homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pastile de slabit ucigase?


#1 2008-08-23 04:22:31

G.G.Adrian
Membru
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-08-23
Mesaje: 3

Pastile de slabit ucigase?

Buna dim .. sover . As avea o intrebare legata de pastilele de slabit Super Slims .. am inceput sa iau din data de 2 luna asta necitind prospectul  .. in data de 12 am plecat la tara .. mi-am luat pastilele cu mine dar fara cutie .. doar o fasie de 6 tablete  .. intruna din zile nu mai retin exact am luat pastila de dim si dupa 2 ore am baut un redbull ... dupa 30 de min mi sa facut rau am ametit a inceput sami bata inima tare abia respiram .. mam panicat .. mia dat mama un Aspacardin si mi-am revenit initiam am crezut ca a fost din cauza calduri. in data de 18 am inceput lucru dim pastila si directia servici la servici am baut o cafea .. ma luat iarasi palpitatiile si insuficiente respiratorii, la servici nu am avut ASpacardin in schimb am luat 2 pliculete de zahar cu apa .. ajuns acasa am citit prospectul si am .. vazut ceea ce trebuia sa vad de la inceput punish .. nu e voie cofeina si alcool .. . Problema mea nu ar fi asta ca am inteles ca nu e voie si nu se va mai repeta dar problema mea e urmatoarea acum 7 luni cand mi-am facut radiografia, doctorul de la cabinetul acela mi-a zis ca mi-e marita inima putin intr-o parte si sa am grija la varste mai inaintate sa nu am probleme [infarcturi] +ca si fumez 1 paket pe zi, mentionez ca probleme cu inima sau datorate inimi nu am avut pana la amestecul pastilelor cu energizant sau cafea. Intrebarea mea este sa mai continui sa iau pastile sau sa renunt doarece .. nu vreau sa-mi cante lautari popapopa





PS: imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie .. si sunt constient ca aici sunt pe teritoriu femeilor .. cu toate ca eu sunt baiat :tr?na: ... mai repede as merge pe mana unei doamne tummenupp

Ultima oara a fost editat de G.G.Adrian (2008-08-23 04:32:11)


We are often walking on an edge of paper,on each side our past and !! is written,don't stop to look,it is not allowed

Offline

 



#2 2008-08-23 05:02:24

paulinne
Full member
Inregistrat: 2008-07-22
Mesaje: 387

Re: Pastile de slabit ucigase?

1 de ce ai ales sa iei pastile de slabit si nu ai ales o metoda sanatoasa de a slabi???Nu am incercat niciodata asemenea pastile dar am o prietena,care disperata fiind sa slabeasca,a apelat la pastile de slabit(nu-mi amintesc exact cum se numeau)
Initial a slabit cateva kilograme si apoi a ajuns la spital cu insuficienta respiratorie si cu dureri insuportabile de stomac.Doctorul i-a spus ca e din cauza pastilelor...a durat cateva luni pana si-a revenit complet...si a apelat la o metoda mai sinuoasa...dar mai sanatoasa de a slabi.Deci sfatul meu ar fi sa consulti un medic si sa treci la alta metoda de a slabi:kiss:


"I may not have gone where I intented to go, but I think I have ended up where I needed to be." Douglas Adams

Offline

 

#3 2008-08-23 06:53:06

persifona
Vizitator

Re: Pastile de slabit ucigase?

G.G., mai e o fata pe-aici care tot asa lua si zicea ca se simte f rau de la ele. Am vazut si la tv despre pastilele alea, comercializate pe sub mana (ma indoiesc ca le-ai luat de la farmacie).. sfatul meu e sa le lasi naibii, ca cine stii ce au in ele.. si sa gasesti cum zicea si paulinne, o metoda mai clasica. Ceva regim, ceva sport..

 

#4 2008-08-23 07:50:14

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Pastile de slabit ucigase?

eu zic se la lasi odata,k iti distrugi stomacul de la ele.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#5 2008-08-23 11:02:46

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Pastile de slabit ucigase?

trebuia sa citesti prospectul inainte... apar probleme cand le amesteci cu cofeina, cu energizante etc, pt ca ele deja iti dau ff multa energie. si e nasol si atunci cand le iei pe stomacul gol, trebuie sa mananci bine inainte!
si eu le-am luat, dar m-am oprit la jumatatea drumului, dupa 2 folii, pt ca mi-era frica sa nu patesc ceva. n-am avut probleme decat cu setea accentuata... care am inteles ca totusi poate provoca xerostomie sau ceva de genul asta. deci ok nu sunt pastilele astea... decat ca masura extrema poate, cand nimic altceva nu a mers si esti disperat. dar sunt riscuri mari...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-08-23 12:01:07

naturalbody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 284

Re: Pastile de slabit ucigase?

si eu iau pastile de slabit..unydine se numesc..si intr-adevar cand am baut energizant + cola (combinate deci) am simtit si eu cum o ia inima la trraapp..si ma simteam asa..ametita..insa mi-a trecut. de atunci insa...am avut grija sa nu mai beau energinzant.
asadar, nu stiu nimic despre pastilele pe care le iei tu..insa..baiat fiind..cred ca daca mergi la sala si esti un pic mai atent cu ce mananci...sigur slabesti si fara pastile... wink

aaa..ai grija si cate iei pe zi..si la ce interval orar... ale mele spre exemplu... trebuie luate maxim 4 in 24 de ore... daca iei mai multe..risti sa iti cante lautarii...popa signof10

Ultima oara a fost editat de naturalbody (2008-08-23 12:02:15)

Offline

 

#7 2008-08-23 12:16:57

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Pastile de slabit ucigase?

nu conteaza ca esti baiat sau fata o dieta tinuta cum trebuie si facuta d eun nutritionist e mult mai buna si mai putin periculoasa.oare merita sa luam pastile de slabit si sa ne riscam sanatatea si viata?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#8 2008-08-23 13:50:30

G.G.Adrian
Membru
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-08-23
Mesaje: 3

Re: Pastile de slabit ucigase?

multumesc pentru raspunsuri tongue

Tin sa spun ca eu nu am fost nici o data supra poderat acum 4 ani am avut o criza urata de calciu care sa lasat cu internare la spital [aveam 16 ani] .. dupa ce am iesit din spital am inceput sa consum lactate si sa iau calciu ionic si multivitamine din momentul acela am inceput sa ma ingras de la 70 de kg am ajuns la 105 foarte repede cam 10 luni observand proportiile pe care le-am luat am incetat sa mai iau pastile [desi asa ca aspect nu pot sa spun ca mam facut cat un butoi pur si simplu am luat greutate] din momentul acela am inceput sa reduc: sucurile carbogazoase, vizitele la fastfooduri, painea si am incetat sa mai mananc dupa ora 6 seara .. intradevar slabisem cei drept de la 105 la 98 dar asta intro perioada de timp de 1 an si cateva luni vazand ca nu prea merge bine [deah firea omeneasca cat mai repede posibil.. daca se putea ieri .. ] am inceput sa mananc cand simteam nevoie ceea ce a facut sa iau iarasi greutate ajunsesem la 115 kg dumbom .. dupa terminarea liceului m-am angajat si am inceput sa fac miscare si efort si greutatea a scazut la 107 kg .. mai putin de atat nu a scazut .. din cazua aceasta am decis sa iau pastilele .. fiindui recomandate mamei mele de catre o colega de serviciu , de cand iau pastile acestea de la 107 am ajuns la 99/50 100 nu pot fi sigur deoarece mam cantarit pe diferite cantare.Desigur inainte sa iau pastilele am incercat sa fac jogging sa merg la sala .. dar eu avand platfus sa fac jogging e cam greu iar la sala .. va dati seama si dumneavoastra ca  mie rusine sa ma duc sa fac biciclete si abdomnene cu doamnele retas
  As fi recunoscator daca ar sti cineva sa-mi zica exact daca as avea ceva repercursiuni asupra inimi din cauza pastilelor [vis a vis de ce am spus in primul post]


PS:daca posturile mele sunt cam lungi si plictisitoare va rog sa-mi spuneti si viitoarele le voi simplifica kapitulation


Adrian


We are often walking on an edge of paper,on each side our past and !! is written,don't stop to look,it is not allowed

Offline

 

#9 2008-08-23 13:59:07

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Pastile de slabit ucigase?

relax, adrian:k:, esti binevenit printre noi, dar sustin un mod de viata sanatos, adica alimentatie + sport pentru un organism in primul rand sanatos si frumos. si nu vad de ce sa-ti fie rusine sa faci gimnastica alaturi de doamne. intre ati risca viata datorita pastilelor, sau a suferi cine stie ce complicatii mergi si te"bicicleaza" cu doamnele. sanatate mult iti doresc si nu in ultimul rand vointa ! smile


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#10 2008-08-23 15:18:37

G.G.Adrian
Membru
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-08-23
Mesaje: 3

Re: Pastile de slabit ucigase?

apreciez postul dumneavoastra doamna samy sentimentul este reciproc smile tummenupp


We are often walking on an edge of paper,on each side our past and !! is written,don't stop to look,it is not allowed

Offline

 

#11 2008-08-23 15:26:34

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Pastile de slabit ucigase?

daca iti fac rau si esti predispus la infart.. da-le naibii de pastile...

si dc sa iti fie rusine sa faci sport..?? e cea mai simpla si sanatoasa metoda de a slabi...
uite ... intr-un timp ma ingraseasem si yo enorm...adica 4 kg si se vedea la burtica... si m-a stresat iubi pana am inceput sa fac abdomene si in 3 sapt aratam super.. faceam acasa singura nu m-am dus la sala...

yo iti recomand sa te duci la sala sa faci sport... si o dieta sanatoasa .. recomandata de un medic nutritionist nu de prietena lu' mama... wink

Ultima oara a fost editat de delyutza* (2009-05-12 20:30:25)


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#12 2009-05-12 09:47:18

alexandra21
New member
Inregistrat: 2009-04-29
Mesaje: 8

Re: Pastile de slabit ucigase?

buna,eu am o problema,am 1.67 inaltime si 74 kg,as vrea sa stiu si eu ce pastile de slabit sunt mai bune mentionez ca am probleme cu inima si as vrea ceva care sa nu-mi afecteze si mai rau merci smile

Offline

 

#13 2009-05-12 13:20:22

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Pastile de slabit ucigase?

cel mai bine ar fi sa nu apelezi la pastile de genul asta pt ca au o gramada de reactii adverse si te poti simti fff rau de la ele poti da in altele, slabesti si pe cealalta parte te pricopsesti cu alte boli.....
dc nu slabesti printr-o dieta sanatoasa si sport? dc nu te duci la nutritionist sa-ti dea o dieta care se potriveste metabolismului tau? asa ar fi cel mai indicat
eu una asa as face daca as vrea sa slabesc

Offline

 

#14 2009-05-12 13:24:31

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Pastile de slabit ucigase?

andrulina are dreptate, mai ales ca ai probleme cu inima...
pastilele de slabit sunt foarte periculoase.
mai bine mergi la nutritionist si faci sport.

Offline

 

#15 2009-05-12 15:57:14

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Pastile de slabit ucigase?

aveti grija cu pastilele astea de slabit...sunt foarte periculoase...au murit oameni din cauza lor...nu e de jucat...tineti regim alimentar supravegheat de un nutritionist daca trebuie , dar nu luati numa asa din auzite pastile


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#16 2009-05-12 20:26:09

G@briela
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-05-12
Mesaje: 34

Re: Pastile de slabit ucigase?

aceleasi pastile am inceput si eu sa iau,insa nu iti pot spune prea multe pentru ca si eu am 2 saptamni de cand iau...
cat de ieficiente sunt nush sa zc din propria experienta,in schimb am avut colege care au luat si au slabit intr-o luna vizibil:|
acum insa citind si celalte pareri a fetelor...e adevarat ca au reactii adverse...ametesti foarte des....cel putin cazul meu(dar ma gandesc din cauza ca nu mananc apropae nimik decat un strict necesar).
ma gandesc serios sa ma las de ele dupa ce am citit aici si sa continui numai cu sala si cu dieta....urmareste si parerile unora ca noi care abia au inceput sa ia...si te hotarasti adca continui sau nu


<3 Sunt simpla….. dar prea complicata, iubesc….. dar urasc iubirea…. Ador soarele dar inteleg ploaia…. Sa nu-mi faci rau…. Sunt atat de infensiva…. Incat o sa-ti para rau…<3.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.