homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vise ciudate-5


#77 2011-01-30 16:09:20

Deliria
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-04-16
Mesaje: 404

Re: vise ciudate

eu am visat copii mici plini de sange si in 2 zile a facut mama accidentul vascular... in noaptea in care l-a facut am visat ca mai murise bunica o data -mama mamei- si mama voia sa imi dea certificatul ei de nastere in loc de certificatul de deces al bunicii sa-l duc la servici pentru concediu...


All the flowers that you planted,mama
In the backyard.
All died when you went away.

Offline

 



#78 2011-01-30 21:06:50

SofySofia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 812

Re: vise ciudate

Eu intr-o seara visam ca eram cu tata pe o alee intre blocuri,cand deodata un sicriu cu un mort ne bara drumul neutral Tata mi-a zis sa ocolesc mortul,dar el s-a dus sa-l mangaie. Apare si matusa care spunea ca a fost chinuita toata noaptea si ca mortul avea febra si dureri mari. A doua zi a murit cineva chiar in blocul respectiv neutral
Aseara am visat ca ma urmareau niste tigani,au intrat peste mine in casa eu i-am injurat si tata tot imi spunea sa-mi chem colegii de la liceu (eram la liceu in vis neutral) sa-i bata... Merg eu dupa colegi care erau in Mall-ul din Baneasa lol si care au venit cu mine dupa aia (nu cunosteam pe nimeni din vis,decat pe tata),i-am batut iar dupa am ajuns la puscarie. Eu am scapat din puscarie si tot cautam intr-un parc o jucarie ascunsa ca sa castig o ciocolata Milka rotfl2


Strong reasons make strong actions!

Offline

 

#79 2011-01-31 10:56:40

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: vise ciudate

eu am cosmaruri in fiecare noapte de cel putin un an, asa ca nu va mai impui capul cu ciudateniile mele .. am ajuns sa imi doresc o noapte de somn linistit mai mult ca orice


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#80 2011-03-30 13:38:10

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: vise ciudate

salut fetelor revin la voi cu nadejdea ca as putea primii niste raspunsuri, azi noapte si mama si tata au visat foarte urat si ciudat.
sa incep cu tata el a visat numai cadavre si o femeie imbracata cu o rochie alba care ii spunea ca vine si randul lui peste 2 luni
iar mama a visat ca ea impreuna cu tata il taiau pe Iisus.

toti ne-am cam speriat de visele astea mai ales k au visat in aceeasi noapte...voi ce parere aveti? kram


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#81 2011-03-30 16:57:54

alysar
New member
Inregistrat: 2011-03-21
Mesaje: 27

Re: vise ciudate

Eu nu prea visez de obicei sau nu imi aduc eu amnte dar si cand o fac e pe bune.
Eram in liceu si am visat ca imi cadeau 4 dinti din gura si culmea numai unul ma durea.Dimineata m-am trezit si am intrebat-o pe mama ce inseamna visul.Ea mi-a explicat ca o sa aflu ca au murit 4 persoane dar,unul singur ma intereseaza,si ma va durea.La fix 4 zile am primit telefon ca a murit bunicul meu.Pe scurt am fost la inmormantare(era undeva la tara) si acolo cum vorbesc femeile pe la bucatarie am aflat ca mai murisera 3 din acelasi sat si tot oameni batrani.Am ramas stupefiata.
Si de obicei daca visez ceva cam asa se intampla fie bun sau rau.De obicei cand visez rahat(scuze de exprimare) se intampla sa iau bani,de fiecare data.
mai am niste chestii cand dintr-o data parca am niste flash-uri in minte si in fata ochilor cu niste situatii,iar dupa ceva timp mai scurt sau mai indelungat chiar asa sa se intample si am senzatia de deja vue.La inceput am crezut ca sunt eu nebuna,am fost la preot,dar nu se opresc.
O data eram pe sosea cu masina si am simtit ca mi se taie rasuflarea si am pus mana pe prietenul meu sa traga pe dreapta.La 300 de m in fata noastra luase un sofer un cal in plin.daca nu oprea poate ca eram noi....
cateodata ma sperii si eu,poate ma lamureste si pe mine cineva ce e cu mine


Onlar gulmek bana da farkli, ben gulmek onlara tum vardir gibi!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2011-03-31 08:14:41

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: vise ciudate

fluturascrys a scris:

salut fetelor revin la voi cu nadejdea ca as putea primii niste raspunsuri, azi noapte si mama si tata au visat foarte urat si ciudat.
sa incep cu tata el a visat numai cadavre si o femeie imbracata cu o rochie alba care ii spunea ca vine si randul lui peste 2 luni
iar mama a visat ca ea impreuna cu tata il taiau pe Iisus.

toti ne-am cam speriat de visele astea mai ales k au visat in aceeasi noapte...voi ce parere aveti? kram

eu daca as fi avut un vis ciudat in aceeasi noapte cu altcineva din casa m-as fi gandit intai si-ntai ce am mancat inainte sa ma culc. eu am cosmaruri sau nu pot dormi daca mananc ceva greu digerabil inainte de a ma culca. daca in schimb nu au mancat nimic greu m-as fi gandit daca nu cumva era televizorul aprins sa oracaie ceva pe acolo si creierasul meu sa proceseze cu totul altceva..


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#83 2011-03-31 08:34:13

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: vise ciudate

Pai...peste 2 luni e Pastele nustiu Poate se gandeau amandoi la asta inainte de culcare, si de aici legaturile cu ce au visat ei.
Vezi ca sunt pe net dictionare de vise, desi majoritatea sunt contradictorii.

Eu saptamana trecuta am visat ca faceam pregatiri pt nunta, aseara m-am visat mireasa cu crini albi. Mireasa = moarte, crini = fericire rotfl Ce sa inteleg de aici? Ca o sa se imbete la pomana aia care nu ma inghit? rotfl


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#84 2011-03-31 08:37:55

daenarys
Vizitator

Re: vise ciudate

eu aseara am visat ca prajesc chiftele dupa ce am intrebat-o ieri pe mama reteta.e clar ca au legatura evenimentele intre ele.iar inainte de nunta ma tot visam mireasa smile

am cautat acum pe net,cica daca visezi ca gatesti carne inseamna bogatie,nu va zic cum stau cu finantele da in bogatie nu ma scald lol

Ultima oara a fost editat de daenarys (2011-03-31 08:40:06)

 

#85 2011-03-31 10:09:53

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: vise ciudate

cine mai stie...vise de noapte pana la urma, ca stiti cum este...nu intotdeauna cand visezi ceva de genul asta se intampla ceva rau, se poate intampla ceva rau si fara sa visezi  nustiu


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#86 2011-03-31 16:34:20

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: vise ciudate

yoyolina a scris:

Pai...peste 2 luni e Pastele nustiu Poate se gandeau amandoi la asta inainte de culcare, si de aici legaturile cu ce au visat ei.
Vezi ca sunt pe net dictionare de vise, desi majoritatea sunt contradictorii.

Eu saptamana trecuta am visat ca faceam pregatiri pt nunta, aseara m-am visat mireasa cu crini albi. Mireasa = moarte, crini = fericire rotfl Ce sa inteleg de aici? Ca o sa se imbete la pomana aia care nu ma inghit? rotfl

vai, esti mortala  rotfl2  rotfl2  rotfl2

Offline

 

#87 2011-06-15 22:26:17

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: vise ciudate

am avut un vis foarte nasol azi noapte.
Eram cu mama intr-un aeroport, trebuia sa plecam undeva si am vazut cum un avion s-a prabusit pe spate pe pista. Se ridicase cu botul in sus, ca pt decolare, apoi s-a dat peste cap cu totul si a cazut. Era panica, isterie, lume agitata, fum si mi-am amintit ca tata trebuia sa vina de la Londra si ne-am gandit ca daca era in avionul ala? Apoi ne-am dat seama ca avionul ala decola, nu ateriza, deci nu putea fi in el dar ne-am dus inauntru ca sa ne schimbam biletele de avion cu unele de tren. Era plin de cozi de lume agitata si intr-un loc o stewardesa incerca sa calmeze oamenii care nu mai voiau sa urce in zborurile lor si le spunea: "credeti ca acuma ca stim care e problema, o sa mai facem decolarea conta vantului? (ca si cum avionul ar fi fost dat peste cap de vant) sau "Care credeti ca sunt sansele sa se mai intample o data acelasi lucru in aceeasi zi?"
Nu mai stiu ce am facut, dar cred ca nu ne-am mai urcat.
M-am trezit asa de speriata si tulburata si toata ziua mi-au venit in minte imagini cu avionul ala cum se intorcea si cadea. Si asa mi-e cam frica de avion, numai asta imi mai lipsea...


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#88 2011-06-16 09:13:10

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: vise ciudate

par  eu zic sa incepi sa gandesti ca mine...vise de noapte si atat, si eu am tot timpul cosmaruri cum ar fi de vreo 3 zile visez k ma tot musca niste caini si nu imi functioneaza tel sa sun  skitarg eu am fobie de caini


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#89 2011-06-16 09:18:11

daenarys
Vizitator

Re: vise ciudate

eu am visat aseara ca eram in grecia la mare sper sa fie vis premonitoriu big_smile

 

#90 2011-06-16 10:30:21

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: vise ciudate

fluturascrys a scris:

de vreo 3 zile visez k ma tot musca niste caini si nu imi functioneaza tel sa sun  skitarg eu am fobie de caini

si pe mine ma tot musca niste caini in vise asa din cand in cand, de mult timp lol
Dar e ciudat ca nu ma doare si dupa ce ma musca raman agatati de bratul meu si eu incep sa scutur mana ca sa ma descotorosesc de ei si nu cad javrele lol

Offline

 

#91 2011-06-16 10:48:51

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: vise ciudate

cainii (mai ales care dau sa muste), imi spunea bunica, inseamna oameni rai, care incearca sa te atace sa nu iti atingi telurile.
smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#92 2011-07-18 09:40:01

Diananaid
Hero member
Inregistrat: 2010-12-24
Mesaje: 2212

Re: vise ciudate

Visez urat in ultimu' timp. Noaptea trecuta am visat o vaca ce pastea alaturi de vitelul ei, apoi a venit un caine mare si a vrut sa manance vitelul (stiu, e foarte ciudat). Eu tipam, nu stiam ce sa fac, imi era mila de vitel, pana la urma a murit si el si mama lui. Dupa am visat o cireada de vaci negre. Am cautat pe net ce-nseamna si cica o sa am un trai imbelsugat, vremuri bune, bla, bla. Nu cred. A fost mai degraba un cosmar, decat un vis frumos.


Tu siempre me respondes: quizas, quizas, quizas...

Offline

 

#93 2011-07-18 09:46:13

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: vise ciudate

Pai poate ai sansa la belsug, dar vine cineva (cainele) si iti pune bete in roate; poate e semn ca tre' sa fii atenta la cei din jurul tau.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#94 2011-07-18 10:13:38

ingerul
Banat
De la: mine pentru voi
Inregistrat: 2011-04-18
Mesaje: 619

Re: vise ciudate

Eu am  vise ciudate cu  usser-itele acestui  forum big_smile  . Yoyolyna sti ca  te doresc  , nu-i asa?

Offline

 

#95 2011-07-18 11:12:10

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: vise ciudate

va


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.