homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anorgasmia la barbat??


#1 2008-06-25 10:11:41

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Anorgasmia la barbat??

am o problema...sunt cu un tip de 2 luni,dar ne cunoastem de 10 ani...totul merge bine intre noi,suntem buni prieteni si buni iubiti...
problema este ca el nu prea...simte orgasmele. imi povestea ca are probleme cu senzatiile de gen mangaiat/scarpinat cam oriunde pe piele , nu le prea simte si m am gandit ca poate fi si din cauza ca atunci cand era mai mic obisnuia sa faca teste de rezistenta la frig si la caldura (extremisme de-ale copilariei!).
cand am aflat insa ca asta are legatura si cu alte zone ale corpului m am cam descurajat...si acum nu stiu zau ce as putea face.
am facut o pana acum de 2 ori si el imi zicea ca nu prea simte mare lucru...la inceput m am simtit jignita , dar m am gandit ca eu nu sunt deloc larga, ba chiar ma doare cand o facem...el fiind si foarte dotat. mi a mai zis ca asta nu inseamna ca nu vrea sa o facem, ca lui ii place sa ma faca sa ma simt bine,si ca intr un fel se simte si el fain.
mentionez ca era virgin inainte de mine si ca lipsa orgasmului e indiferent de felul in care se termina (adica manual sau atunci cand facem sex)
ati mai intalnit asa ceva? sad


Cocorosie!

Offline

 

#2 2008-06-25 12:28:02

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Anorgasmia la barbat??

si dc nu merge la medic? prima oara ar trebui vazut daca e ceva psihic...si apoi daca e vb deceva psihic...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2008-06-25 13:36:16

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Anorgasmia la barbat??

da fetelor am intalnit si eu caz in care atunci cand ejacula nu simtea nimic. Problema lui aparuse in timp, si din ce in ce mai grava, pe fondul faptului ca nici eu nu aveam orgasm. explicatia lui smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#4 2008-06-25 13:39:35

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Anorgasmia la barbat??

iar chestia cu testele la caldura/frig... n-are legatura


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#5 2008-06-25 19:03:17

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: Anorgasmia la barbat??

multumesc pentru raspunsuri!
alexa, cam asa e si la el , s-a degradat in timp...dar nu e din cauza ca nu as avea orgasm ...eu sunt prea orgasmica chiar...
am citit undeva ca nivelul scazut de testosteron poate duce la disfunctii sexuale,ori el are 20 de ani si nu are prea mult par pe corp...nici barba, doar cioc si mustata. o fi si asta?
eu oricum ma simt prost...nu stiu cum o sa mai facem ceva ,ca o sa ma gandesc mereu la faptul ca el nu simte si ca intr un fel o face doar ca sa ma simt eu bine...


Cocorosie!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-06-25 19:36:29

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Anorgasmia la barbat??

repet...dc nu ia in considerare si o vizita la medic?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#7 2008-06-25 20:54:03

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Anorgasmia la barbat??

exact, trimite-l la medic. Poate intr-adevar trebuie urmat vre-un tratament. la varsta lui e extrem de pacat sa nu se bucure de sex asa cum trebuie smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#8 2008-06-25 20:57:29

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: Anorgasmia la barbat??

ok...o sa incerc sa vorbesc cu el despre asta...desi are fobie de doctori. la ce medic sa l trimit?


Cocorosie!

Offline

 

#9 2008-06-25 21:23:27

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Anorgasmia la barbat??

la urolog...iar daca se elimina cauzele biologie urmatorul pelista e psihologul...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.