homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gel intim, sapun intim.-5


#77 2011-03-23 12:59:32

MedeeaM
Membru
Inregistrat: 2011-03-10
Mesaje: 2

Re: gel intim, sapun intim.

anca90 a scris:

montelo30 a scris:

Am o nedumerire, si anume, daca se foloseste exclusiv pentru zona vulvei si exterior sau daca merge si pentru spalarea vaginului, deci intern

strict pt exterior. valabil pt orice gel intim.

Nu e valabil pentru orice gel!

Offline

 



#78 2011-03-23 16:31:36

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: gel intim, sapun intim.

ce gel pentru igiena care se foloseste si la interior exista?

Offline

 

#79 2011-03-23 20:43:06

mihaela01
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-11-23
Mesaje: 209

Re: gel intim, sapun intim.

Saptamana trecuta am fost la ginecolog si dupa alte discutii cu doctorita mi-a zis ca nu trebuie sa folosim nimic pt a ne spala acolo, doar apa chioara atat in interior cat si in exterior pt ca in felul asta ne apara de infectii ca de la geluri de dus ne procopsim cu infectii. asa ca i-am urmat sfatul si folosesc doar apa chioara. smile

Offline

 

#80 2011-03-23 22:55:10

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: gel intim, sapun intim.

mihaela01 a scris:

Saptamana trecuta am fost la ginecolog si dupa alte discutii cu doctorita mi-a zis ca nu trebuie sa folosim nimic pt a ne spala acolo, doar apa chioara atat in interior cat si in exterior pt ca in felul asta ne apara de infectii ca de la geluri de dus ne procopsim cu infectii. asa ca i-am urmat sfatul si folosesc doar apa chioara. smile

Eu stiua asta de la un medic ginecolog care mi-a spus in acelasi timp ca daca vreau sa fiu mai linistita din punct de vedere al igienei intime sa folosesc infuzie de galbenele pt ca fereste de infectii tongue Am incercat la un moment dat un gel minune si m-am ales cu mancarimi si roseata, in consecinta am renuntat la idee smile


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#81 2011-03-24 15:07:20

mihaela01
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-11-23
Mesaje: 209

Re: gel intim, sapun intim.

k?reste a scris:

mihaela01 a scris:

Saptamana trecuta am fost la ginecolog si dupa alte discutii cu doctorita mi-a zis ca nu trebuie sa folosim nimic pt a ne spala acolo, doar apa chioara atat in interior cat si in exterior pt ca in felul asta ne apara de infectii ca de la geluri de dus ne procopsim cu infectii. asa ca i-am urmat sfatul si folosesc doar apa chioara. smile

Eu stiua asta de la un medic ginecolog care mi-a spus in acelasi timp ca daca vreau sa fiu mai linistita din punct de vedere al igienei intime sa folosesc infuzie de galbenele pt ca fereste de infectii tongue Am incercat la un moment dat un gel minune si m-am ales cu mancarimi si roseata, in consecinta am renuntat la idee smile

Da, si mie mi-a zis ca pot sa ma spal cu ceai de galbenele

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.