homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Animalele de companie & nou nascutii


#1 2008-08-13 15:55:50

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

animalele de companie & nou nascutii

Stiu ca parca s-a mai discutat intr-un topic despre problema aceasta, dar era legat de toxoplasmoza
Sunt gravida, si prietenul meu ma obliga sa renunt la cainele meu, atunci cand va aparea copilul. din cauza ca "daca sare pe copil? daca lasa par si inhaleaza copilul?" etc... I-am spus ca nu voi face asta, din moment ce si eu am crescut cu animale in casa, si nu am avut niciodata probleme din cauza lor. Atunci a recurs la amenintari de genu: ori ma paraseste pentru treaba asta ca cica aleg cainele in locul lui, ori cand nu sunt eu acasa o ia si o duce in camp :f?rbannad: ceea ce mi s-a parut culmea.
Am un atasament mai special fata de cateaua mea, pentru ca am cumparat-o acum 4 ani jumatate dupa ce-am suferit o intrerupere de sarcina la obligatiile partenerului de atunci, si-o iubesc ca pe ochii din cap, plus ca e super cuminte! Si cu siguranta va face echipa buna de joaca cu bebe

Voi ce parere aveti vis-a-vis de solutiile lui?

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-08-15 13:04:08)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 



#2 2008-08-13 16:50:31

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: animalele de companie & nou nascutii

si eu am crescut cu animale iar sora mea la 1 luna dormea cu cateaua in patut (se suia printre gratii la ea big_smile). sunt convinsa ca cu putina atentie se poate convietui smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2008-08-13 16:56:37

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: animalele de companie & nou nascutii

eu una stiu asta...

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-08-13 17:54:31)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#4 2008-08-14 12:42:22

CM
New member
Inregistrat: 2008-04-30
Mesaje: 64

Re: animalele de companie & nou nascutii

si eu am caine in casa lup chiar ,si nu avem de gand sa renuntam la ea.

Offline

 

#5 2008-08-15 09:48:31

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: animalele de companie & nou nascutii

_alexa_ eu zic sa pastrezi catelul si sa ii ti separati o perioada de timp pe bebe si cutu , eu am pisoi si pana cand a avut bbe 8 luni nu s-au vazut la ochi si nici nu au intrat in aceleasi camere .... pisu in balcon si balcon (am 2 ) si bebe in restul casei .... acum Robi il mangaie si se joaca cu el ... si nu sunt probleme. Oricum eu nu sunt deacord ca animalul sa stea bot in bot cu bebe mic ... cand se face mai mare e ok , pana atunci separati (vb aia poti sa inveti cainele macar sa nu se urce in pat, canapele sau pe unde sta bebe )

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-08-15 10:09:27

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: animalele de companie & nou nascutii

nici nu se punea problema sa stea in aceeasi camera, sau sa stea bot in bot! E vorba ca eu sunt obligata de partenerul meu sa renunt la cainele meu...
eu am crescut cu caine toata viata mea! nu eu vreau sa renunt la caine... grater


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#7 2008-08-15 10:19:06

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: animalele de companie & nou nascutii

naspa

Offline

 

#8 2008-08-15 11:09:44

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: animalele de companie & nou nascutii

ralluka a scris:

naspa

aha,dar poate e mai bine wink


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#9 2008-08-15 11:11:05

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: animalele de companie & nou nascutii

eu am vazut filmuletze cu copilasi mici de pe dincolo
acolo fiecare familie aproape are cel putin un caine
si nu mor
paranoia e in romania insa

Offline

 

#10 2008-08-15 11:32:38

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: animalele de companie & nou nascutii

:/hmm.dap,aici ai dreptate:k:


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#11 2008-08-15 13:02:33

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: animalele de companie & nou nascutii

eu stiu ca-i foarte bine in special pentru copil sa aiba animale aproape!
de exemplu, am un copil mic pe scara blocului care atunci cand vede un catel oricat de mic si dragalas ar fi el, incepe si urla din toate puterile si face ditamai criza de istericale. nu vreau sa ajunga si al meu asa!


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#12 2008-08-15 13:04:51

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: animalele de companie & nou nascutii








si cred ca nici un copil si nici un caine n-au murit rotfl2

Offline

 

#13 2008-08-15 13:05:39

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: animalele de companie & nou nascutii

copilul poate ingera par de la animale si mai e ceva, ne miram de toxoplasmoza sau altele, pun pariu ca nu exista om care sa nu fi avut animal si sa nu ii iasa toxo IGG pozitiv.... si sa stiti ca lasa urme toxo, cititi pe net
mie imi plac animalele, dar nu in casa, numai cand ma gandesc ca se aseaza un caine cu fundul pe canapea si apoi pun eu obrazul acolo, ptiiii!


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#14 2008-08-15 13:09:19

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: animalele de companie & nou nascutii

lol cateaua mea are fotoliul ei, nu se urca pe nimic altceva. este super bine dresata... (dobermann de meserie big_smile)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#15 2008-08-15 13:10:52

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: animalele de companie & nou nascutii

eu am avut caine 15 ani...a murit de batranete
eu stiu ce inseamna sa ai caine si e imposibils a te desparti asa de un animal

acum iar am catel..dar nu l-as da nici daca as avea 15 copii

Ultima oara a fost editat de ralluka (2008-08-15 13:11:10)

Offline

 

#16 2008-08-15 14:45:00

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: animalele de companie & nou nascutii

Si eu am avut un caine la bunici cand eram mica. Pana pe la 6 ani am stat la bunici cu toate animalutele si nu am patit nimic, dimpotriva am fost un copil sanatos (nici nu am avut bolile copilariei, doar rubeola).

Offline

 

#17 2008-08-15 16:26:39

mariuta
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 67

Re: animalele de companie & nou nascutii

daliana a scris:

copilul poate ingera par de la animale si mai e ceva, ne miram de toxoplasmoza sau altele, pun pariu ca nu exista om care sa nu fi avut animal si sa nu ii iasa toxo IGG pozitiv.... si sa stiti ca lasa urme toxo, cititi pe net
mie imi plac animalele, dar nu in casa, numai cand ma gandesc ca se aseaza un caine cu fundul pe canapea si apoi pun eu obrazul acolo, ptiiii!

eu am caine de 6 ani si n-am avut niciodata toxoplasmoza
si va spun sincer ca dupa ce am dormit cu el in pat si uneori pe aceeasi perna nu poti sa il dau pur si simplu, e ca si copilul meu
eu una nu renunt la el, o sa am doar mai multa grija
doar cine are caine poate sa inteleaga

Offline

 

#18 2008-08-15 16:32:12

CristinaOlaru
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 304
Site

Re: animalele de companie & nou nascutii

Si eu am pisica si am crescut`o de cand era cat un ghemotoc de blana.. eu nu ma pot desparti de ea nici moarta.. si nici sotu` nu are nimic importiva.. plus ca ea simte ca mami ei are ceva in burticuta ..sa vedeti cum sta langa mine si da cu labuta peste burtica si da din codita ..si eu ii zic ca mami are in burtica un fratior.. ca ea e femela .. si ca ea e cea mai mare si trebuie sa aibe grija de el ca e mai mic ..si ea parca intelege si miauna incet incet de parac ar sti ce spun..plus ca si eu am crescut la bunici cu fel si fel de animalute pe langa mine ..pisici, catei si alte troncanitoare ...asa ca ...nush` da eu nu imi voi tine copilul intr-un glob de cristal.. e bine cu animale ca uite asa isi face copilu` anticorpii


:gravida33+
bebe

Offline

 

#19 2008-08-15 16:45:14

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: animalele de companie & nou nascutii

mariuta a scris:

daliana a scris:

copilul poate ingera par de la animale si mai e ceva, ne miram de toxoplasmoza sau altele, pun pariu ca nu exista om care sa nu fi avut animal si sa nu ii iasa toxo IGG pozitiv.... si sa stiti ca lasa urme toxo, cititi pe net
mie imi plac animalele, dar nu in casa, numai cand ma gandesc ca se aseaza un caine cu fundul pe canapea si apoi pun eu obrazul acolo, ptiiii!

eu am caine de 6 ani si n-am avut niciodata toxoplasmoza
si va spun sincer ca dupa ce am dormit cu el in pat si uneori pe aceeasi perna nu poti sa il dau pur si simplu, e ca si copilul meu
eu una nu renunt la el, o sa am doar mai multa grija
doar cine are caine poate sa inteleaga

Asa e


si de la caine nu se face toxoplasmoza
numai de la pisicoase

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.