homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum o sa fie a doua oara????-3


#39 2008-08-14 18:58:56

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: cum o sa fie a doua oara????

heimdall a scris:

eu nu m-as baza pe el sa se gandeasca la consecinte, la urma urmei nu ramane el insarcinat si nu face el avort daca e... deci e treaba femeii sa se gandeasca la lucrurile astea, spre binele ei

Normal ca trebuie sa se gandeasca la lucrurile astea..dar daca ea tine la el si crede ca e o relatie "buna" ar trebui sa vada ce fel de om e si daca poate fi de viitor..ca daca pe el nu il intereseaza ca ar putea ramane insarcinata atunci e de rau sad si ar trebui sa se gandeasca mai bine daca vrea o relatie cu un baiat care nu il intereseaza decat propria persoana.Intr'un cuplu 'problema' unei sarcini e 'problema' ambelor persoane nu doar a fetei..Dar sa speram ca el nu va da bir cu fugitii.

Ultima oara a fost editat de life (2008-08-14 18:59:55)


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#40 2008-08-15 18:43:04

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: cum o sa fie a doua oara????

grecu_elena a scris:

Sa dea Doamne Doamne sa fii ok! Vorbeste neaparat cu el...Poate nu ar trebui sa astepti deloc!Daca ar fi o problema...si nu esti majora...ar fi greu sa ascunzi asta de parinti... Te asteptam cu vesti! Te ajutam si noi asa cum putem,cu sfaturi...

Si eu sper sa nu fiu insarcinata,  de parinti mi-ar fi intradevar putin greu sa ascund lucrul asta, dar am noroc k sunt majora:).
Cat despre prietenul meu , am vb cu el la telefon si nu  dat bir cu fugiti, a zis k daca as fi intradevar insarcinata el nu vrea sa avortez pt k poate sa intretina un copil, dar eu in nici un caz nu sunt dispusa sa devin mama la 19 ani. Am vb si despre problemele care le aveam cu el si mi-a zis k nu ma evita pt k l-am refuzat atunci ci pt k a avut niste probleme cu politia, dar nu a vrut sa imi spuna pt k a crezut k daca aflu o sa il parasesc. Nu a vrut sa-mi zica la tel despre ce e vb, o sa ne intl maine sa mergem sa imi iau si un test de sarcina si sa imi spuna si ce fel de probleme are cu politia, eu sper sa nu fie nimik grav si sa se rezolve totul.
Abia astept sa imi fac maine testul k sa scap de griji si sper sa fie rezultatul pe care il astept, adik sa nu fiu insarcinata

Offline

 

#41 2008-08-15 22:57:09

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: cum o sa fie a doua oara????

kasandra a scris:

grecu_elena a scris:

Sa dea Doamne Doamne sa fii ok! Vorbeste neaparat cu el...Poate nu ar trebui sa astepti deloc!Daca ar fi o problema...si nu esti majora...ar fi greu sa ascunzi asta de parinti... Te asteptam cu vesti! Te ajutam si noi asa cum putem,cu sfaturi...

Si eu sper sa nu fiu insarcinata,  de parinti mi-ar fi intradevar putin greu sa ascund lucrul asta, dar am noroc k sunt majora:).
Cat despre prietenul meu , am vb cu el la telefon si nu  dat bir cu fugiti, a zis k daca as fi intradevar insarcinata el nu vrea sa avortez pt k poate sa intretina un copil, dar eu in nici un caz nu sunt dispusa sa devin mama la 19 ani. Am vb si despre problemele care le aveam cu el si mi-a zis k nu ma evita pt k l-am refuzat atunci ci pt k a avut niste probleme cu politia, dar nu a vrut sa imi spuna pt k a crezut k daca aflu o sa il parasesc. Nu a vrut sa-mi zica la tel despre ce e vb, o sa ne intl maine sa mergem sa imi iau si un test de sarcina si sa imi spuna si ce fel de probleme are cu politia, eu sper sa nu fie nimik grav si sa se rezolve totul.
Abia astept sa imi fac maine testul k sa scap de griji si sper sa fie rezultatul pe care il astept, adik sa nu fiu insarcinata

Noi iti suntem alaturi,orice ar fi!puss Sa auzim de bine! asteptam vesti.


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#42 2008-08-16 12:36:52

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: cum o sa fie a doua oara????

Nu sunt insarcinata, pt k in dimineata asta mi-a venit menstra:vcool:, dar k sa fiu sigura 100% dupa ce imi trece o sa fac un test de sarcina, pt k am inteles k nu se fac cand sti pe stop:)
A ramas doar sa lamuresc treaba cu iubitu, care cred k o sa se rezolve, sper. Am cam deviat de la subiec , initial trebuia sa fie de cum o sa fie a doua oara si s-a ajuns la cu totul altceva:)))........dar asta e, viata nu e intodeuna cum ti-o planuiesti smile

Offline

 

#43 2008-08-16 19:45:15

little_bunny
Hero member
De la: pamant la cer...te iubesc!
Inregistrat: 2007-04-13
Mesaje: 2807

Re: cum o sa fie a doua oara????

suntem alaturi de tine kasandra puss bafta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-08-19 19:30:05

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: cum o sa fie a doua oara????

o sa ma protejez data viitoare, dar nu cred k data viitoare o sa fie prea curand, pt k m-am desp definitiv de el grater . nu am reusit sa stau de vb cu el deloc, trebuia sa ne intl dar nu si-a facut timp, imi spunea mereu sa il inteleg k are niste probleme si k ne intl maine , dar de 3-4 zile zicea asta si "maine" nu a mai venit. cum vrea el sa il inteleg din moment ce nici macar n uspune ce probleme are. l-am sunat sa-i spun k vreau sa ne desp daca el continue sa se poarte asa si ne-am certat rau de tot, l-am injurat destul de urat pt k mi-am iesit din fire, iar el mi-a inchis telefonu. nu cred k o sa ne mai impacam, dupa cum am vb cu el sunt sigura k nu o sa mai ma caute, iar eu sunt prea orgolioasa k sa-l sun sa-mi cer scz sad

Offline

 

#45 2008-08-19 21:46:54

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: cum o sa fie a doua oara????

nu shtiu ce sa ma mai fac cu el. credeti k ar fi bn sa fac tot eu primul pas si sa-l caut ???

Offline

 

#46 2008-08-19 22:01:28

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: cum o sa fie a doua oara????

Imi e si cam aiurea sa-l sun dupa cate i-am zis, i-am vb foarte urat iar el nu zicea nimik, decat statea si asculta si cand s-a saturat mi-a inchis telefonul. Mi-am iesit din fire si cum sa nu ies cand eu am auzit de la niste cunostinte, "prieteni" de-ai lui, k ar fi logodit cu o fata cu care sta dinainte s ma cunoasca pe mine. Si cand il sun sa-i cer explicatii tot ce imi zice e sa ma linistesc k o sa ne intl si vb grater( . M-a dezamagit foarte mult

Offline

 

#47 2008-08-20 10:47:35

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: cum o sa fie a doua oara????

kasandra a scris:

Imi e si cam aiurea sa-l sun dupa cate i-am zis, i-am vb foarte urat iar el nu zicea nimik, decat statea si asculta si cand s-a saturat mi-a inchis telefonul. Mi-am iesit din fire si cum sa nu ies cand eu am auzit de la niste cunostinte, "prieteni" de-ai lui, k ar fi logodit cu o fata cu care sta dinainte s ma cunoasca pe mine. Si cand il sun sa-i cer explicatii tot ce imi zice e sa ma linistesc k o sa ne intl si vb grater( . M-a dezamagit foarte mult

Eu cred k dak era logodit cu alta fata aflai pana acum...Nu risca sa iasa cu tine stiind in ce situatie e...Eu te sfatuiesc k inainte sa-l suni sa-i dai un mesaj in care sa-ti crei scuze...K nu se stie dak iti va raspunde la telefon dupa cate i-ai zis...Poate e si el la fel de orgolios ca tine...Succes! te asteptam cu vesti!puss


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#48 2008-08-20 11:13:26

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: cum o sa fie a doua oara????

grecu_elena a scris:

kasandra a scris:

Imi e si cam aiurea sa-l sun dupa cate i-am zis, i-am vb foarte urat iar el nu zicea nimik, decat statea si asculta si cand s-a saturat mi-a inchis telefonul. Mi-am iesit din fire si cum sa nu ies cand eu am auzit de la niste cunostinte, "prieteni" de-ai lui, k ar fi logodit cu o fata cu care sta dinainte s ma cunoasca pe mine. Si cand il sun sa-i cer explicatii tot ce imi zice e sa ma linistesc k o sa ne intl si vb grater( . M-a dezamagit foarte mult

Eu cred k dak era logodit cu alta fata aflai pana acum...Nu risca sa iasa cu tine stiind in ce situatie e...Eu te sfatuiesc k inainte sa-l suni sa-i dai un mesaj in care sa-ti crei scuze...K nu se stie dak iti va raspunde la telefon dupa cate i-ai zis...Poate e si el la fel de orgolios ca tine...Succes! te asteptam cu vesti!puss

Da si mie imi vine cam greu sa cred k are pe alta, daca era asa trebuia sa aud eu ceva in 9 luni de cand suntem impreuna, dar nu prea stiu ce sa cred......, am mai spus k de cateva zile ma rog de el sa ne intl sa stam de vb si imi spune mereu k are treaba si ne intl "maine". O sa-l sun dar nu acum, poate sapt viitoare, intre timp ne mai trec nervii si mie si lui. Eu la noapte o sa plec la munte si o sa stau acolo o sapt asa k o sa-l sun cand ma intorc, k sa putem sa ne si intl sa discutam fata in fata k prin telefon nu e acelasi lucru.....

Offline

 

#49 2008-08-20 17:10:50

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: cum o sa fie a doua oara????

Nu era prieten comun de-al nostru, doar cunostiinta. Un baiat care a vrut sa stea cu mine mai demult, in urma cu vreo 4 luni si l-am refuzat, dar am ramas amici, nu s-a suparat pe mine atunci asa k nu vad de ce ar veni acum dupa atatea luni sa minta lucrul asta

Offline

 

#50 2008-08-20 17:17:48

honeyica
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 1423

Re: cum o sa fie a doua oara????

kasandra a scris:

grecu_elena a scris:

kasandra a scris:

Imi e si cam aiurea sa-l sun dupa cate i-am zis, i-am vb foarte urat iar el nu zicea nimik, decat statea si asculta si cand s-a saturat mi-a inchis telefonul. Mi-am iesit din fire si cum sa nu ies cand eu am auzit de la niste cunostinte, "prieteni" de-ai lui, k ar fi logodit cu o fata cu care sta dinainte s ma cunoasca pe mine. Si cand il sun sa-i cer explicatii tot ce imi zice e sa ma linistesc k o sa ne intl si vb grater( . M-a dezamagit foarte mult

Eu cred k dak era logodit cu alta fata aflai pana acum...Nu risca sa iasa cu tine stiind in ce situatie e...Eu te sfatuiesc k inainte sa-l suni sa-i dai un mesaj in care sa-ti crei scuze...K nu se stie dak iti va raspunde la telefon dupa cate i-ai zis...Poate e si el la fel de orgolios ca tine...Succes! te asteptam cu vesti!puss

Da si mie imi vine cam greu sa cred k are pe alta, daca era asa trebuia sa aud eu ceva in 9 luni de cand suntem impreuna, dar nu prea stiu ce sa cred......, am mai spus k de cateva zile ma rog de el sa ne intl sa stam de vb si imi spune mereu k are treaba si ne intl "maine". O sa-l sun dar nu acum, poate sapt viitoare, intre timp ne mai trec nervii si mie si lui. Eu la noapte o sa plec la munte si o sa stau acolo o sapt asa k o sa-l sun cand ma intorc, k sa putem sa ne si intl sa discutam fata in fata k prin telefon nu e acelasi lucru.....

crezi k ar trebui sa lasi lucrurile asa timp de o sapt? de ce nu l ai sunat azi sa va intalniti sa vb? kt de mult iti mai doresti sa fiti impreuna?


time is precious.....

Offline

 

#51 2008-08-20 19:50:50

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: cum o sa fie a doua oara????

Imi doresc mult sa fim impreuna, k doar e singurul baiat cu care m-am culcat, asa k va dati seama k ma doare foarte mult ce se intampla acum. Daca nu sa ne mai impacam nu cred k o sa-mi fac pe altcineva prea curand...adik nu ma pot vedea cu altcineva grater

Offline

 

#52 2008-08-21 15:11:27

Aleex
New member
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 49

Re: cum o sa fie a doua oara????

pff...la mine a doua oara...a fost najpa rau...a durut ji mi`a curs si sange...oare cat o sa mai curga sange? da mai e o kestie..k prietenu meu mai e ji virgin inka..kiar dak eu numai sunt cesafac

Offline

 

#53 2008-08-21 15:13:46

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cum o sa fie a doua oara????

Aleex, vezi ca baietilor nu e musai sa li se rupa nimic smile deci daca si-a folosit-o o data nu mai e virgin

Offline

 

#54 2008-08-22 01:19:19

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: cum o sa fie a doua oara????

katalyna, ti-am ascultat sfatul si l-am sunat, mi-am cerut scuze pt felul in care i-am vb. intradevar e foarte suparat pe mine, mi-a zis k nu s-ar fi asteptat niciodata sa-i vb asa, dar   in rest totul a mers bine, vrea sa ne intl sa lamurim lucrurile cand ma intorc eu de la munte (peste cateva zile). ms mult pt sfaturi, ai avut dreptate , uneori e bine sa mai ranuntam la orgoliu din cand in cand

Ultima oara a fost editat de kasandra (2008-08-22 01:23:15)

Offline

 

#55 2008-09-04 23:45:24

Amaria
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 2011

Re: cum o sa fie a doua oara????

intotdeuna intr'o relatie trebuie sa cedeze cineva insa nu intotdeuna aceeasi persoana


At the top of the world there’s an island.A place where the sun never shines,but the people don’t care.
Because the snow over there is so bright they nearly go blind.

Offline

 

#56 2008-09-05 00:00:49

Amaria
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 2011

Re: cum o sa fie a doua oara????

eh..


At the top of the world there’s an island.A place where the sun never shines,but the people don’t care.
Because the snow over there is so bright they nearly go blind.

Offline

 

#57 2008-09-08 16:09:43

Tipa 15
New member
Inregistrat: 2008-09-04
Mesaje: 9

Re: cum o sa fie a doua oara????

vai fetelor ma speriati...lol...eu sunt virgina si in curand...n-o sa mai fiu...chiar curge mult sange prima data?...aoleo...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.