homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vomitat ultima pastila-3


#39 2015-06-16 10:40:04

ramona24
New member
Inregistrat: 2013-05-14
Mesaje: 37

Re: vomitat ultima pastila

Fetele... aseara am luat pastila la 8, pe la 10 jumatate mi s-a facut rau putin si am vomitat, dar foarte putin iar pe la 1 am avut un contact cu ejaculare inauntru... am realizat ca poate e problema si am luat repede inca o pastila... E ok? Mentionez ca sunt cam pe la jumatatea foliei... protectie suplimentara sau pastila de a doua zi ar fi necesara? Acuma asta e, imi mai iau o folie de rezerva, dar sunt protejata daca am inlocuit-o pe cea pe care posibil sa o fi vomitat? Mentionez ca iau logest de 2 ani... dar un bebe nu ar fi cazul sa vina acum big_smile

Multumesc!

Fetele...revin cu intrebari... sigur e ok daca am luat acea pastila din nou la diferenta de 4-5 ore? Am tot avut contacte cu iubitul meu si aseara iar cu ejaculare interior si de atunci ma doare burta, nu stiu de ce. O fi avand vreo legatura cu pastila aia vomitata? Incep sa devin paranoica lol Joi termin blisterul si intru in pauza...pe luni-marti ar trebui sa imi vina... dar incep sa am emotii rau ca nu va fi asa grater


(la postul acela ma refeream, vad ca am scris de pe contul vechi, eram logata se pare cu acela pe laptop)

Ultima oara a fost editat de ramona24 (2015-06-16 10:42:14)

Offline

 



#40 2015-06-16 10:45:33

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: vomitat ultima pastila

e cat se poate de ok, nu-ti mai face griji degeaba

Offline

 

#41 2015-06-16 10:49:45

ramona24
New member
Inregistrat: 2013-05-14
Mesaje: 37

Re: vomitat ultima pastila

Multumesc de linistire... de 3 ani de cand iau AC nu am patit niciodata sa uit, sau sa vomit sau ceva... si cred ca de asta ma agit acum asa... e prima "greseala" si n-as vrea sa fie cu urmari...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.