homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopsea par-43


#799 2011-05-05 11:19:58

alysar
New member
Inregistrat: 2011-03-21
Mesaje: 27

Re: vopsea par

k?reste a scris:

Tinand cont ca nu m-am vopsit niciodata, dintr-un castaniu inchis ar putea sa-mi iasa un lond caramel?

Daca parul tau este natural ,cu o vopsea buna,cat de cat profesionala iti iese blond caramel insa nu cred ca din prima vopsire.Depinde de pigmentul parului tau,cat de repede cedeaza...


Onlar gulmek bana da farkli, ben gulmek onlara tum vardir gibi!!!

Offline

 



#800 2011-05-05 11:49:39

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: vopsea par

alysar a scris:

k?reste a scris:

Tinand cont ca nu m-am vopsit niciodata, dintr-un castaniu inchis ar putea sa-mi iasa un lond caramel?

Daca parul tau este natural ,cu o vopsea buna,cat de cat profesionala iti iese blond caramel insa nu cred ca din prima vopsire.Depinde de pigmentul parului tau,cat de repede cedeaza...

Iti trimit o poza pe mail sa-ti dai cu parerea? big_smile Nu m-am mai vopsit niciodata, am incercat de 2 ori cu sampoane de tin 8 spalari, atat.


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#801 2011-05-05 11:51:05

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: vopsea par

alysar a scris:

k?reste a scris:

Tinand cont ca nu m-am vopsit niciodata, dintr-un castaniu inchis ar putea sa-mi iasa un lond caramel?

Daca parul tau este natural ,cu o vopsea buna,cat de cat profesionala iti iese blond caramel insa nu cred ca din prima vopsire.Depinde de pigmentul parului tau,cat de repede cedeaza...

cu o vopsea profesionala iti iese smile

Offline

 

#802 2011-05-05 12:28:05

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: vopsea par

Violete.Purpurii a scris:

alysar a scris:

k?reste a scris:

Tinand cont ca nu m-am vopsit niciodata, dintr-un castaniu inchis ar putea sa-mi iasa un lond caramel?

Daca parul tau este natural ,cu o vopsea buna,cat de cat profesionala iti iese blond caramel insa nu cred ca din prima vopsire.Depinde de pigmentul parului tau,cat de repede cedeaza...

cu o vopsea profesionala iti iese smile

E loncolor. Nu stiu cat de profesionala este ca nu ma pricep deloc sad


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#803 2011-05-05 12:57:28

alysar
New member
Inregistrat: 2011-03-21
Mesaje: 27

Re: vopsea par

k?reste a scris:

Violete.Purpurii a scris:

alysar a scris:


Daca parul tau este natural ,cu o vopsea buna,cat de cat profesionala iti iese blond caramel insa nu cred ca din prima vopsire.Depinde de pigmentul parului tau,cat de repede cedeaza...

cu o vopsea profesionala iti iese smile

E loncolor. Nu stiu cat de profesionala este ca nu ma pricep deloc sad

Sincer nu ti-o recomand.Iti spun patania mea cu Loncolor.Culoarea mea naturala,saten deschis rece.Peste ea,suvute blonde superbe,dar ma plictisisem de ele ,le aveam cam de 1 an.Buun,ma duc intr-un hypermarket unde de altfel lucram l avremea respectiva si ma fofilez pe la raionul de vopsele.O tipa foarte draguta imi recomanda vopseaua de la loncolor,o mai folosisem pe culoarea mea naturala sa ma fac blonda dar nu iesea ca pe cutie(la blondul cenusiu cel mai deschis iesea caramel dubios).Eu cautam o nuanta sa acopar suvitele dar sa fie cat de cat naturala,si mi-a placut satenul acela natura de mi la prezentat ea.Am pus vopseaua in cap in seara respectiva,si dupa ce m-am spalat TEROARE!!!!! iesisem saten inchis roscat,pe alocuri pete de culoarea ruginei...ingrozitor...
Acum eu te sfatuiesc ori sa incerci ori o vopsea cu putere mare de deschidere cum e l'preal(din ce am auzit) sau palette,ori te faci la coafor.


Onlar gulmek bana da farkli, ben gulmek onlara tum vardir gibi!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#804 2011-05-05 15:45:43

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: vopsea par

alysar a scris:

k?reste a scris:

Violete.Purpurii a scris:


cu o vopsea profesionala iti iese smile

E loncolor. Nu stiu cat de profesionala este ca nu ma pricep deloc sad

Sincer nu ti-o recomand.Iti spun patania mea cu Loncolor.Culoarea mea naturala,saten deschis rece.Peste ea,suvute blonde superbe,dar ma plictisisem de ele ,le aveam cam de 1 an.Buun,ma duc intr-un hypermarket unde de altfel lucram l avremea respectiva si ma fofilez pe la raionul de vopsele.O tipa foarte draguta imi recomanda vopseaua de la loncolor,o mai folosisem pe culoarea mea naturala sa ma fac blonda dar nu iesea ca pe cutie(la blondul cenusiu cel mai deschis iesea caramel dubios).Eu cautam o nuanta sa acopar suvitele dar sa fie cat de cat naturala,si mi-a placut satenul acela natura de mi la prezentat ea.Am pus vopseaua in cap in seara respectiva,si dupa ce m-am spalat TEROARE!!!!! iesisem saten inchis roscat,pe alocuri pete de culoarea ruginei...ingrozitor...
Acum eu te sfatuiesc ori sa incerci ori o vopsea cu putere mare de deschidere cum e l'preal(din ce am auzit) sau palette,ori te faci la coafor.

Eu vreau un blond caramel, blond coniac, cam asa as vrea sa-mi iasa. Tipa de una mi-am luat vopseaua a zis ca imi iese daca iau blond cenusiu big_smile


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#805 2011-05-05 15:53:08

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: vopsea par

M-am vopsit inainte de Paste,vineri sau sambata,nu mai stiu exact. Am folosit palette(negru albastrui),si de atunci nu stiu ce sa ma mai fac:a trebuit sa imi tai unghiile,pentru ca mi s-au albastrit de la vopsea,cum puneam mana in cap,cum se faceau unghiile albastre,de atunci murdaresc absolut toate prosoapele care le folosesc sa imi sterg parul,murdaresc lenjeria de pat  skitarg
Nu stiu ce sa ma mai fac. Nu am mai patit niciodata asa ceva(ma vopsesc cu negru de aproximativ 4 ani);am spalat ffff bine parul,si nu imi imaginez unde e problema...au trecut totusi aproape 2saptamani de cand m-am vopsit,si nu mai scap de problema asta...
Ce as mai putea sa fac?

Offline

 

#806 2011-05-06 19:20:50

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: vopsea par

kathrynn a scris:

Am intrebat si eu in urma cu ceva timp la un alt topic despre vopsea de par / par vopsit si nu mi-a raspuns nimeni. Oricum o sa o incerc numai sa ma hotarasc la nuanta.

Ai cumparat-o pana la urma? eu am cumparat-o, dar nu indraznesc inca... fetelor, voi va faceti mereu acel test de alergie?

Offline

 

#807 2011-05-07 17:22:46

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: vopsea par

eu recunosc ca nu am facut nici macar o singura data testul de alergie in 8 ani de cand ma vopsesc. pana acum nu am patit nimic  lol

bianca cesafac eu am incercat mai toate culorile negru albastrui de pe piata si nici una nu mi-a facut asa cesafac si eu tot de paste m-am vopsit si dupa 2 spalari deja nu mi se mai murdareste nici prosopun. nu siu ce sa iti spun sincer, nu am patit cesafac

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-05-07 17:23:11)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#808 2011-05-07 20:01:42

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: vopsea par

eu mi-am facut aseara testul. Pana acum nu am nicio reactie, cu exceptia faptului ca la inceput m-a cam luat cu dureri de cap.

Offline

 

#809 2011-05-07 20:03:39

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: vopsea par

problema e la pallette...din cate stiu eu toate pers pe care le cunosc si s-au vopsit cu ea au avut aceeasi problema


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#810 2011-05-07 20:04:55

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: vopsea par

pallette color xxl sau oricare? probleme cu testul de alergie? eu doar cu color xxl ma faceam, m-am tot facut vreo 2 ani si nu am avut probleme, de aia intreb


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#811 2011-05-07 20:08:15

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: vopsea par

eu ieri mi-am cumparat l'oreal sublime mousse. ultima data am avut casting, dar aia era fara amoniac. sublim mousse are amoniac, ma gandesc ca de la asta ma doare capul. nu stiu daca sa o folosesc sau nu. aveam si eu palette, am vrut sa o folosesc, dar cand am deschis-o au inceput sa ma usture ochii, am aruncat-o.

Ultima oara a fost editat de astera (2011-05-07 20:09:02)

Offline

 

#812 2011-05-07 20:08:15

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: vopsea par

probleme cu pallette normal...
probleme cu cursul dupa si murdarit tot


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#813 2011-05-07 20:40:19

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: vopsea par

eu numai cu albastrui ma fac. doar daca nu gasesc si sunt disperata sa ma vopsesc iau din acela normal. insa nu am vazut mari diferente. dar ma bazez mereu pe ideea ca vopseaua e proasta tongue acum cea pe care o  folosesc e genaiala, nu am mai patit cu nici una ca dupa doar 2 saptamani sa nu mai murdaresc prosoapele.

de multe ori m-am gandit ce bine ar fi sa ma fac blonda, nu mai patez nimic, nu mai raman cu urme pe frunte, urechi si gat... eheee aia da viata


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#814 2011-05-07 20:47:24

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: vopsea par

am vopsit-o si eu pe sor'mea acum ceva timp, tot cu negru, si bineinteles am omis sa o dau cu crema pe gat, frunte... big_smile. a ramas cu urme pe jumatate de frunte si gat big_smile... bine, nici eu nu am fost prea atenta...
mai intreb odata: nu a incercat nimeni sublim mousse?

Ultima oara a fost editat de astera (2011-05-07 21:20:46)

Offline

 

#815 2011-05-08 11:39:33

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: vopsea par

Eu vreau sa incerc....pana acum ma faceam cu casting dar am auzit ca sublim mousse are amoniac si vreau sa-l mai deschid putin.

Offline

 

#816 2011-05-08 15:57:19

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: vopsea par

s-a facut cineva cu vopsea permanenta de la trendy?am vazut azi brunet cu reflexii violet si ma batea gandul sa incerc asa in locul celei cu reflexii albastre

Ultima oara a fost editat de -=-baby_pink-=- (2011-05-08 15:57:43)


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#817 2011-05-08 16:09:04

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: vopsea par

-=-baby_pink-=- ,am citit pe undeva ca e fara amoniac,fara oxidant. Si cineva spunea ca la a2a spalare,deja s-au dus reflexiile...dar pana nu vad cu ochii mei nu cred big_smile
Oricum,daca incerci,sa imi spui si mie cum e  partydance

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.