homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Calatorie cu avionul :D-2


#20 2008-07-07 00:44:50

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: calatorie cu avionul :D

fetele va multumesc frumos pt lamuriri. ma duc la somnic.daca mai imi rasare vreo intrebare va stresez maine lol kram

Offline

 



#21 2008-07-07 00:47:44

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

npc. somn dulce kram


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#22 2008-07-07 00:47:44

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: calatorie cu avionul :D

eu zic sa cauti si pe net pe site-ul firmei cu care mergi sau la aeroport exact ce ai voie si ce nu. Stiu ca mama gasise si ce dimensiuni maxime trebuie sa aiba gentile si ce greutate, si lista cu obiecte interzise in bagajul mic.
Somnic usor. smile P.S. sa iei si un aparat sa faci poze...ca se vede asa frumosss...eu mor de ciuda ca nu am facut (ca norisorii pareau asa pufosi ca mai ca-mi venea sa sar in ei big_smile )

Ultima oara a fost editat de Andreea86 (2008-07-07 00:48:59)


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#23 2008-07-07 00:52:26

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

''te-mprumut ''cu o foto dak vrei http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/13954_pict0209.jpg


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#24 2008-07-07 01:07:12

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: calatorie cu avionul :D

mercic...e superba poza hjarta


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-07-07 01:20:50

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

am pierdut niste nori superbi.. da nu aveam voie sa fol aparatul in mom ala... sad


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#26 2008-07-07 18:22:16

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: calatorie cu avionul :D

Eu folosesc folie alimentara pentru bagaje. big_smile Nu e asa de aspectuoasa, dar isi face treaba si e si mult mai ieftin.

Sfatul meu e ca daca pleci de pe Baneasa sa te duci cu vreo 2 ore inainte. Sunt f multe curse charter si poate dura mai mult la check-in.
Sa ai niste guma la tine (o sa ti se infunde urechile) si mie mi-a fost mereu de folos un sal. Uneori se face mai rece.

Zbor placut, fara turbulente!!!

Offline

 

#27 2008-07-07 18:44:24

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: calatorie cu avionul :D

aha aha. ms pt sfat Sea puss pai si iti infoliezi de acasa bagajul?

Offline

 

#28 2008-07-07 18:45:16

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: calatorie cu avionul :D

deea87 a scris:

aha aha. ms pt sfat Sea puss pai si iti infoliezi de acasa bagajul?

Da. acasa, ai nevoie de olie alimentara si scoch.

Offline

 

#29 2008-07-07 18:50:14

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: calatorie cu avionul :D

auzi da e obligatoriu sa faci asta? sau e recomandat?big_smile

Ultima oara a fost editat de deea87 (2008-07-07 18:50:23)

Offline

 

#30 2008-07-07 18:52:55

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

recomandat.. povestea cu furtu'...


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#31 2008-07-07 19:24:23

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: calatorie cu avionul :D

citeste aici mai multe despre bagaje, ce ai voie si ce nu
http://www.otp-airport.ro/www/index.htm … e?artID=39

Offline

 

#32 2008-07-13 12:23:53

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: calatorie cu avionul :D

fetele,am si eu nevoie de ajutorul vostru.
sa va povestesc.prietenul meu mi-a cumparat un bilet de avion de pe net,pt data de 31 iulie.a cumparat direct de pe net cu ajutorul cardului,si a primit un cod cu care eu trebuie sa ma prezint la check in sa imi dea biletul.chestia e ca eu sunt cam nelinistita.adica,mi-e teama sa nu cumva sa ne luam teapa si sa nu primesc biletul.a mai facut careva asa?sa cumpere bilet de pe net?
si inca cva.eu stiam ca la vama trebuie sa preziti o suma de bani ca sa te lase sa treci.dar am auzit ca nu mai se tine faza cu suma de bani.e adevarat?va rog frumos,am nevoie de lamuriri...


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#33 2008-07-13 14:10:38

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

AdA_Ad9 a scris:

fetele,am si eu nevoie de ajutorul vostru.
sa va povestesc.prietenul meu mi-a cumparat un bilet de avion de pe net,pt data de 31 iulie.a cumparat direct de pe net cu ajutorul cardului,si a primit un cod cu care eu trebuie sa ma prezint la check in sa imi dea biletul.chestia e ca eu sunt cam nelinistita.adica,mi-e teama sa nu cumva sa ne luam teapa si sa nu primesc biletul.a mai facut careva asa?sa cumpere bilet de pe net?
si inca cva.eu stiam ca la vama trebuie sa preziti o suma de bani ca sa te lase sa treci.dar am auzit ca nu mai se tine faza cu suma de bani.e adevarat?va rog frumos,am nevoie de lamuriri...

nu am cump bilet d pe net,  dar pot sa iti zic k nu mai tine faza cu suma de bani.. demult...


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#34 2008-07-13 14:39:44

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: calatorie cu avionul :D

da...si eu am auzit de bilete cumparate pe net. scoti biletul, sau in fine codul ala ce ti l-au trimis ei la imprimanta si le arati la astia de la aeroport si-ti dau biletul.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#35 2008-07-13 14:43:03

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: calatorie cu avionul :D

ii bilet electronic. nici nu stiu daca iti trebuie codul ala ci doar buletinul/pasaportul pt ca esti trecuta in baza de date. astia de la agentii scot la fel, doar ca ei listeaza si iti dau hartiile respective. biletul cu care te sui in avion il primesti la aeroport.
nu mai este legea aia care spunea sa ai o anumita suma de bani la tine.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#36 2008-07-13 14:54:37

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: calatorie cu avionul :D

eu am fost in anglia cu bilet cumparat de pe net si platit cu cardul... am scos la imprimanta mailul cu codul respectiv si am mai primit si ceva atasament care se numea invoice sau ceva de genul. l-am scos si pe ala... ciudat e ca de aici din tara nu mi-au cerut nimic ptr eliberarea biletului, dar cand am venit inapoi (era bilet dus-intors), la check-in-ul din londra mi-au cerut foile alea... mno, desi nu cred ca iti trebuie neaparat alea, ptr ca dupa cum spune si chocolate, ei te au in baza de date, de vreme ce ai platit etc. big_smile


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

#37 2008-07-13 14:56:11

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: calatorie cu avionul :D

foile alea iti trebuie ca sa scaneze codul sa nu mai caute ei in baza de date.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#38 2008-07-13 14:57:58

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: calatorie cu avionul :D

Chocolate22 a scris:

foile alea iti trebuie ca sa scaneze codul sa nu mai caute ei in baza de date.

dumbom aham big_smile kram


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.