homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ginecologi din brasov-13


#229 2011-05-10 09:56:44

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

si eu am auzit ca ar fi buna, insa este ft, ft materialista. asteapta ceva la fiecare vizita, altfel nici nu se uita la tine, te expediaza in doua minute. eu am fost de 3 ori la ea. prima data aveam nevoie de o programare urgenta pt colposcopie; i-am dat un plic si s-a rezolvat, m-a programat cand am vrut eu. la colposcopie, iarasi i-am dat ceva si a fost ft rabdatoare, atenta, mi-a explicat ce vede, care e situatia; mi-a lasat impresia ca e un doctor bun. cand am revenit la o saptamana cu analizele, nu i-am mai dat nimic (am presupus ca ma stie de data trecuta). nici nu s-a uitat bine pe analize, nu mi-a mai facut ecografia promisa cu o sapt inainte, a terminat cu mine in nici 2 minute.
in concluzie, si eu am auzit ca ar fi un doctor bun, insa trebuie sa ai buzunarul gros pt ea, ca asteapta bacsis la fiecare consultatie. sad

Offline

 



#230 2011-05-10 10:40:02

mire35
New member
Inregistrat: 2011-05-09
Mesaje: 9

Re: ginecologi din brasov

Mersi Anca de informatii ma mai gandesc daca merg la ea sau la Dumitrache cu care am si nascut dar ultima oara cand am fost nu mi-a zis concret ce am deci din cauza asta ma gandeam sa merg la altcineva si am auzit de Cristescu ca ar fi buna pe tratamente pa

Offline

 

#231 2011-05-10 10:45:10

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

pai dintre dumitrache si cristescu, clar e mai buna cristescu. dar mai sunt si alti doctori buni: anastasiu, podasca, badea...

Offline

 

#232 2011-05-10 10:55:13

mire35
New member
Inregistrat: 2011-05-09
Mesaje: 9

Re: ginecologi din brasov

anca90 a scris:

pai dintre dumitrache si cristescu, clar e mai buna cristescu. dar mai sunt si alti doctori buni: anastasiu, podasca, badea...

Deci la Podasca am auzit ca e ff aglomerat si am inteles ca a inceput sa fie cam repezit de Badea am mai auzit niste chestii nu tocmai de laudat acum depinde si de pacienta cred...o sa incerc la CRISTESCU am sunat la Eva si nu mai e acolo si mi-au zis sa incerc la Medlife in Tractorul habar n-am unde e dar o sa dau eu de ea.

Offline

 

#233 2011-05-10 11:03:33

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

poti sa imi spui ce ai auzit de badea? eu aveam o impresie destul de buna despre ea...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2011-05-10 11:07:48

mire35
New member
Inregistrat: 2011-05-09
Mesaje: 9

Re: ginecologi din brasov

anca90 a scris:

poti sa imi spui ce ai auzit de badea? eu aveam o impresie destul de buna despre ea...

Exact nu imi mai aduc aminte dar mi-a ramas in memorie acum cativa ani ceva spus de cineva si din cate stiu o fosta colega a nascut la 6 luni jumate cu ea si fetita nici in momentul de fata nu este bn... dar nu vreau sa te informez gresit  :-s

Offline

 

#235 2011-05-10 20:31:57

Roxana_md
Membru
Inregistrat: 2011-05-10
Mesaje: 1

Re: ginecologi din brasov

Buna fetelor,

As dori sa va impartasesc din experienta traita astazi.Am fost la un consult ginecologic,cu toata frica de ginecolog,cu toata spaima de consultul cu valvele si tuseul vaginal.Am intrat  in cabinet,unde am fost intampinata de  doua fete dragute una asistenta iar cealalta medicul.Dupa o discutie despre ultima menstruatie,metodele contraceptive utilizatesi cum ma simt in general am "pasit" catre masa ginecologica.Doctorita a fost extrem de atenta,mi-a spus tot ceea ce urmeaza sa faca,mi-a explicat tot ce tine de sfera genitala si de consult in sine,mi-a facut eco transvaginal care a fost un pic mai neplacut decat consultul ginecologic in sine.
  In fine una peste alta a fost super ok consultul,vreau doar sa punctez cateva aspecte:

Pozitive: majoreta
  - super atentie din partea doctoritei
  -extrem de calda si de apropiata
  - un om dedicat si profesionist
  -nu arunca cu diagnostice pritipe
  -nu recomada pastile si tratamente fara analize
  -este super dragutza si placuta
  -este FINUTZA si ma refer exact la tuseul vaginal
  -este super atenta la ceea ce a inteles pacientul si se asigura ca pleci lamurita
Negativ :
  -sincer nu cred ca tine de ea dar nu mi-aplacut ex ecografic adica gradul de disconfort a fost mai mare  cesafac


Am uitat sa va zic despre ce medic e vb :Apostu Petrina Rossana-din partea mea a primit un mare votde incredere! buga

Offline

 

#236 2011-05-11 09:53:44

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

spranceana daca tot e vorba de reclama (sa fim serioase, ce fata stie de la primul consult ginecologic ce e acela un "tuseu vaginal" - termen medical, de altfel, pe care ft rar il auzi la paciente, chiar si cele trecute de 20 consultatii), o sa spun si eu ca aceasta doctorita nu a fost in stare sa imi gaseasca ovarele la o ecografie transvaginala, ca se astepta sa ma trateze de streptococ B cu ampicilina si ca a "aruncat cu diagnostice pripite" cand mi-a prescris duphaston dupa aceeasi consultatie in care nici macar nu mi-a vazut ovarele. deci din partea mea, are un "mare vot de NEincredere" smile.

da, explica mult atunci cand are chef, insa mie mi-a lasat impresia ca e genul de doctor care vrea sa impresioneze prin vorbe, sa para ca stie, cand de fapt abereaza.
eu inteleg ca in meseria asta se invata mult din practica, dar nici chiar asa - daca nu ai paciente, sa iti faci reclama pe forumuri neutral.

a, si legat de ecografia transvaginala: la niciun doctor nu mi s-a parut a fi mai neplacuta decat consultul in sine, ba dimpotriva - pt mine e o usurare cand doctorul scoate valvele (acelea departeaza mai tare si discomfortul este mai mare decat la sonda ecografica). deci daca pacientele dvs s-au plans de un discomfort crescut la ecografii, poate ar fi cazul sa invatati cum sa le faceti corect si sa interpretati ce vedeti pe monitor wink.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-05-11 09:55:31)

Offline

 

#237 2011-05-11 10:31:00

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: ginecologi din brasov

Subscriu, anca  smile

Cine vrea sa afle si motivele, poate sa-mi dea PM, aici nu are rost sa povestesc  forgetit  Mentionez doar ca doamna doctor nu are review-uri bune, si nici pacienti, se pare  forgetit  (gasesti programare la ea chiar si pentru ziua in curs, ceea ce - hai sa fim seriosi - nu se intampla la medicii mai buni)...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#238 2011-06-24 14:30:28

ex_angel3
New member
Inregistrat: 2006-09-22
Mesaje: 43

Re: ginecologi din brasov

Buna, de dr Martinescu Adrian, de la pdr Turnului a auzit cineva ceva? Multumesc frumos.

Offline

 

#239 2011-06-24 14:45:07

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

eu nu stiu nimic, din pacate. nu am auzit de doctorul acesta. in pdr nu am incredere, in general.

spuneai de ovare polichistice. ai si alte simptome sau doar ce s-a vazut la ecografie?

Offline

 

#240 2011-06-24 15:37:57

ex_angel3
New member
Inregistrat: 2006-09-22
Mesaje: 43

Re: ginecologi din brasov

Buna, pai am probleme cu ciclul, vine destul de neregulat, cea mai mare pauza a fost de 3 luni de exemplu. Atunci m-am panicat, am fost la doctor, mi-a dat 10 zile duphaston (asta era prin iulie anul trecut) si de atunci vine cam la 3-5 saptamani. Insa am probleme cu greutatea, caderea parului. La ecografie normala mi s-a zis ca nu se vede nimic la ovar, dar sa incerc o ecografie endovaginala ca aceea e mai sigura. Iar dozarile hormonale le-am facut, insa deoarece mi s-a spus sa le fac atunci cand nu venise ciclul 3 luni de zile, se pare nu se pot interpreta ca nu se stia in ce faza eram(foliculara, ovulatorie, etc). Bune nu sunt oricum(asta am dedus eu ca hormonii nu sunt in niciunul din intervalele de referinta)
Iar dl doctor nu a vrut sa imi dea detalii ce hormon nu e bun, ca sa nu ma uit pe google, doar mi-a dat o lista de medicamente...pe care sincer mi-a fost cam frica sa le iau. Asa ca m-am dus la alt doctor care s-a mirat de lista, si mi-a zis sa iau doar duphaston. Iar analizele mele pe care dadusem o gramada de bani pot sa le arunc sad si sa fac altele...
Prostia a fost ca m-am suparat si eu si nu am mai mers la niciunul, insa tot cazandu-mi parul am ajuns la dermatolog, care m-a trimis la ecografia endovaginala...pe care inca nu am facut-o ca nu stiu la cine, mi-e groaza sa nu nimeresc iar asa.
Scuza-ma ca m-am intins asa mult.

Ultima oara a fost editat de ex_angel3 (2011-06-24 15:43:49)

Offline

 

#241 2011-06-24 16:14:03

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

ar fi bine sa stai de vorba cu un endocrinolog. din pacate nu stiu pe cine sa iti recomand sad. la varciu in niciun caz... poate la alina stoicescu - la pdr pe vulturilor are cabinet. sau daca ai o recomandare de la cineva pt un endocrinolog bun, e mai bine.

Offline

 

#242 2011-06-24 16:29:01

ex_angel3
New member
Inregistrat: 2006-09-22
Mesaje: 43

Re: ginecologi din brasov

Asta ma gandeam si eu ca ar trebui sa merg si la un endocrinolog, doar ca mama a fost la Varciu si a patimit destule. Si ma gandeam ca ar fi bine sa fac si ecografia endovaginala sa se confirme mai bine diagnosticul...si apoi cu analizele sa merg la endocrinolog.
La dl Martinescu ma gandeam sa merg poate nu e asa ocupat si explica mai bine. Sper ca ecografie sa stie sa faca. Daca e ok va spun si voua.
Iar daca ajuta pe cineva cel la care am fost si mi-a dat medicamentele alea multe, si sa fac analize degeaba era Vrabii iar cine mi-a spus sa nu le iau era Gogonea. Iar cu dna Antonyia nu prea m-am inteles, am stat mult sa o astept si nu era prea comunicativa ( mi-a spus ca am un ou nabot, eu am inteles "avort" si am inceput sa plang ca nu stiam sa fi facut asa ceva)...acuma al 4-lea doctor sper sa fie ok.
Multumesc frumos

Ultima oara a fost editat de ex_angel3 (2011-06-24 16:29:57)

Offline

 

#243 2011-06-24 17:09:54

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

imi pare rau pt mama ta puss. tot pe partea asta sufera si ea?
sa stii ca poti avea surpriza sa te duci la ginecolog si sa nu stie sa faca o ecografie (a se vedea d-ra/d-na apostu, de care s-a discutat pe pagina anterioara). acum si eu sper sa ai noroc si sa se priceapa doctorul acesta la care mergi. multa bafta si sa ne spui si noua cum a fost.

Offline

 

#244 2011-06-24 18:55:33

ex_angel3
New member
Inregistrat: 2006-09-22
Mesaje: 43

Re: ginecologi din brasov

Buna, da, avea si ea la fel, si in plus avea si hipotiroidism. Si a fost un fel de cobai pentru el. O sa va tin la curent cu dl Martinescu, am programarea pe 4 iulie si va spun ce am rezolvat, poate o sa fie de folos si pentru altcineva. Multumesc frumos pentru sustinere hjarta

Offline

 

#245 2011-06-25 10:37:28

ex_angel3
New member
Inregistrat: 2006-09-22
Mesaje: 43

Re: ginecologi din brasov

Buna..revin mai repede deoarece a trebuit sa fac o ecografie generala. Iar dna doctor mi-a spus ca am uter retrovers cu endometru hipertrofiat. Si la ovare mi-a spus ca la unul am doar 4 chisturi, din care cel mai mare e de 1 cm, iar la celalalt vreo 7. Am si o lama de lichid in Douglas, se parein urma spargerii unuia din chisturi (am avut dureri mari acum 2-3 zile).Este normal? A mai avut cineva asa? Si rugamintea cea mai mare stiti vreun doctor bun care sa ma ajute? Ca nu as mai vrea sa am parte de experiente neplacute sad
Multumesc.

Offline

 

#246 2011-07-15 09:20:59

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: ginecologi din brasov

neatza

a nascut cineva la Regina Maria cu dr anastasiu?
eu spre asta as vrea sa ma orientez dar speram sa aud si niste pareri de la voi


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#247 2012-03-24 23:53:57

mihaelaandreea
New member
Inregistrat: 2012-03-09
Mesaje: 82

Re: ginecologi din brasov

Ce parere aveti despre dr. Mircea Preda???

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.