homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Baietii simt vreo diferenta???


#1 2008-08-08 17:05:28

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

baietii simt vreo diferenta???

prietenul meu nu prea vrea sa facem sex cu prezervativ si desi nu se termina in mine mie mi se pare totusi riscant atata timp cat eu nu fol antic. nu prea inteleg de ce nu vrea, ei nu simt aceeasi placere cu prezervativ, e vreo diferenta???

Offline

 

#2 2008-08-08 17:06:51

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: baietii simt vreo diferenta???

depinde de fiecare.sunt baieti care spun k nici nu simt prezervativul,dar sunt si altii kre nu il suporta.....si eu cred k e o diferenta,dar ma repet,depinde de fiecare smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#3 2008-08-08 17:09:39

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: baietii simt vreo diferenta???

daca pt tine nu e bine asa, daca nu te simti in siguranta fara protectie, de ce faci asta ? vorbeste cu el. trebuie sa inteleaga. nu conteaza doar placerea lui. nu cred ca nu se poate simti bine cu prezervativ. kiar daca e o diferenta, la ei nu e mare problema sa aiba orgasm..

Offline

 

#4 2008-08-08 17:10:40

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: baietii simt vreo diferenta???

e o diferenta, clar. dar riscul de sarcina zic eu ca e mai important decat stropul de placere in plus sau in minus...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#5 2008-08-08 17:12:39

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: baietii simt vreo diferenta???

sau gandeste-te daca vrei sa iei AC...
uite, prietenul meu chiar nu suporta prezervativul, nu e doar un moft, ce sa-i fac ? daca exista o metoda prin care sa fie toata lumea multumita, de ce nu ?

Ultima oara a fost editat de heimdall (2008-08-08 17:12:52)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-08-08 17:35:47

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: baietii simt vreo diferenta???

poi eu as lua AC dar nu am o viata sexuala regulata, o data pe sapt, uneori chiar mai rar si am auzit k AC trebuie luate numai cand faci sex destul de des...nu doar cand apuci:D

Offline

 

#7 2008-08-08 17:37:51

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: baietii simt vreo diferenta???

n-are a face, nu scrie nicaieri de cate ori trebuie s-o faci smile

Offline

 

#8 2008-08-08 17:38:52

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: baietii simt vreo diferenta???

nu-i adevarat tongue exista si virgine care iau ac, pt reglarea menstrei... nu conteaza de cate ori faci sex, conteaza daca vrei sau nu sa le iei.


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#9 2008-08-08 17:41:37

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: baietii simt vreo diferenta???

poi atunci o sa incept eu sa iau AC, m-am gandit mai demult la lucrul asta, avea totusi o singura retinere, daca va spun poate o sa radeti de mine , dar eu nu prea vruiam sa iau pt k auzisem k de la AC poti sa te ingrasi si tin foarte mult la corpul meu:))) dar decat sa stau cu stresul sa nu raman insarcinata, mai bn ma apuc de sport:D

Offline

 

#10 2008-08-08 17:41:54

Nicoleta8811
New member
Inregistrat: 2008-06-04
Mesaje: 38

Re: baietii simt vreo diferenta???

mie mi-a spus doamna doctor sa iau ac daca am o viata sexuala activa . in cazul in care  fac dragoste mai rar de o data pe saptamana a spus ca recomanda prezervativul

Offline

 

#11 2008-08-08 17:47:59

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: baietii simt vreo diferenta???

tot asa shtiam si eu k de preferat, dar daca nu reusesc sa il conving sa fol el prezervativ, o sa incep sa iau eu AC, trebuie sa vb mai serios cu el despre asta k in nici un caz nu ii doresc un copil la 19 ani

Offline

 

#12 2008-08-08 17:49:19

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: baietii simt vreo diferenta???

Nicoleta8811 a scris:

mie mi-a spus doamna doctor sa iau ac daca am o viata sexuala activa . in cazul in care  fac dragoste mai rar de o data pe saptamana a spus ca recomanda prezervativul

si mie la fel. neutral si folosim prez..

Offline

 

#13 2008-08-08 18:02:09

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: baietii simt vreo diferenta???

adina84 a scris:

Nicoleta8811 a scris:

mie mi-a spus doamna doctor sa iau ac daca am o viata sexuala activa . in cazul in care  fac dragoste mai rar de o data pe saptamana a spus ca recomanda prezervativul

si mie la fel. neutral si folosim prez..

pt ca e mai simplu asa... nu pt ca ar avea consecinte negative daca iei ac si nu faci sex des


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#14 2008-08-08 18:47:28

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: baietii simt vreo diferenta???

faza cu "nu imi place prezervativul" mi se pare super aiurea din mai multe motive:
1. daca a mai avut prietene pana acum (si banuiesc ca a avut...ca altfel nu stia ce diferenta e intre cu si fara prezervativ)...exista sanse sa aiba cine stie ce boli (de vreme ce nu-i place cu prezervativ inseamna ca pana acum a facut numai sex neprotejat)...deci inainte sa te gandesti la AC sau sex fara prezervativ mai bine sa-l pui sa-si faca niste analize.
2. mi se pare extrem de egoist din partea lui sa puna problema astfel. in cazul unei sarcini...nu el e cel care ar suporta avortul....sau daca iei postinor nu el e cel care va suporta toate efectele aiurea are hormonilor aia. e usor pentru ei sa zica nu-mi place cu prezervativ si gata. Dar daca ei ar fi cei care ar ramane insarcinati, pun pariu ca nu s-ar mai gandi la diferentele intre sexul cu si fara prezervativ....ar fi mai importanta protectia.
3. Ac nu au efecte adverse daca le folosesti pe cele potrivite. problema e (mai ales cu medicii nostri care isi dau interesul atat de bine) ca nu intotdeauna gasesti din prima ce ti se potriveste. Eu am luat 7kg in 3 luni de la antibebe (mancand normal asa cum mancam de 5-6ani)....si in jumatate de an nu am reusit sa le dau jos (nici macar prin mers la sala, diete, etc)....nu mai zic de cosurile care le-am avut pe perioada cat luam AC...desi pastilele mi-au fost prescrise de medici (deci nu luate de capul meu). Din pacate nu pot renunta la ele din cauza unor probleme medicale (chisturi), dar sincer daca nu ar fi asta le-as arunca....numai probleme am avut din cauza lor. neutral Si desi am schimbat 3 tipuri, tot nu am gasit vreunul care sa mi se potriveasca....si decat sa mai fac experimente pe corpul meu (si sa adun toate efectele aiurea de la toate), am ales cele cu efectele adeverse cele mai putine si pe alea le iau eu acum.
Daca tot nu faci sex des....ar fi mai bine si mai usor sa folositi prezervativ...parerea mea de om patit.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#15 2008-08-08 18:50:30

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: baietii simt vreo diferenta???

ai foarte mare dreptate andreea86

Offline

 

#16 2008-08-08 19:00:22

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: baietii simt vreo diferenta???

nu sunt impotriva anticonceptionalelor, sa nu intelegeti gresit...dar eu am avut prea multe probleme de la ele (foarte probabil din cauza medicilor care in loc sa-si dea interesul, iti prescriu ce eu ei pe stoc sau ce dau de obicei la toate fetele) incat sa pot sa recomand si la alte fete atat de usor. Daca iei sau nu anticonceptionale mi se pare o decizie care se ia in cuplu, cand fata e siuga ca vrea asta si-si asuma si riscul efectelor negative (in cazul in care nu nimereste un medic bun si nu ii sunt prescrise apstilele cele mai potrivite). Nu e o decizie care s-o iei doar pentru ca "domnu" nu are chef sa foloseasca prezervativ...si decat sa ramai insarcinata e ok si cu Ac. Nu sunt niste bomboane. Aveti grija de corpul vostru fetelor, si puneti-va pe voi pe primul loc....faceti-va respectate.

Ultima oara a fost editat de Andreea86 (2008-08-08 19:02:40)


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#17 2008-08-08 19:29:06

kasandra
New member
Inregistrat: 2008-07-28
Mesaje: 68

Re: baietii simt vreo diferenta???

Andreea86 ma face sa renunt la ideea AC si cu argumente foarte bune, cred k mai bn as vb cu el despre cum sa ne protejam pe viitor k sa pot sa stau si eu linistita si sa fiu mai relaxata

Offline

 

#18 2008-08-08 23:11:19

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: baietii simt vreo diferenta???

Katalyna2311 a scris:

si eu m-am ingrasat, dar am mancat orice si fara limite. ma asteptam sa ma ingras mai mult. acum sunt la regim

eu tocmai...ca am mancat ca de obicei. nu pot sa zic ca mancam sanatos...se mai intampla sa nu mananc nimic toata ziua...si seara sa mi se faca foame si sa mananc....dar asa am fost mereu si niciodata nu am avut probleme cu kilogramele...mai punem 2 kg pe mine pe care in 2 zile le dadeam jos imediat...nu am avut niciodata mai mult de 47de kg...si dupa 3 luni de AC am ajuns la 52 kg (de la 45 cat aveam inainte sa incep sa iau)....si problema e ca nu pot sa le dau jos...oricat sport am facut...si am avut zile cand mancam numai cartofi fierti. Cosurile au disparut cand am schimbat anticonceptionalele, dar kg au ramas acolo. sad

kasandra a scris:

Andreea86 ma face sa renunt la ideea AC si cu argumente foarte bune, cred k mai bn as vb cu el despre cum sa ne protejam pe viitor k sa pot sa stau si eu linistita si sa fiu mai relaxata

Unele fete nu au avut asemenea efecte aiurea, ca mine...depinde de noroc (si de medic, desi eu am fost la vreo 4 medici si degeaba). Dar in momentul in care te hotarasti sa iei AC, sa fie pentru ca asa vrei tu si consideri ca esti pregatita...nu ca nu-i convine lui prezervativul (mai ales daca tu zici ca nu simti nici o diferenta si nu te deranjeaza sa folositi prezervativul).
si e foarte bine ca te-ai hotarat sa vobesti cu el. trebuie sa inteleaga ca protectia e problema la amandoi, nu numai a ta. Si daca nu-i convine, sa faca sex singur. big_smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#19 2008-08-09 00:36:01

ancutika
Sr. member
De la: Unirea, Alba
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 1291

Re: baietii simt vreo diferenta???

Eu is foarte multumita de AC. Iau din februarie si m-am ingrasat un kg acum ca-i vacanta si am scapat de bac si de stres, nu de la ele tongue Ma simt foarte bine cu ele. Imi vine menstruatia regulat, ma tine mai putin decat inainte, nu mai am dureri nici inainte sa-mi vina nici cand is bolnava...singuru dezavantaj a fost ca am avut in prima luna spotting. da a tinut numa 5 zile..si acum e totul foarte bine. Eu una as lua pastile si daca nu as face sex. Ma simt chiar foarte bine cu ele


16.01.2016 si viata noastra e mai frumoasa bebe boy

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.