homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dr ginecologi buni-78


#1464 2011-11-11 17:02:34

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: dr ginecologi buni

in sfarsit cineva din brasov!
clala, ai mai fost si pe la alti doctori? pe cine mai recomanzi?
mie mi s-a parut destul de neserios anastasiu si dezinteresat daca nu esti gravi hmm

Offline

 



#1465 2011-11-17 12:08:47

Cathilyn
New member
Inregistrat: 2011-11-13
Mesaje: 5

Re: dr ginecologi buni

Eu vi-l recomand pe Dr. Doctor Burciu Virgil, Spitalul Orasenesc Valenii de Munte(pt fetele din zona;)) ) este un doctor profesionist si respectuos,am ramas uimita cand am vazut cate paciente are .


Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el.

Offline

 

#1466 2011-11-17 16:29:00

anna10
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 355

Re: dr ginecologi buni

vanesssa_ta a scris:

zana_zanelor_trista a scris:

Eu am mers la Sp Fundeni la D-na Doctor Ichim Elena si mi  se pare un om extraordinar , nota 10 pentru felul ei de a fi pt calmul si rabdarea de care da dovada !!!

Si pe mine aceelasi medic ma tratat si acum sunt foarte bine . Merita toate laudele , putini medici ca dansa !!!

imi puteti spune cum ajung la dansa?


http://www.ticker.7910.org/as1cERI0g410 … W0gZGU.gif


ce ar spune copilul care ai fost de adultul care esti?

Offline

 

#1467 2011-11-25 01:56:11

zana_zanelor_trista
New member
Inregistrat: 2010-05-10
Mesaje: 66

Re: dr ginecologi buni

anna10 a scris:

vanesssa_ta a scris:

zana_zanelor_trista a scris:

Eu am mers la Sp Fundeni la D-na Doctor Ichim Elena si mi  se pare un om extraordinar , nota 10 pentru felul ei de a fi pt calmul si rabdarea de care da dovada !!!

Si pe mine aceelasi medic ma tratat si acum sunt foarte bine . Merita toate laudele , putini medici ca dansa !!!

imi puteti spune cum ajung la dansa?

ti-am lasat un mail ...


Dacă aveam atunci mintea de acum Nu te-as fi ales din suflet ti-o spun Dacă as fi stiut ce se poate întampla Nu te mai primeam in viata mea. E mai bine fară tine,e mai bine pentru mine Las că trec si peste asta,te uit si cu asta basta...

Offline

 

#1468 2011-11-29 13:13:26

cookie0192
New member
Inregistrat: 2011-11-29
Mesaje: 19

Re: dr ginecologi buni

In alba stie cineva un ginecolog bun cesafac?


Because you're my soul hjarta!.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1469 2011-12-03 10:49:25

autumn.dreams
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 162

Re: dr ginecologi buni

Buna fetelor! Imi puteti recomanda un medic ginecolog bun in Cluj? Am fost ieri la o doamna doctor...Burghel... doctorita pentru studenti. Vreau sa stiu ce parere aveti despre ea ( daca ati fost careva pe la ea).

Offline

 

#1470 2011-12-06 19:03:27

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: dr ginecologi buni

Un ginecolog bun la Regina Maria / ex-CMU stie cineva ?

Offline

 

#1471 2011-12-07 12:50:48

mona_xro
Membru
Inregistrat: 2011-12-07
Mesaje: 1

Re: dr ginecologi buni

Vreau sa va impartasesc si eu experienta mea total neplacuta cu dna dr Rodica Degeratu. Desi am citit pareri bune despre dansa si am ajuns acolo prin intermediul medicului de familie, ceea ce am patit in ultimele zile este absolut incredibil! Nu ii contest cunostintele medicale, dar atitudinea fata de pacienti si modul in care acestia sunt tratati sunt sub orice critica!

Initial am fost la dansa anul trecut pentru controlul anual si testele de rutina. Totul a fost in regula atunci, testele mi-au iesit bine, dar totusi am primit un tratament cu ovule si spalaturi cu ceaiuri care nu mi s-a specificat pentru ce era.

Anul acesta m-am intors pentru control. I-am mentionat doamnei dr ca doresc testele de secretii si Papanicolau, dar dansa nu a dorit sa mi-l faca decat pe cel din urma. Mi-a spus ca este prea tarziu sa preia proba pentru testul de secretii, dar pentru Papanicolau era posibil. De asemenea, mi-a spus ca vom face si testul de secretii daca vor aparea probleme la Papanicolau.

La consultul ginecologic dna dr mi-a depistat o rana pe col, despre care m-a intrebat daca o aveam de anul trecut. Si cum anul trecut nu a dorit sa imi dea informatii despre ce am, iar acum mi-a spus ca arata foarte rau (descrierile grafice ar fi speriat pe oricine) am presupus ca rana exista acolo de atunci (si probabil era foarte mica), doar ca eu nu am stiut despre ea.

Mi-a dat un tratament cu antibiotice, Nistratina, Flagyl si ovule si mi-a spus sa revin peste 3 saptamani pentru rezultatele testului si pentru o colposcopie. Colposcopia ar fi avut loc in timpul tratamentului, dar acest lucru nu parea sa fie o problema dupa cum a spus dna dr.

Cand am revenit pentru colposcopie am avut parte de un tratament aparte, presarat cu urlete si scene (dna dr astepta o comisie CASS, iar programarea mea parea sa o deranjeze) timp in care eu am asteptat pe jumatate dezbracata ca dna doctor sa faca drumuri prin policlinica si apoi sa ma consulte. Nu are sens sa reproduc injuriile aduse personalului clinicii, in special asistentei care se ocupa de instrumentar.

La colposcopie am avut parte de aceleasi reactii vis-?-vis de cat de rau arata rana si mi-a spus ca am neaparata nevoie sa imi fac analizele pentru chlamydia, mycoplasma si HPV (desi rezultatul de la Papanicolau mi-a iesit in clasa I). Nu vreau sa mai precizez conditiile in care se fac investigatiile in policlinica si aparatele total depasite utilizate.

De asemenea, am aflat cu stupoare ca dna dr mi-a dat un medicament pe care nu trebuia sa il iau eu. Dansa mi-a spus ?Pai era pentru sotul?, doar ca mie nu mi-a spus data trecuta asa ceva. Mi-a intins reteta si mi-a spus ?La revedere!?.

Iar astazi am avut parte de un soc incredibil. Atunci cand am fost la toaleta am remarcat pe hartie un corp strain. Dupa ce m-am speriat foarte rau mi-am dat seama ca era un tampon de tifon uitat in timpul colposcopiei (dna dr se grabea atat de rau incat a lasat-o pe asistenta sa se ocupe de mine si sunt convinsa ca atunci nu s-a mai asigurat nimeni ca au fost scoase toate tampoanele folosite in timpul procedurii). Cum a fost posibil acest lucru?? Cum poate un doctor sa procedeze astfel??

Sunt total socata, dezgustata si dezamagita de ce am patit datorita acestei doamne doctor! Atitudinea sa nu este deloc profesionala, iar grija si interesul fata de pacienti sunt total inexistente. Nu ma voi mai intoarce in cabinetul dansei niciodata si o sa caut un doctor cu adevarat bun la care sa merg si sa imi rezolv problemele.

Imi pare rau daca parerea mea este mult prea lunga, dar vreau sa afle si alte persoane detaliile intamplarilor prin care am trecut eu datorita doamnei doctor Rodica Degeratu.

Offline

 

#1472 2011-12-07 18:10:20

autumn.dreams
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 162

Re: dr ginecologi buni

Imi cer scuze. este vorba despre domana doctor Burghelea Olga * , nu doamna Burghel cum am mentionat in postul de mai sus.

Offline

 

#1473 2011-12-13 15:38:24

alexandra18
Full member
Inregistrat: 2009-05-30
Mesaje: 127

Re: dr ginecologi buni

zana_zanelor_trista a scris:

anna10 a scris:

vanesssa_ta a scris:

Si pe mine aceelasi medic ma tratat si acum sunt foarte bine . Merita toate laudele , putini medici ca dansa !!!

imi puteti spune cum ajung la dansa?

ti-am lasat un mail ...

si eu as vrea numarul doamnei doctor va rog si daca stiti cat costa o consultatie , multumesc  puss


hjarta sometimes you have to forget what you want to remember what you deserve hjarta


Sometimes you have to be apart from people you love, but that doesn't make you love them any less. Sometimes you love them more hjarta miss  mami & papi sad

Offline

 

#1474 2011-12-14 11:26:21

zana_zanelor_trista
New member
Inregistrat: 2010-05-10
Mesaje: 66

Re: dr ginecologi buni

alexandra18 a scris:

zana_zanelor_trista a scris:

anna10 a scris:


imi puteti spune cum ajung la dansa?

ti-am lasat un mail ...

si eu as vrea numarul doamnei doctor va rog si daca stiti cat costa o consultatie , multumesc  puss

Gata am dat mail


Dacă aveam atunci mintea de acum Nu te-as fi ales din suflet ti-o spun Dacă as fi stiut ce se poate întampla Nu te mai primeam in viata mea. E mai bine fară tine,e mai bine pentru mine Las că trec si peste asta,te uit si cu asta basta...

Offline

 

#1475 2011-12-15 13:48:25

Neverbe
Full member
Inregistrat: 2007-04-18
Mesaje: 334

Re: dr ginecologi buni

In Targu Mures un ginecolog extraordinar e Andrei Sorin... Pe langa faptul ca e un medic foarte bine pregatit, se poarta cu respect, are multa rabdare, raspunde la orice intrebare, explica foarte clar si tine cont de cerintele clientei chiar daca sunt altele decat recomandarile lui (lucru pe care nu il fac majoritatea medicilor).


Everybody's gotta end up somewhere, I'm just taking my time to get there, And it looks like freedom and it smells like fun, But it feels like being on the run...

Offline

 

#1476 2011-12-31 00:29:22

michidutica
Membru
Inregistrat: 2011-12-31
Mesaje: 1

Re: dr ginecologi buni

buna. Pt Targu - Jiu nu am vazut nici un medic bun. Stie careva vreunul bun?? Eu am tot auzit de Tetileanu, Patrascoiu, Ghimbasi , Tabacu..., dar nu stiu la care sa ma duc.. voi ce ziceti??? pt targu-jiu??? ms pt raspuns

Offline

 

#1477 2012-01-01 20:06:28

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: dr ginecologi buni

zana_zanelor_trista a scris:

anna10 a scris:

vanesssa_ta a scris:

Si pe mine aceelasi medic ma tratat si acum sunt foarte bine . Merita toate laudele , putini medici ca dansa !!!

imi puteti spune cum ajung la dansa?

ti-am lasat un mail ...

imi dai si mie mail te rog? are cabinet particular ? (Ichim Elena)

ce alti medici buni stiti in bucuresti ?

Ultima oara a fost editat de blackberry (2012-01-01 20:08:23)


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1478 2012-01-03 14:06:38

gabipuiu
Membru
Inregistrat: 2012-01-03
Mesaje: 2

Re: dr ginecologi buni

Am fost de curind,decembrie 2011,la dr.Grigore Mihaela, Iasi,ginecolog,cabinet particular linga Kaufland Podul de Piatra.Nu-si merita statutul de medic,total absenta si lipsa de interes.Am fost la prima consultatie la dumneaei si venita cu recomandare de la un fost sef sectie de la Maternitatea Cuza-Voda,actualmente pensionar.Nu merita banii si timpul pierdut.Totul se intimpla in orasul Iasi.

Offline

 

#1479 2012-01-05 14:06:24

zana_zanelor_trista
New member
Inregistrat: 2010-05-10
Mesaje: 66

Re: dr ginecologi buni

blackberry a scris:

zana_zanelor_trista a scris:

anna10 a scris:


imi puteti spune cum ajung la dansa?

ti-am lasat un mail ...

imi dai si mie mail te rog? are cabinet particular ? (Ichim Elena)

ce alti medici buni stiti in bucuresti ?

Am dat mail ...


Dacă aveam atunci mintea de acum Nu te-as fi ales din suflet ti-o spun Dacă as fi stiut ce se poate întampla Nu te mai primeam in viata mea. E mai bine fară tine,e mai bine pentru mine Las că trec si peste asta,te uit si cu asta basta...

Offline

 

#1480 2012-01-05 14:47:54

medeu
New member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 16

Re: dr ginecologi buni

Buna fetele,

Din experientele voastre, in Ploiesti, ce medici ginecologi buni exista?
Acum ceva timp am avut o experienta neplacuta cu dna. Goraneanu si am auzit destul de multe lucruri neplacute si despre dna. Schwartz (nu stiu exact daca am scris corect).
Va multumesc frumos!

Offline

 

#1481 2012-01-05 21:58:55

diana738
New member
Inregistrat: 2011-07-25
Mesaje: 48

Re: dr ginecologi buni

mona_xro, si eu am avut o experienta destul de neplacuta cu dna Degeratu. Imi pare rau ca ti-a facut asa multe probleme. Si mie mi-a zis tot de o rana pe col, ceea ce m-a cam nedumerit putin. Am mers pentru o a doua opinie la alt medic de la Centrul de Planificare Panait Sarbu si mi-a spus ca simplul control ginecologic nu arata o rana pe col si ca doar Papanicolau e relevant in acest caz. Dna doctor de acolo mi-a lasat o impresie foarte buna si am continuat sa merg la dansa. O cheama Roxana Rosca.

Offline

 

#1482 2012-01-06 16:09:43

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: dr ginecologi buni

heimdall a scris:

Un ginecolog bun la Regina Maria / ex-CMU stie cineva ?

nu stiu daca mai consulta ca si ginecolog : Radulescu Botica Razva

sau Badiu


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.