homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ginecologi pareri


#1 2008-07-13 18:08:39

Aniuk
Membru
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 1

Ginecologi pareri

Eu am avut 2 experiente neplacute si una placuta. Am sa incep cu cele neplacute: dr. Tufan Aurelia, care lucreaza la Spitalul Universitar si la Korona, din Drumul Taberei si dr. Grigoriu Corina, care lucreaza la acelasi spital si la Rom Med 2000 din Dristor. Prima si anume dr. Tufan, m-am simtit ca pe vremea raposatului, cand trebuia sa stai drepti in fata medicului pentru ca erai la mana lui si nu te mai trata, depasita de vremuri, zeflemitoare si ar trebui sa mai iasa si la pensie, daca e atat de deranjata de pacienti. Mentionez ca am fost la cabinetul particular, in nici un caz la spital. Sa nu faceti greseala mea, sa nu ii calcati pragul, nu o merita, mai trebuie sa faca scoala bunului simt si sa se loveasca cu capul de pragul de sus, pana sa ajunga sa isi merite pacientii. Dr. Grigoriu, o alta abordare, aceiasi maniera de a lucra cu pacientii. Aparent pare amabila, dar pe langa faptul ca nici macar halat nu se sinchiseste sa poarte, nici nu te controleaza. Vii cu analizele anterioare si iti da altele. Parca m-as fi dus la medicul de familie, si acolo asistenta imi ia tensiunea si dr. imi scrie o reteta. Nu stiu care este problema acestor doua mult spus dr. probabil ca sunt niste taranci care au terminat o facultate si acum se cred in varful piramidei. Hai sa fim seriosi, nu mai suntem in epoca de aur si pentru a-ti calca a doua oara pragul, trebuia sa imi arati ca o meriti. Atitudinea de ?eu sunt cineva, tu esti o proasta? nu denota decat un grad scazut de educatie, o proasta crestere grosolana si o supraapreciere. Ambele dr. fac parte din plebea medicilor, care inainte de a invata, au uitat sa primeasca educatia celor 7 ani de acasa. In cele din urma am sa vorbesc de dr. Oprescu Dana, jos palaria, medic si atat, restul nici nu mai are sens sa-l scriu aici. O persoana dedicata pacientului, asa cum tb. sa fie orice medic si cu un elementar bun simt. Bravo, ajunsesem dupa cele doua la concluzia ca nu exista medici in Romania, ci numai tarani si taranci care au avut sansa sa faca o facultate si acum se cred regi peste sat. D-nilor/D-nelor dr. de acest gen, parasiti institutia si retrageti-va de unde ati venit, pentru ca nu sunteti si nu veti fi niciodata, cu 22 de facultati, mai mult decat ceea ce sunteti, niste persoane pe care le poti spala cu un sapun de 20000 de euro si tot degeaba, au inca tarana sub unghii. Sa va fie tarana usoara atunci!

Offline

 



#2 2008-07-14 13:01:05

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Ginecologi pareri

e un topic cu ginecologi buni, si unul cu ginecologi nerecomandati. te rog posteaza acolo

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.