homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex o data pe luna,sau mai rar?!


#1 2008-09-03 11:22:32

liutza
New member
De la: Cluj
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 47

sex o data pe luna,sau mai rar?!

Am o relatie de 3 ani.Noi nu ne intalnim f des(un week-end la 2 sapt) ca suntem amndoi la facultate in orase diferite!In momentul in care ne intalnim eu imi doresc sa fac sex de fiecare data,caut sa fim amndoi,sa nu iesim intotdeauna cu prietenii in oras,numai ca el nu e asa!!!Eu as face orice sa ajungem la momente de intimitate,sa fiu numai cu el....dar el de multe ori,il vad ca nu-si doreste neaparat asta!
    nu pot sa spun ca nu e atras de mine deoarece se excita ff repede!.....De cat sex are nevoie un barbat?................mie nu mi se pare normal o data la o luna jumatate:(
        Oricum ma socheaza comportamentul lui......poate sa insemne asta ce el are o alta relatie cu o alta pers?nu stiu ce sa mai cred!!


"Nu in stele se afla destinul nostru, ci in noi insine." by William Shakespeare hjarta

Offline

 

#2 2008-09-03 11:24:36

Amaria
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 2011

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

nu stiu ce sa iti zic insa..nu cred ca e normal neutral
Mai ales ca e barbat..ai incercat sa vb cu el despre asta?


At the top of the world there’s an island.A place where the sun never shines,but the people don’t care.
Because the snow over there is so bright they nearly go blind.

Offline

 

#3 2008-09-03 11:25:18

andrutza
Vizitator

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

Cam rar simte nevoie...si mai e si barbat.
Asa a fost mereu de cand sunteti impreuna? Ai incercat sa discuti cu el?
Sau ia tu initiativa de cateva ori si vezi ce face...dar oricum e deranjant sa vezi ca doar tu dai startul mereu. Cred ca ar trebui sa vb cu el cel mai bine.

 

#4 2008-09-03 11:25:37

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

Liutza, asa a fost de la inceput sau e ceva recent ? Dupa niste ani de relatie se mai racesc putin lucrurile, in general, si apoi exista si barbati care au un libido mai scazut, din pacate...

Offline

 

#5 2008-09-03 11:26:01

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

intr-adevar, nu e normal... e f rar dupa parerea mea, mai ales intr-o relatie la distanta, cand va vedeti putin...
ai incercat sa discuti cu el? noi nu putem sa dam verdicte, ca are sau nu are pe altcineva cu care isi "potoleste" nevoile...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-09-03 11:35:35

liutza
New member
De la: Cluj
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 47

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

pai e foarte greu sa discut cu el despre asta.....am incercat dar se supara si ma ataca zicandu-mi "ca ce-i mult strica".....ma gandeam de multe ori ca oi fi eu nebuna!!
   pai pot spune ca in prima jumatate de an au mers lucrurile bine,pe planul asta......apoi tot mai rar si mai rar,pana am ajuns la situatia asta!
    in rest e ok,nu am ce sa-i reprosez,imi vorebeste de casatorie si eu nici macar nu am adus in discutie asta(ma trezesc ca imi zice lecruri de genul.."si noi cand ne casatorim,vreau sa.."),ma suna tot timpul,ma ajuta daca am nevoie!!!
     Cel mai greu e ca eu ma simt prost sa-i zic ca nu-mi ajunge,ca ma ia ca si cum sunt eu o nesatula.


"Nu in stele se afla destinul nostru, ci in noi insine." by William Shakespeare hjarta

Offline

 

#7 2008-09-03 11:40:01

liutza
New member
De la: Cluj
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 47

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

uneori e timid.....se intampla ca uneori cand mai facem cate o nebunie,sa-l vad ca se simte  aiurea,parca asteapta sa-i spun eu ca e ok ca am facut lucrurile resp,ii e  tot timpul frica sa nu ma jigneasca!!!!......eu consider ca daca ne iubim e permis orice!


"Nu in stele se afla destinul nostru, ci in noi insine." by William Shakespeare hjarta

Offline

 

#8 2008-09-03 11:47:05

andrutza
Vizitator

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

cam ciudat comportamentul lui, totusi sunteti de 3 ani impreuna el se comporta de parca acum te-a cunoscut...nu stiu ce sa zic, dar eu zic sa discuti cu el frumos si sa-i spui ca si sexul e f important intr-o relatie si daca sunteti la distanta cand va vedeti ar trebui sa sariti unul pe altul de pofta smile daca nu vreau si iti inchide gura eu deja as intra la alte banuieli...totusi e barbat si daca spui ca la inceput totul era ok dc sa se fi produs schimbarea asta? un motiv trebuie sa existe

 

#9 2008-09-03 11:51:25

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

din ce povestesti tu, e timid, prea timid... sau, Doamne fereste, are conceptii din-alea tampite gen "cu femeia lui nu face asa ceva, doar cu curvele"... ceea ce e un respect dus la extrem! sa speram ca nu e asta...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#10 2008-09-03 11:52:40

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

am si eu un amic care face sex o data pe luna sau chiar mai rar cu iubita lui cu care este de 2 ani....si mereu i`a ea initziativa...si chiar de multe ori s`a suparat pe el ca nu vrea si nu face nici o miscare dar nu s`a schimbat nimic....tot "mai rarutz ca e mai dragutz" a ramas ....am crezut ca numai el e asa da uite ca mai sunt asemenea barbatzi...ce o fi cu ei ????


pc  pc

Offline

 

#11 2008-09-03 11:59:40

persifona
Vizitator

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

liutza, ai warn pentru mesaje consecutive. Te rog citeste regulile.

 

#12 2008-09-03 12:02:13

liutza
New member
De la: Cluj
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 47

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

multumesc pt sfaturi......oricum,eu mai incerc!!!...sper "sa-l dau pe breazda".....
Mai bine ar avea ceva de ascuns....decat sa stiu ca  asa e el!!!
Inteleg ca dupa 3 ani,nu mai e ca in prima zi,dar totusi.... .O sa incerc sa am o discutie seroiasa pe tema asta,mai ales acum ca am siguranta ca eu nu-s deloc nebuna:).....parca sunt mai sigura  pe mine,cand stiu ca nu numai eu gandesc asa!!!...smile


"Nu in stele se afla destinul nostru, ci in noi insine." by William Shakespeare hjarta

Offline

 

#13 2008-09-03 12:17:36

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

nu prea e ok, vb fetelor, si tot vb lor, terbuie discutata treaba, va intalniti o data la 2 sapt si nu prestati nimic, e aiurea rau.... deci gaseste un mom sa discuti cu el si spune-i treaba asta . Si fata trebuie sa aiba initiativa ce-i drept , dar nu vesnic.
Ce timiditate, hai mah ca doar nu ii e rusine sa o faca... ar fi culmea...  asa ca ia-ti inima in dinti si talk about it .. bafta smile


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#14 2008-09-03 17:39:36

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

sexul este foarte important intr`o relatie. mi se pare ciudat sa faci sex la o luna jumate. vorbeste cu el sa vezi de nu vrea, poate are ceva pe suflet, sau poate e complexat de ceva anume!

Ultima oara a fost editat de ank_antoniac (2008-09-03 17:40:18)


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#15 2008-09-03 22:53:42

liutza
New member
De la: Cluj
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 47

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

momentan nu sunt acasa....sunt plecat,ne vom intalni peste o saptamana!Oare o sa-i fie dor de mine??......oricum ma gandesc la o discutzie serioasa....pt ca in ritmul asta nu ajungem nicaieri!Eu sunt tot mai irascibila,degeaba imi spune "te iubesc".....daca nu o simt pe toate planurile.....offffffff!!!!Abia astept, sa-i pot vorbi!Acum cred ca de fapt el e cu problema.....sau poate amandoi....vom vedea!


"Nu in stele se afla destinul nostru, ci in noi insine." by William Shakespeare hjarta

Offline

 

#16 2008-09-04 00:24:32

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

cat se poate de des..de cate ori avem ocazia...big_smilebig_smilebig_smile


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#17 2008-09-04 00:26:31

sweet girl
Full member
Inregistrat: 2008-08-09
Mesaje: 764

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

Joy'n'Happiness a scris:

cat se poate de des..de cate ori avem ocazia...big_smilebig_smilebig_smile

subscriu

Offline

 

#18 2008-09-04 00:27:33

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

noi cand facem de 4-5 ori pe luna mi se pare extreeeem de rar...dar tot din cauza mea,ca el saracu mereu incearca...dar nu are cu cine ! mi s epare ok de 2-3 ori pe saptamana ! atunci suntem amandoi multumiti ! avem o relatie de 12 ani

Offline

 

#19 2008-09-04 10:39:46

roxanajust4you
Full member
Inregistrat: 2008-08-25
Mesaje: 259

Re: sex o data pe luna,sau mai rar?!

Ma uimiti!  yikes  yikes  yikes
Eu daca nu fac sex de cel putin 2-3 ori pe saptamana ma ingrijorez tare de tot.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.