homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?-4


#58 2006-09-27 00:33:02

persifona
Vizitator

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

Ca ai mei nu ar considera un argument faptul ca intr-o luna fac 20 de ani. sad

 



#59 2006-09-27 00:34:58

orchid_girl
Full member
De la: cloud no.9
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 445

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

mey depinde de parinti....maica'mea e super deschisa la minte si intelege ca am nevoi tongue (poate si din cauza ca diferenta de varsta dintre noi e relativ mica,19 ani) smile


so in love ...

Offline

 

#60 2006-09-27 00:43:57

orchid_girl
Full member
De la: cloud no.9
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 445

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

pey maica'mea s'a casatorit la 18,m'a facut la 19 smile ...ce sa zic...s'a grabit cu evenimentele importante smile


so in love ...

Offline

 

#61 2006-09-27 01:17:03

orchid_girl
Full member
De la: cloud no.9
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 445

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

o sa ne fie dor de tine alexia puss


so in love ...

Offline

 

#62 2006-09-27 08:44:40

persifona
Vizitator

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

Orchid, intre mine si mama sunt 21 (deci nu cu mult mai mult) dar asta nu ajuta cu nimic sad
Alexia, cum asa? O sa-ti ducem dorul sad

 

 Publicitate


loading...

#63 2006-09-27 14:44:51

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

io nu am icnercat cu maica`mea acasa. dar nu cred k ar intra(ne-a mai prins ea....). problema este sora mea de 7 ani, care nu are ea habar.
intre mine si maicamea sunt 25 de ani. in ziua in care a implinit 25 a iesit din spital si s-a dus cu plodu (adica cu mine) acasa big_smile
alexia sa sti k e o mare problema cu messu asta. eu nu suport sa stau la calc fara mess deschis. desi nu vb cu nimeni in general. da simt nevoia sa vad mutra aia galbena acolo jos lol


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#64 2006-09-27 15:53:43

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

uite cum s-a dus de ripa sondajul pe tema contraceptivelor initiat de alexia....incet incet are toate sansele sa faca unul pe tema dependentei de mess....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#65 2006-09-27 17:40:47

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

eu iau laurina, mi-a facut bine la ten, insa mi-au aparut tot felul de reactii adverse:dureri de san, dureri in capul pieptului, dificultati de respiratie..cam astea.. mai demult (anul trecut) avusesem ameteli de la ele, +greata (nu f mari), dar nu le-am luat in seama..farmacista a spus k de obicei se intampla asa atunci cand iei anticonceptionale +usoare migrene.. o sa mi le schimbe.. si o sa va anunt ce o sa iau..


You think you know but you have no idea

Offline

 

#66 2006-09-27 17:47:52

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

farmacista??????lolita, draga mea, te rog asculta-ma...nu farmacista ci medicul recomanda contraceptivele


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#67 2006-09-27 17:52:29

Infinity
Hero member
Inregistrat: 2006-01-02
Mesaje: 3368

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

lolita urmeaza sfatul doctoressei si mergi la medic pentru anticonceptionale..degeaba este doctor..iar persoanele care muncesc intr-o farmacie, de unde ori nu prea au nici un fel de pregatire. Asa ca sfatul meu este sa mergi la un medic de planning familial !

Offline

 

#68 2006-09-27 17:58:19

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

pai ma duc la o dna ginecolog, numai k laurina imi recomandase alt medic, anul trecut.. e adevarat k le intrerupsesem prin februarie asa, pt k nu mai aveam de ce sa le iau.. m-am concentrat asupra invatatului k eram a 12a, iar acum in septembrie am luat tot laurina (my mistake, nu m-am mai dus la ginecoloaga aia pt k era in concediu si nici nu eram multumita de control)..

ntrebasem farmacista daca ceaiul de sunatoare interactioneaza cu anticonceptionalele, pt k asa citisem pe net, si mi-a spus k ceaiurile nu interactioneaza si ca nu trebuie sa fiu ingrijorata.. apoi i-am cerut ceva pt greata si pt durere de cap, si de aici discutia despre efectele lor in general


You think you know but you have no idea

Offline

 

#69 2006-09-27 18:00:40

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

intrebasem farmacista daca ceaiul de sunatoare interactioneaza cu anticonceptionalele, pt k asa citisem pe net, si mi-a spus k ceaiurile nu interactioneaza si ca nu trebuie sa fiu ingrijorata.. apoi i-am cerut ceva pt greata si pt durere de cap, si de aici discutia despre efectele lor in general


You think you know but you have no idea

Offline

 

#70 2006-09-27 18:26:15

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

lolita, lasa farmacista. du-te la ginecoloaga. wink


Nobody home

Offline

 

#71 2006-09-27 18:40:03

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

Nashira.. Vroiam atat de mult sa scap de cosuri, incat induram si efectele adverse (pareau suportabile, insa daca m-au trimis la farmacie inseamna ca nu erau chiar de indurat) .. Acum imi vine chiar sa si rad, cand puteam f bine sa ii spun doctoritei sa mi le schimbe eventual.. Mi-a placut totusi de ele k nu erau ca Diane 35, sa imi creeze o pofta de-aia de mancare extraordinara si sa ma si ingras mult.. Au si alte ingrediente, alt continut de hormoni.. Am zis k mai bine suport greata, ametelile si migrenele, daca astea ma scapa de cosuri si nu ma ingrasa. Destul de infantil, nu? Acum chiar ca o cred pe diriga aceea cand spunea ca pt orice exista o solutie.. Multumesc mult fetelor k imi raspundeti asa de repede (si bine), ma faceti sa ma simt inteleasa si importanta si cred ca asta simt si celelalte fete membre ale forumului.. o sa imi dau si eu cu parerea, sa dau un sfat daca ma pricep (probabil si pe alte forumuri, adunand experienta de aici.. sincer visez si eu intr-o zi, dupa ce voi termina medicina pe care inca nu am inceput-o, dupa ce imi deschid si cabinetul individual la care visez, sa creez si eu un forum de genul acesta..) Va admir f mult, va indragesc si apreciez bunatatea voastra, ajutorul oferit in momentele de criza, panica si disperare..


You think you know but you have no idea

Offline

 

#72 2006-09-27 19:50:39

kissgirl
New member
Inregistrat: 2006-07-31
Mesaje: 61

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

si eu tot karissa...
nu mi-e rau de la ele. e prima luna oricum. doar am niste crampe uneori..dar rar.. de 2 ori pe zi asa..si nu tin mult.. inainte nu le aveam..deci cred k de la antibebe sunt sad

Offline

 

#73 2006-09-27 20:31:27

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

aveti asa un dar de la Dumnezeu sa deviati de la subiect , ce n-am mai vazut . nu mi-o luati in nume de rau am zis in gluma . dar asta am observat k de fiecare data subiectele de la prima pagina nu seamana cu cele de la ultima pagina ..incet incet va deviati de la subiect . si asta e un lucru tare hazliu lol


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#74 2006-09-27 20:39:19

orchid_girl
Full member
De la: cloud no.9
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 445

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

suntem fete,avem nevoie de diversitate tongue


so in love ...

Offline

 

#75 2006-09-27 22:34:37

Qiss
New member
Inregistrat: 2006-08-24
Mesaje: 64

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

eu iau Logest de 2 luni; inainte am luat Desorelle.

Offline

 

#76 2006-09-27 22:46:41

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: sondaj.. Ce anticonceptionale folosesti?

pink si eu am observat k deviem tot timpu lol


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.