homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Metode de epilare-14


#248 2007-06-09 15:02:49

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: metode de epilare

tot m-ar scuti de picioareaxila si mustacioara...tot e bine wink

Offline

 



#249 2007-06-09 15:15:48

A.W.
Full member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 344

Re: metode de epilare

pai ..ceara se numeste Sessu si are un aplicator ca un roll on asa...si si iti dau si benzi din alea albe..si costa in jur  d 15 lei park,se gaseste in hipermarketuri...si cel mai mult imi place k  miroase gustos:D se incalzeste fie in apa fierbinte fie la cuptorul cu microunde dar asta n-am incercat...si nu ramane nici p piele multa si ceea c ramane se duce cu apa....cred k o sa mai incerc si o sa iau din c in ce mai mult k acum n-am avut curaj big_smile  si mustata o iau cu benzi d ceara speciale strep si sunt foarte bune...
a si am uitat sa intreb..am vazut k cineva a zis k se epileaza si p burtica...si cu ceara si cu epilatorul....nici mie nu imi place parul ala dar imi e teama sa incerc ceva d teama sa nu ma irit sau sa imi creasca mai urat:( ...si e chiar aiurea k atunci cand ma duc la mare sau strand sunt epilata toata p picioare maini si in alte locuri si apare parul ala urat p burtica spate si fundulet:(

Ultima oara a fost editat de A.W. (2007-06-09 15:17:06)

Offline

 

#250 2007-06-09 16:16:45

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: metode de epilare

A.W. a scris:

pai ..ceara se numeste Sessu si are un aplicator ca un roll on asa...si si iti dau si benzi din alea albe..si costa in jur  d 15 lei park,se gaseste in hipermarketuri...si cel mai mult imi place k  miroase gustos:D se incalzeste fie in apa fierbinte fie la cuptorul cu microunde dar asta n-am incercat...si nu ramane nici p piele multa si ceea c ramane se duce cu apa....cred k o sa mai incerc si o sa iau din c in ce mai mult k acum n-am avut curaj big_smile  si mustata o iau cu benzi d ceara speciale strep si sunt foarte bune...
a si am uitat sa intreb..am vazut k cineva a zis k se epileaza si p burtica...si cu ceara si cu epilatorul....nici mie nu imi place parul ala dar imi e teama sa incerc ceva d teama sa nu ma irit sau sa imi creasca mai urat:( ...si e chiar aiurea k atunci cand ma duc la mare sau strand sunt epilata toata p picioare maini si in alte locuri si apare parul ala urat p burtica spate si fundulet:(

si eu mi-am luat ceara Roll-on Sesu dar mie nu mi-au ajuns acele benzi si nush de unde sa mai iau.a fost prima oara cand m-am facut cu ceara din viata mea si pot zice ca nu e cine stie ce durere.dar faza e ca atunci cand o aplicam era prea rigid chestia aia care se invarte la roll-on drept pt care se mai smulgeau cateva firicele si cand aplicam ceara:))of eu am ajuns la concluzia ca trebuie neaparat sa merg la cosmetica sa se chinuie altcineva ca sa ma faca frumoasa:))

Offline

 

#251 2007-06-11 12:47:31

sereniti
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-05-02
Mesaje: 67

Re: metode de epilare

buna, imi pare extrem de rau ca nu am avut timp sa citesc toate mesajele de mai sus... asa ca daca intrebarea mea deja a fost pusa va rog sa ma scuzati

problema mea e ca imi cresc fire de par pe sub piele mai ales pe picioare. parul il iau cu epilatorul (Braun Silk Epil). Nu am incercat niciodata cu ceara... nici nu stiu cum sa o folosesc. exista vreo crema (care sa dea si rezultate) sau vreo perie ceva.. astfel incat sa nu mai imi creasca fire pe sub piele?


pentru cele care folosesc ceara.. puteti sa imi spuneti si mie o marca buna (eventual si un pret aproximativ) si cum se foloesete asa ceva acasa?


multumesc!

Offline

 

#252 2007-06-11 12:52:58

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: metode de epilare

firele sub piele iti cresc din cauza epilatorului, si e f greu sa scapi de ele atata timp cat continui sa-l folosesti... poti sa-ti iei creme exfoliante, sa te exfoliezi bine bine inainte de epilare, cu un burete aspru sau cu manusi speciale pt asta.
despre ceara citeste postul dinainte ta, acolo vorbesc fetele despre ceara sessu


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2007-06-11 13:30:10

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

am mai spus si eu cu o pagina in urma ce tb facut pt firele crescute sub piele

 

#254 2007-06-11 14:21:48

sereniti
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-05-02
Mesaje: 67

Re: metode de epilare

deci.. am citit si am retinuti... ori ma frec cu malai ori imi fac curaj si ma duc la cosmeticiana.  tare as vrea acum cand e vara sa am si eu pielea moale ca de bebe smile


am vazut mai sus o recomandare de salon asa ca peste cateva zile dupa ce imi trece menstruatia ma duc. asta e
o sa va zic cum a fost..

aualeu ce frica imi eee grater

Offline

 

#255 2007-06-11 15:34:27

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: metode de epilare

eu ma fac cu epilatorul inghinal sus, la axila si pe picioare..as vrea sa merg si eu la salon pt un epilat total pubian, dar mor de frica..stie cineva vreo cosmeticiana buna in Piatra-Neamt ?

Ultima oara a fost editat de raluca24 (2007-06-11 16:17:23)

Offline

 

#256 2007-06-26 16:34:24

TIFFANY
Full member
Inregistrat: 2007-05-20
Mesaje: 219

Re: metode de epilare

fetelor am nevoie d un sfat. mi-am luat azi ceara la rece roll-on (e prima data knd ma fac cu ceara, mi frik d durere :-S) shi vad k tot au mai ramas fire p kre tb sa le fac cu lama. shi n-am facut nici o afacere, am dat 25 lei p ceara, am consumat-o odata shi tot mai raman fire. c pot sa fac? cu c sa ma mai fac? m-am saturat d lama, k dupa o zi deja s simte parul, shi mie imi place pielea fina 8->. cu aparatul mi foarte frik sa ma fac, mi frik sa nu ma doara grater...
ma gandeam sa ma duc la cosmetik, cat o costa? :-?


People say I'm crazy, but the voices in my head say I'm not.

Offline

 

#257 2007-06-26 16:39:02

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: metode de epilare

nu e chiar asa de rau cu aparatu tongue


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#258 2007-06-26 16:42:06

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: metode de epilare

nu costa mult al cosmetik .depinde unde mergi de 50 lei in sus .........si ku aparatu nu doare chaiar deloc, dupa ce et afci de 3-4 ori nu mai simti nimik


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#259 2007-06-26 17:01:35

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: metode de epilare

TIFFANY a scris:

ma gandeam sa ma duc la cosmetik, cat o costa? :-?

prietena mea a s-a facut de la genunchi in sus si inghinal +pensat si a dat 130.e ieftin


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#260 2007-06-26 17:37:40

TIFFANY
Full member
Inregistrat: 2007-05-20
Mesaje: 219

Re: metode de epilare

multumesc pt raspunsuri. mai aveam prin casa shi niste benzi veet, kre la fel, tot imi mai raman fire..innebunesc! :-S. cred k o sa cobor sa-mi mai iau k sa ma fac k-lumea..
shi mai am o problema, imi creste super rpd parul. shi knd ma fac cu penseta, in loc sa creasca dupa o sapt (cum am auzit) dupa 2 zile deja s simte...grater


People say I'm crazy, but the voices in my head say I'm not.

Offline

 

#261 2007-06-26 17:46:46

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

Pai o sa-ti creasca si de acum incolo parul rpd pt ca te-ai facut mult timp cu lama.....la cosmetica ca sa te faci epilat lung si inghinal nu te costa o avere dai cam 200 si ceva de mii, dar stii ca te faci cum tb si ca te tine destul de mult....pe picioare cam 2 sapt ca e vara si tre sa te faci mai des sa nu se vada, iar inghinal eu ma fac cam la o luna si il am f rar. Cel mai bine e la cosmetica pt ca de asta si sunt fetele alea acolo ca sa epileze ....altfel ar da faliment toate saloanele de cosmetica daca s-ar face toata lumea acasa. Dar daca vrei intr-adevar sa te faci acasa iat0i ceara exact ca cea de la salone nu toate prostiile din comert ca nu sunt bune de nimic.

 

#262 2007-06-26 17:52:18

TIFFANY
Full member
Inregistrat: 2007-05-20
Mesaje: 219

Re: metode de epilare

dap, shi yo ma gandeam la fel, k imi creste rpd k m-am facut cu lama, am observat k d la genuchi in sus creste mai greu, poate pt k m-am facut mai rar. cred k pan la urma o sa ma duc la cosmetik, dau un ban da' stiu o treaba. dar mi tare frik d durere..:-S


People say I'm crazy, but the voices in my head say I'm not.

Offline

 

#263 2007-06-26 17:57:45

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

nu doare tiffany cum iti imaginezi u......barem du-te o data sa vezi cum e si o sa-ti placa f mult ai sa vezi smile decat sa te faci f des si sa-ti creasca firul aiurea si gros si urat din cauza lamei mai bine te faci cuc eara, iar in timp ti se va rari f mult firul de par si iti creste si greu.....

 

#264 2007-06-26 17:58:45

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: metode de epilare

da la saloane face inghinal total?


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#265 2007-06-26 18:09:03

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

normal

 

#266 2007-06-26 18:11:30

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: metode de epilare

cred ca doare de faci pe tine neutral eu nu suportt sa ramana ceva acolo

Ultima oara a fost editat de oana_ (2007-06-26 18:12:05)


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.