homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rate pt un dormitor?


#1 2008-09-19 00:07:03

adriana18
Full member
De la: bucuresti....colentina
Inregistrat: 2006-09-27
Mesaje: 670

rate pt un dormitor?

tocmai ce a terminat iuby de renovat apartamentul am vazut un dormitor minunat in mobexpert http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/2105_venus_mare.jpg
ne duce la foarte multi bani aproximativ 45 de mil ..... ideea e ca noi luam cam 30 de mil amandoi pe luna si nu am reusi sa dam banii jos si sa il luam de odata si stiu ca se poate si in rate la ei dar as vrea sa platesc cam 5sau 6  mil pe luna si sa fie pana intr-un an ...credeti ca se merita ca asa stiu ca as scapam mai repede ......


"""You should be kissed and often - by someone who knows how"

Offline

 



#2 2008-09-19 00:39:57

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: rate pt un dormitor?

Eu zic ca se merita, e foarte calumea si ce`i luat e bun luat. Daca va permiteti rata de 5-6 mil pe luna e foarte bine, scapati repede smile


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

#3 2008-09-19 00:41:38

persifona
Vizitator

Re: rate pt un dormitor?

Mai bine mergi cu poza la cineva care face pe comanda. Il scoti mai ieftin si poti sa-i faci si mici ajustari daca vrei smile

 

#4 2008-09-19 00:47:50

skumpi
Vizitator

Re: rate pt un dormitor?

wow...superb...rosu cu negru...asa as vrea si eu sa fie...sau cel putzin sufrageria big_smile
da ce pat vreau eu big_smile de alea d printzese cu perdelute big_smile in Viena am vazut lol

 

#5 2008-09-19 01:17:09

adriana18
Full member
De la: bucuresti....colentina
Inregistrat: 2006-09-27
Mesaje: 670

Re: rate pt un dormitor?

o sa ma duc maine sa vb cu ei sa vedem in ce consta ratele lor ....smile vroiam sa mai aflu pararei sa nu fac de capul meu ...ms smile puss
la comanda nu stiu ma gandeam dar si acolo tre sa ii dai bani din cate stiu eu in maxim 3 rate


"""You should be kissed and often - by someone who knows how"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-09-19 01:41:16

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: rate pt un dormitor?

adriana parerea mea personala e ca nu are rost sa dai atatia bani pentru niste mobila .... intr-adevar este frumos dormitoru din poza dar nu se merita sa cumperi de la moberxpert, care au niste preturi atronomica doar ca sunt mobexpert. eu sunt de parere ca iti poti face un dormitor modern si la mobila la comanda la mesteri sau sa te duci in ikea.
si daca am inteles bine, amandoi aveti 30 de mil, 5 mil pe luna pt mobila de dormitor mi se pare mult, gandeste-te ca cu banii astia poti face alta lucruri. Iti poti face un dormitor misto si cu bani mai putini, de ce nu te duci si la alte magazine care fac mobila, chiar si magazine de cartier, le dai modelul spui cum vrei si ei iti fac.
Si la mobila nu mai merge faza cumpar de la mobexpert k e de calitate, in fond si la urma urmei e lemn care e prins in suruburi , nu ai cu ce sa dai gres, nu e ca si cum s-ar rupe patu cu tine sau iti cade sifonieru peste cativa ani ca l-ai facut la mesteru vasile.
Eu iti recomand sa te mai gandesti, si sa nu iei decizia ca te-a luat valul, gandeste-te k sunt 5 mil pe luna. eu una nu as da atatia bani ... oricare ar fi decizia ta , casa de piatra si s-o stapaniti sanatosi  :k?ra:


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#7 2008-09-19 07:08:57

persifona
Vizitator

Re: rate pt un dormitor?

adriana18 a scris:

o sa ma duc maine sa vb cu ei sa vedem in ce consta ratele lor ....smile vroiam sa mai aflu pararei sa nu fac de capul meu ...ms smile puss
la comanda nu stiu ma gandeam dar si acolo tre sa ii dai bani din cate stiu eu in maxim 3 rate

Da, dar nu se compara pretul smile

 

#8 2008-09-19 09:21:12

dymomo77
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 259

Re: rate pt un dormitor?

Eu nu as opta pt mobila la comanda decat dc gasesti pe cineva f bun si vezi ce a mai lucrat altfel.... Eu am mobila din sufragerie, bucatarie si dormitor la comanda si sunt f multumita dar am si prieteni care au facut tot la comanda, au dat 35 de milioane pe un dormitor si finisajele sunt varza(se desprinde, usile nu se inchid perfect). De cate ori ii suna tot ii amana cu venitul pt a remedia defectiunile iar garantie pauza.


mami de bebe Dan Mihail -28.10.2009

Offline

 

#9 2008-09-19 12:04:05

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: rate pt un dormitor?

dymomo77 a scris:

Eu nu as opta pt mobila la comanda decat dc gasesti pe cineva f bun si vezi ce a mai lucrat altfel.... Eu am mobila din sufragerie, bucatarie si dormitor la comanda si sunt f multumita dar am si prieteni care au facut tot la comanda, au dat 35 de milioane pe un dormitor si finisajele sunt varza(se desprinde, usile nu se inchid perfect). De cate ori ii suna tot ii amana cu venitul pt a remedia defectiunile iar garantie pauza.

subscriu
si ai mei si-au facut dormitor la comanda si dupa cateva saptamani au inceput sa se desprinda sertarele..

Offline

 

#10 2008-09-19 12:14:58

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: rate pt un dormitor?

mie mi se pare cam mult.... noi am facut anul trecut camera de garsoniera in care stam (=pat dublu, birou de calculator si un dulpa mic) la sub 10 mil.... bine, nu se compara la aspect, dar 45 mil tot mi se pare mult.... hai, un 20-25 mai merge...

noi am lucrat atunci direct cu un mester... adica am vorbit cu el, nu am contractat prin firma, nu ne-a dat garantie, in schimb ne-a luat mai putin, fix pretul materialelor plus manopera lui personala (bani care ii intrau direct in buzunar). si e ok, avem de un an si 2 luni mobila asta si nu am avut inca nici o problema....

si oricum suntem impotriva ratelor... deci n-as lua in rate decat daca chiar n-am nici o alta solutie

Ultima oara a fost editat de katami (2008-09-19 12:15:43)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#11 2008-09-19 12:18:53

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: rate pt un dormitor?

Daca stiti o firma buna, merita sa faceti mobila la comanda. De altfel, eu am vazut si mobila de la Mobexpert la niste prieteni dezlipita la o luna de la cumparare, deci nu sunt sigura ca Mobexpert e cel mai tare... poate au avut ei ghinion.
Dar in mod sigur puteti iesi mai ieftin.
Acum eu sunt fan Ikea, pana acum ce am luat de la ei a fost ok, desi alte persoane sustin ca n-ar fi de calitate...
Nu sunt pentru improvizatii si carpeli, dar nici n-as plati mai mult brandul, in materie de mobila cel putin.

Offline

 

#12 2008-09-19 12:35:14

micutza088
Full member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 292

Re: rate pt un dormitor?

eu zic ca merita, am vazut si eu dormitorul la mobexpert, e superb si ai garantia calitatii. in plus nu il schimbi toata ziua ci e o investitie pe termen lung (daca te gandesti ca numai o saltea de calitate e 700 ron). puteti lua patul fara somiera si saltea (s-ar putea sa economisiti cateva mil daca le luati din alta parte).
in ceea ce priveste ratele ar trebui sa faceti un calcul sa vedeti daca merita sa platiti dobanda si la ce pret ajungeti cu tot cu ea sau n-ati putea astepta 2 luni sa strangeti banii respectivi?

Offline

 

#13 2008-09-19 14:41:25

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: rate pt un dormitor?

e superb dormitorul dar pretul e cam piperat.
eu sunt total impotriva ratelor dar fiecare le stie pe ale lor.prefer sa mai astept o perioada pentru a obtine ceea ce vreau decat sa ma simt datoare in fiecare zi.
oricum dormitorul e superb hjarta

Offline

 

#14 2008-09-19 19:01:27

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: rate pt un dormitor?

cu 45 mil cumperi mobila din lemn masiv


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#15 2008-09-19 19:30:00

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: rate pt un dormitor?

asta il avem si noi numai ca in loc de rosu e bej. nu uitati ca salteaua nu e inclusa in pret si te ajunge si aia vreo 4 mil cel putin


mami de minuni hjarta

Offline

 

#16 2008-09-19 23:50:49

adriana18
Full member
De la: bucuresti....colentina
Inregistrat: 2006-09-27
Mesaje: 670

Re: rate pt un dormitor?

am fost azi smile am vb cu cineva acolo si e ok o sa imi fac rata si in maxim 6 luni scap si salteaua am inclus-o in pretul de mai sus:P daia ma duce la 53 pt ca e cam 12 mil salteaua tongue dabea astept am trimis adeverinta de salariu la contabila sa imi completeze ....big_smile


"""You should be kissed and often - by someone who knows how"

Offline

 

#17 2008-09-20 00:50:05

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: rate pt un dormitor?

saltea de 12 mil ? yikes fato te duci la mag de cartier si iti iei saltea ortopedica cu 7 mil ... si saltea de firma adica firma care face saltele ... saltex parca ii cheama.
eu asa am , o am de 4 ani si nu am nicio pb cu ea e ortopedica si are 2 fetze una de iarna si una de vara
pana la urma de duce la 53 de mil toata povestea ??? wow se pare k chiar  ti s-a pus pata pe moberxpert, nu ai citit nimikdin ce ti-au zis fetele? ???

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2008-09-20 00:51:08)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#18 2008-09-20 12:11:13

adriana18
Full member
De la: bucuresti....colentina
Inregistrat: 2006-09-27
Mesaje: 670

Re: rate pt un dormitor?

m-am uitat azi dim la una mai ieftina la 6 mil tot de acolo tongue


"""You should be kissed and often - by someone who knows how"

Offline

 

#19 2008-09-20 13:48:12

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: rate pt un dormitor?

mie 45 mil pt un dormitor mi se pare destul de mult .... io sunt pe principiu k in lemne sa nu investesc decat minimul necesar, nu sa ma zgarcesc dar nici sa exagerez....io la casa mea stiu k n'o sa am sifoniere, never ever, am pus gand rau la debara big_smile k sa o fac dressing smile
iar pt un pat amarat .... zic k mai mult de 15 mil nu are rost

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.