homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Candidoza sau negi vaginali?-2


#20 2008-10-14 16:55:36

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Candidoza sau negi vaginali?

trebuie sa ai un sistem imunitar tare. iar daca dermatologul a zis ca nu ai hpv inseamna ca nu ai. stai linistita. mai consulta inca un medic daca mai vrei inca o parere dar nu cred ca e motiv de ingrijorare.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 



#21 2008-10-14 19:07:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Candidoza sau negi vaginali?

andi-ene, stresul e cea mai mare belea pentru imunitate
taie de pe lista ta de medici acceptati pe cei care te-au tot innebunit si crede-l pe dermatolog...a vazut si vede mai multe condiloame decit orice ginecolog, le-ar recunoaste
nu ai deci nimic, esti ok


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#22 2008-10-15 07:39:31

andi_ene
New member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-10-04
Mesaje: 49

Re: Candidoza sau negi vaginali?

Mersi fain de raspunsuri... Sunteti extraordinare...
Asa o sa fac... Nu o sa mai merg la doctorii aia care m-au innebunit atata cu toate bolile...

Va salut!

Offline

 

#23 2008-10-15 09:30:03

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Candidoza sau negi vaginali?

cu placere andi puss vorba lui doc...dermatologii au vazut mult mai multe condiloame.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#24 2008-11-04 23:21:21

kurbissa
New member
Inregistrat: 2008-01-10
Mesaje: 62

Re: Candidoza sau negi vaginali?

sotul meu are hpv si eu deasemenea ,am facut rost de aldara si el o sa mearga sa faca aplicati cu crema,ce stiti despre ea?am auzit ca nu mai are voie contact sexual 3 luni,este adevarat?eu nu am negi afaara am fct papa nicolau si a iesit normal insa nu am fct colposcopie,trebuie?si va rog sa imi scrieti de aldara cum e?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-11-13 20:19:12

andi_ene
New member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-10-04
Mesaje: 49

Re: Candidoza sau negi vaginali?

Salut fetelor!
Dupa cum am scris mai sus, am avut o infectie cu E. coli. Si acu urmeaza sa iau ultima tura de uro-vaxom. M-am gandit sa fac urocultura inainte sa incep tratamentul ca sa fiu sigura ca nu mai am infectia. Intr-adevar infectia nu o mai am dar mi-au iesit urmatoarele:

CULOARE: galbena
TURBIDITATE: tulbure
MUCUS: absent
SEDIMENT:prezent
FILAMENTE:absente

Cristale amorfe ..... 3571 / uL (val normale <=275 /uL)

UROCULTURA cantitativ sterila.

Tra sa spun ca eu beau foarte multe lichide zilnic, deci ar fi fost anormal sa am depunerile astea de o luna jumate incoace (mi-am facut urocultura si acu o luna jumate si nu mi-au aparut aceste cristale deloc)

Care sa fie chestia? Nu as vrea sa mai merg sa platesc inca o consultatie la urolog.
Oare are legatura cu faptul ca am baut cu o zi inainte calciu efervescent? Sau poate sa aibe legatura cu unele din urmatoarele boli pe care le banuiesc: Chlamidia, HPV, infectie dentara ?

Mersi fain smile

Offline

 

#26 2008-11-13 21:30:33

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Candidoza sau negi vaginali?

andi i am lasat doctoressei linkul..


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#27 2008-11-13 21:50:03

andi_ene
New member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-10-04
Mesaje: 49

Re: Candidoza sau negi vaginali?

mersi frumos

Offline

 

#28 2008-11-14 20:18:59

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Candidoza sau negi vaginali?

andi_ene a scris:

Salut fetelor!
Dupa cum am scris mai sus, am avut o infectie cu E. coli. Si acu urmeaza sa iau ultima tura de uro-vaxom. M-am gandit sa fac urocultura inainte sa incep tratamentul ca sa fiu sigura ca nu mai am infectia. Intr-adevar infectia nu o mai am dar mi-au iesit urmatoarele:

CULOARE: galbena
TURBIDITATE: tulbure
MUCUS: absent
SEDIMENT:prezent
FILAMENTE:absente

Cristale amorfe ..... 3571 / uL (val normale <=275 /uL)

UROCULTURA cantitativ sterila.

Tra sa spun ca eu beau foarte multe lichide zilnic, deci ar fi fost anormal sa am depunerile astea de o luna jumate incoace (mi-am facut urocultura si acu o luna jumate si nu mi-au aparut aceste cristale deloc)

Care sa fie chestia? Nu as vrea sa mai merg sa platesc inca o consultatie la urolog.
Oare are legatura cu faptul ca am baut cu o zi inainte calciu efervescent? Sau poate sa aibe legatura cu unele din urmatoarele boli pe care le banuiesc: Chlamidia, HPV, infectie dentara ?

Mersi fain smile

sincer, cred ca are legatura cu laboratorul unde ai facut analiza
asadar merita repetata pentru ca nici una dintre bolile enuntate de tine nu da calculi in urina...calciul ala ar fi putut fi cauza, daca ai baut cu regularitate in ultima vreme


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#29 2008-11-16 14:42:08

andi_ene
New member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-10-04
Mesaje: 49

Re: Candidoza sau negi vaginali?

Ok... Am sa repet analizele fara sa mai beau calciu cu cateva zile inainte de preluarea probei. Caci intr-adevar bausem de cateva zile inainte sa imi fac aurocultura.

Multumesc frumos pentru raspunsuri.

Offline

 

#30 2009-03-24 11:58:58

jussst_me
Membru
Inregistrat: 2009-03-23
Mesaje: 1

Re: Candidoza sau negi vaginali?

buna!am si eu o pb legata de negii vaginali.am fost depistata ca am asa ceva in octombrie anul trecut cand imi aparuse un neg si l-am cauterizat.inainte de asta imi facusem testul papanicolau si nu-mi iesise nimic grav doar k vaginul prezenta niste inflamatii.medicul mi-a prescris isoprinosine (7 pastile p luna timp de 6 luni) plus anticoncetionale mercilon pe care le luam deja.de atunci nu mi-a mai aparut nimic,insa in urma mancarimilor si inconfortului plus k secretia era urat mirositoare, m-am dus din nou la medic care mi-a dat si niste ovule si crema colpotrophina park.desi medicul mi-a garantat k atata timp cat ma aflu sub tratament nu se transmite, acest fapt s-a intamplat:(  vroiam sa va intreb ce analize pot face mai amanuntite,ce tratament naturist pot incerca..spuneati de sistemul imunitar k tb sa fie cat m puternic..problema e ca nu am o alimentatie tocmai sanatoasa si echilibrata..deci cam p ce alimente m-as putea axa??si ink o intrebata adresata fetelor care au asa ceva: cum v-a afectat viata de cuplu? pt k eu simt k nu m ma pot apropia de nimeni..mi-e rusine de ce am si de prietenul meu m-am desp tot din cauza asta..va rog ajutati-ma!!!

Offline

 

#31 2009-03-24 18:20:57

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Candidoza sau negi vaginali?

ce infectie ai (cea pt care ai primit tratamentul)? pt alimentatie fructe, legume si cat mai putine prajeli si junkfood...iar legat de viata de cuplu tot ce trebuie sa faci e sa fi sincera de la inceput si bineinteles sa fie folosit prezervativul...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#32 2011-03-11 14:35:23

claudiamm
New member
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 15

Re: Candidoza sau negi vaginali?

buna ziua..si mie mi-au aparut niste basicute acum o luna in zona genitala si am crezut ca am hepres desii doctorii imi spuneau ca nu am asa ceva.Amfacut analizele de sange si nu am avut asa ceva.Tot ce mi-a iesit a fost doar o candida,dar intrebarea este ,pot aparea acele basicute din cauza candidei?mi-au trecut dar peste nopate acum mi-a aparut o bubita o proeminenta de fapt ca o ciupitura pe labia mica pe parte interioara care ma manca atat.Poate fii vorba de o iritatie de la candida care probabil nu mi-a trecut?luni ma duc la gnecolog sa aflu dar incerc sa nu ma andesc ca pana atunci ar fii posibil sa imi apara si altele avand in vedere ce am patit acum 5 -6 saptamani..ideea este ca intrebarea mea este daca candida poate provoca asa ceva.multumesc

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.