homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Helicobacter Pylori-13


#229 2011-10-07 23:11:16

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Helicobacter Pylori

Iau fromilid ,ospamox si nexium.
Exagerez si eu cu depresia,doar ca eu sunt o fire vesela,optimista ,si acum ma simt asa rau si nu am chef de nimic,sunt mereu obosita.Plus ca si regimul asta ma omoara.Sper sa treaca odata popa

Ultima oara a fost editat de ally18 (2011-10-07 23:12:31)


Love.  Live. Laugh.

Offline

 



#230 2011-11-02 21:19:46

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Helicobacter Pylori

Am terminat tratamentul de o saptamana si am dureri stomac/arsuri aproape zilnic.Am tinut regim,nu mananc orice..e normal sa mai am dureri? M-am saturat neutral


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#231 2011-11-03 08:46:26

daenarys
Vizitator

Re: Helicobacter Pylori

ally,doc tau ce a zis?
din pacate toamana si primavara persoanele cu probleme de genul asta sunt mai predispuse sa aibe dureri smile
incearca de la ABOCA, Bio Anacid e f bun pt arsuri si natural smile

 

#232 2011-11-05 19:02:30

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Helicobacter Pylori

Nu am apucat sa merg la medic,si nu stiu daca ajung prea curand.. Ma intreb e posibil sa nu`si fi facut nici un efect tratamentul? Am dureri la fel ca inainte..inainte de masa,dupa masa,senzatie de foame permanenta,gol in stomac,arsuri..nu stiu ce sa mai fac sad


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#233 2011-12-15 15:26:17

clauss2008
Full member
De la: Bratislava,SK
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 257

Re: Helicobacter Pylori

Buna fetelor si eu am helicobacter depistat de jumatate de an , recidivat de 2 ori poate chiar de 3 acum.Tin sa mentionez ca eu de la tratamentul cu antibiotice, amoxicilina etc nu am avut niciodata senzatia de voma sau arsuri puternice, eu am depistat-o datorita faptului ca nu mai mancam absolut deloc, nu mai aveam nici pofta de mancare iar scaunele erau mai  mult sub forma de apa plus  ca daca mancam ceva oricat de putin fugeam la baie.Cu tratamentul mi-a mers super bine inca din primele zile imi recapatasem pofta de mancare si chiar recuperasem cele 3 kg pierdute.Din pacate cred ca iar mi-a reaparut ,am aceleasi simptome acum si mi se intampla asta cand racesc , din cate am inteles de la medic afecteaza si imunitatea.


When ambition ends, happiness begins.!!!
http://www.fertilityfriend.com/ttc/chart_module.php

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.