homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am nevoie de o un sfat plsssss


#1 2008-09-11 11:31:23

cartman25
New member
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 6

am nevoie de o un sfat plsssss

Buna, am si eu o nedumerire si va-si ruga mult sa ma ajutati. Sunt cu o tipa de 3 luni si tot cam de atata timp facem sex. Treaba este ca imi da impresia ca e frigida. Ne intelegem super, avemo gramada de chestii in comun ......mai putin...... Am observat la ea ca (poat zic o prostie) atunci cand facem sex nu i se intaresc sfarcurile niciodata. Oricat a-si stimula-o oral sau cu manual:p, cand trecem la fapte este uscata. Se uda intradevar dupa 2-3 minute de dute vino. Dupa ce facem sex sare din pat foarte vioaie si continua ce facea inainte. Tin mult la ea si vreau sa fie bine dar ca pentru asta trebuie sa aflu daca e asa. Astept pareri ......multumesc anticipat

Offline

 

#2 2008-09-11 11:34:58

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

comunica cu ea mai mult. trage`o de limba, poate afli ce ii place ei, pe unde sa o saruti, cum sa o mangai. poate de asta e asa si ii este rusine sa iti spuna unde sa o atingi ce sa ii faci..

Ultima oara a fost editat de Danae (2008-09-11 11:56:33)


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#3 2008-09-11 11:40:59

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

Vorbeste cu ea si afla ce ii place si ce nu. Si nu te grabi. Foloseste-te de o joaca erotica, un preludiu mai mult decat lung ... si fa-o sa se relaxeze.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#4 2008-09-11 11:46:52

cartman25
New member
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 6

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

Mda, merci pentru sfaturi. Am incercat sa vb cu ea dar (e mai timida) ea spune ca se simte foarte bine cu mine. Tot ce am spus mai sus imi da de gandit ca minte. Spune asa ca ii e frica sa nu ne despartim probabil. e frigida oare?

Offline

 

#5 2008-09-11 11:47:46

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

Dar ea ia initiativa, isi doreste sa faca sex ?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-09-11 11:49:23

cartman25
New member
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 6

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

Nu marefuza niciodata, dar nici nu ia initiativa niciodata

Offline

 

#7 2008-09-11 11:54:09

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

Cartman fa in asa fel ca de fata cu tine sa-si piarda timiditatea. Ati incercat sa faceti dragoste dupa un pahar de vin? Ajuta foarte mult. Fa-o sa se simta frumoasa, fa-o sa se simta iubita, fa-o sa vorbeasca cu tine tot ceea ce tine de pat. Dar asta nu va fi incepand de maine. In timp, daca ai rabdare cu ea si ii arati ca pentru tine mai mult conteaza ea ca om si ca vrei sa o faci fericita, va renunta la timiditate. Si incearca sa creezi o atomsfera cat mai relaxanta si mai romantica. Savurati inainte un vin bun sau o sampanie la lumina lumanarilor. Un pic de alcool o va ajuta sa scape de timiditate.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#8 2008-09-11 11:54:45

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

poate din cauza ca e timida...ii e rusine...si poate din cauza asta nu se relaxeaza. vorbeste cu ea si vezi ce o macina, poate are ceva pe cap, vreo problema.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#9 2008-09-11 11:57:46

cartman25
New member
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 6

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

o sa incerc sa vb cu ea si sa urmez sfaturile....merci buga

Offline

 

#10 2008-09-11 12:02:27

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

N-ai pentru ce cartman. Cu mare placere te vom sfatui si alta data. Si te mai asteptam printre noi.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#11 2008-09-11 14:24:23

bebe_mic
Full member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 179

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

sincer si eu am 2 ani juma cu puiu...si am scapat de timiditate akum 1 an...akum eu ii cer sa facem sex...si vorbim in pat...aja k la 3 luni..eu la 3 luni nu ma uitam in ochii lui...knd se dezbraca imi puneam mainile la oki...niciodata nu ma dez singura...akum a trecut...big_smile...aja k rabdare!!


......

Offline

 

#12 2008-09-11 15:28:49

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

si eu am fost foarte timida la inceput, ma simteam prost sa ii zic : puiu, am pofta de..., imi era rusine sa`i zic ce ma excita si ce nu. dar cu timpul si cu ajutorul unei comunicari eficiente am reusit sa fiu mai relaxata, sa nu mai fiu timida si sa privesc totul cu alti ochi. ii zic ce`mi place si ce nu!


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#13 2008-09-11 19:35:05

mylv4u
Full member
Inregistrat: 2008-08-15
Mesaje: 129

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

este foarte important de stiut daca ea a mai avut relatii sexuale inainte de a fi cu tine sau tu esti primul barbat pt ea?


Imi e indiferent ce e obligatoriu, imi permit tot ce e interzis.

Offline

 

#14 2008-09-11 19:57:37

cartman25
New member
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 6

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

Nu am fost primul si din ce mi-a povestit ea nu prea era ok nici cu ei....adica mi-a zis ca nu a avut orgasm....sa fie mai mult decat timiditate.....voua ce va spun detaliile de mai sus? (dela inceput)

Offline

 

#15 2008-09-11 20:19:59

mylv4u
Full member
Inregistrat: 2008-08-15
Mesaje: 129

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

nu vreu sa ma refer la tine, iti spun cum a fost in cazul meu sau in general din cate mai stiu si eu tongue
fetele de regula sunt timide, si le e rusine sa spuna ce le place si ce nu le place mai ales in primele relatii pt ca nu vor sa fie intelese gresit si sa li se atribuie o eticheta neadegvata, daca nu esti primul cu atat mai putin o sa-ti spuna pt ca nu vrea sa te faca sa crezi ca tu nu esti bun si cel dinaintea te a fost mai bun
Cat despre orgasm, trebuie sa  va cunosteti foarte bine unul pe altul si fara comunicare si rabdare nu rezolvati nimic, eu am avut primul orgasm la 3 ani dupa ce mi-am inceput viata sexuala
Asa ca nu te mai gandii la faptul ca ea e frigida si gandestete ca poate tu nu faci ce trebuie ( no offence)


Imi e indiferent ce e obligatoriu, imi permit tot ce e interzis.

Offline

 

#16 2008-09-11 20:23:45

mcdreamy
Full member
De la: calculator
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 597

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

cartman25 a scris:

Buna, am si eu o nedumerire si va-si ruga mult sa ma ajutati. Sunt cu o tipa de 3 luni si tot cam de atata timp facem sex. Treaba este ca imi da impresia ca e frigida. Ne intelegem super, avemo gramada de chestii in comun ......mai putin...... Am observat la ea ca (poat zic o prostie) atunci cand facem sex nu i se intaresc sfarcurile niciodata. Oricat a-si stimula-o oral sau cu manual:p, cand trecem la fapte este uscata. Se uda intradevar dupa 2-3 minute de dute vino. Dupa ce facem sex sare din pat foarte vioaie si continua ce facea inainte. Tin mult la ea si vreau sa fie bine dar ca pentru asta trebuie sa aflu daca e asa. Astept pareri ......multumesc anticipat

esti cumva prietenul meu? rotfl nici mie nu mi se intaresc ..si nici eu nu sunt mereu uda ..doar daca folosim un lubrifiant ceva ...da singura asa de la excitatie nu ma ud...mereu...si dupa ce terminam ..imi vad de treaba mea...ce e asa anormal lol iti spun eu ca nu e excitata suficient..asta e problema big_smile concentreaza te la preludiu

Ultima oara a fost editat de mcdreamy (2008-09-11 20:27:38)


Uitarea si mersul mai departe sunt cea mai mare intelepciune. kram
http://www.youtube.com/watch?v=4rGvq3cdJkk  hjarta Great Song music

Offline

 

#17 2008-09-11 20:45:29

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

mylv4u a scris:

eu am avut primul orgasm la 3 ani dupa ce mi-am inceput viata sexuala

eu am avut dupa 10... rotfl te-am luat
ca sa-si dea drumu la gurita mai rpd big_smile in timpul preludiului intreab-o daca-i place, ce-i place, dar nu ca la interogatoriu, sopteste-i la ureche... big_smile si fi atent la detalii, incearca s-o simti atunci cand intr-adevar simte placere, si sa continui. Vezi ce puncte sensibile are (ceafa, coloana, ureche, etc.)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#18 2008-09-12 00:33:16

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

trebuie rabdare...majoritatea fetelor sunt asa la inceputul unei relatii
si din moment ce e timida poate se simte stanjenita sa-ti spuna ce-i place, ce vrea...incearca tu sa fii mai deschis cu ea si in final va trece si ea peste timiditate

si mie mi-a luat un timp sa ma simt 100% in largul meu, sa nu am inhibitii atunci can fac sex cu al meu
nu stiam cum sa-i cer unele lucruri, ma gandeam ce-o sa zica daca eu incep sa strig sau sa vb mai dirty
in timp va veti intelege mai bine si din punct de vedere sexual. si nu cred ca ea e frigida dar pur si simplu nu a descoperit inca ce-i place sau nu stie cum sa-ti spuna tie

eu zic sa incerci o data sa o lasi pe ea sa ia initiativa..o va face pana la urma

Ultima oara a fost editat de lady in black (2008-09-12 00:33:41)

Offline

 

#19 2008-09-12 00:52:30

honeyica
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 1423

Re: am nevoie de o un sfat plsssss

fete frigide nu prea exista...ci mai mult baieti care nu stiu ce vor prietenele lor sau cum vor sa fie atinse, mangaiate, etc...de aceea sg solutie e sa vb cu ea si sa o mai scapi de timiditate..


time is precious.....

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.