homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dr ginecologi buni-9


#153 2007-02-02 14:03:41

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: dr ginecologi buni

multumesc mult, eu_vreau, pt raspuns....


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 



#154 2007-02-02 14:32:50

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: dr ginecologi buni

cresti mare smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#155 2007-02-02 14:34:56

cristi22na
Full member
Inregistrat: 2005-10-23
Mesaje: 169

Re: dr ginecologi buni

a fost cineva la www.gibel.ro ?sunt mai multi medici sau e unul singur?va multumesc

Offline

 

#156 2007-02-02 17:13:49

laurara82
Full member
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 165

Re: dr ginecologi buni

acu vin de la un control ginecologic. Va recomand in CLUJ pe d-na dr Rotar Daniela. E f draguta, nu e repezita si raspunde la toate intrebarile smile

Offline

 

#157 2007-02-04 13:08:51

icyyy
New member
Inregistrat: 2006-10-24
Mesaje: 5

Re: dr ginecologi buni

buna ziua...cine imi poate recomanda un medic ginecolog bun din iasi?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2007-02-04 13:10:45

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: dr ginecologi buni

icyyy daca nu ma insel au fost recomandatzi catziva doctori din iasi.cauta si in celalate pagini.

Offline

 

#159 2007-02-04 15:13:13

yellow
Full member
De la: galati
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 107

Re: dr ginecologi buni

si din galati????...pan la urma..sad

Offline

 

#160 2007-02-05 13:42:36

cristina_c
New member
Inregistrat: 2006-06-16
Mesaje: 53

Re: dr ginecologi buni

armine a scris:

dl. Badiu Alexandru, de la Centrul Medical Unirea si de la sp. Universitar (Bucuresti), singura problema fiind ca este mai tot timpul foarte foarte ocupat, e greu sa-ti faci o programare la dansul - dar merita, esti pe maini bune.

Subsriu, este medicul la care merg si eu...merg la sp Universitar la Ambulatoriu, e drept ca astept cateva ore bune pana intru la consultatie dar merita, imi raspunde la toate intrebarile si este rabdator.


If you are going through hell, keep going

Offline

 

#161 2007-02-07 17:00:01

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

Re: dr ginecologi buni

buna ziua, sunt si eu noua pe site si am intrat mai mult pentru ca eram disperata sa gasesc un ginecolog bun....
vad ca se tot vorbeste de clinica marie stopes, personal nu mi-a facut o parere foarte buna am fost acolo aproape un an dar fara nici un rezultat, problema nu era comportamentul doctorilor (era foarte bun), dar mai mult pregatirea lor....
am incercat multi doctori in bucuresti dar mereu am primit acelasi tratament superficial.... am vazut referire aspra unor doctori din bucuresti si la mai toti se sune ca sunt rabdatori, pe mine m-ar interesa un doctor care profesional este foarte bun, sa ma ia si la bataie dar sa ma ajute sad
cunoasteti pe unu? va rog....


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

#162 2007-02-07 17:29:11

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: dr ginecologi buni

nu recomandam intreaga clinica, ci doar un medic de acolo. si cred ca toate fetele care au recomandat medici ginecologi aici i-au recomandat tocmai pentru ca stiau meserie si se purtau frumos.


Nobody home

Offline

 

#163 2007-02-08 00:09:34

kinder
Full member
De la: constanta
Inregistrat: 2007-02-06
Mesaje: 109

Re: dr ginecologi buni

DIN CONSTANTA
eu nu fac recomandari ..va zic pe care ii stiu si ce parere am....la majoritatea din experienta personala

de d-na duduianu de la AVA am auzit si eu ...dar nu e cel mai bun medic al policlinicii ......

de d-na Lutescu plus sotul....daca are lista plina poti sa uiti ..eu chiar avea pb serioase si mi s-a spus ca sunt locuri doar peste 10 zile si nu am sa mor pana atunci

dr TICA *cabinet la brotacei...marele sef de gineco pe cta din cate am auzit ...consultatii super scumpe ...te baga la toate aparatele de ecografie care le are ..daca va tin buzunarul...am o prietena careia ii facuse programare la cauterizare pe col ..fata a mai consultat 2 medici si nici unul nu a vazut nici o rana ......ciudat.......

idem DL DANTES ...cu cabinet in zona piata unirii...a fost primul med gineco la care am fost ..ma bombarda cu tratament si uita sa imi zica sa nu vin imediat dupa terminare la consult.sa astept macar o saptamana..ideea e la dansul cu cat mai des cu atat mai bine ...mi-a diagnosticat o infectie vaginala fara a-mi face lama si tratamentul nu a functionat...de aici s-a upt firul dintre mine si el.....

dna DOBRE de la iowemed ..prietena me e suuuoer multumita de ea ...eu..nuuuuuuuuu....am fost pt aceeasi pb ca si la dl dantes o infectie suparatoare ...si concluzia dansei a fost ca nu am o viata sexuala activa ca sunt stramta si nu ii incape scobitoarea sa imi faca lama ... nu a avut curiozitatea sa vada ce ar iesi la un papanicolau...in fine ..mi-a iesit tricomonas la analize ..unul dintre medicamente era atrican..nu a tinut ..m-am reintors la dansa ...si vroia sa imi dea tratament soc cu nu stiu ce injectii pt 6 luni......!!!!!!!!!!!!!!..am renuntat si la dansa

next DL NICULESCU ION ...din pct meu de vedere ...suuuuuuuuuuuuuuperrrrrrrr medic ..are cabinetul pe BLVD FERDINAND dupa a 2 a statie de 43 ..scrie mare pe bloc ...nu iti tre programare .... ti se explica pe colaje ce ai si de ce ...consultatia cd am fost eu era cu 50 de mii mai ieftina comparand cu altii ..m-a tratat cu o simpla crema ..chiar mi-a castigat increderea..dezavantajul...nu mi-a facu niciodata lama...ink mai merg la dansul ..dar ...pt analize ...next ..

DL RUSA *sef de sectie la spitalul mare ..are cabinetul langa spitalul nou si de la dsul va pot lasa un nr de tel 634213..si adresa ...str george enescu nr 6..la fel..fara programare ...nu esti bagata la eco fara macar sa asculte care iti e problema .... ti se fac analizle rezultatul chiar a 2 a zi ... mereu am gasit un sfat la dansul ..deci iar un medic in care eu am incredere .
tot pe dl rusa il recomand pt chiuretaje ...dne fereste ..dar daca e nevoie .....are salon cu paturi si poti sta intinsa cat e nevoie ..nu am vazut in multe locuri asa ceva ...si nu am auzit pe nimeni tipand din cabinet in timpul chiuretajului

ca si femeie ...mai e Dna TOMA ..am auzit ca e de bine ...are cabinetul pe lapusneanu ...dupa trocadro spre gara ...asta pt cele care vor neaparata o femeie

succes !!!

Ultima oara a fost editat de kinder (2007-02-08 00:11:40)


niciodata sa nu regreti ceva ce ai facut , ci regreta ce nu ai facut

Offline

 

#164 2007-02-08 15:45:38

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: dr ginecologi buni

dr. Ruxandra Dumitrescu de la cantacuzino >>> ce stiti despre ea ???

Offline

 

#165 2007-02-08 15:55:31

andrutza
Vizitator

Re: dr ginecologi buni

Si eu vroiam sa merg la Rusa, mai ales ca e f aproape de mine, am auzit de bine, dar cica e o pb, stai mult pana se intra ca nu face programari si e fff ocupat si am auzit ca risti sa te vada lumea cand te schimbi, nu prea e curat pe acolo, e adevarat? La Tomescu nu am fost, banuiesc ca la ea te refereai, dar ai gresit numele, eu as vrea sa merg mai mult pt un consult la cineva ca eco am facut, pt ca tot ma deranjeaza ceva ianuntru, am un disconfort. Nici nu stiu pe cine sa aleg din ultimii 3 spusi de tine smile la Dantes am fost si eu si te cheama f des si nici nu-ti face mare lucru, la Luteasca am fost total dezamagita. U pe care mi l-ai recomanda in primul rand ca pregatire profesionala, iar in al doilea rand ca om?

 

#166 2007-02-08 19:13:15

kinder
Full member
De la: constanta
Inregistrat: 2007-02-06
Mesaje: 109

Re: dr ginecologi buni

la Rusa stau asa lucrurile ...
el in jur de ora 5 face chiuretajele ...si opreste orice consultatie pana le termina ...dk nu intri pana atunci mai intarzii ink vreo ora ,,,dar nu mai mult k un chiuretaj dureaza in jur de 10 min. Trebuie sa iti iei papucei cu tine si un prosop dk vrei...intri si te descalti de incaltaminte si pui papucii ca sa te duci in sala de asteptare ..acolo dupa un paravan te dezbraci de la brau in jos si te infasori cu prosopul tau sau cu unul furnizat de ei...deci nu te vede nimeni..in salon e cald ...acolo sunt si paturile unde se odihnesc cele dupa avort...cand intri la el merge repede ca iti dai prosopelu jos si gata nu mai pierzi timpul cu imbracat dezbracat ...mie mi se pare foarte bine asa ..nu te vede nimeni ..e mult mai profesional ca la dantes unde iti lasi slipiiaruncati pe patul de eco ...dupa ce termina consultatia te bagi iara dupa paravan, te schimbi si la revedere ......

da ..cred ca Tomscu e femeia ...

eu spun sa incerci cu rusa...dk ai timp si te duci devreme ...cred ca siguri apuci sa intri inainte de chiuretaje
si ca e vb de asteptat..ce la dantes nu stai cu orele ? si mai ai si programare ....

Ultima oara a fost editat de kinder (2007-02-08 19:14:52)


niciodata sa nu regreti ceva ce ai facut , ci regreta ce nu ai facut

Offline

 

#167 2007-02-08 19:17:23

andrutza
Vizitator

Re: dr ginecologi buni

dar el practic de la ce ora incepe consultatia? mi se pare ca mama o cunoaste pe asistenta lui....o sa sun sa vad....deci trebuie sa-mi iau un prosop de acasa si papuci de casa sau cum? smile e calm, vb frumos are rabdare sa te lamureasca sau nu?

 

#168 2007-02-08 19:25:13

kinder
Full member
De la: constanta
Inregistrat: 2007-02-06
Mesaje: 109

Re: dr ginecologi buni

ei acolo au papuci si prosoape sau alte chestii de infasurat...dar e bine sa fie ale tale ca na...stai cu funduletu gol pe prosoapele in care s0au infasurat si altele ...
nu stiu exact la ce ora incep consultatiile ca eu mereu ajungeam dupa 5-6 dupa munk ...dar cred ca pe la 4 ..cel mai bine suna

e foarte calm...iti explica ... e rabdator nu am ce sa ii reprosez


niciodata sa nu regreti ceva ce ai facut , ci regreta ce nu ai facut

Offline

 

#169 2007-02-08 20:09:09

adriana@23
New member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-02-08
Mesaje: 33

Re: dr ginecologi buni

ceau!Is noua pe aici si nu prea stiu cum functioneaza acest sait.Am si eu o intrebare;azi am fost la medic si mi-a zis ca am GARDNERELLA SI PE LANGA ASTA CA AM O RANA URATA PE COLUL UTERIN. CARE SA FIE CAUZA?MI-A DAT TRATAMENT OVULE SI METRONIDAZOL.e OK?

MULTUMESC


Doar inima intelege, esentialul scapa privirii...

Offline

 

#170 2007-02-08 21:21:27

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: dr ginecologi buni

"Ranile pe col pot avea mai multe cauze, printre care: infectie vaginala netratata, prezervativ, spermicide, diafragma, contactul sexual in sine produce microtraumatisme la nivelul colului uterin "(doctoressa)
tratamentul e ok

ps: nu mai scrie cu litere mari ->  regula nr.3.Nu folosim majuscule. Pe forum nu se tipa.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#171 2007-02-08 22:12:44

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: dr ginecologi buni

dar era frumos sa postezi intrebarea aste pe la probleme medicale. da cautare rupa "rana pe col" si "gardnerella". o sa gasesti subiecte garla.


Nobody home

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.