homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopsea par-51


#951 2011-09-28 15:39:18

Pixy
New member
Inregistrat: 2011-09-27
Mesaje: 22

Re: vopsea par

d3vildelia a scris:

Care e cea mai buna voprea d par?si ce culoare se vede din gama roscat?

am o colega care se face roscata de ani de zile cu wellaton .... si chiar ii iese un rosu frumos si tine culoarea

Offline

 



#952 2011-10-02 12:21:05

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: vopsea par

Asta e culoarea parului meu acum : http://www.marieclaire.com/cm/marieclai … um-new.jpg

Si vreau sa ma fac culoarea asta: http://www.talkingmakeup.com/pics/news/kimi90.jpg

Credeti ca e posibil? Ce vopsea ati recomanda?

Offline

 

#953 2011-10-02 16:43:08

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: vopsea par

fetelor, parul meu natural e brunet , ma vopsesc de ani de zile cu negru albastrui pt a-i da luciu si in ultimii ani si pt a-mi acoperi firele albe...dar de maaxim 3 ori pe an . Acum m-am saturat sa fiu tot bruneta si as vrea un castaniu-ciocolatiu-saten. Ultima data m-am vopsit la inceputul lunii iunie , ce ziceti dupa cat timp ar prinde un saten inchis in loc de negru -fara decolorare sau decapaj ????

Offline

 

#954 2011-10-13 09:13:11

Pixy
New member
Inregistrat: 2011-09-27
Mesaje: 22

Re: vopsea par

claudia78 a scris:

fetelor, parul meu natural e brunet , ma vopsesc de ani de zile cu negru albastrui pt a-i da luciu si in ultimii ani si pt a-mi acoperi firele albe...dar de maaxim 3 ori pe an . Acum m-am saturat sa fiu tot bruneta si as vrea un castaniu-ciocolatiu-saten. Ultima data m-am vopsit la inceputul lunii iunie , ce ziceti dupa cat timp ar prinde un saten inchis in loc de negru -fara decolorare sau decapaj ????

din pacate negrul este f pacatos si scapi destul de greu de el .... mai ales daca e in mai multe straturi ca in cazul tau ... sincer fara un decepaj nu cred ca reusesti .... eu nu am reusit desi ma vopsisem doar de 2 ori cu negru (si ma vopsisem peste blond). Bafta! Sa nu spui cum ti-a iesit  puss

Offline

 

#955 2011-10-19 11:43:46

Asistenta81
New member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2011-10-19
Mesaje: 10

Re: vopsea par

Buna...spuneti-mi si mie va rog daca de la saten inchis dar par natural...ma voi face un blond deschis dar sigur.....cu welatton 12/0....?....cunoaste cineva aceasta nuanta?....vopsea?.....este de durata culoarea?...luceste?....arde sau nu parul?....si c-am de catetuburi de vopsea as avea nevoie la un par c-am aproape la jumatatea spatelui si par des si gros?....Daca stie cineva sigur va multumesc fff tare.....apropo sa-mi explicati si mie daca stiti cum pot incarca o poza ca sa va arat exact despre ce culoare vorbesc.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2011-10-19 11:47:42

Pixy
New member
Inregistrat: 2011-09-27
Mesaje: 22

Re: vopsea par

Asistenta81 a scris:

Buna...spuneti-mi si mie va rog daca de la saten inchis dar par natural...ma voi face un blond deschis dar sigur.....cu welatton 12/0....?....cunoaste cineva aceasta nuanta?....vopsea?.....este de durata culoarea?...luceste?....arde sau nu parul?....si c-am de catetuburi de vopsea as avea nevoie la un par c-am aproape la jumatatea spatelui si par des si gros?....Daca stie cineva sigur va multumesc fff tare.....apropo sa-mi explicati si mie daca stiti cum pot incarca o poza ca sa va arat exact despre ce culoare vorbesc.....

Buna , eu folosesc 12.1 dar nu singur in combinatie cu alta nuanta , ptr ca si eu sunt saten inchis si doar 12.1 iese prea portocaliu , ca urmare adaug o vopsea gri ffff deschis ..... eu zic ca abia la a2 a vopsire va iesi nunata cum trebuie si dupa aceea vei da numai pe radacini .
La un par asa lung si des nu cred ca iti ajung nici 2 tuburi , mai ales ca la blond tre sa dai cu vopsea din abundenta .....

Offline

 

#957 2011-10-19 11:55:36

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: vopsea par

eu sunt un blond mai inchis ... aluna si vreau sa ma fac un blond gri ... am auzit ca vopseaua de la kallos deschide cu pana la 6 tonuri ... la radacina sunt satena ... oare o sa imi iasa bine daca ma vopsesc? as vrea un blond cum e prezentatoarea de la mireasa pt fiul meu.... si sa il las culoarea asta, apoi sa il vopsesc numai la radacini .... cand eram roscata foloseam numai vopsea profesioanala de la londa ... in rest am folosit wella .... o singura data m-am facut bruneta cu vopsea de la londa color si mi-a curs toata vopseaua din par ... in 4 saptamani eram la loc satena ...

chestia e ca nu stiu cat de bine ma prinde blondul gri ... ca blondul ala galbui nu m-a prins deloc lol


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#958 2011-10-19 16:05:53

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: vopsea par

rocssana, blondul de-l vrei tu e foarte greu de obtinut si de intretinut. eu ma vopsesc de la 14 ani si un pic si initial am fost blonda... extrem de greu am reusit sa scot decat jumatate din lungime griul acela + ca apoi curgea si ramaneam un blond normal. culoarea uniforma o obtii doar daca te vopsesti numai la salon si daca le lasi sa-ti decoloreze un pic parul.. lunar trebuie sa te duci pt radacini si tot asa. eu zic " multumesc " ca-mi scot o parte din el griul ala lol niciodata nu mi-a placut blondul uniform si niciodata n-o sa-mi placa, prefer sa am 7 nuante de blond in cap decat sa am 1 singura, care imi face parul sa arate ca o peruca si sa-mi mai stea si ca naiba.
ai putea sa incerci totusi sa-l deschizi cu Garnier 100% Color XL1 , pe cutie arata oribil, mie imi iesea mereu aproximativ un blond platinat, in timp lungimea se deschidea f mult ajungand aproape de alb iar radacinile imi ramaneau putin mai inchise, ideea e ca pe nuanta aceea, poti sa ai in permanenta griul acela, spalandu-te cu sampon de la Kallos


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#959 2011-10-19 16:08:46

Pixy
New member
Inregistrat: 2011-09-27
Mesaje: 22

Re: vopsea par

Emm a scris:

rocssana, blondul de-l vrei tu e foarte greu de obtinut si de intretinut. eu ma vopsesc de la 14 ani si un pic si initial am fost blonda... extrem de greu am reusit sa scot decat jumatate din lungime griul acela + ca apoi curgea si ramaneam un blond normal. culoarea uniforma o obtii doar daca te vopsesti numai la salon si daca le lasi sa-ti decoloreze un pic parul.. lunar trebuie sa te duci pt radacini si tot asa. eu zic " multumesc " ca-mi scot o parte din el griul ala lol niciodata nu mi-a placut blondul uniform si niciodata n-o sa-mi placa, prefer sa am 7 nuante de blond in cap decat sa am 1 singura, care imi face parul sa arate ca o peruca si sa-mi mai stea si ca naiba.
ai putea sa incerci totusi sa-l deschizi cu Garnier 100% Color XL1 , pe cutie arata oribil, mie imi iesea mereu aproximativ un blond platinat, in timp lungimea se deschidea f mult ajungand aproape de alb iar radacinile imi ramaneau putin mai inchise, ideea e ca pe nuanta aceea, poti sa ai in permanenta griul acela, spalandu-te cu sampon de la Kallos

care e culoarea ta naturala? Garnierul XL1 ti-a deschis cel mai mult ? Eu folosesc wella 12.1 si sunt curioasa daca garnierul deschide mai mult !

Offline

 

#960 2011-10-19 19:32:16

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: vopsea par

Emm a scris:

rocssana, blondul de-l vrei tu e foarte greu de obtinut si de intretinut. eu ma vopsesc de la 14 ani si un pic si initial am fost blonda... extrem de greu am reusit sa scot decat jumatate din lungime griul acela + ca apoi curgea si ramaneam un blond normal. culoarea uniforma o obtii doar daca te vopsesti numai la salon si daca le lasi sa-ti decoloreze un pic parul.. lunar trebuie sa te duci pt radacini si tot asa. eu zic " multumesc " ca-mi scot o parte din el griul ala lol niciodata nu mi-a placut blondul uniform si niciodata n-o sa-mi placa, prefer sa am 7 nuante de blond in cap decat sa am 1 singura, care imi face parul sa arate ca o peruca si sa-mi mai stea si ca naiba.
ai putea sa incerci totusi sa-l deschizi cu Garnier 100% Color XL1 , pe cutie arata oribil, mie imi iesea mereu aproximativ un blond platinat, in timp lungimea se deschidea f mult ajungand aproape de alb iar radacinile imi ramaneau putin mai inchise, ideea e ca pe nuanta aceea, poti sa ai in permanenta griul acela, spalandu-te cu sampon de la Kallos

mi-am cumparat un blond de alix a vien si un blond de la kallos ca nu am gasit doua tuburi de la kallos ... prea uniform nu cred ca o sa imi iasa,dar nu ma supar.... sper sa imi stea bine cu parul mai deschis.... mie una imi e mult mai usor sa imi vopsesc radacinile decat tot parul... smile o sa revin cu poze maine sau cel mai sigur zilele astea .. big_smile


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#961 2011-10-19 19:34:00

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: vopsea par

culoarea mea e un saten deschis. wella nu am folosit niciodata, garnierul a fost baza mea mereu lol de la color naturals am trecut la 100% color si acum mai mult ca sigur voi trece la color & shine, pt ca nu are amoniac si sunt intr-o perioada urata rau de tot cu parul, imi cade cu pumnii si abia am reusit sa-l aduc cat de cat la normal, in conditiile in care m-am tuns scurt si fac tratament.


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#962 2011-10-19 19:41:11

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: vopsea par

Emm ce tratament folosesti contra caderii parului ? nu stiu cat de bine prinde Garnier-u ... folosisem o nuanta de roscat,dar dupa 2 saptamani nici nu se cunostea ca m-am vopsit ...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#963 2011-10-19 19:49:39

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: vopsea par

rocs, depinde care gama de la garnier ai folosit.
tratament: mi-am luat de la farmacie un sampon (l-am mai laudat eu) Klorane cu chinina si complex de vit.B. la mine si-a facut efectul. pe langa faptul ca nu mai am nevoie de balsam, pt ca-l lasa f moale, nu mai cade ca inainte si miroase super big_smile, dar cum ziceam mai sus, m-am si tuns scurt.


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#964 2011-10-19 19:55:49

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: vopsea par

100% color parca ...  si eu m-am tuns acum o luna si putin ... o sa incerc si eu samponul ....  acum sunt tunsa bob asimetric .. dar mi-am luat doua tuburi de vopsea ca am firul de par gros plus ca este si foarte des ... ma bucur ca a avut de unde sa cada smile nici un sampon nu m-a multumit si am folosit balsam+masca ...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#965 2011-10-19 19:57:34

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: vopsea par

si mie a avut de unde sa-mi cada, dar vreau sa opreasca aici neutral iar referitor la tunsoare... il am mai scurt decat bobul lol


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#966 2011-10-19 20:09:12

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: vopsea par

lol


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#967 2011-10-20 09:07:26

Pixy
New member
Inregistrat: 2011-09-27
Mesaje: 22

Re: vopsea par

cateva prietene de ale mele folosesc tinctura de brusture si tinctura de urzica contra caderii parului si spun ele ca nu numai ca nu le mai cade dar creste si mai repede parul, ceea ce am obs si eu , chiar le-a crescut f repede . Asa ca trebuie sa imi fac timp sa ajung la un plafar cat de curand  chicot

Offline

 

#968 2011-10-20 11:54:29

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: vopsea par

Pixy, eu am incercat dar nu a dat rezultate .. in schimb vreau sa imi iau ulei de ricin ....

apropo.... m-am vopsit aseara dar nu mi-a iesit ce am vrut ... data viitoare am sa ma duc la salon .... smile


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#969 2011-10-20 14:04:24

Pixy
New member
Inregistrat: 2011-09-27
Mesaje: 22

Re: vopsea par

rocssana.nana a scris:

Pixy, eu am incercat dar nu a dat rezultate .. in schimb vreau sa imi iau ulei de ricin ....

apropo.... m-am vopsit aseara dar nu mi-a iesit ce am vrut ... data viitoare am sa ma duc la salon .... smile

Ulei de ricin am fost si eu  tentata sa incerc , dar dupa ce am citit pe diverse formuri, unele fete ziceau ca le-a subtiat firul de par ... acum nu stiu ce sa mai zic ...

App de vopsit ... si eu o sa ma vopsesc in weekend  roll , dar am ceva emotii deoarece o sa incerc o noua formula  big_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.