homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasm uterin (AFE Zone)


#1 2008-07-14 08:20:44

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Orgasm uterin (AFE Zone)

Fetelor ce parere aveti despre:

? Am fost casatorita trei ani, am mai avut dupa aceea cateva relatii trecatoare si am simtit orgasm de cateva ori. Nu mi-am dat seama cum se intampla, si cum se producea.
Pana acum.
Cu actualul meu prieten, care este un tip mai neobisnuit, a studiat tehnici orientale de control al ejacularii si alte tehnici care l-au facut un fel de sex guru am reusit sa inteleg ce se intampla.
Orgasmul vaginal are loc atunci cand penisul parnenerului atinge o anumita zona si stimuleaza repetat acea zona. Nu e vorba de punctul G. Orgasm acolo se obtine prin stimulare cu degetul mai degraba decat cu penisul.
E vorba despre cervix. In preajma colului se afla un buzunaras. Misterul consta in frecventa redusa cu care nimereste penisul exact in buzunaras. Daca nimereste pe intrarea in col, se simt o durere ca la menstruatie. Stop.
Daca nimereste alaturi de buzunaras, nu se simte nimic, nici durere, nici placere.
In acel buzunaras se declanseaza niste reactii incredibile. Orgasm care poate dura foarte mult, nu secunde ci minute. Cu conditia ca el sa nu ejaculeze. Pentru ca valul orgasmic, energia degajata ii provoaca lui ejacularea instantaneu. Si femeia atunci poate simti doar o umbra de orgasm. Daca el poate continua, daca nu ejaculeaza si continua masajul in buzunaras atunci orgasmul este ceva teribil.
Nota: la inceput, pot aparea manifestari psihologice alarmante, ca de exemplu, femeia sa inceapa sa planga.
Explicatia este aceea ca in acel punct se strang tensiunile emotionale legate de sex, de relatii, in general de viata amoroasa.
Orgasmul pe cervix provoaca eliberarea acelor energii. La inceput sunt greu de suportat dar dupa eliberarea tensiunilor femeia isi simte si trupul si sufletul mai usor.
E genul de experienta wow!
Mai intai, acel punct trebuie gasit. Partenerul introduce un deget in vagin cu palma orientata in sus si cu buricul degetului cauta locul de langa intrare in col, trebuie sa dea de o zona care se simte la palmare ca un buzunar. Cred ca e locul unde palpeaza ginecologul ca sa verifice pozitia uterului.
Apoi, incepe sa miste degetul inainte si inapoi, e ca atunci cand faci gestul cu degetul de a chema pe cineva. Trebuie apasat destul de tare.
Si se mai intampla ceva. Se declanseaza ejacularea feminina. Apare ca o senzatie de urinare. Dar lichidul care iese nu provine din vezica, este incolor, fara miros si curata fantastic vaginul, cum nu o poate face nici un irigator.
Si poate si rezolva problemele legate de flora vaginala.
Ce este foarte dificil pentru partener este oboseala care apare rapid la nivelul degetului, trebuie sa fie exersat, ca sa poata face asta cateva minute.
Apare o senzatie irezistibila de a face sex.
Deci, daca partenerul vrea sex, sa faca acest masaj. Partenera lui il va implora sa o patrunda, pentru ca simte ca inebuneste.
Ar fi bine sa nu fie nimeni pe acasa si muzica data tare, sau ea sa-si acopere gura cu mana pentru ca s-ar putea ca vecinii sa cheme politia din pricina strigatelor.
Dupa acest masaj, penisul isi va gasi usor drum spre buzunaras. Si odata intrat acolo, orgasmele ei contrinua, val dupa val.
E un secret pe care daca l-ar sti barbatii ar avea sex garantat. Pentru ca nu ar mai trebui sa ceara sex, ar oferi masaj si orgasme fabuloase iar ea l-ar implora apoi sa faca sex cu ea. Sau pur si simplu il inhata. Si il incaleca. Si devine de neoprit.
Incercati acasa. Sau pe unde sunteti. Succes. ?

Sursa:
http://forum.desprecopii.com/forum/topi … C_ID=89779

Offline

 

#2 2008-07-14 08:24:23

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

hmmmm pe mine ma duce cu gandul la rani pe col mai ales daca nimereste penisul direct colul....


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2008-07-14 09:27:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

chestia cu plansul e super-adevarata wink si chestia cu orgasmul timp de minute bune...

dar chestia cu "tom-degetel" mie nu-mi surade...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#4 2008-07-14 09:31:42

pends
Hero member
De la: B/Br
Inregistrat: 2007-09-09
Mesaje: 3690

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

mazza_ro a scris:

Mai intai, acel punct trebuie gasit. Partenerul introduce un deget in vagin cu palma orientata in sus si cu buricul degetului cauta locul de langa intrare in col, trebuie sa dea de o zona care se simte la palmare ca un buzunar. Cred ca e locul unde palpeaza ginecologul ca sa verifice pozitia uterului.
Apoi, incepe sa miste degetul inainte si inapoi, e ca atunci cand faci gestul cu degetul de a chema pe cineva. Trebuie apasat destul de tare.

nu e vb de punctu G ? hmm

mazza_ro a scris:

Apare o senzatie irezistibila de a face sex.
Deci, daca partenerul vrea sex, sa faca acest masaj. Partenera lui il va implora sa o patrunda, pentru ca simte ca inebuneste.

si asta e super pe bune lol rodnar

Ultima oara a fost editat de pends (2008-07-14 09:34:58)


Bună ! Arăți ca o curvă !

Offline

 

#5 2008-07-14 10:16:23

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

Nu, nu este vorba de G-Spot ci de A-Spot.
A-SPOT = AFE Zone (Anterior Fornix Erogenous Zone) = Epicentru
Vezi poza:

http://www.actionlove.com/image/g-spot.jpg

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-07-14 11:27:35

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

super interesant

Offline

 

#7 2008-07-14 11:53:04

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

uuuuuu cum sunaa hjarta.....


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

#8 2008-07-14 13:04:08

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

katami a scris:

dar chestia cu "tom-degetel" mie nu-mi surade...

da, asta e cam aiurea lol da crek poa sa nimereasca si direct cu puta, nu-i trebuie neaparat degent lol


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#9 2008-07-14 14:10:02

ancutika
Sr. member
De la: Unirea, Alba
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 1291

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

mazza_ro a scris:

Nota: la inceput, pot aparea manifestari psihologice alarmante, ca de exemplu, femeia sa inceapa sa planga.
Explicatia este aceea ca in acel punct se strang tensiunile emotionale legate de sex, de relatii, in general de viata amoroasa.

de multe ori am patit si eu asta si iubi meu se speria ca de ce plang..nu-mi place? deci se pare ca e ceva normal big_smile

mazza_ro a scris:

Si se mai intampla ceva. Se declanseaza ejacularea feminina. Apare ca o senzatie de urinare. Dar lichidul care iese nu provine din vezica, este incolor, fara miros si curata fantastic vaginul, cum nu o poate face nici un irigator.

hmm..interesant. am simtit si eu de maulte ori ca "imi vine sa ma fac pe mine', am si reusit cateodata sa dau drumul afara la licihiul respectiv, lucru care il excita foarte tare pe prietenul meu. Da e greu..chiar daca nu mai pot, chiar simt ca fac pipi pe mine, foarte greu se elibereaza licihul ala.

Totusi inseamna ca puiu meu a gasit acel punct..sau AFE zone..nici nu stiam de asa ceva tongue

mazza_ro a scris:

Ar fi bine sa nu fie nimeni pe acasa si muzica data tare, sau ea sa-si acopere gura cu mana pentru ca s-ar putea ca vecinii sa cheme politia din pricina strigatelor.

rotfl rotfl puiu intotdeauna cand e ejacularea respectiva imi pune mana la gura ca zica ca daca ma aud vecinii cred ca ma violeaza, asa tare urlu tongue


16.01.2016 si viata noastra e mai frumoasa bebe boy

Offline

 

#10 2008-07-14 15:18:34

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

si eu am ajuns pana acolo cand am senzatia aia ca imi vine sa fac pip, gata gata sa.. dar mi-a fost frica si l-am oprit. simt durere si placere in acelasi timp si imi vine sa plang. AFE zone ? despre asta sa fie vorba ? as mai incerca dar mi-e frica sa nu fac... pe el smile

Offline

 

#11 2008-07-14 15:47:14

ancutika
Sr. member
De la: Unirea, Alba
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 1291

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

adina84 a scris:

si eu am ajuns pana acolo cand am senzatia aia ca imi vine sa fac pip, gata gata sa.. dar mi-a fost frica si l-am oprit. simt durere si placere in acelasi timp si imi vine sa plang. AFE zone ? despre asta sa fie vorba ? as mai incerca dar mi-e frica sa nu fac... pe el smile

adina84, asa ma gandeam si eu prima data, cum sa fac pe el. Asta pana a ajuns el sa ma roaga sa fac pe el, ca-l excita. Chiar asa e..parca simt si durere....da placerea e foarte mare si nici nu stiu cum sa ma manifest. Si chiar daca mi-am dat drumu de mai multe ori, parca si mie mi-i firca de fiecare data si de cele mai multe ori il opresc. Si el se supara sad da nu stiu nici eu de ce...ca am mai facut aia...


16.01.2016 si viata noastra e mai frumoasa bebe boy

Offline

 

#12 2008-07-15 07:20:29

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

Se poate incerca pozitia de mai jos:

http://www.actionlove.com/image/3-point.jpg

Ultima oara a fost editat de mazza_ro (2008-07-15 07:23:14)

Offline

 

#13 2008-07-15 14:40:57

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

pe mine cu degetelul ma ustura...cat despre punctul G, nush dar cateodata e placere, cateodata ma ustura si am o senzatie de disconfort. Oricum orgasm nu am avut decat "extern" neutral


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#14 2008-07-15 15:40:55

zaira
Full member
Inregistrat: 2008-06-08
Mesaje: 116

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

f interesant subiectu asta...si eu am aceasi pb...simt si placere si durere si parca imi trebuie sa fac pipi si at ma speriu ...doar nu as vrea sa fac asa ceva:"> in orice caz, inseamna k suntem pe drumul cel bun:D

Offline

 

#15 2008-07-15 17:36:08

Maura
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-07-15
Mesaje: 52

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

Eu nu suport sa-mi atinga puct G cu degetul pt ca ma ustura
Orgasm uterin nu am avut niciodata decat clitoridian


Fericirea, este sanatate curata!

Offline

 

#16 2008-07-16 01:40:12

iNs
New member
Inregistrat: 2008-05-11
Mesaje: 19

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

Din cate stiam numai foarte putine femei pot ejacula = squirt.
Sa inteleg ca alea nu sunt femei speciale si doar parteneri priceputi?
Si cum se poate ajunge cu degetul acolo cand nu e mai lung de 10 cm??

Offline

 

#17 2008-07-16 02:51:42

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

corect, la asta ma gandeam si eu. din poza rezulta ca e destul de sus punctul respectiv. Cum naiba ajungi cu degetul la el?


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#18 2008-07-17 12:17:55

olivia23
Membru
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 1

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

Maura a scris:

Eu nu suport sa-mi atinga puct G cu degetul pt ca ma ustura
Orgasm uterin nu am avut niciodata decat clitoridian

Cred ca daca sandokan ar dezvalui cum se procedeaza de fapt cu metoda asta, as disparea durerile de care spui, informatiile de aici par incomplete.

Offline

 

#19 2008-07-18 07:22:50

mazza_ro
New member
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 15

Re: Orgasm uterin (AFE Zone)

olivia23, cred ca ai pus punctul pe i.
din pacate, sandokhan este foarte secretos.
citez raspunsul lui:


"Prin cuvinte este f. greu de redat sau de transmis cum sa transformi aparatul genital feminin intr-un rezonator orgasmic. Trebuie mentionate masajul sanilor, stimularea la clitoris (marea majoritate a barbatilor nu stiu cum sa stimuleze aceasta zona erogena, nici cu mana si nici prin stimulare orala; dupa doar 1-2 minute tendonul sublingual oboseste si nu iese mare lucru; e nevoie de un antrenament special al muschilor limbii pentru a oferi stimulare, fara efort, 25-30 de minute), si masajul vaginului pentru a cobori bariera orgasmica la doar 1 minut (stimulare manuala) sau 3-5 minute (stimulare prin act sexual); ar trebui sa arat in mod demonstrativ cum se aplica toate astea...mai ales stimularea pentru ca o femeie sa ajunga la ejaculare (am aratat aceasta tehnica chiar unei membre Misa, studenta de 14 ani, care a vazut ca acolo urinarea dupa consumarea unor felii de pepene este luata drept ejaculare), deci nu stiu cum ar putea fi transmise aceste lucruri, poate doar printr-o caseta video/dvd demonstrativa..."

Ultima oara a fost editat de mazza_ro (2008-07-18 07:27:18)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.