homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Electrostimulare in timpul sarcinii


#1 2008-09-16 15:39:22

diana2242
New member
Inregistrat: 2006-11-06
Mesaje: 16

electrostimulare in timpul sarcinii

am si eu o intrebare pt doctoresa in special.Am inceput un abonament la un salon si fac sedinte de electrostimulare intr-e timp adica astazi am aflat ca sunt insarcinata mai pot continua sedintele sau nu? si am afectat cumva bebelusul?nu stiu ce sa fac.

Offline

 



#2 2008-09-16 16:00:32

persifona
Vizitator

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

nu mai fa - am auzit ca nu e indicat. de afectat nucred ca  l-a afectat insa daca ai sa le spui la salon ca esti insarcinata iti vor spune si ele sa nu mai vii.

felicitari!

Ultima oara a fost editat de persifona (2008-09-16 16:02:29)

 

#3 2008-09-16 16:04:24

diana2242
New member
Inregistrat: 2006-11-06
Mesaje: 16

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

problema este ca am nunta peste 20 zile si vroiam sa mai fac cateva sedinte,ma gandeam ca daca abia astazi am aflat ca sunt insarcinata nu l-as afecta inca o sapt macar pt ca la mine chiar da roade electrostimularea si mi-ar parea rau sa renunt dar nici bebelul nu vreau sa il afectez cu nimic.
Va multumesc

Offline

 

#4 2008-09-16 19:14:12

persifona
Vizitator

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

nu mai bine intrebi un medic? pana la urma noi nu avem cunostintele si experienta unui medic.

 

#5 2008-09-17 09:30:17

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

diana2242 a scris:

am si eu o intrebare pt doctoresa in special.Am inceput un abonament la un salon si fac sedinte de electrostimulare intr-e timp adica astazi am aflat ca sunt insarcinata mai pot continua sedintele sau nu? si am afectat cumva bebelusul?nu stiu ce sa fac.

doamne fereste!

asa am pierdut eu o sarcina, nu stiam ca sunt, mi-a venit ciclul si am facut sedinte pana la ovulatie in ideea ca pana atunci se poate-doream un copil-, am apucat insa sa fac si o sedinta imediat dupa ovulatie
ciclul urmator nu mi-a mai venit si testul a iesit pozitiv.....
din pacate la 6 saptamani am pierdut sarcina, oprita in evolutie, am facut n analize si toate au iesit ok si nimic nu justifica pierderea decat........electrostimularea, care, probabil, a interferat cu formarea celulei, cine stie, fie ovulul a fost periclitat, fie dupa conceptie s-a intamplat ceva, deci, a fost ceva wrong de la formarea embrionului
oricum, in fisa de la salon trebuia sa semnez ca nu sunt insarcinata inainte de inceperea tratamentului..............ceea ce am si facut ca nu eram, dar am ramas in timpul electrostimularii
din ce am citit eu in timp, atunci cand iti doresti un copil trebuie sa te comporti ca si cand ai fi insarcinata, si ca alimentatie si ca stil de viata, sa nu faci rau viitorului copil
la mine a fost devina probabil si sauna pe care am facut-o in termocuverta simultan cu electrostimularea
NU MAI FACE ASA CEVA GRAVIDA FIIND
poti face alt gen de miscare care nu implica curent, caldura excesiva, efort excesiv
Ai grija!


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-09-17 16:04:42

diana2242
New member
Inregistrat: 2006-11-06
Mesaje: 16

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

deliana sincer nu cred ca din cauza sedintelor astea ai pierdut copilul.la electrostimulare practic se lucreaza doar muschii abdominali de exemplu dar nu au nici o treaba cu embrionul ala care este ff mic,eventual mai tarziu am inteles ca pot participa la dezlipirea lui dar daca este mic adica 4-6 saptamani el nici nu este format nu?si caldura iarasi nu cred ca il afecteaza cu ceva.asta din cate am vb eu cu tipa de la salon.astept un raspuns si de la doctoresa ea e mai in masura sa ne raspunda pana sapt viitoare cand voi ajunge la un doctor sa va spun ce aflu.

Offline

 

#7 2008-09-17 16:07:08

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

daca o sa spui ca esti gravida nu o sa le mai primesti

Offline

 

#8 2008-09-17 16:23:42

diana2242
New member
Inregistrat: 2006-11-06
Mesaje: 16

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

le-am spus si au zis ca mai pot continua cam o luna.asta e problema mea.

Offline

 

#9 2008-09-17 17:02:27

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

eu in locul tau as renunta la electrostimulare... totusi... baga abdomene pe banca daca vrei miscare


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#10 2008-09-17 17:35:20

skumpi
Vizitator

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

diana nu te supara dar atata tp cat parerile sunt impartite deci nu e sigur NIK de ce vrei sa pui viata bebelusului in pericol ? chiar crezi k intr`o saptamana vei avea rezultate uimitoare ? sincer nu prea cred...
e bine sa eviti orice ar putea face rau....
faci cum vrei

 

#11 2008-09-17 20:16:51

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

matusa mea este cosmeticiana & stuff si mi-a spus clar ca nu e voie!


mami de minuni hjarta

Offline

 

#12 2008-09-17 22:20:41

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

dak totusi vrei sa faci electrostimulare ...macar nu pune electrozii pe abdomen,  pune-i doar pe picioare ...dar dc te incapatanezi sa faci tocmai asta cand poti face si altceva mai putin periculos pt bebe...


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#13 2008-09-18 00:07:12

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

diana2242 a scris:

deliana sincer nu cred ca din cauza sedintelor astea ai pierdut copilul.la electrostimulare practic se lucreaza doar muschii abdominali de exemplu dar nu au nici o treaba cu embrionul ala care este ff mic,eventual mai tarziu am inteles ca pot participa la dezlipirea lui dar daca este mic adica 4-6 saptamani el nici nu este format nu?si caldura iarasi nu cred ca il afecteaza cu ceva.asta din cate am vb eu cu tipa de la salon.astept un raspuns si de la doctoresa ea e mai in masura sa ne raspunda pana sapt viitoare cand voi ajunge la un doctor sa va spun ce aflu.

cum sa nu afecteze caldura cand toti medici spun ca sunt clar interzise baile fierbinti in sarcina. Pana si Angelina jolie a fost criticata de toata presa cand a fost fotografiata mergand la o piscina  cu baie fierbinte in timp ce era gravida cu primul copil. Eu spun ca trebuie sa renunti .. normal ca cele de la cosmetica nu le intereseaza de soarta sarcinii ci le e frica sa nu le ceri banii inapoi pe sedinte.

Offline

 

#14 2008-09-18 09:17:53

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

si atunci de ce nu merg gravidele la sauna daca tot nu e nicio problema...of


mami de minuni hjarta

Offline

 

#15 2008-09-18 10:22:07

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

pe vremuri, pt provocarea avortului femeile faceau bai fierbinti, cititi pe net, eu am citit multe la vremea aia si intr-adevar, sauna omoara copilul, il fierbe practic.....
diana, efectul electrozilor depasesc bariera muschilor....., am zis, m-au pus sa semnez o hartie ca nu sunt gravida pt a face electrostimulare si salonul lucra cu un medic
nu inteleg de ce iti trebuie acum electrostimulare, sincer, nu iti foloseste la nimic
asteapta sa nasti si apoi faci ce vrei tu
periclitezi viata copilului sau ii distrugi ceva acolo

Ultima oara a fost editat de daliana (2008-09-18 10:23:35)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#16 2008-09-18 11:54:41

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

mai dar abdomenele traditionale nu mai sunt la moda? lol sau e prea greu? big_smile no offence! dar eu una ma simteam mult mai multumita de mine si mai satisfacuta cand simteam ca-mi curg siroaie de transpiratie dupa cateva serii de abdo big_smile
p.s. si cum nu trec undele de muschii abdomenului? rotfl vai de capul meu, pai eu cand faceam electrostimulare simteam ca-mi bubuie inima si ficatii in mine lol


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#17 2008-09-18 22:35:27

skumpi
Vizitator

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

tzin mintze k imi intarziase o data menstra si mi`a zis cineva sa fac o baie fierbinte si sa beau un pahar d vin rosu lol  ca sa`mi vina lol

 

#18 2008-09-18 22:44:51

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

Nu e indicat sa faci electrostimulare in timpul sarcinii nici masajul terapeutic nu e ok.

Offline

 

#19 2013-08-10 18:07:54

ivanda
New member
Inregistrat: 2007-01-07
Mesaje: 28

Re: electrostimulare in timpul sarcinii

Buna ziua!
Culmea inconstientei si eu.....de un an incercam sa avem un copil. O sarcina oprita in evolutie si un avort menstrual...de sase luni n-am mai ramas gravida. Acum inainte de concediu m-am apucat sa fac electro si vaccum cu gandul sa le termin inainte de ovulatie. Am facut electro pana in ziua 8, apoi mi-am dat seama ca avand cicluri neregulate s-ar putea sa ovulez inainte de Z14. Credeti ca e vreo problema pentru o eventuala  sarcina?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.