homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dr ginecologi buni-38


#704 2008-08-23 20:45:06

georgiana.18
New member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 14

Re: dr ginecologi buni

imi rasp si mie cineva la intrebare??? va rog

Offline

 



#705 2008-08-24 12:00:54

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: dr ginecologi buni

georgiana.18 a scris:

buna...am si eu o intreb....de 2 sapt am inceput sa iau antibebe marvelon 28....si ieri am avut o interventie chirurgicala....si m-au bagat pe antibiotic....eu am luat si aseara pastila....se poate intampla ceva dak coninui si q ele dar iau si antibiotic???

In primul rand trebuia sa le spui doctorilor ca iei contraceptive pentru ca presupun ca ai fost anesteziata si acestea iti puteau crea probleme cu coagularea sangelui.

Antibioticele scad eficacitatea anticonceptionalelor.

Presupun ca ai fost operata laproscopic din moment ce ai iesit atat de repede din spital, insa eu as mai astepta sa se vindece locul si apoi m-as apuca de sex. smile

Offline

 

#706 2008-08-26 12:26:53

hop_shio
New member
Inregistrat: 2008-06-04
Mesaje: 19

Re: dr ginecologi buni

Buna!
As vrea sa va intreb daca cineva o cunoaste pe Dna. Dr. Popa Elena? Este la maternitatea Bucur din Bucuresti. Stiti ceva despre ea?
As fi vrut sa aud si alte pareri!
Va multumesc foarte, foarte mult!


Prietenii, pe care nu ii am, ma considera ca fiind un om normal

Offline

 

#707 2008-08-26 12:31:51

hop_shio
New member
Inregistrat: 2008-06-04
Mesaje: 19

Re: dr ginecologi buni

alanina a scris:

Hei girls, stie cineva cum e dna dr gineco Anca Popa, clinica Medsana; Bucuresti?

multam fain

am fost la dinsa la o consultatie, la recomandarea unei colege care are aceleasi probleme cu mine. pare destul de in regula, insa mie mi-a recomandat sa fac vaccinul hpv, (am 37 de ani) si chestia asta m-a facut cumva sa-mi pierd increderea.. in final am renuntat sa mai merg la dumneai, dupa ce am mai citit si alte pareri nefavorabile pe forumuri.


Prietenii, pe care nu ii am, ma considera ca fiind un om normal

Offline

 

#708 2008-09-05 15:16:22

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: dr ginecologi buni

iasi- dna doctor stratan, in centru, la cub


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

 Publicitate


loading...

#709 2008-09-05 20:49:34

Baby-utza
New member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-08-26
Mesaje: 9

Re: dr ginecologi buni

In Cluj eu merg la clinica Stanca, la profesor doctor Nicolae Costin. E mai in varsta, dar e ok, din cate am observat vin femei din multe orase la el cu tot felul de probleme. Eu n-am platit nimic.

Offline

 

#710 2008-09-06 00:02:46

el@
New member
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 83

Re: dr ginecologi buni

D-na Popescu Maura m-a operat pe mine in 1994 de sarcina extrauterina. A doua zi  operatia a pleznit  si a inceput sa sangereze, m-a operat din nou, anestezie totala si iar chin, acea operatie mi-a schimbat viata, toate dereglarile mele de atunci au inceput, si plus ca mi-a spus ca teoretic nu voi mai putea face copii , dar de la operatie am ramas insarcinata de mai multe ori.....deci teoria ei pe ce se baza ? pe faptul ca mi-a extirpat o trompa ? sau a lipsit la lectia asta? dupa un timp am auzit ca a fost numita directoare, de altfel s-a purta frumos cu mine si poate am avut eu ghinion.

Offline

 

#711 2008-09-10 21:38:03

greiusha
Membru
Inregistrat: 2008-09-10
Mesaje: 4

Re: dr ginecologi buni

Buna!Sunt din Craiova si m-am hotarat acum putin timp sa imi schimb medicul ginecolog.Pana acum am fost la dr Patrascu..desi auzisem numai de bine despre dansa,mie nu mi-a placut ca nu imi acorda atentie,parca era mereu pe fuga,nu imi explica mai nimic,parea foarte ocupata cu alte lucruri,mai putin lamurirea pacientilor.
Am primit o recomandare pt dr Ebanca Elena.Stie cineva ceva despre ea?


"Mi-e inima o casa ce-i plina de iubire,
Cum poate ura-ntr-insa sa-si afle-adapostire?"
                                                Saadi

Offline

 

#712 2008-09-10 22:36:12

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: dr ginecologi buni

pitzipoank a scris:

iasi- dna doctor stratan, in centru, la cub

parerea ta...eu ma abtin...cu subinteles big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#713 2008-09-11 14:59:25

violeta
New member
Inregistrat: 2006-11-16
Mesaje: 20

Re: dr ginecologi buni

Buna fetelor,


Am si eu o mare rugamimnte la tine. Vreau sa merg la un medic gineco. (de pref. femeie), in Bucuresti si nu stiu la cine sa merg. Pana acum am fost retinuta de rusine, pudicism si in general Chestii de genul asta.

Parerile voastre sper sa ma ajute in a lua o decizie.

Va multumesc mult.

Offline

 

#714 2008-09-11 15:24:22

yoyomi
Sr. member
Inregistrat: 2007-03-03
Mesaje: 1042

Re: dr ginecologi buni

in targoviste medic bun este
dr silviu predoi de la clinica promed system lucreaza si in bucresti la medlife
si dr alice negru de la clinica mediplus si tot asa lucreaza si in bucuresti


hjarta

Offline

 

#715 2008-09-11 15:59:57

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: dr ginecologi buni

Ce parere aveti despre Dr. Vargolici de la Romar Bucuresti? A mai fost cineva la ea? Eu am fost dar nu stiu ce sa zic, sunt in dubii....
Dar despre Dr. Pandaru de la Medicover Bucuresti?
Daca aveti mai multe informatii despre ele, va rog sa ma ajutati, ca sa ma hotarasc si eu la cine sa merg in continuare buga

am nevoie de un medic pt controale si eventual urmarirea unei sarcini.

Multumesc buga


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#716 2008-09-11 18:21:45

floare de iris
Full member
Inregistrat: 2008-02-16
Mesaje: 501

Re: dr ginecologi buni

a fost cineva la dr. Ancar sau la dr.Tutunaru Dan?
o parere puteti sa-mi spuneti si mie? puss

Offline

 

#717 2008-09-11 19:55:02

stelutza10
New member
Inregistrat: 2008-07-04
Mesaje: 19

Re: dr ginecologi buni

hey:).. as avea si eu niste intrebari..mai precis niste nelamuriri. mi-am inceput viata sexuala de vreo 4-5 luni si acum o luna in urma unui contact sexual (folosesc anticonceptionale) mi-a aparut un fel de iritatie in zona vulvei si in vagin..ma ustura cand mergeam la baie si nu puteam sa am contat sexual deoarece simteam niste usturimi si arsuri..ma rog povestea e mai lunga,..chestia e ca m-am hotarat sa merg la un ginecolog si as avea niste intrebari in legatura cu asta:
1. medicul ma va consulta si daca sunt minora? si daca da, in cazul in care ar fi rana pe col si ar trebui cauterizata ar trebui acordul parintiilor?
2.cam cat costa o consultatie (in general).. aa..nu imi mai amintesc acum dar o sa revin daca mai am nelamuriri big_smile.
Va rog sa ma ajutati si sper ca nu sunt in afara topicului :-S... multumesc  pusspusspuss


T iubesc kram !! hjartahjartahjarta

Offline

 

#718 2008-09-12 11:02:30

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: dr ginecologi buni

stelutza10, desi suntem offtopic o sa incerc sa iti raspund. Daca ma insel, rog alte fete sa ma corecteze:
1. medicul te consulta, indiferent de varsta. nu vad de ce te-ai gandit la rana pe col, dar in cazul in care ai avea, nu e nevoie de acordul parintilor pt a o cauteriza. in +, cauterizarea e ultima solutie pt ranile pe col (cand alte tratamente nu au functionat)
2. consultatiile variaza intre 60 si 100 ron. La medicii renumiti, printre care sunt sanse mai mari sa gasesti doctori buni, o consultatie poate fi de la 100 ron in sus. Parerea mea e sa te interesezi de un doctor bun, sa nu alegi doctorul in functie de pret.
Este ft bine ca te-ai hotarat sa mergi la o prima consultatie, mai ales ca ti-ai inceput viata sexuala. Sfatul meu e sa discuti cu mama ta despre asta. Daca insa ai retineri, poti ruga o prietena (care a mai fost la ginecolog) sa iti recomande un doctor bun si sa te insoteasca. Nu e nimic de speriat in prima vizita la ginecolog, dar poate te vei simti mai bine daca discuti cu cineva despre asta (mama ta ar fi cea mai indicata). Legat de iritatie, e posibil sa fie candida. Nu e grav, trece in cateva zile cu tratament. De aceea e bine sa mergi la doctor. Si nu in ultimul rand, la varsta asta nu accepta sa faci sex neprotejat. Folositi prezervativul, pt ca altfel risti sa iei o multime de boli, unele grave, pt care nu exista tratament.

Offline

 

#719 2008-09-12 11:47:23

pive
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-04-01
Mesaje: 47

Re: dr ginecologi buni

violeta a scris:

Buna fetelor,


Am si eu o mare rugamimnte la tine. Vreau sa merg la un medic gineco. (de pref. femeie), in Bucuresti si nu stiu la cine sa merg. Pana acum am fost retinuta de rusine, pudicism si in general Chestii de genul asta.

Parerile voastre sper sa ma ajute in a lua o decizie.

Va multumesc mult.

Eu am fost candva la domnul doctor Tarpan, nu am avut cine stie ce ca sa opinez in privinta competentei dumnealui, insa mi-a lasat o impresie buna, vorbeste frumos cu tine si e delicat, iti adreseaza intrebari si isi noteaza tot in agenda asa incat atunci cand mergi iar la consultatie stie ce probleme ai avut inainte.Mie mi-a fost recomandat de domna doctor de familie.Face consultatii la un cabinet particular langa farmacia din apropierea pietei Matache, si cred ca e 80 de lei consultatia.

Offline

 

#720 2008-09-12 20:00:46

violeta
New member
Inregistrat: 2006-11-16
Mesaje: 20

Re: dr ginecologi buni

Multumesc frumos  wink

Sper sa imi fac curaj si o sa ajung si la un medic-barbat.

Offline

 

#721 2008-09-13 17:08:59

pive
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-04-01
Mesaje: 47

Re: dr ginecologi buni

pai sa stii ca nu e chiar asa de negru dracu big_smile...am auzit insa de femei doctor ginecolog care s-au purtat oribil cu pacientele, dar binenteles nu e general valabil....s'apoi eu sunt de parere ca o femeie se uita cu invidie la alta, in schimb un barbat se uita cu interes lol

Offline

 

#722 2008-09-16 13:10:33

rankk
New member
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 26

Re: dr ginecologi buni

o parere despre d-na dr. Virginia Ionescu de la Marie Stopes pt. o intrerupere de sarcina cu anestezie totala?...pot sa am incredere in dumneaei?Am probleme mari de greutate....mult peste 100 kg...sper sa nu ma faca sa ma simt mai prost decat ma simt deja.

Ultima oara a fost editat de rankk (2008-09-16 13:11:49)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.