr ginecologi buni

eu prefer sa merg la particular pt ca se poarta foarte frumos doctorita,vb parca mai mult cu mine.Si nu e coada cum e la policlinica.


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#373 2007-10-16 22:39:47

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: dr ginecologi buni

Pai asta e diferenta dintre medicul de Stat si cel de la cabinetul particular. La Stat te duci cu trimitere de la medicul de familie, gratis si astepti frumusel la coada pana iti vine randul dupa toate babele care n-au ce face acasa si vin la ginecolog cu muuuuuuuuuuuuuuult timp inainte de a incepe programul medicului pentru ca apoi sa se planga cate ore au asteptat ele si sa nu care cumva sa indraznesti sa intri in cabinet inaintea ei nici macar sa pui o intrebare asistentei!!! La particular, iti faci frumos programare si intri la ora stabilita, dar platesti. In plus, la Stat te expediaza repede pentru ca are multe paciente, la particular sta de vorba cu tine. Acum, fiecare cum prefera - daca n-are bani dar are nervii tari, sa se duca la Stat, daca n-are timp dar are bani, la particular.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#374 2007-10-16 22:46:19

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: dr ginecologi buni

Depinde de dr.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#375 2007-10-17 16:23:31

symo_roxy
New member
De la: dr.tr severin
Inregistrat: 2007-10-16
Mesaje: 62

Re: dr ginecologi buni

Buna!am si eu o intrebare la un cabinet privat de ginecologie,de ce am nevoie?o pr de'a mea sa dus la un cabinet de stat si i'a trebuit adeverinta ca este eleva tr de la medicul de familie, eu as vrea sa ma duc la un cabinet privat.voi ce ma sfatuiti?unde este mai bine...iar la cabinetul particular de ce am nevoie in afara de bani?:Pmultumesc


ai grija sa nu faci o femeie sa planga pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile...big_smile

Offline

 

#376 2007-10-17 16:25:10

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: dr ginecologi buni

la cabinet particular nu ai nevoie de adeverinta,eventual sa ai buletinul la tine pt fisa


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#377 2007-10-21 03:17:53

marinusch
Membru
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-21
Mesaje: 2

Re: dr ginecologi buni

hy all , am citit cu atentie propunerile voastre si o sa le iau in calcul

In legatura cu alegerea intre cabinet de stat sau privat.. eu am fost la amandoua . am inceput la doc de fam si am ajuns la colposcopie  sad la sabyc (privat ) .. din trimitere in trimitere .. mi s-a parut oribil am cunoscut 3 femei ginecolog si am jurat sa numai calc pe la nici una, motiv din care n-am mai fost nici la ginecolog de atunci ..
Am zis k medicul d fam ar trebui sa-mi recomande pe cineva bun, si m-a trimis la un undeva pe calea dorobantilor ( cam vizavi ase ) unde am avut consulatia la o doc plictisita , m-a facut sa ma simt f incomod cu tot felu d comentarii despre "tinerii din ziua d azi " , de la ea am aflat k am o rana pe col .
Mi-a dat trimitere la sabyc .. care nu stiam k e cu plata...a fost 800 d mii colposcopia..iar doc mi s-a parut ingrozitoare..m-a durut destul si totul a fost rece ( si doc si intrumentul )
De la sabyc la ecografie( numai tin minte unde) a fost ok dar nu din privinta ddoc( sau asistentei ..nu stiu c era)
Si iar la sabyc...sa-mi iau rezultatele ... Am vrut sa-mi explice ..ce s-a intamplat de ce ? cum? si de unde am o rana pe col.. tot ce mi-a ramas intiparit in cap e k o sa fac cancer dak nu fac cauterizarea.. k am infectie ... k sunt tanara neutral . Mi-a zis sa am duc a doua zi sa fac cauterizarea..m-am duc a doua zi si mi-a zis sa fac un tratament.. neutral
M-am intors la medicu d familie kre mi-a zis k nu am nici o infectie ( citind fisa cu rezultate )..k in afara d rana pe col totu e ok..si k nu fac cancer..
am facut un tratamentul pt rana ..si trebuia sa ma mai duc.. dar ...n-am mai vrut .
deci ,eu sunt pro la privat ...dar la recomandarile unei pers ..nu la plesneala cum m-am dus eu


luv to luv

Offline

 

#378 2007-10-22 14:12:37

babycretolina
New member
Inregistrat: 2007-10-22
Mesaje: 12

Re: dr ginecologi buni

in buzau stie cineva un medic ginecolog bun?

Offline

 

#379 2007-10-25 17:27:14

mariuta
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 67

Re: dr ginecologi buni

buna
apropo de dr andreescu(tatu) denis anca: am fost la un control si nuci nu s-a uitat bine la mine (adica abia ma asezasem pe masa si inca nu se uitase inauntru) ca mi-a zis ca am sigur un streptococ si m-a trimis sa-mi fac analize tot la lotus Medica. la analize mi-a iesit ca as avea streptococ alb nehemolitic dar nu mi-au facut antibiograma, asa ca m-am dus la institutul Cantacuzino ca sa mai fac o data analiza. o doctorita de acolo a zis ca nu am nimic, acel streptococ exista in colul oricarei femei si nu am de ce sa-l tratez si ca este vina celor de la Lotus Medica, pt ca n-ar fi trebuit sa-l mentioneze pe rezultat.

pe deasupra mi-a dat pt faimosul streptococ (fara sa vada rezultat de la analize) si o crema Baneocin si un sapun lichid cu care sa ma spal inauntru (ceea ce n-am facut), dar de la acea crema m-am iritat ingrozitor.

a zis, dupa cum au mai zis si alte fete pe forum ca este bine sa ne spalam inauntru in fiecare zi ca flora se reface de seara pana dimineata.

si de asemenea ca 8 ani de luat anticonceptionale este cam mult si de aceea n-am ramas eu insarcinata (am vazut intr-um mail de aici ca o fata a ramas si dupa 8 anu de anticonceptionale)

deci, nu va sfatuiesc sa va duceti la ea

Offline

 

#380 2007-10-26 10:15:40

vladuta
Membru
Inregistrat: 2007-10-26
Mesaje: 2

Re: dr ginecologi buni

Buna, sa va spun ce aventuri am avut eu cu "celebra" rana de pe colul uterin si cum ma feream eu de medici ginecologi barbati si pana la urma dupa ce trei doamne doctor ginecolog mi-au spus ba c-o sa fac cancer sau o sa ajung sa mi se sscoata uterul, am fost vindecata de un medic ginecolog. Dupa doua papanicolou nu prea bune si o colposcopie, speriata de doamnele doctor, am ajuns la dr Cosmin Iuliu Mihailescu (la o recomandare si multe ezitari ca era barbat). Mi-a repetat colposcopia (era video, mi-a aratat si mie leziunea si mi-a explicat ca era ceva cu HSIL, nu stiu ce inseamna) si mi-a facut  o biopsie cu electrocauterul (nu m-a durut). Dupa ce a venit rezultatul, m-a tratat  prin electrorezectie (asa ii spun ei, suna groaznic) care e altceva decat electrocauterizarea pentru ca scoate cu totul zona bolnava adica cativa mm; din nou nu m-a durut ca a fost cu putina anestezie si am putut vedea ce facea pe un ecran video. Am fost la control si acum colul s-a vindecat trbuie sa repet papanicolau si colposcopia peste un an. V-am impartasit experienta mea ca poate va foloseste; dr nu este scump lucreaza la o clinica pe langa foisor (intromed) si ce mi-a placut cel mai mult e ca are rabdare sa explice pe  intelesul meu ce am si ce trebuie sa fac ca sa ma vindec. Bafta!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.