homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale recomandate de endocrinolog vs ginecolog?


#1 2008-09-10 22:56:25

irina-roxana
Membru
Inregistrat: 2008-09-10
Mesaje: 2

anticonceptionale recomandate de endocrinolog vs ginecolog?

daca anticonceptionalele (melleva35) mi s-au recomandat de endocrinolog pt a-mi regla ciclurile menstruale si pt acnee ar trebui sa cer si sfatul (eventual un control) unui ginecolog? am inteles ca anticonceptionalele se prescriu dupa un control de specialitate de aceea nu stiu ce ar trebui sa fac (imi ese teama ca nu cumva concentratia de hormoni din pilule sa nu fie cea necesara organismului meu si sa imi dauneze gen sa ma ingras)multumesc anticipat puss

Offline

 



#2 2008-09-10 23:36:12

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: anticonceptionale recomandate de endocrinolog vs ginecolog?

cei de la cabinetele de planning ar fi persoanele ideale care sa prescrie anticonceptionale..sunt mai specializati in domeniu(asta fac defapt) decat ginecologii
nu e nevoie de control, niste intrebari(anamneza) sunt suficiente, dar cerd ca si endocrinologul stie ce vorbeste..e vorba de hormoni totusi
oricum,daca te ingrijoreaza poti sa mergi si la planning sa ceri o a doua parere

Offline

 

#3 2008-09-11 14:14:35

irina-roxana
Membru
Inregistrat: 2008-09-10
Mesaje: 2

Re: anticonceptionale recomandate de endocrinolog vs ginecolog?

ms frumos lady in black smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.