homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sport...conditie fizica...-3


#39 2007-02-28 09:48:26

bebitzuk
Full member
Inregistrat: 2005-11-13
Mesaje: 105

Re: sport...conditie fizica...

eu fac in fiecare seara exercitiii tae-bo combinate cu exercitii normale(in afara de abdomene pt k nu le suport ),apana kum hibernam si nici nu vroiam sa aud d exeercitii,mi s parea imposibil... nu mai mananc de foarte mult timp paine&dulciuri(mananc niste napolitate fara zahar care sunt foarte bune si baton d cereale) si nici nu simt nevoia,(pana acum eram disperata dupa paine),dimineata mananc iaurt cu cereale integrale si knd vin d la facultate mananc ceva pe gratar(dintr-ala p aragaz) sau orez u ciuperci si dupa 6 ma pacalesc cu mere.intre 7 si 8 ma apuca o foame de imi vine sa cedez tongue .si azi knd m-am cantarit mi-aplacut muuuult c am vazut... wink .


toti iti vor binele..asa k nu ii lasa sa ti-l ia tongue

Offline

 



#40 2007-02-28 10:28:20

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: sport...conditie fizica...

hmmm... in primul rand.. da, are dreptate persifona, nashira imi unisesi 2 posturi care nu trebuiau unite big_smile . Dar tot te iubesc *hug* !

Bebitzuko, am fost la sala prin decembrie, am facut aerobic si step aerobic timp de o luna! Era super, slabisem si ma mai intarisem si eu... dar pe urma a venit Craciunul si s-a dus tot .. pe urma sesiunea big_smile Sper sa iau bursa si ma apuc din nou! E o sala langa mine, spre Aparatorii Patriei! Se numeste IndraGym . Are si site!
Momentan si eu vreau sa dau jos un colacel care s-a napustit asupra abdomenului si soldurilor mele... dar nu prea fac nimic in sensul asta big_smile PUP!

Offline

 

#41 2007-02-28 21:57:18

k_v_l
Full member
Inregistrat: 2006-10-11
Mesaje: 112

Re: sport...conditie fizica...

lelaina si ios a 12a.da acolo langa gura de metrou e sala.nu stiu acum cum ti s`ar parea tie dar io zic k e convenabil +k e cel mai ieftin abonament(350mii).e sala mica dar io nu zic ca iti tre una f mare k nu ai de ce.dak vrei sa mergi,anunti;)

Offline

 

#42 2007-09-05 23:22:15

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: sport...conditie fizica...

fetele am si eu o intrebare pentru voi.sunt nemultumita de marimea sanilor mei si m-am gandit ca un pic de sport m-ar ajuta.am incercat cateva exercitii pentru intarirea si marirea lor,dar s-au vazut foarte putin efectul...stiti voi niste exercitii care m-ar ajuta?


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#43 2007-09-05 23:28:36

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: sport...conditie fizica...

Ada, nu prea exista exercitii de marire a sanilor.. ca le-am face toate care avem problema asta big_smile . Pentru intarire e bine sa strangi o mingiutza intre palme in fata pieptului.. nush daca intelegi pozitia tongue

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-09-05 23:29:09

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: sport...conditie fizica...

flotarile tongue


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#45 2007-09-05 23:30:29

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: sport...conditie fizica...

alexia inteleg pozitia.am incercat-o si e buna.


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#46 2007-09-06 02:04:05

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: sport...conditie fizica...

la bazin la 23 August anul trecut era 1 milion200 abonamentul - 10 sedinte. Adica o zi da, o zi nu (inafara de duminica). Iti poti alege: 2 sapt la rand/luni, miercuri si vineri/marti, joi si sambata. In fiecare seara de la 20.00 la 21.30, exceptand sambata cand e de la 14.00. Eu am fost 2 luni vara trecuta. Acum nu am mai avut timp, cu bac, admiteri, alea-alea, dar vreau sa imi fac abonament incepand cu 1 nov... big_smile Eu zic ca merita 12ron pt o ora si jumatate de inot intr-o apa curata si limpede smile


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#47 2007-09-06 14:49:55

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: sport...conditie fizica...

eu de o luna fac in fiecare zi aproape big_smile exercitii luate de aici tongue http://paginamea.ele.ro/CRISTIAN-POPESC … DZScu.html


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#48 2007-09-06 15:06:37

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: sport...conditie fizica...

m-am puturosit intr-un hal...........partea prosta e ca mananac si toate prostiile,sport....pauza.m-am masurat acum yikesyikesyikesyikes am pus 5 cm in talie si 4 la solduri yikesyikesyikesyikesyikes gataaaaaa la regim incepand de acum neutral


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#49 2007-09-06 16:22:54

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: sport...conditie fizica...

deadrose sunt super tari exercitiile.sigur o sa le fac si eu.sper sa ma ajute pusspusspuss


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#50 2007-09-06 17:33:35

dojo
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 276
Site

Re: sport...conditie fizica...

Hai ca-s pe terenul meu aici big_smile

Daca ar fi dupa creierul meu, ti-as recomanda Karate. Este un workout superb, daca ai "clasa" misto te distrezi, mai dai un picior, mai inveti un kata. Totul depinde de instructor of course. Nu este obligatoriu sa te capacesti la sala, asa ca vei putea merge a doua zi in lume fara ochi negru. On the other hand, nimic nu se compara cu placerea de a trimite un picior partenerului de antrenament si sa il opresti la 2 mm de capul lui/ei big_smile

Daca asta ti se pare prea "martial", iti recomand TaeBo. Nu prea avem noi astia de la Karate respect pentru Tae Bo, pentru ca nu este arta martiala si cam "strica" multe tehnici. Dar se lucreaza super mult la antrenament si chiar eu, cu o conditie fizica peste medie, am venit acasa in patru labe. Doamne cat poti transpira big_smile

Ideea este sa mergi in grup. Muncesti mult si tragi de tine pentru ca sunt si altii acolo si va motivati unii pe altii. Preturile sunt marisoare peste tot, dar merita efortul. oricat imi place mie efortul, zau daca ma pot convinge sa fac niste flotari sau abdomene seara. Dar du-ma intr-un grup la karate sau tae bo (chiar si aerobic am facut vara asta) si muncesc pana pic in nas.

BAFTA .. zi-ne cum merge wink

Offline

 

#51 2007-09-07 15:14:32

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: sport...conditie fizica...

dojo am facut si eu karate, dar m-am lasat pentru k nu lucram decat toti in linie si faceam aceiasi miscare si m-am plictisit pana la urma. adica eu as fi vrut sa ma puna sa ma bat tongue btw c centra ai? big_smile


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#52 2007-09-07 16:33:43

dojo
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 276
Site

Re: sport...conditie fizica...

5 kyu (albastru unu) .. inca micuta ... nici noi nu ne caftim prea mult, dar e misto sa lucrezi cu partenere, mai un kata, mai o serie de tehnici ...

Offline

 

#53 2007-09-11 13:21:28

cretz
New member
Inregistrat: 2007-07-31
Mesaje: 10

Re: sport...conditie fizica...

m-am gandit sa ma apuc de aerobic/tae bo la sala matrix gym de la crangasi. a mai fost cineva? cum e ? sau daca nu acolo , la sir la subsol?

si... ma gandeam sa-mi fac un abonament si combinat cu sauna. stie cineva sa=mi dea niste detalii? cum e, cat trebuie sa stai, etc? ca pe net am gasi informatii contradictorii.

mersi mult smile


Prietenii sunt familia pe care ti-o alegi. smile

Offline

 

#54 2007-09-11 13:24:23

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: sport...conditie fizica...

pfuu abia astept si eu sa ma duc la aerobic ca mam cam lenevit de cand nam mai fost si am si pus pe mine neutral trebe trebe


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#55 2007-09-11 13:33:46

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: sport...conditie fizica...

ce sport pfuuu,la cat de lenesa sunt,io..numai aia nu pot face:D..singuru sport e "plimbatu pe jos"imi place sa merg pe jos


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#56 2007-09-11 13:35:53

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: sport...conditie fizica...

si mie imi place da cateodata merge si un sport organizat .... ca de ex daca fac acasa nu ma tin si nu fac bine ca is lenesa ...da asa fiind mai multe parca ma apuca rusinea daca nu fac tongue


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.