homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dr ginecologi buni-82


#1540 2012-05-07 16:31:44

Bianka75
Membru
Inregistrat: 2012-05-07
Mesaje: 1

Re: dr ginecologi buni

Buna,
as vrea sa va intreb daca stiti cumva un ginecolog BUN in Timisoara (as prefera sa fie femeie).
Va multumesc

Offline

 



#1541 2012-05-14 08:48:24

user123
Membru
Inregistrat: 2012-01-05
Mesaje: 3

Re: dr ginecologi buni

In Bucuresti, sectorul 6, cunoasteti vreun cabinet ginecologic cu doctori buni (preferabil femeie)? Multumesc! big_smile

Offline

 

#1542 2012-05-25 12:33:29

loredana862004
Membru
Inregistrat: 2012-05-25
Mesaje: 2

Re: dr ginecologi buni

Buna fetelor, mi-am facut si eu azi cont si ma voi apuca sa citesc paginile anterioare pt mai multe informatii....Eu sunt din Cta si am fost acum 2 sapt la Dna Dr. Savu Cornelia (are cabinet particlular si e si la Euromaterna unde ma intereseaza sa nasc), as vrea sa stiu daca stie cineva despre ea, cum este ca dr, si daca stiti alti dr buni (femei).
Multumesc,
pupici


Thank God I'm a woman

Offline

 

#1543 2012-05-29 15:49:08

wannex
New member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 23

Re: dr ginecologi buni

Dr. Costin Nicolae, Baia Mare, http://medicalbaiamare.ro/Costin_Nicolae.html

Offline

 

#1544 2012-05-30 11:06:09

ramonaviorica
New member
Inregistrat: 2012-05-30
Mesaje: 5

Re: dr ginecologi buni

cristi22na a scris:

buna,m-am hotarat sa deschid un subiect cu dr buni.
eu va recomand pe dr andreescu anca-denis la clinica lotusmedica din bucuresti
astept si alte propuneri

Dr. Bican Florin Medlife.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1545 2012-05-30 11:47:25

ramonaviorica
New member
Inregistrat: 2012-05-30
Mesaje: 5

Re: dr ginecologi buni

cata.cata a scris:

Eu merg la Bican Florin. (Medlife Favorit - Dr Taberei).
Lucreaza si intr-un spital din Bucuresti, dar nu mai retin unde, pt ca eu am preferat la clinica privata. Desi, am impresia dar nu sunt sigura, ca, daca, Medlife are contract cu cas, merge faza cu trimiterea, dar repet, nu sunt sigura.

Despre el, ca medic, toata stima si respectul. Dar si ca om. Eu te indrumez catre el cu incredere.

si eu merg la dr Bican il recomand cu toata increderea. goodluck

Offline

 

#1546 2012-06-02 09:40:20

burgspatz
Membru
Inregistrat: 2012-06-02
Mesaje: 2

Re: dr ginecologi buni

Bună fetelor,

?n primul r?nd vreau să vă salut şi vreau să vă mulţumesc pentru ajutorul acordat p?nă acum, căci v-am urmărit des "din umbră"  smile  m-am ?nscris ca să postez şi eu nişte experienţe cu ginecologii, poate ?i este de folos cuiva. C?nd mi-am ?nceput viaţa sexuală am fost la Irina Culcea (dacă ?mi aduc corect aminte) din Ploieşti, recomandată de o colegă de-a ei. Aveam dureri ?n timpul actului. Mi-a făcut doar un consult bimanual, a zis că e totul ok şi că e normal să mă doară că doar nu sunt Pamela Anderson şi mi-a prescris Yasmin.
Apoi m-am mutat ?n Bucureşti, dar cum mi s-a acrit de medici nu i-am prea vizitat. Acum avem abonament de la firmă la Medicover şi am zis să merg. La nimereală am făcut programare la Anca Teodora Constantin (Medicover Victoriei). E prietenoasă şi pare ok, dar unele lucruri m-au deranjat şi nu cred că mă ?ntorc la ea. I-a spus că iau nişte vitamine (drojdie de bere, deci naturale - imi intaresc unghiile, fac bine la par etc.) şi m-a ?ntrebat pe un ton acuzator de ce le iau, pentru ce, cine le-a prescris. Apoi s-a luat de mine că am un ciclu lung, neregulat, că nu e bine. I-am zis că după ce mă lăsasem de Yasmin venea o dată la 3-6 luni şi c?nd am văzut că nu mai vine am luat br?nca ursului recomandată de o prietenă şi de atunci vine cam la 45 de zile. Şi pentru br?nca ursului s-a luat de mine şi a zis batjocoritor că nu crede că de la aia. I-am zis că am luat cu ceva timp ?n urmă antibiotice pentru intervenţie stomatologică, augmentin 800 şi ceva, nu mai ştiam sigur, la 12 ore şi mă contrazice că la 8 ore am luat şi că nu există, doar de 100 şi ceva şi 625  butter bine că sunt eu nebună şi nu văd că pe cutia de acasă scrie augmentin 875/125.
Apoi a făcut recoltare pentru diverse teste şi m-a consultat bimanual. ?n timpul recoltării a fost neplăcut, dar la examenul bimanual a atins un punct foarte dureros de mi s-a dus durerea p?nă ?n creier şi tot insista asupra acelui punct. A zis că e totul ok, dacă nu mă deranjează ?n viaţa de zi cu zi, aşteptăm rezultatele şi p?nă atunci să urmez un tratament cu tantum rosa şi macmiror complex unguent, iar apoi ?mi va da ovule.
A ieşit cam lung mesajul meu, dar fiind nouă n-am vrut să las impresia că m-am ?nscris doar ca să vorbesc naşpa despre unii medici. Acum mi-e frică să mai merg din cauza durerilor pe care mi le-a provocat. De aceea caut un medic mai atent şi care să fie deschis la diverse tratamente, nu să bage ?n mine anticoncepţionale etc., fiindcă aşa e mai simplu şi să nege efectul produselor naturale, spre exemplu. Am pretenţii prea mari?   big_smile  Scuze ?ncă o dată că m-am lungit aşa. Week-end ?nsorit vă doresc

Offline

 

#1547 2012-06-06 19:49:15

burgspatz
Membru
Inregistrat: 2012-06-02
Mesaje: 2

Re: dr ginecologi buni

cata.cata a scris:

nu ai deloc pretentii mari. doctorii ar trebui sa te faca sa te intorci cu incredere la spital, la ei sau la alti doctori. nu sa-ti distruga incredere in ei si in cat de bine/frumos se poarta ei. Intradevar doctorii preera medicamentele si nu tratamentele naturiste, dar asta nu inseamna ca a trebui sa nege cu desavarsire potentialul lor, mai ales daca se vad efecte.
daca ai nevoie de o recoamndare, eu iti recomand ginecologul meu, dr Bican Florin de la MedLife dr taberei. Este un doctor deosebit, se poarta foarte delicat, si atent, si cu grija. pe mine m-a impresionat. ultima oara cand am fost la el, mi-a explicat si desenat si aratat ca la copiii mici. Vorbeste asa foarte alm, si linistit, si o tonalitate asa joasa, incat ma gandesc cat de speriata as fi pt ceva anume , mi ar trece numai stang de vorba cu el..
Dupa control (care n-a fost deloc dureros, a fost extraordinar de delicat si gentil) cred ca am mai stat de vorba o jumatate de ora, si mi-a explicat absolut tot ce am intrebat eu. Mi-a facut si o eco.. totul a fost mai mult decat bine.
Eu ti-l recomand cu incredere si am vazut ca mai sunt fete pe forum care au fost la el.

Multumesc pentru recomandare. Astept rezultatele analizelor si incerc sa fac o programare la dansul.

Offline

 

#1548 2012-06-06 21:10:06

ramonaviorica
New member
Inregistrat: 2012-05-30
Mesaje: 5

Re: dr ginecologi buni

cata.cata a scris:

nu ai deloc pretentii mari. doctorii ar trebui sa te faca sa te intorci cu incredere la spital, la ei sau la alti doctori. nu sa-ti distruga incredere in ei si in cat de bine/frumos se poarta ei. Intradevar doctorii preera medicamentele si nu tratamentele naturiste, dar asta nu inseamna ca a trebui sa nege cu desavarsire potentialul lor, mai ales daca se vad efecte.
daca ai nevoie de o recoamndare, eu iti recomand ginecologul meu, dr Bican Florin de la MedLife dr taberei. Este un doctor deosebit, se poarta foarte delicat, si atent, si cu grija. pe mine m-a impresionat. ultima oara cand am fost la el, mi-a explicat si desenat si aratat ca la copiii mici. Vorbeste asa foarte alm, si linistit, si o tonalitate asa joasa, incat ma gandesc cat de speriata as fi pt ceva anume , mi ar trece numai stang de vorba cu el..
Dupa control (care n-a fost deloc dureros, a fost extraordinar de delicat si gentil) cred ca am mai stat de vorba o jumatate de ora, si mi-a explicat absolut tot ce am intrebat eu. Mi-a facut si o eco.. totul a fost mai mult decat bine.
Eu ti-l recomand cu incredere si am vazut ca mai sunt fete pe forum care au fost la el.

Eu o sa nasc cu dansul, sunt foarte multumita.Este la Medlife Favorit cat si Unirii.

Offline

 

#1549 2012-06-07 21:24:28

ramonaviorica
New member
Inregistrat: 2012-05-30
Mesaje: 5

Re: dr ginecologi buni

cata.cata a scris:

uite ca nu stiam ca este si la unirii.
Nastere usoara! (nasti la clinica priv?)

Multumesc! da, la Medlife.

Offline

 

#1550 2012-06-13 13:55:18

rebbeca_pl2
Membru
Inregistrat: 2012-06-12
Mesaje: 1

Re: dr ginecologi buni

siminica a scris:

andreeagirl a scris:

in ploiesti stiti vreun doctor bun,eventual si putin amabil?

ti-l recomand cu caldura pe doctorul topolog constantin. super doctor, super om!

Buna fetelor.Imi puteti spune unde il pot gasi?Nu gasesc pe internet adresa si nici tel.contact.Multumesc.

Offline

 

#1551 2012-06-13 20:15:43

crid
Full member
Inregistrat: 2012-01-03
Mesaje: 329

Re: dr ginecologi buni

vreo doctora ginecolog buna prin sectorul 2 sau 1 stiti (in Bucuresti, e de inteles)?
cele din Sp. Cantacuzino le-am exclus iar in giulesti sunt ff putin in dubii cu dr. la care am mai fost de 2 ori. Daca ar fi si genul de femeie care sa iti si explice despre ce e vorba atunci cand apare o problema, ar fi suuper! smile

Ultima oara a fost editat de crid (2012-06-13 20:18:17)


That which doesn't kill us makes us stronger!

Offline

 

#1552 2012-06-15 16:24:21

crid
Full member
Inregistrat: 2012-01-03
Mesaje: 329

Re: dr ginecologi buni

tot eu. at auzit pareri sau ati fost la d-na Dr. Raluca Cornelia Uzum, de la Sp. Elias??
Ar trebui sa merg f f curand la un consult si mi-ar fi foarte folositoare informatiile despre dumneaei!


That which doesn't kill us makes us stronger!

Offline

 

#1553 2012-06-25 01:18:58

rucsy1992
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-01-04
Mesaje: 27
Site

Re: dr ginecologi buni

As vrea sa povestesc experienta mea, desi e putin off-topic: nu a fost deloc "dr ginecolog bun". In urma ultimei vizite la ginecolog mi-am pierdut increderea. Am fost la clinica Hipocrat, cea din Pantelimon, la indrumarea mai multor persoane am ajuns la dr. Takouzly Sorina. Am intrat in cabinat, am salutat-o, nici nu am apucat sa ma asez jos ca mi-a si spus pe un ton ridicat "ce problema ai?". Desi am fost putin surprinsa, am ignorat asta si i-am raspuns ca am ovar polichistic si dureri abdominale. La care aceasta mi-a spus in bataie de joc "te-am intrebat ce probleme ai , nu ce diagnostic fetito." Toata discutia purtata cu aceasta doctorita despre problemele mele a fost una oarecum degeaba, ea fiind foarte dezinteresata. Intr-un final mi-a facut testul papanicolau, si ma asteapta saptamana aceasta pentru citez "o ecografie (300 lei) si cateva analize (280 lei)". Dupa asemenea comportament, nici daca as avea doamne fereste cine stie ce boli, nu as mai calca acolo. Nu stiu cate dintre voi ati mai fost la acea doctorita, dar mie una mi se pare inadmisibil ca fiind o clinica privata, unde totusi platim bani grei , sa avem parte de asemenea tratament. O sa merg totusi sa iau rezultatul la pap, deoarece tot l-am platit, dar in acel cabinet eu nu mai intru. Daca puteti sa-mi recomandati o doctorita buna , preferabil care sa lucreze cu casmb , ar fii bine. Multumesc smile


Deşi trăim toţi sub acelaşi cer dar nu toţi avem acelaşi orizont.

Offline

 

#1554 2012-06-26 18:57:11

crid
Full member
Inregistrat: 2012-01-03
Mesaje: 329

Re: dr ginecologi buni

rucsy, stiu ca cei de la medlife tin cont de trimiterile din partea casmb. eu am facut niste analize la ei si mi s-a zis ca am reducere, gratuitate daca sunt asigurata la casmb. eu nu sunt. intrebasem ca sa stiu. poate auzi de vreun dr bun pe la ei... bafta


That which doesn't kill us makes us stronger!

Offline

 

#1555 2012-06-30 00:51:08

crid
Full member
Inregistrat: 2012-01-03
Mesaje: 329

Re: dr ginecologi buni

eu mergeam pe ideea ca nu as merge la doctor dar doctorele parca am impresia ca sunt rele intentionat lol. O data mi-a facut o echografie un doctor dar a fost mult mai atent si f explicit omul comparativ cu orice alta doctora. de ar fi si doctorele la fel.. Probabil nu am nimerit eu bine.


That which doesn't kill us makes us stronger!

Offline

 

#1556 2012-07-10 19:51:47

alexandratopana
New member
Inregistrat: 2011-03-24
Mesaje: 6

Re: dr ginecologi buni

Ziua buna,despre o doctorita ginecolog in bucuresti, imi puteti impartasi cateva pareri?... nu am mai fost la control pana acum si planuiesc sa fac unul pentru ca am mici probleme smile multumesc!

Offline

 

#1557 2012-07-27 18:55:02

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: dr ginecologi buni

In Alexandria stiti un medic bun ? big_smile


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#1558 2012-07-28 09:36:49

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: dr ginecologi buni

in Craiova pe cine recomandati>


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.