homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Chisturi si anticonceptionale-2


#20 2008-08-22 15:41:13

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Chisturi si anticonceptionale

nu


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 



#21 2008-08-22 15:44:43

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: Chisturi si anticonceptionale

...daca nu vrea dr. sa-ti faca echo transvaginala wink

Offline

 

#22 2008-08-26 14:53:46

raxanitas10
New member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 19

Re: Chisturi si anticonceptionale

acum vreo 2 luni am mers la un ecograf sa-mi vad ovarele ... mai mult pentru un control de rutina .... si mi s-a spus ca am un chist pe ovar de 7 cm .... am luat niste picaturi naturiste si acum mi s-a spus ca nu mai am chistul ala ci ca am ovare polichistice .... eu nu inteleg cum vine asta. Adica acum 2 luni aveam doar un chist de 7 cm si acum am ovare polichistice? Se poate ca polichisturile sa apar in asa scurt timp? mie mi se pare cam ciudat.  Pentru polichisturile astea mi s-a spus sa iau dianne - 35 . Este bun tratamentul?  Dianne - 35 mi s-a recomandat si pentru chistul ala mare da nu le-am luat rotfl.
Am citit pe un site ca poti face diabet de la ovarele polichistice pentru ca organismul nu mai recunoaste insulina .... sa fie adevarat? sau trebuie sa ai si o greutate peste media normala ca sa se intample asta? sunt destul de speriat pentru ca de cele mai multe ori medicii nu vor sa ne spuna ce se intampla si nu au grija de noi sjuk.

Ultima oara a fost editat de raxanitas10 (2008-08-26 15:15:55)

Offline

 

#23 2008-08-26 14:58:26

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Chisturi si anticonceptionale

pai ar trebui sa le iei. chisturile nu dispar cu picaturi naturiste wink

Offline

 

#24 2008-08-26 16:33:36

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Chisturi si anticonceptionale

Roxanitas parerea mea este sa te linistesti in primul rand. Diagnosticul de ovare polichistice nu se pune doar in urma unui echograf. Acest diagnostic presupune mult mai multe analize hormonale. Unii medici se cam grabesc in pune acest diagnostic si in a prescrie imediat Diane 35. Parerea mea este sa mai consulti un medic, eventual si un endocrinolog. De fapt, endocrinologul este cel mai in masura sa puna acest diagnostic.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.